Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Evo mene sa novim problemom.... :(
STRANA 1 OD 1
srdjanl Evo mene sa novim problemom.... :( 05.09.2018. 17:38 T66171

status: user
broj poruka: 1492

Negde tamo pocetkom juna ove godine sam imao problem da komp nedaje sliku na monitor -tv nikako preko HDMI kabla.Pa sam malo imao zezancije sa win winom zbog ploce koju su dodatno sredili,naj kraju su mi vratili pare.kako god kupim drugu Asus plocu,gde je sve radilo kako treba mozda dve nedelje i onda opet isto.E onda kupim i nov tv koji ima i vga i hdmi izlaz,i sad imam problem da slika treperi i sama prestane preko vga ,a preko hdmi i dalje nema slike sa cim sam se mozda i pomirio,bar preko necega da radi komp normalno,ali izgleda nece. Inace i5 4460 aSUS neka H81,tv vox 43`.
Evo i snimka kakvo je stanje

https://www.youtube.com/watch?v=51-6R4x491s
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Uzemljenje? 05.09.2018. 19:03 #649316

status: user
broj poruka: 4228

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Evo mene sa novim problemom.... :( 05.09.2018. 19:06 #649317

status: user
broj poruka: 1327
Ne gađaju se frekvencije, ima li taj TV Game mode ?


::
:: Negde tamo pocetkom juna ove godine sam imao problem da komp nedaje sliku na monitor -tv nikako preko HDMI kabla.Pa sam malo imao zezancije sa win winom zbog ploce koju su dodatno sredili,naj kraju su mi vratili pare.kako god kupim drugu Asus plocu,gde je sve radilo kako treba mozda dve nedelje i onda opet isto.E onda kupim i nov tv koji ima i vga i hdmi izlaz,i sad imam problem da slika treperi i sama prestane preko vga ,a preko hdmi i dalje nema slike sa cim sam se mozda i pomirio,bar preko necega da radi komp normalno,ali izgleda nece. Inace i5 4460 aSUS neka H81,tv vox 43`
:: Evo i snimka kakvo je stanj
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=51-6R4x491s
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ..... 05.09.2018. 19:23 #649318

status: user
broj poruka: 3346
Ako imas kablovsku na tom TV-u, pod hitno da ti ugrade galvanski izolator.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl Re: Re: Evo mene sa novim problemom.... :( 05.09.2018. 19:46 #649320

status: user
broj poruka: 1492
Ima game mod.
neXus2000 imam kablovsku .Inace ovo se desava samo kad je tv prebacena na komp.
Evo probao i tu varijantu,izvukao kabel od tv antene i onda prebacio na komp i za sad nije pjavljivalo to treptanje.
:: Ne gađaju se frekvencije, ima li taj TV Game mode
::
::
:: ::
:: :: Negde tamo pocetkom juna ove godine sam imao problem da komp nedaje sliku na monitor -tv nikako preko HDMI kabla.Pa sam malo imao zezancije sa win winom zbog ploce koju su dodatno sredili,naj kraju su mi vratili pare.kako god kupim drugu Asus plocu,gde je sve radilo kako treba mozda dve nedelje i onda opet isto.E onda kupim i nov tv koji ima i vga i hdmi izlaz,i sad imam problem da slika treperi i sama prestane preko vga ,a preko hdmi i dalje nema slike sa cim sam se mozda i pomirio,bar preko necega da radi komp normalno,ali izgleda nece. Inace i5 4460 aSUS neka H81,tv vox 43`
:: :: Evo i snimka kakvo je stanj
:: ::
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=51-6R4x491s
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 05.09.2018. 23:08 #649325

status: user
broj poruka: 3346
Onda galvanski izolator iz kablovske moraju da ti stave. Postoji u obliku splitera, taj je jos i najbolji. Jer postoji razlika u potencijalu uzemljenja. Tv ima svoje na tom utikacu za struju i pojacalo iz kablovske ima svoje (zgrada). Sad zbog toga nastaje treperenje, cak je mozda i jaca struja ili nekom TV vraca struju i pravi problem, cak moze i da crkne neki deo u kompu (tv kartica, pa i sama ploca).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed 1.ako je 220 V-na mreza ``nulovana` 06.09.2018. 02:53 #649328

status: user
broj poruka: 10985
``jezicak`` u shuko uticnici spoji sa kucistem kompa (pomocu licnaste, bakarne, izolovane zice) a zatim, iz te ``tacke`` na kucistu, zicom na shasiju tv-a.

2. umesto na ``jezicak``, taj kraj zice na radijator ili na cev od vodovoda (cesma, cevi koje idu u bojler i slicno).

Ovo povezivanje izcodi NAKON sto komp i SVE STO JE SA NJIM ELEKTRICKI POVEZANO ISKLJUCIS (sve 220 voltne kablove privremeno izvuci iz uticnica).

3. ako ovo prethodno ne pomogne, onda:
https://is.gd/FH59vh


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 06.09.2018. 12:50 #649336

status: user
broj poruka: 3346
Nece mu to pomoci, jer ostaje treci problem - kablovska. Za to mu treba taj galvanski izolator, a to mu ugradjuju ovi iz kablovske.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ??? 06.09.2018. 21:42 #649355

status: user
broj poruka: 10985
???
solution #
3


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl ... 06.09.2018. 22:04 #649356

status: user
broj poruka: 1492
Jos uvek trazim taj galvanski izolator,majstori iz kablovske su vecinom na odmor pa nemogu da ih navatam.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646098.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs