Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
dokon pop i jariće krsti...ima li ko logično objašnjenje...
STRANA 1 OD 1
savatije dokon pop i jariće krsti...ima li ko logično objašnjenje... 10.09.2018. 15:50 T66185

status: user
broj poruka: 1119
eto, ovaj iz potpisa, nakačim direktno na cisco sbb ruter (žicom) i imam 100 Mbps... Da razrešim neku kućnu mrežu, kupim dva prostaka switcha tenda Tenda SG105 5-port Gigabit 10/100/1000Mb/s kako bih rešio dve grane u stanu... od cisca sa dva lan out ka više računara i mrežnom štampaču... dao svima u kućnom okruženju fiksne adrese ( ko je na lan kablu).... i šta bi...ovo moje govance iz potpisa poče da tera svih 150, koliko mi je paket iako HW kaže da mu je net adapter 100 test na speed testu... nije mi jasno, iako mi nije ni bitno....100 mi je i previše...al dokon pop....

****************
DELL INSPIRON 17R N7110

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Druga žica? 10.09.2018. 16:25 #649421

status: user
broj poruka: 4228
Drugi lan kabl ili isti?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: dokon pop i jariće krsti...ima li ko logično objašnjenje... 10.09.2018. 17:45 #649422

status: user
broj poruka: 1368
Poveži ga direktno na SBB-ov ruter i mora da baci 150 za dl i 8 za ul na speedtestu.
Kabel je nebitan, uzmi bilo koji, apsolutno je svejedno kojim ćeš ga povezati, ali eto predostrožnosti radi uzmi onaj od SBB-a koji je stigao uz ruter. Obrati pažnju da u LAN1 ili LAN2 ubodeš kabel jer su im LAN3 i LAN4 portovi rezervisani za IPTV tj. odnosno D3-ojke koje odatle vuku ``sliku`` i u globalu nemaju namenu za upotrebu na računarima. Diodica će postati zelena kada se poveže na gigabitnu mrežnu. U protivnom ostaje narandžasta. Mislim na ono brdo diodica koje signalizuju sve i svašta a između ostalog šta je od portova zauzeto i KOJOM BRZINOM radi.
Mrežna sa laptopa ti pušta 1 Gbit/s tako da se ne sekiraj.

Srećno!

Specifikacije laptopa: https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-17R-N7110.53111.0.html


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: eto, ovaj iz potpisa, nakačim direktno na cisco sbb ruter (žicom) i imam 100 Mbps... Da razrešim neku kućnu mrežu, kupim dva prostaka switcha tenda Tenda SG105 5-port Gigabit 10/100/1000Mb/s kako bih rešio dve grane u stanu... od cisca sa dva lan out ka više računara i mrežnom štampaču... dao svima u kućnom okruženju fiksne adrese ( ko je na lan kablu).... i šta bi...ovo moje govance iz potpisa poče da tera svih 150, koliko mi je paket iako HW kaže da mu je net adapter 100 test na speed testu... nije mi jasno, iako mi nije ni bitno....100 mi je i previše...al dokon pop...
::
:: ***************
:: DELL INSPIRON 17R N711
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije tuga je i ono sto me buni... 10.09.2018. 18:15 #649423

status: user
broj poruka: 1119
direktno na sbb (istim lan kablom) 100
istim kablom, preko switcha, 150
sve kablove sam sam pravio, a nisam neki amater (samo 30 godina u ITu)
a moj ebeni lap ima samo 100 mb lan karticu

testovi uradjeni na ookli (speed test by ookla)

samo me interesuje, gde nastaje laž o protoku, jer ovo moje staro sokoćalo sa 100Mb kartcom, to sigurno nemože da istera...(svi ostali uređaji na žičnoj mrež i kući su mi Gb )



****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: tuga je i ono sto me buni... 10.09.2018. 20:20 #649426

status: user
broj poruka: 1368
Opusti se malo.


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: direktno na sbb (istim lan kablom) 10
:: istim kablom, preko switcha, 15
:: sve kablove sam sam pravio, a nisam neki amater (samo 30 godina u ITu
:: a moj ebeni lap ima samo 100 mb lan kartic
::
:: testovi uradjeni na ookli (speed test by ookla
::
:: samo me interesuje, gde nastaje laž o protoku, jer ovo moje staro sokoćalo sa 100Mb kartcom, to sigurno nemože da istera...(svi ostali uređaji na žičnoj mrež i kući su mi Gb
::
::
::
:: ***************
:: DELL INSPIRON 17R N711
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Koji je model Cisco rutera? 10.09.2018. 20:42 #649427

status: user
broj poruka: 4228

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Apsolutno je nebitno koji je model Cisco rutera jer... 10.09.2018. 22:18 #649429

status: user
broj poruka: 1368
... svi imaju GIGABITNE portove. Anrufe Sie 19900 između 08.00 i 22.00 pa proveri.


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: dokon pop i jariće krsti...ima li ko logično objašnjenje... 10.09.2018. 22:30 #649431

status: user
broj poruka: 3346
Pogresne su specifikacije. U uputstvu za taj model stoji da je LAN 10/100.

Communications
Modem (optional) external V.92 56 K USB modem
Network adapter
10/100 Ethernet LAN on system board
Wireless WLAN, WiMax/Wi-Fi bgn/abgn, and Bluetooth wireless technology (optional)/WiDi (optional)

Mozda je greska u uputstvu, pa proveri adapter i vidi koje brzine podrzava pod link speed kartice u adaptera.
Network connections - properties adaptera - configure - link speed



:: Poveži ga direktno na SBB-ov ruter i mora da baci 150 za dl i 8 za ul na speedtestu
:: Kabel je nebitan, uzmi bilo koji, apsolutno je svejedno kojim ćeš ga povezati, ali eto predostrožnosti radi uzmi onaj od SBB-a koji je stigao uz ruter. Obrati pažnju da u LAN1 ili LAN2 ubodeš kabel jer su im LAN3 i LAN4 portovi rezervisani za IPTV tj. odnosno D3-ojke koje odatle vuku ``sliku`` i u globalu nemaju namenu za upotrebu na računarima. Diodica će postati zelena kada se poveže na gigabitnu mrežnu. U protivnom ostaje narandžasta. Mislim na ono brdo diodica koje signalizuju sve i svašta a između ostalog šta je od portova zauzeto i KOJOM BRZINOM radi
:: Mrežna sa laptopa ti pušta 1 Gbit/s tako da se ne sekiraj.
::
:: Srećno
::
:: Specifikacije laptopa: https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-17R-N7110.53111.0.htm
::
::
:: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
::
:: :: eto, ovaj iz potpisa, nakačim direktno na cisco sbb ruter (žicom) i imam 100 Mbps... Da razrešim neku kućnu mrežu, kupim dva prostaka switcha tenda Tenda SG105 5-port Gigabit 10/100/1000Mb/s kako bih rešio dve grane u stanu... od cisca sa dva lan out ka više računara i mrežnom štampaču... dao svima u kućnom okruženju fiksne adrese ( ko je na lan kablu).... i šta bi...ovo moje govance iz potpisa poče da tera svih 150, koliko mi je paket iako HW kaže da mu je net adapter 100 test na speed testu... nije mi jasno, iako mi nije ni bitno....100 mi je i previše...al dokon pop...
:: ::
:: :: ***************
:: :: DELL INSPIRON 17R N711
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije evo šta je moj mrežni adapter na lap-topu 11.09.2018. 07:09 #649437

status: user
broj poruka: 1119
The RTL8111E Fast Ethernet controller combines an IEEE 802.3az 10/100Base-T compliant Media Access Controller (MAC), PCI Express bus controller, and embedded One-Time-Programmable (OTP) memory. With state-of-the-art DSP technology and mixed-mode signal technology, the RTL8111E offers high-speed transmission over CAT 5 UTP cable or CAT 3 UTP (10Mbps only) cable. Functions such as Crossover Detection & Auto-Correction, polarity correction, adaptive equalization, cross-talk cancellation, echo cancellation, timing recovery, and error correction are implemented to provide robust transmission and reception capability at high speeds.

elem, ruter čak nije ni cisco nego neka kineska kopija : EPC3928sV2.5

znači lan karta na lap-topu mi je 10/100 i to je to... ali speed test mi u ovoj vezi ipak izmeri 150.... samo sam zbunjen, kako je to moguće , ne žalim se kad imam osećaj da sam dobio nešto gratis izuzev što ne znam kako

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 11.09.2018. 12:37 #649443

status: user
broj poruka: 3346
Da nisi slucajno uradio bridge WiFi i LAN na tom laptopu?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije Re: .... 11.09.2018. 17:11 #649452

status: user
broj poruka: 1119
ne, wi fi adapter je disable-ovan u device manager-u, jer koristim samo LAN mržnu katru

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: Da nisi slucajno uradio bridge WiFi i LAN na tom laptopu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 12.09.2018. 19:04 #649477

status: user
broj poruka: 3346
Hoce speedtest da zafrkava neki put, ali ne bas toliko. Probaj neki download fajla, veceg, zbog pracenja brzine i vidi koliko tu baca brzinu. Pokusaj da skines neki Windows sa MS sajta.

Probaj ovo:
https://tinyurl.com/zcsj29j

Kada izaberes neki Win i opcije tipa (x64 i EN) sa desne strane imaces dugma sa `copy link to clipboard`. Odradi to, paste link u firefox/chrome sta vec imas i lupi enter. Kada krene download prati koliko MBps ide, pa iskalkulisi u Mbps.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs