Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Gomila softvera skida vaše privatne podatke kao što su podaci sa kartica
STRANA 1 OD 1
operator Gomila softvera skida vaše privatne podatke kao što su podaci sa kartica 07.08.2018. 05:55 T66097

status: user
broj poruka: 4225
Windows firewall control,
Skype,
CCleaner,
Adobe Reader
Adobe Photoshop
Google Chrome
Firefox,
Opera,
Maxton.
Lista je nepregledna.
Novi način finansiranje je počeo u aprilu, ali pošto određeni timovi nisu poštovali novi način licenciranja, M$ i Facebook su ih natjerali da pristanu od 1 avgusta. Naime, ako aplikacijijski tim ne pristane na nove uslove distribucije pod M$-om, prekidaju im servise, blokiraju IP adrese ili usporavaju servise.
Pazite šta koristite i na koji način.
Priča je realna I RANIJE SAM SE I SAM SMIJAO NA PRINCIP VELIKOG BRATA.
Za moje potrebe na 10 mašina sam vratio win10 1511, koja je i najstabilnija verzija ovog OS-a.
Pogasio sve nepotrebne back door servise i mašine i sa 4 GB memorije su poletile u svakodnevnom radu.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 07.08.2018. 07:19 #648363

status: user
broj poruka: 3104
Lepo je to sto si rekao, ali bilo bi lepse kad bi objasio cime dokazujes to, kao i kako blokirati osim menjanja verzije sistema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Gomila softvera skida vaše privatne podatke kao što su podaci sa kartica 07.08.2018. 07:34 #648364

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam cemu onda propagiranje zakona o GDPR. A ne vidim ni smisao da se vracas na 1511, onda se bolje vrati na Windows7.


:: Windows firewall control
:: Skype
:: CCleaner
:: Adobe Reade
:: Adobe Photosho
:: Google Chrom
:: Firefox
:: Opera
:: Maxton
:: Lista je nepregledna
:: Novi način finansiranje je počeo u aprilu, ali pošto određeni timovi nisu poštovali novi način licenciranja, M$ i Facebook su ih natjerali da pristanu od 1 avgusta. Naime, ako aplikacijijski tim ne pristane na nove uslove distribucije pod M$-om, prekidaju im servise, blokiraju IP adrese ili usporavaju servise
:: Pazite šta koristite i na koji način
:: Priča je realna I RANIJE SAM SE I SAM SMIJAO NA PRINCIP VELIKOG BRATA
:: Za moje potrebe na 10 mašina sam vratio win10 1511, koja je i najstabilnija verzija ovog OS-a
:: Pogasio sve nepotrebne back door servise i mašine i sa 4 GB memorije su poletile u svakodnevnom radu
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 07.08.2018. 08:12 #648367

status: user
broj poruka: 1992
1. racunar
segregacija aktivnosti ce ti u buducnosti biti jedini vid borbe protiv vELIkog brata, podeliti sta ti koji racunar radi npr.
na poslu se otvara, CNN, BBC, New York Times i sl. djubirste od vesti, ima nasih ekvivalenata od N1 pa na dalje

iskljucivo se gledaju doktori nakuka sa farme i sl. mesta okupljanja, dize se adrenalin polu-retardiranim utakmicama itd.

u IT svetu nece biti neke velike razlike, ako si Bilijev decko, ima da se naguzis svaki put kada mu se prohte i to je to

2. racunar
se zove personalni/jelte licni, obuhvatice manje vise isto gore navedene aktivnosti

3. racunar ili vise
je clandestine varijanta koja se nikad ne koristi od kuce/poslu, jeftin i lako ga se mozes odreci, pokriva internet kafe varijante, tor/vpn/`fee` wifi i sl. mesta

(uvek treba nastekati dobar stos eksternih wifi kartica koje menjas ko bombone, kao i netbook-va za 20e)...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.08.2018. 10:31 #648369

status: user
broj poruka: 4225
Vratio sam i za sebe,kao što je naređeno i za jednu banku. Toliko. Sve nadogradnje su blokirane, osim 2 za zaštitu sistema od topljenja i spektre na nivou OS-a. Čak i Kaspersky u toj banci, traži nadogradnju. A moje nije više da razmišljam kako , nego da uradim šta mi budu rekli. Nisam plaćen za to da mislim, kako će to da rješe, dok sam sve za svoje potrebe riješio.
Win 10 je neophodan, jer određeni servisi koje koristim, rade isključivo pod win 10, neće ni u kompatibilnom modu da rade ni pod win 8.1.
Ako misliš na globalnu regulativu zaštite podataka na tlu EU, to je mrtvo slovo na papiru.
Ne poštuju ga ni oni koji su ga pisali, a ne da bude obavezan prema drugima.
Vidjećemo kakav je stav prema tome u budućnosti i za čiji interes će se poštovati( za preko 20 firmi od aprila 2016 se ne poštuje), a za čiji ne.
Ja da imam mogućnost, M$ bi bio podjeljen na 10 firmi, kao i Samsung.
To su dvije najzaslužnije firme, koje koče napredak.
Da se je tako ponašao IBM, nikada ni jedna druga firma, poslije njih ne bi imala patent za računare x86.
Nakon što je uništen OMikron, kao najveća firma koja je raspolagala sa preko 300 000 patenata, koji su bili ključni, samo Gigashit, ASUS i MSI su se ovajdili, dok su drugi dobili mrvice kolača.
I da firma koja je napravila Rambus memoriju.
IBM je uzeo najmanje licenci(oko 3000), koji su drugi smatrali da su MANJE bitne od drugih i tako ostala u poslu i narednih 100 godine bar.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 07.08.2018. 12:01 #648371

status: user
broj poruka: 289
Cekaj bre malo. Kakve podatke, kakve kartice? Kako, sta, zasto? Koji je izvor, gde je dokaz? Photoshop `skida podatke`? Koji, ovaj krekovani koji ne vidi net? Kakvo skidanje, za koju svrhu? Ko i sta radi sa podacima? Kojim podacima? Koga briga za nas van Amerike? Pa i Evrope, zapravo.

O cemu pricamo?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Teoretičari zavere i frikovi na svakom ćošku... 07.08.2018. 15:45 #648381

status: user
broj poruka: 393
Nego vi meni recite da li su Ameri sleteli na Mesec ili ne .)6


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg 07.08.2018. 18:01 #648389

status: user
broj poruka: 17084
Pa pisalo u trece oko...

Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: Teoretičari zavere i frikovi na svakom ćošku... 07.08.2018. 18:16 #648391

status: user
broj poruka: 1083

Nisu sleteli na Mesec, al su pali sa Marsa.

:: Nego vi meni recite da li su Ameri sleteli na Mesec ili ne .)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 07.08.2018. 18:21 #648392

status: user
broj poruka: 1992
Will you grovel and die with regrget?
Or will you run and die dreaming?
Which way will you choose?
Decide!

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 07.08.2018. 18:59 #648393

status: user
broj poruka: 200
Samo alu foliju na glavu i nema problema!
Ma zezam se, baš je bilo ovih dana puno kontraverzi sa poznatim programima...
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
manonfire Re: Gomila softvera skida vaše privatne podatke kao što su podaci sa kartica 07.08.2018. 20:12 #648395

status: user
broj poruka: 26
@operator,
ako može neki detalj više o ovom delu iz prvog posta.


:: Novi način finansiranje je počeo u aprilu, ali pošto određeni timovi nisu poštovali novi način licenciranja, M$ i Facebook su ih natjerali da pristanu od 1 avgusta. Naime, ako aplikacijijski tim ne pristane na nove uslove distribucije pod M$-om, prekidaju im servise, blokiraju IP adrese ili usporavaju servise
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Re: Gomila softvera skida vaše privatne podatke kao što su podaci sa kartica 08.08.2018. 00:47 #648425

status: user
broj poruka: 3104

Da, l ja bih voleo da vidim poreklo tog saznanja.

:: @operator
:: ako može neki detalj više o ovom delu iz prvog posta
::
::
:: :: Novi način finansiranje je počeo u aprilu, ali pošto određeni timovi nisu poštovali novi način licenciranja, M$ i Facebook su ih natjerali da pristanu od 1 avgusta. Naime, ako aplikacijijski tim ne pristane na nove uslove distribucije pod M$-om, prekidaju im servise, blokiraju IP adrese ili usporavaju servise
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs