Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Kako povezati dva monitora
STRANA 1 OD 1
nbkom Kako povezati dva monitora 20.08.2018. 00:22 T66130

status: user
broj poruka: 321
Kako povezati dva monitora na jedan racunar ali na daljinu-u jednoj sobi bi bio racunar sa jednim monitorom a u drugoj sobi samo monitor,tastatura i mis.Ima li jednostavnog resenja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 VGA kabl 20m 20.08.2018. 01:51 #648826

status: user
broj poruka: 69
Najjednostavniji nacin ti je, da jedan monitor bude povezan sa VGA kablom koji je mnogo dugacak, a drugi monitor koji je blizu racunara DVI ili HDMI kablom ili VGA kablom ali sa DVI adapterom. Sve ovo zavisi od graficke kartice u racunaru.

Ako si zainteresovan za VGA kabl od 20m pusti SMS na 065 5164 060


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom dva monitora... 21.08.2018. 15:39 #648856

status: user
broj poruka: 321
Hvala na ideji-resenju.Probacu mozda kasnije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.08.2018. 16:11 #648857

status: user
broj poruka: 9460
Ali cekaj, ti hoces u jednoj sobi kuciste i monitor, a u drugoj, monitor tastaturu i mis?

Trebas onda i tastaturu i mis nekako bezicno spojiti, jer je kablom nemoguce na toliku daljinu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Postoji mogućnost preko kvm sviča, 21.08.2018. 16:37 #648858

status: user
broj poruka: 4228
ali ne znam da li je potrebno bežično povezivanje? Ako može kablom, koja je daljina u pitanju, konkretno ovih periferija?

Dakle, ako može, onda preko kvm sviča mogu da se povežu monitor, tastatura i miš kablovima do 20 m, a drugi monitor direktno u računar.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 21.08.2018. 16:53 #648860

status: user
broj poruka: 289
Kompletno wireless resenje zaboravi. Tu bi trebao neki wirelles KVM switch, a to ako uopste postoji, kosta ko dobar PC.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 21.08.2018. 17:20 #648862

status: user
broj poruka: 9460
Ma dasta, puno para kostaju ti ozbiljniji swichevi.

Jedina opcija ti je, gde je mis i tastatura, tu da bude kuciste, a drugi monitor vukljaj po kuci sa duzim kablom gde hoces, posto ako sam te ja shvatio, tastatura i mis idu samo na jednoj lokaciji, a neka ona bude gde ce biti i kuciste i cao dovidjenja.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom dva monitora... 21.08.2018. 18:27 #648863

status: user
broj poruka: 321
Pa stvar je onda resena-ako vga kabl nema ogranicenja u duzini-razvuci ga npr.10 m i povezati monitor a bezicnu tastauru i misa prenositi po potrebi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom dva monitora... 21.08.2018. 18:32 #648864

status: user
broj poruka: 321
Jedino-da li bi jedan racunar uklopio dve tastature i dva misa a da svi rade u isto vreme-jedna soba racunar,tastat,mis i monitor a druga soba tastatura,mis i monitor mada nije problem da se rucno prenosi bezicni mis i tastatura po potrebi iy prve sobe gde je racunar.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.08.2018. 18:42 #648865

status: user
broj poruka: 9460
Mozes spojiti miseva i tastatura koliko zelis i radice istovremeno bez problema.

Vga moze do nekih 20m da radi ok. Vece duzine nisam probao.

To sto je bezicna ne znaci da ona moze da radi i u drugoj sobi, obicno je to max par metara u videokrugu dongle-a, a max neke rade na 10m, a pogotovo nece raditi u drugoj sobi gde deli jos i zid.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 21.08.2018. 18:49 #648867

status: user
broj poruka: 289
Moze u principu to, samo ako imas dovoljno usb portova za sve to. Ono sto bi moglo da te zaebava je signal u drugoj sobi.

edit: lol pretece me gilopile
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.08.2018. 19:03 #648870

status: user
broj poruka: 9460
Ima neke Logitec high range tastatura, ali je to max 10 metara, obicne koje se valjaju ne mogu ni 3 dobaciti a da ne baguju.
Ne znam kako da resis ovo. Ja sam davno hteo komp da izbacim napolje, a tastatura, mis i monitor lepo u sobi i nema grejanja, ali ne nadjoh neko normalno resenje za mis i taststuru.
Mozda se situacija sada promenila, pa se moze naci nesto na 2.4 ili 5Ghz da radi slicno kao i wi-fi adapter, tj. da moze i u drugoj sobi da funkcionisu periferije...Ebem li ga.

E da, mozda ova neka varijanta, da se produzi USB pa zakacis hub i onda bocnes mis i taststuru.
https://www.amazon.com/PTC-Meters-Extension-Repeater-Supports/dp/B0040IASMS
https://www.amazon.com/SIIG-Active-Repeater-20-Meters-JU-CB0811-S1/dp/B0053YLYLC

To su neke varijante sa boosterima, magnetima, feritima zarad manjeg pada napona...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom dva monitora... 22.08.2018. 09:05 #648884

status: user
broj poruka: 321
Isprobacu nesto- pa cu javiti
.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 22.08.2018. 11:48 #648890

status: user
broj poruka: 4225
https://www.amazon.co.uk/KFA2-GeForce-WHDI-Graphics-Card/dp/B004LKRYOK
ovo ti je posljednja kartica za široke narodne mase, gdje je PC mogao biti udaljen i 30 metara u drugoj kući sa optičkom vidljivošču i gdje si mogao imati sliku, koja nije baš bila za brze igrice(RTS naslovi su radili ok na 1680x1050 monitorimapod androidom), ali nisi imao prekid u prijemu signala na 3 različite lokacije, sa optičkom vidljivošću. Usput si mogao na monitorima Dinacorpa(all in one sa androidom 1.0.4) da bocneš usb wireless karticu i da imaš i net i monitore i slanje podataka sa sve tri lokacije. Ali, to je zajebancija u koju više nikada ne bih ulazio do nekih novih konstrukcionih riješenja, ako ikada više dozvole.
https://www.youtube.com/watch?v=VUJeW1F_lww

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs