Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Kako rešiti skladištenje na oblaku.
STRANA 1 OD 1
trinity Kako rešiti skladištenje na oblaku. 21.09.2018. 22:54 T66212

status: user
broj poruka: 71

Trenutno na iMacu imam office 365 (legal) i dobio sam i 1tb za one drive.

Na tom one drive su star za posao ali i lične stvari.
Npr. sve porodične slike, sve slike sa ipohnea, sve se skladišti tamo.

E sad kaka bi hteo da zadržim one drive (navikao) mane interesuje da li na iphoneu i na iMacu može da postoji dva one drive naloga tako što ću na jednom skladištiti slike sa telefona a na drugom ću stavljati stvari za posao.

Potrebno je da taj drugi onedrive koji se koristi za posao bude savršeno sinronizovan sa drugim windows kompujterima.

Ukoliko nije moguće, može li neki drugi oblak program da uskoči bilo za poslovne bilo za privatne svrhe.

Unapred se zahvaljujem na odgovoru
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Jesi li probao Google drive? 22.09.2018. 23:47 #649717

status: user
broj poruka: 10985
You can use Google Drive to back up content on your iPhone and iCloud account.
https://is.gd/1Oqm4U
https://is.gd/y8jcJW

Takodje, sve fotke (kao i bilo koje druge vrste fajlova) mozes da upload-ujes (posaljes i ostavis samom sebi, kao Pantelija) na email account (recimo hotmail) i spakujes ih u special folder. Za ne-dajte-bogovi....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Kupovinom pretplate Microsoft Office 365 Home 23.09.2018. 01:09 #649718

status: user
broj poruka: 4228
za 6.499 RSD godišnje imaš mogućnost instalacije Office 365 na 5 računara, 5 telefona i 5 tableta (na 6 od 02.10.2018.) i korišćenje 5 x 1 TB OneDrive usluge po korisniku. Ne znam da li može da se jedan od ovih terabajta koristi na više telefona ili računara - nisam probao.

Koristim i Adrive za potrebe bekapa, ali je on skuplji i nepovoljniji: 7 $ za 200 GB. Naravno tu je i Mega.

Slažem se sa Tortojedom. ne bi bilo loše da imaš i bekap cloud, makar bio i besplatan.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity pitanje 23.09.2018. 05:57 #649721

status: user
broj poruka: 71
Video sam tu ponudu.
Da li su to odvojenih 5Tb tj. 5x1Tb nezavisno sinhronizovani i sa razliitim sadržajem.

Meni treba nešto što će pored na iMac-u biti savršeno sinhronizovano sa najmanje još dva windowsa i još jednim macbook air-om.

sad ta sinhronizacija se tiče posla.


Ja na tom istom iMac-u imam onedrive koji se koristi za privatne svrhe.
Ne bi hteo da neko drugi ima pristup tome.

Mene interesuje mogu li dva one drive-a nezavisno na jednom kompu ili da za private svrhe odustanem od onedrive i da sve prebacim na neki drugi cloud.
Trenutno je zauzeto oko 180gb, ima dosta video snimaka sa kamere i sa iphonea.
Ne znam kakva bi druga bila alternativa, jer ovo što nudi One drive je povoljno

Unapred se zahvaljujem na odgovorima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko 5 x 1 TB, nezavisni, vezani za 5 korisnika 23.09.2018. 14:22 #649724

status: user
broj poruka: 4228
Ono što ne znam, ali bih možda mogao da proverim (instalacijom, naravno), da li prijavom kao jedan od tih 5 (mogućih) korisnika mogu samo da koristim OneDrive.

Ali čini mi se da si ti to već proverio.

Ne znam šta podrazumevaš pod savršeno sinhronizovano - kada se ažurira oblak, to se vidi na svim drugim mestima koji mu pristupaju.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity mislim ovo 23.09.2018. 17:11 #649730

status: user
broj poruka: 71


znam šta podrazumevaš pod savršeno sinhronizovano - kada se ažurira oblak, to se vidi na svim drugim mestima koji mu pristupaju

Sutra je ponedeljak, nazvaću sutra kancelariju microsofta u Beogradu, mada nisam nešto optimističan da ću dobiti valjanu informaciju.
Videćemo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 24.09.2018. 04:55 #649737

status: user
broj poruka: 1620
Samo jedna instanca OneDrive aplikacije može biti pokrenuta na jednom OS-u, i samo jedan nalog na toj aplikaciji može biti korišćen za sinhronizaciju fajlova sa cloud-om.

U stvari, drugi deo je samo delimino tačan pošto u OneDrive aplikaciji postoji opcija dodavanja više naloga, ali ovo se odnosi na poslovne naloge - dakle, ne može više ličnih naloga (Office365 Home) da se koristi, već samo jedan, a pored tog može i više poslovnih naloga (OneDrive/Office365 Business). Nisam siguran, ali samo pretpostavljam da se tu automatski nameće i OneDrive for Business aplikacija (ne znam zasigurno pošto kod mene od samog starta i jesu pokrenuta oba...).

Igrom slučaja, koristim oba, a imao sam potrebu i za trećim, odvojenim cloud-om pa sam se dosta bavio ovom tematikom pre 2-3 god.
Krajnje rešenje sam našao u pokretanju još jedne OneDrive aplikacije u okviru jedne od virtualnih mašina koja svakako radi bez prekida i u njoj koristim drugi lični nalog koji je povezan sa Office365 Home.

Ovo radi posao u mom slučaju, ali ko nema viška resursa, rešenje je definitivno neki drugi cloud servis.

Inače, odgovor od Microsoft-a će skoro sigurno biti ovaj:
https://products.office.com/en/onedrive-for-business/compare-onedrive-for-business-plans
(plati pa se klati )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee ja recimo 27.09.2018. 11:21 #649797

status: user
broj poruka: 570
koristim mnogo cloud bekapa, prvenstveno zbog decijih slika, sve ostalo manje vise moze da se nadje na netu.
gdrive imam 3 mejl naloga, i svuda mi se syncuju slike sa razlicitih uredjaja, naravno u obicnoj rezoluciji posto je free.
Mega 50gb free tu su mi programi i naravno slike
Highttail, firmin nalog 1tb puno softwera
Samsung cloud 15gb free - uglavnom stvari vezane za telefon i njegov bekap, imenik mejlovi tid.
Onedrive - firmin pun poslovnih stvari, a privatno onedrive do skoro imao 105gb sad mi ukinuli i teraju me da do kraja novembra ili platim ili skinem stvari odatle.
dropbox 30gb sa referalima i ostalim dobio, pun ko oko slika ali ne radi vise sync
a zeni placam 1 evro mesecno za 50gb na icloudu za ajfon i milina sve ide tamo
e sad da bi sve to moglo da se ukomponuje i proverava mozes da probas program koji se zove air explorer gde mozes sve naloge da ubacis i vidis ih kroz njega i da bekapujes izmedju njih.
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs