Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Potreban softver za skidanje drajvera sa računara
STRANA 1 OD 1
arogan Potreban softver za skidanje drajvera sa računara 31.07.2018. 20:33 T66076

status: user
broj poruka: 524
Drugar mi ima malu firmu sa dva umrežena računara, bez pristupa internetu. Pre oko mesec dana sam mu instalirao USB bar kod skener, za divno čude Windows 10 64bit nije imao drajver za njega, pa sam ceo računa rpreneo kući i prikačio ga na net pa sam automatski apdejtovao drajver (U Device Menager-u).
Sada je nabavio i drugi, isti taka bar kod skener, za drugi računar, takođe pod Win 10 64bit.
Dakle, potreban mi je besplatan ili izlečen, najbolje portabl softver za skidanje drajvera sa tog računara na ponoćni folder koga ja odaberem, a zatim prebacivanje preko fleša na drugo računar. Dakle, preko tog softvera da uđem u nešto kao device menager, pa pronađem Bar kod skener u Imaging devices, pa na primer desni klik pa odaberem opciju na primer driver Files, pa odaberem folder za njihov smeštaj. Zatim taj folder prebacim na USB Flash, pa na drugom računaru povežem skener, pa odem u Device menager (videće se kao Other Devices, pa update Driver, pa odaberem have disk pa taj folder na Flashu.
Naravno mogu opet poneti računar kući pa padejtovatni preko Net-a ali ovo je mnogo lakše ako postoji takva mogućnost.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Posto du mu umrezeni racunari 31.07.2018. 21:10 #648210

status: user
broj poruka: 9384
Shareuj mu c:/windows/system32 folder na racunaru koji ima instaliran bar code i potom ga prilikom instalacije drajvera iz device menagera samo uputi na taj folder i pronaci ce drajver. Kada zavrsis iskljuci deljenje tog foldera.
Ako hoces mozes taj folder i da iskopiras na fles, ali to moze da potraje, zna da bude veliki.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goshe ...portable 31.07.2018. 21:38 #648211

status: user
broj poruka: 68

Driver Magician Lite - Portable, meni uvek zavrsavao posao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: VMARC 31.07.2018. 21:59 #648212

status: user
broj poruka: 524
Aha, moguće je da će uspeti, čak ne mora ni šerovanje nego komada iz Run-a \ime_racunrac$ ....
Probaću ovo sutra ako se niko ne javi za programčić.

Ali ipak, volio bih neki programčić da ga uvek imam na flešu zlu ne trebalo ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ovo sa šerovanjem foldera je 31.07.2018. 23:03 #648213

status: user
broj poruka: 4228
bolje rešenje nego sa kopiranjem na fleš - u pitanju su hiljade fajlova. Bolje je na eksterni disk, ako može (i još da je ssd, hehe).

Ono što možeš da probaš: u Device Manager pogledaj Driver Details i koje fajlove koristi za taj skener.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 01.08.2018. 07:29 #648220

status: user
broj poruka: 1992
testirati da li radi na 10-ci

Double Driver
http://tinyurl.com/y7j9jt5r

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 01.08.2018. 09:57 #648222

status: user
broj poruka: 200
Glary Utilities Portable:

Pronađeš Tools - Driver manager - Backup (Selektuješ drajver)
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs