Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Koji program gura fajlove na kraju HDDa
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Koji program gura fajlove na kraju HDDa 24.08.2018. 17:01 T66138

status: user
broj poruka: 3104
Dakle imam jedan HDD star 6 godina koji ima par bad sektora na 15 i 25tom gigabajtu, i ja bih da odsecem prvih 30gb tj da budu unused, not partitated. Trenutno se tu nalaze fotografije i koje sta koje bih ja da gurnem na desnu stranu particije koja je zdrava medjutim ne secam se koji program to radi?

Defragler moze da se podesi da gura fajlove ali vece od 1MB sto znaci mali milion slika koji je ispod 1MB nema effekta.

Partition Wizard ne zeli da resizuje ukoliko ima fajlova koji su na Bad Sektoru te ne mogu da radim sa njim ukoliko ne obrisem/pomerim fajlove sa tog dela.

Koji program moze da gura fajlove sa leve na desnu stranu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger c c c 24.08.2018. 18:02 #648966

status: user
broj poruka: 312
Skupi hardovi danas jbt, pa to je strava, umesto da uzmes novi hard kao gospodin covek ti ces da izigravas indijanca i rizikujes kako ce upisati te podatke i kako ce ih procitati.
Svrati bre do Vodjine firme Em*i i uzmi neku azdaju od 2 TB sa 5 godina garancije, peMzije ce ionako da skoce od oktoMbra.
Srecno u kupovini i VOTE FOR TRUMP!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Koji program gura fajlove na kraju HDDa 24.08.2018. 18:30 #648967

status: user
broj poruka: 18940
Prvi put cujem da takav program postoji, logicno bi mi bilo da ostavis tih 30gb u unlocated i tako koristis ostatak particije. A da bukvalno iskoristis neki program za koriscenje drugog dela diska, to mi deluje nemoguce sa komercijalnim programima.


:: Dakle imam jedan HDD star 6 godina koji ima par bad sektora na 15 i 25tom gigabajtu, i ja bih da odsecem prvih 30gb tj da budu unused, not partitated. Trenutno se tu nalaze fotografije i koje sta koje bih ja da gurnem na desnu stranu particije koja je zdrava medjutim ne secam se koji program to radi
::
:: Defragler moze da se podesi da gura fajlove ali vece od 1MB sto znaci mali milion slika koji je ispod 1MB nema effekta
::
:: Partition Wizard ne zeli da resizuje ukoliko ima fajlova koji su na Bad Sektoru te ne mogu da radim sa njim ukoliko ne obrisem/pomerim fajlove sa tog dela
::
:: Koji program moze da gura fajlove sa leve na desnu stranu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 24.08.2018. 18:43 #648969

status: user
broj poruka: 3104
Pa da i ostavicu 30GB prazno pa cu da nastavim preostali prostor sa particijom, to i jeste plan. Dakle HDD 1TB (realno 931GB) na kome se trenutno nalazi jedna particija preko celog HDDa i medju prvih 30GB se nalazi po koji bad sektor, dakle ideja jeste 30GB prazno i 901GB da bude particija.

Ono sto meni predstavlja problem jeste sto particija ima vec preko 800GB zauzeca i to ne moze tako lako da se prebaci na drugi HDD, a particija mi se ne brise zbog toga, te sam probao da iskoristim opciju Resize od MiniTools Partiion Wizarda koja ima duplu funkciju a to su da sve fajlove prebaci sa tih 30GB na ovaj preostali deo i onda da obrise tih 30GB, ali program izbaci error kad dodje do fajla koji je na bad sektoru, te moram manuelno da prebacujem stvari.

To sam radio i ranije, i to uspesno. Znam da sam najvise na laptopovima to radio oko 2012 i zaboravio sam ime programa koji je radio to pomeranje fajlova.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 24.08.2018. 19:08 #648970

status: user
broj poruka: 18940
A sto ga ne provuces kroz HDD regenerator 2011, pa onda uradis resize particije?


:: Pa da i ostavicu 30GB prazno pa cu da nastavim preostali prostor sa particijom, to i jeste plan. Dakle HDD 1TB (realno 931GB) na kome se trenutno nalazi jedna particija preko celog HDDa i medju prvih 30GB se nalazi po koji bad sektor, dakle ideja jeste 30GB prazno i 901GB da bude particija
::
:: Ono sto meni predstavlja problem jeste sto particija ima vec preko 800GB zauzeca i to ne moze tako lako da se prebaci na drugi HDD, a particija mi se ne brise zbog toga, te sam probao da iskoristim opciju Resize od MiniTools Partiion Wizarda koja ima duplu funkciju a to su da sve fajlove prebaci sa tih 30GB na ovaj preostali deo i onda da obrise tih 30GB, ali program izbaci error kad dodje do fajla koji je na bad sektoru, te moram manuelno da prebacujem stvari
::
:: To sam radio i ranije, i to uspesno. Znam da sam najvise na laptopovima to radio oko 2012 i zaboravio sam ime programa koji je radio to pomeranje fajlova
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.08.2018. 19:09 #648971

status: user
broj poruka: 9460
Ne postoji takav SW da ti gura programe gde ti hoces na HDD.

Preskeniraj sa HD tune, i videces tacno koji sektori su losi i prema tome odradi particije da ti losi sektori ostanu u unlocated prostoru.
Kao sto IM vec rece.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 24.08.2018. 19:31 #648972

status: user
broj poruka: 289
Vise me iznenadjuje da mozes ikako da prebacis fajlove sa bad sektora, jer bi nekom logikom trebalo da su osteceni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 24.08.2018. 19:53 #648973

status: user
broj poruka: 3104



@gilopile, ne mozes da me ubedis da ne postoji jer znam da sam koristio. Elem ovo sto si rekao sam vec potvrdio, to i jeste plan.

@LVirt, ideja je da prebacim sve fajlove koji nisu pod bad sektorom, za ove sa BS i ne marim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 24.08.2018. 20:23 #648974

status: user
broj poruka: 1992
ne znam sta mu ovo radi:

http://tinyurl.com/kx278n8

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 24.08.2018. 21:16 #648976

status: user
broj poruka: 289
Onda sam pogresno razumeo, mislio sam da spasavas stvari sa bad sektora.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Sto kaze Kriger jeftini su hardovi ,flashovi itd ... 24.08.2018. 21:40 #648977

status: user
broj poruka: 7695
kupi neki ,pa prebaci ako ti je stalo do tih slika.

Iskreno nisam cuo za takav program da gura fajlove `udesno ` .
Iz mog iskustva ako se pojave bad sektori ,tu pomaze spori format hard diska (jest da traje ali se isplati cekati),jer on obelezi te bad sektore i kaze OS-u da to ne koristi .E sad je pitanje da li ce da se pojave ponovo, posto je to dosta staro to je rizik .Svi drugi programi tip-a Paragon itd .. oni ti spasavaju podatke i posle toga mozes da bacis hard ,znaci to je za jednokratnu upotrebu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miccosmo minitool 24.08.2018. 21:50 #648978

status: user
broj poruka: 83
partition manager (moze i free), idi na move resize i smanji za ti 30ak gb (naravno pod uslovom da ima mesta da to sto je od podataka na tih prvih 30gb premesti na ostatak diska)
miccosmo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Najbrze 24.08.2018. 22:04 #648980

status: user
broj poruka: 9381
Prebaci podatke sa dela koji zelis da obrises na neki ext hdd ili drugu particiju (nikako na istu)
Obrisi ih
Obrisi delove particije
Vrati podatke gde zelis

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Good evening 25.08.2018. 05:01 #648988

status: user
broj poruka: 1992
jao kako ti je lepa slidza, bas ti fala sd chu da probam

p.s.
bas steta sto ce bili pocistiti i svoje sledbenike .)
https://www.youtube.com/watch?v=ryrLZMiVWbA

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Moj program Windows sve to raditi automatski. Trebalo bi
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 26.08.2018. 13:24 #649011

status: user
broj poruka: 1017
Te stvari sa odsecanjem hard diska sam prvi put uradio 1997.
To je bio hard disk od nekih 1.1 gb na moje pocetnicko zaprepascenje taj poluispravni disk je radio mnogo brze nego moj `zdravi` disk od 1 gb. Posle sam shvatio da je imao vise obrtaja vise cache memorije itd.
U svakom slucaju imas na hirens-u mekoliko programa i svi rade istu stvar.
Ja preferiram linux i gparted.
Izaberes opciju resize disk i pri tome, ako je ostecenje na pocetku, imas na levom kraju diska strelicu samo je povuces u desno da bi oznacio gde zelis da skratis disk.

https://i.ytimg.com/vi/UPZcMLTKVK8/maxresdefault.jpg

Srecno :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 26.08.2018. 14:37 #649017

status: user
broj poruka: 3104

Au ljudi, da li ja lose objasnjavam ili niste procitali: `te sam probao da iskoristim opciju Resize od MiniTools Partiion Wizarda koja ima duplu funkciju a to su da sve fajlove prebaci sa tih 30GB na ovaj preostali deo i onda da obrise tih 30GB, ali program izbaci error kad dodje do fajla koji je na bad sektoru`

Dakle ja i hocu to da uradim ali problem je sto MTPW ne zeli da uradi to zato sto je jedan od fajlova na BS.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.08.2018. 14:42 #649018

status: user
broj poruka: 9460
Ili ga provuci kroz HDregenerator, ili iskopiraj sve sa unstopm copier na drugi, zdravi HDD i onda ovaj proveri gde se nalaze BS ako je ostao koji i odradi particije kako odgovara da zaobidjes BS.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 26.08.2018. 14:42 #649019

status: user
broj poruka: 18940
Jesi li probao HDD regenerator?


::
:: Au ljudi, da li ja lose objasnjavam ili niste procitali: `te sam probao da iskoristim opciju Resize od MiniTools Partiion Wizarda koja ima duplu funkciju a to su da sve fajlove prebaci sa tih 30GB na ovaj preostali deo i onda da obrise tih 30GB, ali program izbaci error kad dodje do fajla koji je na bad sektoru
::
:: Dakle ja i hocu to da uradim ali problem je sto MTPW ne zeli da uradi to zato sto je jedan od fajlova na BS
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 26.08.2018. 17:10 #649023

status: user
broj poruka: 1017
Imas pravo, samo pitanje je delovalo amterski, `koji program moze da uradi resize`, a mi potrcali da ih redjamo,
u principu ako vec nemas drugi hdd, mozda mozes da napravis jos jednu particiju za backup, pa onda sa nekim isobuster i slicnim da probas cupanje fajlova.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Najbrže rešenje bez mnogo teoretisanja 26.08.2018. 18:23 #649026

status: user
broj poruka: 200
- Bekapuj SVE što možeš, na drugi disk ili particiju.
- Obriši particiju, formiraj nove particije, ostavi slobodan prostor, testiraj disk...

Jesi li siguran da nije u pitanju neki sistemski fajl koji ne može da bude pomeren ni uz pomoć trikova iznad 50% kapaciteta diska?

Program koji je mogao da gura fajlove na kraj particije je MyDefrag, postojao je skript baš za to. I opet su ostajali neki sistemski fajlovi koji nisu mogli da se pomere. Jedini je problem što se sam autor odrekao ovog programa i izbrisao ga sa svih servera, dakle ovo ne preporučujem, samo spominjem kao kuriozitet...

Dakle BACKUP, BACKUP, BACKUP!!!
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 26.08.2018. 19:32 #649029

status: user
broj poruka: 3104
Bravo! My Defrag ali su mu UI izmenili do bola mada ima opcija `Move to end of Disk` odmah na startu sto pomaze dosta.

Inace nije sistemska nego D: za igre, doc, muzika i fotografije tako to nije problem. SSD je C:.

Tesko je sve prekopirati na drugi disk ili USBove zato sto je to oko 800GB zauzeca. Para za nov HDD se nema.

Ja sam njemu rekao da upotrebi HDD Regenerator, e sad dal me poslusao, ne znam. Nismo se jos culi nakon toga, trebalo bi tokom sledece nedelje da idem do njega.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 27.08.2018. 12:29 #649053

status: user
broj poruka: 7761
ALO srbine !!!
(ako si od tog roda)

Ne gubi vreme sa govnom od diska koji ima lose sektrore, kupi drugi a taj otvori i pobacaj u delovima da cigani i ona budala ACA ne mogu da ga prodaju na buvljaku...

...ili budi jos veci srbin pa ga prodaj (zajebi nekoga) na KP kao neispitani... tako da ce ti kupovina novog biti povoljnija...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Bravo! My Defrag ali su mu UI izmenili do bola mada ima opcija `Move to end of Disk` odmah na startu sto pomaze dosta
::
:: Inace nije sistemska nego D: za igre, doc, muzika i fotografije tako to nije problem. SSD je C:
::
:: Tesko je sve prekopirati na drugi disk ili USBove zato sto je to oko 800GB zauzeca. Para za nov HDD se nema.
::
:: Ja sam njemu rekao da upotrebi HDD Regenerator, e sad dal me poslusao, ne znam. Nismo se jos culi nakon toga, trebalo bi tokom sledece nedelje da idem do njega
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: c c c 30.08.2018. 04:42 #649154

status: user
broj poruka: 1992
https://youtu.be/slO0Uzk6u_w

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Srecno u kupovini i VOTE FOR TRUMP
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Re: Re: c c c 30.08.2018. 10:44 #649157

status: user
broj poruka: 200
Za to vreme, negde u Srbiji...
http://youtu.be/7cOf65sSZe0
...


:: https://youtu.be/slO0Uzk6u_
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
:: :: Srecno u kupovini i VOTE FOR TRUMP
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs