Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Zen+
STRANA 1 OD 2  
djape7777 Zen+ 07.08.2018. 22:19 T66101

status: user
broj poruka: 914
BRUKA
https://wccftech.com/amd-ryzen-threadripper-2990wx-2950x-cpu-performance-features-detailed/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni bruka neg` sta 07.08.2018. 22:26 #648400

status: user
broj poruka: 4506
https://www.youtube.com/watch?v=sQyv6On5XqI


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: bruka neg` sta 07.08.2018. 23:28 #648406

status: user
broj poruka: 1118
Xaxa :P

I cena je bruka :P


:: https://www.youtube.com/watch?v=sQyv6On5Xq
::
::
:: 6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed AMD`s 32 Core Crushes Intel’s 18 Core 07.08.2018. 23:35 #648407

status: user
broj poruka: 10985
32 jezgra su bolja od18. Ma da `l je moguce? Da l` da verujemo?

Bruka, jeste, ali vi se obrukaste, drage kolege moje. Naravno, ni najmanje nije zanemarljiva CENA (da, da, Intel je bio, ostao i ostace skuplji, zar je to nesto novo za one koji nisu ``ziveli ispod stene`` tokom poslednjih par decenija?).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: AMD`s 32 Core Crushes Intel’s 18 Core 07.08.2018. 23:38 #648408

status: user
broj poruka: 1118
Sasvim ok posao radi 8600k.


:: 32 jezgra su bolja od18. Ma da `l je moguce? Da l` da verujemo
::
:: Bruka, jeste, ali vi se obrukaste, drage kolege moje. Naravno, ni najmanje nije zanemarljiva CENA (da, da, Intel je bio, ostao i ostace skuplji, zar je to nesto novo za one koji nisu ``ziveli ispod stene`` tokom poslednjih par decenija?)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi AMD Threadripper 2990WX With 5.1 GHz OC planetarni rekord 08.08.2018. 07:28 #648428

status: user
broj poruka: 7695
Ovde je AMD 32 c protiv Intel 28 C ,AMD hladjen LN2 ,Intel u nekom akvarijumu .)
https://wccftech.com/amd-threadripper-2990wx-5-1-ghz-oc-cinebench-world-record/
Intel ima i dalje jaci single core perfomanse ,neznatno ,ali poenta je da je Threadripper dosta jeftiniji .To je 1 % trzista koje zauuzimaju t procesori (AMD i Intel) i to nisu gejmeri .

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.08.2018. 10:11 #648435

status: user
broj poruka: 4225
Da je 1% tržišta, sad bi mi pjevali obradmi.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 08.08.2018. 14:17 #648449

status: user
broj poruka: 3104


Ja se izvinjavam, ali cemu ovo sluzi? Samo serveri ili ima jos neka primena?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 08.08.2018. 16:26 #648453

status: user
broj poruka: 2800
Isto cemu služe intelovi sa 18 jezgra.

Ovde je bitna jedna stavka koju niko ne pominje.


Amd prodaje trenutno više procesora od intela.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 08.08.2018. 19:36 #648458

status: user
broj poruka: 18940
kako niko ne pominje, kada je to glavna tema?


:: Isto cemu služe intelovi sa 18 jezgra
::
:: Ovde je bitna jedna stavka koju niko ne pominje
::
::
:: Amd prodaje trenutno više procesora od intela
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Rekoh li ja vama pre 2 godine 08.08.2018. 21:50 #648466

status: user
broj poruka: 5696
Da kada Lisa Su preuzme AMD nece nista biti isto. AMD ce ici malim pomacima napred, nakon velikog skoka sa FX na Zen arhitekturu. Bas u isto se vreme se desilo da mucenoj Alfi napravi Giulia i Stelvio modele koji vec 3 godine ne moze NIKO da svrgne sa trona u toj klasi a cak i iznad klasi. A oba A ce samo ici napred dok ostali budu kaskali :D zivi bili pa videli


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: AMD`s 32 Core Crushes Intel’s 18 Core 09.08.2018. 15:26 #648491

status: user
broj poruka: 914

Problem je sto Intela ima na kasiku ` doticni `cekan preko mesec dana, nije ga bilo nigde u Evropi za razliku 1950x

https://www.dodajsliku.com/image/CgRd6

:: 32 jezgra su bolja od18. Ma da `l je moguce? Da l` da verujemo
::
:: Bruka, jeste, ali vi se obrukaste, drage kolege moje. Naravno, ni najmanje nije zanemarljiva CENA (da, da, Intel je bio, ostao i ostace skuplji, zar je to nesto novo za one koji nisu ``ziveli ispod stene`` tokom poslednjih par decenija?)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: ... 09.08.2018. 17:40 #648497

status: user
broj poruka: 1661

Ovo nisu serverski procesori ..serverski procesori su Epyc sa 64/128.

::
::
:: Ja se izvinjavam, ali cemu ovo sluzi? Samo serveri ili ima jos neka primena
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: AMD Threadripper 2990WX With 5.1 GHz OC planetarni rekord 09.08.2018. 17:50 #648498

status: user
broj poruka: 1661
Sve ce to da se promeni vrlo brzo kad AMD izbaci zen 2 na 7nm tsmc procesu ....Intel gubi i single core prednost....u naredne 3-4 godine samo AMD i sve dok Jim Keller
ne napravi Intelu novu arhitekturu.
Tada ce Intel opet biti konkurentan do tada im ostaje samo podmicivanje i slicna sranja koja su radili u vreme Athlona 64..pitanje je samo sta ce AMD raditi hoce li opet napraviti gresku kao sa Buldozerom ili ce cekati da se stvari dese kao sto je to radio Intel i da li ce dozvoliti Intelu da sernda okolo ili ce nastaviti da guraju napred sigurnim koracima.

:: Ovde je AMD 32 c protiv Intel 28 C ,AMD hladjen LN2 ,Intel u nekom akvarijumu .
:: https://wccftech.com/amd-threadripper-2990wx-5-1-ghz-oc-cinebench-world-record
:: Intel ima i dalje jaci single core perfomanse ,neznatno ,ali poenta je da je Threadripper dosta jeftiniji .To je 1 % trzista koje zauuzimaju t procesori (AMD i Intel) i to nisu gejmeri
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Sha se pallite 09.08.2018. 20:17 #648504

status: user
broj poruka: 6643
.... ove dve firme su u dosluhu... amd je dobio intel kajmak u vidu instrukcija i, recimo, kineskog kopiranja rešenja intel procesora, a jedino je unapredio višenitni rad i napravio arhitekturu za lakše nabacivanje još i još jezgara...., ali je zauzvrat prodao dušu. Dao je grafiku Intelu...... Kome ovo nije jasno, i veruje da sada AMD kada je bio pred totalnim bankrotom i bez divizije zaposlenih stručnjaka koje je imao, može da razvije ZEN, a pre sa njima nije mogao... a o godinama mraka govorimo, godinama tik-toka od 2% i neprestanog divljanja cena.... taj je jako naivan. Nisu oni bili u nemogućnosti da, u krajnjem, iskopiraju intel rešenja, nego nisu imali para i dozvolu da to urade ...
Ovde se pre radi o onoj iz Maratonaca: `Sad malo ona.`
Intel ima mnogo više zaliha para i može da si dozvoli da bude tehnološki idejno glup neko vreme. Kad protrese glavom, može da nastavi gde je stao... u međuvremenu, prava rastuća pretnja nije AMD i x86-64 već nešto drugo što se iza brda valja, a jačanjem x86 ALIJANSE, podmeće se noga tome iza brda. Ako uspeju uopšte.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Sha se pallite 09.08.2018. 22:17 #648507

status: user
broj poruka: 914

Nisu oni napravili vec Keller kao sto rece gang1978 videcemo sta ce Intelu da napravi...

:: Kome ovo nije jasno, i veruje da sada AMD kada je bio pred totalnim bankrotom i bez divizije zaposlenih stručnjaka koje je imao, može da razvije ZEN, a pre sa njima nije mogao... a o godinama mraka govorimo, godinama tik-toka od 2% i neprestanog divljanja cena.... taj je jako naivan. Nisu oni bili u nemogućnosti da, u krajnjem, iskopiraju intel rešenja, nego nisu imali para i dozvolu da to urade ..
::
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nema veze ko je napravio x64 instrukcije 10.08.2018. 07:54 #648515

status: user
broj poruka: 7695
To je intelektualno vlasnistvo AMD-a ,kao sto ce nesto novo sto bude radio u Intelu biti intelektualno vlasnistvo Intel-a.Intel ima problem sa 10 nm procesom ,a tu je dosta igraca TMSC ,Samsung ,Glo Fo koji idu napred.Kazu cak da je Intel redizajnirao 10 nm proces ,ispocetka ,jer nije imao zadovoljavajuci yield.AMD ce pre izaci sa 7 nm procesom ,nego Intel sa 10 nm.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 10.08.2018. 14:28 #648524

status: user
broj poruka: 4225
Samo da te ispravim. Ne izlazi AMD sa 7nm procesom, nego Samsung u dogovoru sa TMSC-om za 22% zarade od prodajnog djela AMD-a, na koji Intel nije pristao.
Za 5 dana znaćemo ko je dobio tu bitku.
I da dopunim. Intel od 2010 godine pokušava sa 10 nm procesom, dok je Samsung 2012 godine krenuo sa 5nm procesom. Yield je ogroman od samog početka kod Intela, dok je kod Samsunga bio oko 68%. Prelazak sa 14nm na 5 nm proizvodni proces sa niskim k-dijalektrikom je bio pravi pogodak za Samsung. 2016 godine Samsung je na 7 nm procesu imao yield manji od 20% što je bilo fantastično. Skoro 4 i po milijarde koliko je Samsung morao da plati kaznu u EU je samo kap u moru na monopol na tehnologiju i cijene
Klasična litografija ne pije vodu od 14 nm procesa i zato je razvoj tehnologije usporen.
Samsung je imao viziju, kako da to riješi, jer je kompletan odjel Omikrona prešao kod njih.
Tri najveća svjetska proizvođača matičnih ploča su pokupili za dizajn ploča i proiozvodni proces od Omicrona sve naučnike za taj dio IT-a, dok su patente podjelili između sebe, IBM, Samsung, Intel i M$, koji nisu više bili spremni da plaćaju Omicronu.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Šmug-šmug.. 11.08.2018. 10:13 #648548

status: user
broj poruka: 6643
Petljaju se stvarno svagde, ne sporim, i to u početku dampingom a posle monopolom, šema je klasična. Što se mene tiče, nisu još savladali ni usisivače.
Nego, ja pročitah glasinu da će taj, povampireni 10nm biti `u par` sa amd-ekinim 7nm ako ne i nešto jači, upravo kako je sada situacija, amdeka nije u stanju da potera na istoj frekvenciji, a kamoli boljoj zen+ na 12nm kao što intel gura u 14nm. Na stranu što je i IPC malo slabiji. Recimo da poprave IPC ali bi tehnološka čitaj: megahurtzna razlika mogla da ostane, Makar mala.
Vratiše me u mlađe dane i megahurtze. U tem slučajetu, mogao bi amdeka da povampiri PR oznake sa davno zaboravljenim oznakama `+ `koliko je amdekin procesor na manje hurtza ekvivalentan itelu na više hurtza.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Šmug-šmug.. 12.08.2018. 07:17 #648571

status: user
broj poruka: 7695
To su price 7 nm Samusng bice kao 10 nm Intel ,nece se znati dok oba procesa ne izadju ,mada cinjenice govore suprotno, evo recimo primer R7 2700 bez x ,8C 12 T, 12 nm+ proces, manje trosi na Cinebench i wprime od Intel 8700 K 6 c 12 T,14 nm i daje bolji rezultat.


https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_2700_review,7.html



:: Petljaju se stvarno svagde, ne sporim, i to u početku dampingom a posle monopolom, šema je klasična. Što se mene tiče, nisu još savladali ni usisivače
:: Nego, ja pročitah glasinu da će taj, povampireni 10nm biti `u par` sa amd-ekinim 7nm ako ne i nešto jači, upravo kako je sada situacija, amdeka nije u stanju da potera na istoj frekvenciji, a kamoli boljoj zen+ na 12nm kao što intel gura u 14nm. Na stranu što je i IPC malo slabiji. Recimo da poprave IPC ali bi tehnološka čitaj: megahurtzna razlika mogla da ostane, Makar mala
:: Vratiše me u mlađe dane i megahurtze. U tem slučajetu, mogao bi amdeka da povampiri PR oznake sa davno zaboravljenim oznakama `+ `koliko je amdekin procesor na manje hurtza ekvivalentan itelu na više hurtza
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Glasine 2 12.08.2018. 18:07 #648583

status: user
broj poruka: 6643
Kada sam pisao prethodne postove, bio sam pod utiskom ovoga:
https://semiaccurate.com/2018/08/02/intel-guts-10nm-to-get-it-out-the-door/
Ali, SADA, DANAS... pod utiskom ovoga:
https://www.anandtech.com/show/13194/intel-shows-xeon-2018-2019-roadmap-cooper-lakesp-and-ice-lakesp-confirmed

U ovom drugom, koji potvrđuje (loše) stanje sa 10nm, provejavaju optimistične, imbecilne ali plaćene rečenice tipa: neće intel sam sebi da pravi konkurenciju.... i, pa onda umesto naglašavanja kako još uvek nema 10nm, veselje što je `originally expected to be a part of the Ice Lake-SP chips, but inserted into an existing design a generation earlier`, nešto planirano za budući čip čiji proizvodni proces kasni 5 godina, sada ide na zastarelih 14nm... ali to je `ranije`.... By contrast, the Ice Lake-SP platform is due in 2020, just as expected. Baš kao što je i očekivano. 2015 su najavili 10nm.
Umesto da imamo nekakvu jaku konkurenciju, ispada da jedan igrač uvek neki q šepa, posrće i povraća nesvarene produkte.

P.S. Obrade, to što si naveo veze nema sa logikom a ponajmanje s onim što ja navodim kao poređenje čipova. Manje troši u SMT-MT-u gde je znano AMD u prednosti do jaja. Problem je kolika je potrošnja u singlu na istoj frekvenciji. A tek kad se nasviraju do kraja, do limita... AMD prvo ne ide do frekvencija koje Intel gura (a promaklo mi je ovo sa semiaccurate-a da je novija revizija intela donela 200MHz manje klokove..) poodavno, plus, kako rastu frekvencije amdeka počinje da bude izuzetno proždrljiv, tj. curi struja nekontrolisano, potrošnja, grejanje i ZATO su svi oni mnogobrojni senzori superbrzina, da čip ne rikne, ne samoubije se. A onda vidiš da Intel ide dalje, i dalje... a još je na 14nm, a ZeNDEKA na 12, o tom sam pričao, postoji šansa da se odnos sačuva i na 7 vs 10nm, pri tome bi onda možda bili na egal iako je 3nm manji proces.... Ko zna, ali ima logike.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nisi pogledao link sto sam dao 13.08.2018. 08:32 #648599

status: user
broj poruka: 7695
Ryzen 8 jezgara 2700 (12 nm+) trosi manje od Intel I7 8700 K 6 jezgara (14 nm),a kazu da je kao Intelov proces bolji.I to u single i multithread Cinebench .

https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_2700_review,7.html

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Nisi pogledao link sto sam dao 17.08.2018. 17:49 #648760

status: user
broj poruka: 6643
Ma jesam gledao, ali ti non-stop o potrošnji, a ja o MEGAHURTZIMA. O nasviravanju, bez obzira na potrošnju. Intel čip je trpi iz nekog razloga, a AMD-ekin ne. Mnogo ranije odustaje u megahercima (bolje na 12 nego na 14nm) od Intela na 14. Na vazduhu.
4.4Ghz je neki plafon normalno dozvoljen i predviđen od samog AMD-a, ali Intel ide dalje a još je na 14nm. O tome govorim. Ako to zadrže -AKO- onda će i u odnosu 10 vs 7 nm, u megahercima Intel možda zadržati krunu. Možda je BAŠ TO razlog što ne puštaju 10nm, nema te prednosti u odnosu na AMD? Nema magije koja je do sada napravila kapije tranzistora izdržljivijim kod plavih nego kod zelenih na količinu struje koja kroz njih teče?
Ne mora biti samo yield. Dignu cenu i ćao, ko hoće performanse i 10nm, neka se protegne. Ali, nema performansi? To je to. I aj. da se vratim na potrošnju: amd je povukao ručnu senzorima i zato manje troši - ne daju mu dalje, a Intel baš tu gura, jer može da izdrži a tu mu se jedino nalazi brzinska prednost, kad je na max-u ili oko njega.
Možemo to uporediti sa amd i nvidija karticama, ali funbois-i sa ovog foruma to elegantno zaobilaze, gde su amd-ekine kartice toliko tjunirane da nema prostora za overklok skoro nikako, već su sve izmuzli i jedino tada po performansama prilaze nvidiji. Tako je i intel tek nasviranim čipovima bez obzira na potrošnju, u stanju da se nalazi u istim chart-ovima i benčmarovima kao i amd zen braća, a da nije uvek na dnu.

Budale računaju na sreću.

:: Ryzen 8 jezgara 2700 (12 nm+) trosi manje od Intel I7 8700 K 6 jezgara (14 nm),a kazu da je kao Intelov proces bolji.I to u single i multithread Cinebench
::
:: https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_2700_review,7.htm
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 17.08.2018. 20:54 #648761

status: user
broj poruka: 4866

Ryzen ce biti sve bolji i bolji kako vreme odmice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Re: Nisi pogledao link sto sam dao 17.08.2018. 21:07 #648762

status: user
broj poruka: 911
Od tog intela manje trosi i TA pec. Dobar cpu ali vreo
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: Ryzen 8 jezgara 2700 (12 nm+) trosi manje od Intel I7 8700 K 6 jezgara (14 nm),a kazu da je kao Intelov proces bolji.I to u single i multithread Cinebench
::
:: https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_2700_review,7.htm
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Nisi pogledao link sto sam dao 18.08.2018. 01:24 #648763

status: user
broj poruka: 7695
Samsung odnosi pobedu sa manjim procesima ,ludacka kompanija,Izgleda je Intel ulozio dosta love u 10 nm ,ali od toga nista jos uvek,pale su im akcije zbog
toga,Operator dobro to prati i u pravu je.Posredno ce to imati dobar uticaj na AMD
,jer koriste Samsung proces preko Glo Fo.Intel proces je bio dobar ,medjutim pojavili se novi klinci u bloku.Te price kako ce Intel 10 nm biti bolji od Samsung 7 nm ,vise je
spisak lepih zelja nego nesto realno.I pre se znalo da Samsung finfet ima vise gejtova od Intelovog.


:: Ma jesam gledao, ali ti non-stop o potrošnji, a ja o MEGAHURTZIMA. O nasviravanju, bez obzira na potrošnju. Intel čip je trpi iz nekog razloga, a AMD-ekin ne. Mnogo ranije odustaje u megahercima (bolje na 12 nego na 14nm) od Intela na 14. Na vazduhu
:: 4.4Ghz je neki plafon normalno dozvoljen i predviđen od samog AMD-a, ali Intel ide dalje a još je na 14nm. O tome govorim. Ako to zadrže -AKO- onda će i u odnosu 10 vs 7 nm, u megahercima Intel možda zadržati krunu. Možda je BAŠ TO razlog što ne puštaju 10nm, nema te prednosti u odnosu na AMD? Nema magije koja je do sada napravila kapije tranzistora izdržljivijim kod plavih nego kod zelenih na količinu struje koja kroz njih teče
:: Ne mora biti samo yield. Dignu cenu i ćao, ko hoće performanse i 10nm, neka se protegne. Ali, nema performansi? To je to. I aj. da se vratim na potrošnju: amd je povukao ručnu senzorima i zato manje troši - ne daju mu dalje, a Intel baš tu gura, jer može da izdrži a tu mu se jedino nalazi brzinska prednost, kad je na max-u ili oko njega
:: Možemo to uporediti sa amd i nvidija karticama, ali funbois-i sa ovog foruma to elegantno zaobilaze, gde su amd-ekine kartice toliko tjunirane da nema prostora za overklok skoro nikako, već su sve izmuzli i jedino tada po performansama prilaze nvidiji. Tako je i intel tek nasviranim čipovima bez obzira na potrošnju, u stanju da se nalazi u istim chart-ovima i benčmarovima kao i amd zen braća, a da nije uvek na dnu
::
:: Budale računaju na sreću.
::
:: :: Ryzen 8 jezgara 2700 (12 nm+) trosi manje od Intel I7 8700 K 6 jezgara (14 nm),a kazu da je kao Intelov proces bolji.I to u single i multithread Cinebench
:: ::
:: :: https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_2700_review,7.htm
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs