Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
OS za HP Probook 450 G4?
STRANA 1 OD 2  
Krieger OS za HP Probook 450 G4? 14.08.2018. 01:52 T66117

status: user
broj poruka: 312
Kada udjem sa desktop masine na kojoj je instalirana sedmica na HP-ov sajt tj. sekciju sa drajverima i ostalim glupostima i unesem model ovog laptopa odnosno oznaku uredno mi izbaci drajvere za njega za sve zivo za sedmicu pa eto da pitam da li da koljem 10tku jer mi je tog govneta od sistema malo pun kurac jer vece djubre svet nije video?
Malo kasne apdejti za BIOS i ostale gluposti ali to generalno nema veze sa samim sistemom, imam neku napucanu sedmicu koja je pakovana za UEFI kurtone od BIOS-a tako da jedini problem moze da bude raspali Kaby Lake procesor (i3-7100U) i da oko toga bude zajebavancije mada nista ne znam dok ne probam.
Znaci sa desktopa koji guli sedmicu bi poskidao sve sto mi treba od drajvera i govana za ovaj laptop i to sve naknadno ubudzio ako mi prodje instalacija sedmice.
Jel ima smisla da gubim nerve i gajim nadu da ce ovo uspeti ili da lepo zveknem Ubuntu i ne gledam vise onog frankenstajna od sistema? Mozak me boli od raspale desetke, jebo im pas seme i poreklo klosarsko, kud je napravise picka im materina ona maloumna.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: OS za HP Probook 450 G4? 14.08.2018. 09:04 #648620

status: user
broj poruka: 18940
Kloniraj tu desetku sa necim (HDclone, Ghost), pa probaj sedmicu, ako ti se ne svidja, vrati nazad klon i to je to.


:: Kada udjem sa desktop masine na kojoj je instalirana sedmica na HP-ov sajt tj. sekciju sa drajverima i ostalim glupostima i unesem model ovog laptopa odnosno oznaku uredno mi izbaci drajvere za njega za sve zivo za sedmicu pa eto da pitam da li da koljem 10tku jer mi je tog govneta od sistema malo pun kurac jer vece djubre svet nije video
:: Malo kasne apdejti za BIOS i ostale gluposti ali to generalno nema veze sa samim sistemom, imam neku napucanu sedmicu koja je pakovana za UEFI kurtone od BIOS-a tako da jedini problem moze da bude raspali Kaby Lake procesor (i3-7100U) i da oko toga bude zajebavancije mada nista ne znam dok ne probam
:: Znaci sa desktopa koji guli sedmicu bi poskidao sve sto mi treba od drajvera i govana za ovaj laptop i to sve naknadno ubudzio ako mi prodje instalacija sedmice
:: Jel ima smisla da gubim nerve i gajim nadu da ce ovo uspeti ili da lepo zveknem Ubuntu i ne gledam vise onog frankenstajna od sistema? Mozak me boli od raspale desetke, jebo im pas seme i poreklo klosarsko, kud je napravise picka im materina ona maloumna.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.08.2018. 09:45 #648624

status: user
broj poruka: 9460
Da faking bome, odradi ovako kako ti je IM predlozio. Ali mislim da ce win7 da radi na toj masini. Samo nemoj Linux, kumim te. Bolje DOS stavi ili Win98 SE. :)

Ako bude zahebavati i ne nadjes drajvere, potrazi google kucavsi HW ids koji ces kopirati u device manager-u za svaki koji fali.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 14.08.2018. 10:02 #648627

status: user
broj poruka: 18940
I ja mislim da nece imati zivaca za Linux, jer ni jedan nije takav, da se samo instalira i imas sve gotovo.. Mozda ElementaryOS


:: Da faking bome, odradi ovako kako ti je IM predlozio. Ali mislim da ce win7 da radi na toj masini. Samo nemoj Linux, kumim te. Bolje DOS stavi ili Win98 SE. :
::
:: Ako bude zahebavati i ne nadjes drajvere, potrazi google kucavsi HW ids koji ces kopirati u device manager-u za svaki koji fali
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 @Krieger 14.08.2018. 11:16 #648631

status: user
broj poruka: 724
AJ ako moze link za tu sedmicu, ja imam slican HP laptop (i3-7100U, 4BG DDR4, Intel HD 620...) al ne znam, nisam nikako zadovoljan sa win 10 trenutno pa bih malo da probam da menjam na Win 7 mozda bude sve bolje funkcionisalo.

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Re: @Krieger 14.08.2018. 11:39 #648634

status: user
broj poruka: 200
Proveren uploader:
http://tinyurl.com/ybw7gf9p


:: AJ ako moze link za tu sedmicu, ja imam slican HP laptop (i3-7100U, 4BG DDR4, Intel HD 620...) al ne znam, nisam nikako zadovoljan sa win 10 trenutno pa bih malo da probam da menjam na Win 7 mozda bude sve bolje funkcionisalo
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @Krieger 14.08.2018. 13:20 #648637

status: user
broj poruka: 18940
@MegaTon, taj je dobar, ali skida jako kilavo, najskorija verzija `Gen2` (ovo Gen2 je bitno) koju sam nasao je July 2018:


[ EDITIONS INCLUDED ]

* Windows 7 Home Basic - - STD / DAZ / OEM
* Windows 7 Home Premium - STD / DAZ / OEM
* Windows 7 Professional - STD / DAZ / OEM
* Windows 7 Enterprise - - STD / KMS / OEM
* Windows 7 Ultimate - - - STD / DAZ / OEM

* STD = Standard installation
* DAZ = Activated by DAZ Loader v2.2.2.0
* KMS = Activated by KMS_VL_ALL
* OEM (Original Equipment Manufacturer) will automatically
* activate original version installed by Manufacturer.

Ima je u piratebay, evo naziva: `Windows 7 SP1 X64 AIO 15in1 OEM ESD en-US JULY 2018 {Gen2}`
Trenutni download 7.5Mbit

:: AJ ako moze link za tu sedmicu, ja imam slican HP laptop (i3-7100U, 4BG DDR4, Intel HD 620...) al ne znam, nisam nikako zadovoljan sa win 10 trenutno pa bih malo da probam da menjam na Win 7 mozda bude sve bolje funkcionisalo
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile 7.5Mbit vuces? 14.08.2018. 14:03 #648638

status: user
broj poruka: 9460
A meni jedva 1.2

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Re: Re: @Krieger 14.08.2018. 14:19 #648639

status: user
broj poruka: 200
Pa bas steta sto ide tako sporo jer je ovo jako dobra varijanta sa `INSTALL.WIM`, u slucaju da bude morao da integrise neke drajvere ovo je bolja varijanta.
Ta druga varijanta sto si ti naso je novija ali sa `Instal.esd` i jako je zajebana za neku naknadnu integraciju drajvera. Osim toga to je `Sve u jednom` `AIO` (Odnosno i 32 i 64 bita) i najverovatnije ne podrzava UEFI!!! (Mozda mu nekad zatreba).
Osim toga ove varijante sa `INSTALL.WIM` se brze instaliraju i ne greje se laptop previse prilikom instaliranja (Manje komprimovan instalacioni fajl).
Ukratko da ne duzim, ima tu za svakog po nesto pogledajte:
http://tinyurl.com/ybgelwyc
...


:: @MegaTon, taj je dobar, ali skida jako kilavo, najskorija verzija `Gen2` (ovo Gen2 je bitno) koju sam nasao je July 2018
::
::
:: [ EDITIONS INCLUDED
::
:: * Windows 7 Home Basic - - STD / DAZ / OE
:: * Windows 7 Home Premium - STD / DAZ / OE
:: * Windows 7 Professional - STD / DAZ / OE
:: * Windows 7 Enterprise - - STD / KMS / OE
:: * Windows 7 Ultimate - - - STD / DAZ / OE
::
:: * STD = Standard installatio
:: * DAZ = Activated by DAZ Loader v2.2.2.
:: * KMS = Activated by KMS_VL_AL
:: * OEM (Original Equipment Manufacturer) will automatically
:: * activate original version installed by Manufacturer
::
:: Ima je u piratebay, evo naziva: `Windows 7 SP1 X64 AIO 15in1 OEM ESD en-US JULY 2018 {Gen2}
:: Trenutni download 7.5Mbi
::
:: :: AJ ako moze link za tu sedmicu, ja imam slican HP laptop (i3-7100U, 4BG DDR4, Intel HD 620...) al ne znam, nisam nikako zadovoljan sa win 10 trenutno pa bih malo da probam da menjam na Win 7 mozda bude sve bolje funkcionisalo
:: ::
:: :: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.08.2018. 14:21 #648641

status: user
broj poruka: 9460
Megaman, ovo za INSTALL.WIM si u pravu, mnogo lakse za instalirati i za praviti boot flesku.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: @Krieger 14.08.2018. 14:28 #648642

status: user
broj poruka: 312
Nisam pri desktopu sa sedmicom, ovo je vise bilo pitanje sta ce biti nego da li cu da se cimam a svakako zahvaljujem Igoru i ostalim drugarima na pomoci i ohrabrenju tako da cu definitivno pokusati sa ovom mojom.
Do drajvera i sve da imam desktop pri sebi ne mogu da dodjem dok mi ne das oznaku laptopa ili model mada je bolje da mi pustis oznaku ali to mozes i sam kod nekog ortaka koji ima sedmicu i lepo skines sve sto ti treba.
Fora je sto debilni HP-ov sajt tj. sekcija sa drajverima trazi iste na osnovu toga sa kog OS-a joj je pristupljeno. Ako udjes sa 10tke izlistace ti drajvere za 10tku, ako udjes sa sedmice izlistace za sedmicu.

@Megaton - ne moze procesor sa U na kraju da se ugreje preko 60 stepeni a da debelo ne izthrottluje, to vnugo jede svega 15W u full loadu. Vece temperature su ``rezervisane`` za procesore tipa i7 sa QM, HQ ili MQ oznakama na kraju ali takvi laptopovi imaju mnogo vece cene od igrackica sa U-ltra power saving procesorima.

Nego da pitam ljude - hoce li zajebavati drajver za HD 620 integrusu posto je uglavnom to kamen spoticanja?


:: AJ ako moze link za tu sedmicu, ja imam slican HP laptop (i3-7100U, 4BG DDR4, Intel HD 620...) al ne znam, nisam nikako zadovoljan sa win 10 trenutno pa bih malo da probam da menjam na Win 7 mozda bude sve bolje funkcionisalo
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @Krieger 14.08.2018. 14:44 #648643

status: user
broj poruka: 18940
Jeste UEFI, evo opisa:
* UEFI-ready
* (Use attached Rufus USB-tool to make UEFI-bootable)
* Diagnostics and Recovery Toolset 10.0 (Microsoft DaRT)
* install.wim compressed to recovery format (install.esd)

E sad, ne znam za ovo install.wim, da li ce mu ikada trebati da integrise drajvere, obzirom da sledeca platforma ne podrzava sedmicu? A ja sam normalno sa Rufusom napravio butabilni MBR USB, bez UEFI-ja (tako mi treba). Ne znam na sta si gile mislio, `lakse je napraviti butabilnu flesku pomocu Rufusa`?
Testiracu danas na platformi x370 sa Ryzen 7 procesorom. Zvanicno, ne moze obicna sedmica da se instalira jer nema drajvere za USB3.0.
Pokusacu i ovaj sa tvog linka da skinem, vuce se 20k, ali nema veze.


:: Pa bas steta sto ide tako sporo jer je ovo jako dobra varijanta sa `INSTALL.WIM`, u slucaju da bude morao da integrise neke drajvere ovo je bolja varijanta
:: Ta druga varijanta sto si ti naso je novija ali sa `Instal.esd` i jako je zajebana za neku naknadnu integraciju drajvera. Osim toga to je `Sve u jednom` `AIO` (Odnosno i 32 i 64 bita) i najverovatnije ne podrzava UEFI!!! (Mozda mu nekad zatreba)
:: Osim toga ove varijante sa `INSTALL.WIM` se brze instaliraju i ne greje se laptop previse prilikom instaliranja (Manje komprimovan instalacioni fajl)
:: Ukratko da ne duzim, ima tu za svakog po nesto pogledajte
:: http://tinyurl.com/ybgelwy
:: ..
::
::
:: :
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Re: Re: @Krieger 14.08.2018. 14:55 #648644

status: user
broj poruka: 200
Razvuces `View all` i pronadjes za Win 7:
http://tinyurl.com/ydeqxbap
...

:: Nisam pri desktopu sa sedmicom, ovo je vise bilo pitanje sta ce biti nego da li cu da se cimam a svakako zahvaljujem Igoru i ostalim drugarima na pomoci i ohrabrenju tako da cu definitivno pokusati sa ovom mojom
:: Do drajvera i sve da imam desktop pri sebi ne mogu da dodjem dok mi ne das oznaku laptopa ili model mada je bolje da mi pustis oznaku ali to mozes i sam kod nekog ortaka koji ima sedmicu i lepo skines sve sto ti treba
:: Fora je sto debilni HP-ov sajt tj. sekcija sa drajverima trazi iste na osnovu toga sa kog OS-a joj je pristupljeno. Ako udjes sa 10tke izlistace ti drajvere za 10tku, ako udjes sa sedmice izlistace za sedmicu
::
:: @Megaton - ne moze procesor sa U na kraju da se ugreje preko 60 stepeni a da debelo ne izthrottluje, to vnugo jede svega 15W u full loadu. Vece temperature su ``rezervisane`` za procesore tipa i7 sa QM, HQ ili MQ oznakama na kraju ali takvi laptopovi imaju mnogo vece cene od igrackica sa U-ltra power saving procesorima
::
:: Nego da pitam ljude - hoce li zajebavati drajver za HD 620 integrusu posto je uglavnom to kamen spoticanja
::
::
:: :: AJ ako moze link za tu sedmicu, ja imam slican HP laptop (i3-7100U, 4BG DDR4, Intel HD 620...) al ne znam, nisam nikako zadovoljan sa win 10 trenutno pa bih malo da probam da menjam na Win 7 mozda bude sve bolje funkcionisalo
:: ::
:: :: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Re: Re: @Krieger 14.08.2018. 15:09 #648645

status: user
broj poruka: 200
Ma i `esd` varijante su sasvim ok! (Ako ne integrises drivere)
Sve Gen2 sedmice imaju u sebi boot.wim (Instalacija) sa Windowsa 10 i ujedno drajvere za usb 3.0. Znaci trebalo bi da krene da instalira sigurno, a sad kad se instalira treba proveriti sta se desilo sa usb 3.0 driverima (Ne mora da znaci da su nstalirani!)

Za par dana treba da pocnu da izlaze Gen2 varijante za Avgust, pa ce verovatno biti neka sa vise `seedera` pa to treba uhvatiti na vreme...


:: Jeste UEFI, evo opisa
:: * UEFI-read
:: * (Use attached Rufus USB-tool to make UEFI-bootable
:: * Diagnostics and Recovery Toolset 10.0 (Microsoft DaRT
:: * install.wim compressed to recovery format (install.esd
::
:: E sad, ne znam za ovo install.wim, da li ce mu ikada trebati da integrise drajvere, obzirom da sledeca platforma ne podrzava sedmicu? A ja sam normalno sa Rufusom napravio butabilni MBR USB, bez UEFI-ja (tako mi treba). Ne znam na sta si gile mislio, `lakse je napraviti butabilnu flesku pomocu Rufusa`?
:: Testiracu danas na platformi x370 sa Ryzen 7 procesorom. Zvanicno, ne moze obicna sedmica da se instalira jer nema drajvere za USB3.0
:: Pokusacu i ovaj sa tvog linka da skinem, vuce se 20k, ali nema veze
::
::
:: :: Pa bas steta sto ide tako sporo jer je ovo jako dobra varijanta sa `INSTALL.WIM`, u slucaju da bude morao da integrise neke drajvere ovo je bolja varijanta
:: :: Ta druga varijanta sto si ti naso je novija ali sa `Instal.esd` i jako je zajebana za neku naknadnu integraciju drajvera. Osim toga to je `Sve u jednom` `AIO` (Odnosno i 32 i 64 bita) i najverovatnije ne podrzava UEFI!!! (Mozda mu nekad zatreba)
:: :: Osim toga ove varijante sa `INSTALL.WIM` se brze instaliraju i ne greje se laptop previse prilikom instaliranja (Manje komprimovan instalacioni fajl)
:: :: Ukratko da ne duzim, ima tu za svakog po nesto pogledajte
:: :: http://tinyurl.com/ybgelwy
:: :: ..
:: ::
:: ::
:: :: :
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @Krieger 14.08.2018. 15:14 #648646

status: user
broj poruka: 18940
Da, uopste ne znaci da moraju biti instalirani, to sam video. Pre odmora sam uspeo sasvim obicnu sedmicu da instaliram, tako sto sam patch-ovao USB na kome je napravljena sedmica, integrisao sam drajver za USB3.0, normalno je instalirao, ali drajveri u Windows-u nisu bili instalirani. Sad, hocu da probam sa Gen2, jer sam se malo namucio dok sam podigao sistem.


:: Ma i `esd` varijante su sasvim ok! (Ako ne integrises drivere
:: Sve Gen2 sedmice imaju u sebi boot.wim (Instalacija) sa Windowsa 10 i ujedno drajvere za usb 3.0. Znaci trebalo bi da krene da instalira sigurno, a sad kad se instalira treba proveriti sta se desilo sa usb 3.0 driverima (Ne mora da znaci da su nstalirani!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> Win7 14.08.2018. 21:13 #648665

status: user
broj poruka: 18940
Ova verzija sedmice koju sam napisao prolazi celu instalaciju, sve ok, ali na kraju kada treba da restartuje PC, izbaci BSOD, zatim da instalacija ne moze da se nastavi i to je kraj.
Inace, pokusao sam instalaciju Win7 professional DAZ.

Uskoro ce se skinuti ova verzija koju je linkovao MegaTon, sledeca je za testiranje.

Edit: probao sam i ovu verziju, izbaci na kraju sledecu poruku:
`The computer restarted unexpectedly or encountered and unexpected error. Windows installation cannot proceed. To install Windows, click `OK` to restart the computer, and the restart installation.`

Inace, napravio sam mahinalnu gresku, krenuo sam da pravim butabilni win na SD karticu preko USB citaca, na kojoj su mi 6Gb slika od fotoaparata (kad se nisam slogirao), odmah sam pritisnuo cancel, ali kasno, izgubi se particija, trazi format. Spasio me je MiniTool partition wizard (recovery partition, mora professional verzija), to nije moglo pomocu EASEUS, pa eto usput ako nekom pomogne, vratio je izgubljenu particiju.
Takodje sam naleteo na novu verziju Runtime GetDataBack 5 simple, odusevljen sam kako brzo skenira i kako su ga olaksali za sve, od mene VELIKA preporuka.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger @imarkovic 15.08.2018. 01:06 #648667

status: user
broj poruka: 312
Dobro si prosao, da ti je prezvakao slike ne bi ti pomogao ni Sveti Petar.
Nego nisi rekao na sta si to stavljao sedmicu? Ja sam je uspesno instalirao na Z270 plocu doduse sa i3 6100 procesorom i uz pomoc PS/2 tastature i misa, mrzelo me da se mlatim sa integracijom drajvera a i Operator rece da to ne moze na .esd-ove.
To je nekako upakovano da izgleda isto kao kad stavljas 10tku, nisam u BG-u pa ne mogu da kazem sta je ali je skinuto sa zamunde i u biosu tog kompa se na ssd-u na kome je stavljena vidi da je skroz UEFI.
Inace ta sedmica mi je trebala za jedan uveliko skrsen laptop na Haswell platformi ali nikako mi nije poslo sa rukom da je stavim kao UEFI, morao sam da krljam obicnu i da podesim u BIOS-u CSM tj. Legacy. Glupava Toshiba...
Ozivecu temu ponovo a za sada neka je u bookmarksima kad se vratim i valjda uspesno zbudzim 7micu jer ova 10tka pije krv na slamku. Makar da moze da se ubije onaj Windows defender security mojkurity ali dzabe, napravljeno da sisa krv. Sta njega zabole imam li ja antivirus ili antimalware, neka gleda svoja posla ali ne, to mora da te upozori i da ti je prozor otvoren pa da ne nazebes od promaje.
Win10 je mozda user friendly za decu koja vuku igrice sa Xbox aplikacije ali da je za ozbiljan rad - NIJE.
Moja keva koja je na sedmici ostarila ne ume da nadje kako da iskljuci masinu nego cima mene. Sta dalje da pricam?

Bonus pitanje: Sta mu dodje taj Gen2?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 15.08.2018. 01:40 #648669

status: user
broj poruka: 18940
Na x370 fatal1ty professional/ Ryzen 7 platformi.
Fatal1ty ova ploca ima neki patch za Win7, pomocu njega sam uspeo da instaliram obican win7 professional, pa sam hteo da testiram ovaj Gen2 na drugom ssd-u i ova greska mi se javlja. Pokusao sam i shift_F10, pa regedit, pa da izmenim fajl u registry-u, zatim posle restarta nastavi instalaciju, ukucam username i ostalo, zatim opet BSOD. Sutra cu da se zezam i da resim to, mora da moze.

Inace, obican win7 sam morao da instaliram pomocu PS/2 tastature sve do ulaska u windows i instaliranja USB3.0 drajvera, a ovaj Gen2 moze sa USB tastaturom, misem, ali kada se desi ova greska, onda se USB izgubi.


:: Dobro si prosao, da ti je prezvakao slike ne bi ti pomogao ni Sveti Petar
:: Nego nisi rekao na sta si to stavljao sedmicu? Ja sam je uspesno instalirao na Z270 plocu doduse sa i3 6100 procesorom i uz pomoc PS/2 tastature i misa, mrzelo me da se mlatim sa integracijom drajvera a i Operator rece da to ne moze na .esd-ove
:: To je nekako upakovano da izgleda isto kao kad stavljas 10tku, nisam u BG-u pa ne mogu da kazem sta je ali je skinuto sa zamunde i u biosu tog kompa se na ssd-u na kome je stavljena vidi da je skroz UEFI
:: Inace ta sedmica mi je trebala za jedan uveliko skrsen laptop na Haswell platformi ali nikako mi nije poslo sa rukom da je stavim kao UEFI, morao sam da krljam obicnu i da podesim u BIOS-u CSM tj. Legacy. Glupava Toshiba..
:: Ozivecu temu ponovo a za sada neka je u bookmarksima kad se vratim i valjda uspesno zbudzim 7micu jer ova 10tka pije krv na slamku. Makar da moze da se ubije onaj Windows defender security mojkurity ali dzabe, napravljeno da sisa krv. Sta njega zabole imam li ja antivirus ili antimalware, neka gleda svoja posla ali ne, to mora da te upozori i da ti je prozor otvoren pa da ne nazebes od promaje
:: Win10 je mozda user friendly za decu koja vuku igrice sa Xbox aplikacije ali da je za ozbiljan rad - NIJE
:: Moja keva koja je na sedmici ostarila ne ume da nadje kako da iskljuci masinu nego cima mene. Sta dalje da pricam
::
:: Bonus pitanje: Sta mu dodje taj Gen2
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger 15.08.2018. 01:47 #648670

status: user
broj poruka: 312
Da, napisao si nego selektivno citam ono sto mi treba. Ako na tu platformu uspes da uspesno stavis sedmicu onda za ovu igracku od laptopa nema zime, to sto ti radis je od prilike ravno stavljanju sedmice na Coffee Lake platformu...

Samo zelim da na kraju posle svog putesestvija napisem - mislili su da mogu da korisnike platformom vezu za raspalu desetku ali prc milojka.

E da, ne rekoh ti ovo a izneverovaces, na onoj masini (i3 540, P55 i ostalo) se i dan danas s vremena na vreme pojavi neki sistemski apdejt za Windows XP SP3. Ni njega nisu uspeli da skroz ubiju ::)

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Instalacija i USB3 15.08.2018. 09:14 #648678

status: user
broj poruka: 200
Verovatno nisam bio dovoljno precizan, Ovi `Gen2` diskovi nemaju integrisan NI JEDAN novi drajver, tako da ćeš to ipak morati dodatno da uradiš, najverovatnije za USB3, a moguće i za još nešto vezano za tvoju platformu.

To što si tokom instalacije imao kontrolu nad mišem i tastaturom je zato što je u instalacioni disk ubačen `boot.wim` od Windowsa 10 koji u sebi ima drajvere za USB3. To ujedno znači da eventualnu integraciju dodatnih drajvera treba uraditi SAMO u install.wim.

Ono što bih ja probao, ukratko, je sledeće:
- Skini neki Gen2 disk sa `install.wim`
- Prebaci ga sa Rufusom na neki USB2 stik
- Pronađi na fleški `install.wim` i iskopiraj ga na hard disk
- Skini `Simplix pack` ( http://tinyurl.com/qjvfrhr ) koji u sebi ima USB3 integrator Win7USB3 ( http://tinyurl.com/ybzg527o ). (Izvinjavam se ovo je na ruskom, koristite Google Translate).
- integrisati Hotfixeve u install.wim: updatePack7R2.exe /ie11 /WimFile=(putanja do fajla recimo:D:install.wim) /Index=*
- Vratiti `install.wim` nazad na flešku

Ovo bi u teoriji trebalo da reši problem sa USB3 drajverima. Za druge drajvere treba da proveriš sam i eventualno da ih ručno ubaciš u `install.wim` tu ti ne mogu pomoći jer nemam iskustva sa tom platformom.
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Instalacija i USB3 v2 15.08.2018. 10:04 #648679

status: user
broj poruka: 200
Iskopira se `install.wim` sa USB stika na hard disk

Mount-uje se install.wim sa:
dism /Mount-Wim /WimFile:(Path)image.wim /Index:(indexnumber) /MountDir:(NekiFolder)

Startuje se onaj mali Ruski program Win7USB3 i pokaže se na `NekiFolder`

Unmount install.wim:
dism /unmount-wim /mountdir:NekiFolder /commit

Prebaci se nazad na flešku
...
index = verzija koju instaliraš
dism /get-wiminfo /Wimfile:image.wim
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 15.08.2018. 20:17 #648706

status: user
broj poruka: 1992
al je nekom dosadno...

p.s.
za one koji imaju pametnije stvari da rade,
http://tinyurl.com/yb27xs3o (`take it easy`)
https://www.youtube.com/watch?v=riHzDAdBL2g

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: ... 15.08.2018. 20:42 #648708

status: user
broj poruka: 312
What is the aim of your trolling?

@imarkovic: Jel uspelo ikako?


:: al je nekom dosadno..
::
:: p.s
:: za one koji imaju pametnije stvari da rade
:: http://tinyurl.com/yb27xs3o (`take it easy`
:: https://www.youtube.com/watch?v=riHzDAdBL2
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: ... 15.08.2018. 20:59 #648713

status: user
broj poruka: 18940
Ne. Neverovatno, bio sam ubedjen da ako radi normalna sedmica sa integrisanim drajverima od ploce, da ce ova Gen2 bez problema, ali i dalje se javlja ona greska, koju god verziju da instaliram i ne pomaze ono resenje koje je postavljeno na internetu.

@MegaTon, hvala ti na ovim napisanim tutorijalima, ali iskreno, mrzi me sad trenutno da eksperimentisem oko toga, jer sam prehladjen, jedva se krecem, a i nesto mi se ne svidja ta ideja integracije. Ali kad stanem na noge, probacu.
Uglavnom, meni najnormalnije radi ona prva varijanta, dakle obican Win7+patch za flash odavde:
http://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Professional%20Gaming/index.asp#Download

Svi drajveri instalirani uspesno, cist device manager, sedmica naravno leti na SSD-u. Trenutno obican SSD, a dace bog nvme m.2 kad se sve ovo sastavi u kucistu, jos uvek je u Chieftec-u kog izgleda niko nece da kupi, kao ni napajanje, prosto ne mogu da verujem da me lik za malo nije napusio kad sam mu rekao cenu od 6.000din za GPS-650c 80+ Gold, koje je u garanciji.

:: What is the aim of your trolling
::
:: @imarkovic: Jel uspelo ikako
::
::
:: :: al je nekom dosadno..
:: ::
:: :: p.s
:: :: za one koji imaju pametnije stvari da rade
:: :: http://tinyurl.com/yb27xs3o (`take it easy`
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=riHzDAdBL2
:: ::
:: :: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: :: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: :: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @kriger 15.08.2018. 21:19 #648716

status: user
broj poruka: 1992
dati su ti kljucevi kraljevstva iskoristi ih/ili drugi
(download ide u full-u i nism primetio neke limite)
jedino sto moras da se lomatas sa heroglifima i obrnutom logikom pisanja

kakve veze ima sa ovom jako bitnom temom, ebem li ga...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @kriger 15.08.2018. 21:38 #648717

status: user
broj poruka: 18940
MCSA? Macku o rep, nego kad si vec linkovao, imas li neki ozbiljan za Linux, tipa Redhat administration?

PS vratio sam se s odmora, nisam uopste ni stigao da probam onaj commander iz Parted magic-a

:: dati su ti kljucevi kraljevstva iskoristi ih/ili drug
:: (download ide u full-u i nism primetio neke limite
:: jedino sto moras da se lomatas sa heroglifima i obrnutom logikom pisanj
::
:: kakve veze ima sa ovom jako bitnom temom, ebem li ga..
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs