Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Jako bitno, teska dilema...
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Jako bitno, teska dilema... 21.11.2007. 21:08 T6622

status: user
broj poruka: 4506
Doslo vreme da menjam svoju djuntu od mobinog a sobzirom da sam `ispao iz koraka` sa trenutnim modelima, jer par godina nisam nista uzimao, resih da se posavetujem sa dragim mi PC-berzancima :)...Ono sto meni treba je telefon koji bi mi bio i zamena za mp3 i fotoaparat...

1) Nokia n73 music edition( cuo sam da ima los zvuk, znaci da mi ne bi bio bas zamena za mp3 player...ne znam koliko je to tacno ?)

2) sony eraction W960 (odlican po specifikacijama ali pored toga ne znam nista o njemu, jedno je teorija a drugo praksa....)

3) nesto sto vi predlozite ( 3 mpix minimum, stereo zvuk , symbijan bi bio veliki + itd), kao sto vidite budzet mi je oko +/- 300 jura....

Puno bi mi znacilo misljenje i predlozi sto vise ljudi...hvala unapred

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 21.11.2007. 21:40 #33648

status: user
broj poruka: 1574
Pa ne znam tacno kakav ti kvalitet zvuka to ocekujes od telefona..Postoje walkman serije,ali cak i one,koje su za muziku pravljene,imaju naravno losiji zvuk od kvalitetniji mp3 player-a..Znaci od telefona koji su oko 300 eura ja ti predlazem da pogledas Nokia N93 i SE P1..koji kostaju malo vise,ali su vrhunski telefoni..A ako ti je muzika stvarno neophodna,onda kao sto si vec rekao w960 je pravi izbor..Ja iskreno ne znam kakav je zvuk,ali sumnjam da moze biti losh..ipak je to walkman serija fonova,a i ovo je nov model koj verovatno ima bolji zvuk od svojih prethodnika...pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 21.11.2007. 22:10 #33650

status: user
broj poruka: 12057

Nokia N73 Me.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 21.11.2007. 22:21 #33654

status: user
broj poruka: 4506


Sony eraction-e ( i to slabije modele i starije k750 itd ) sam imao prilike da `drzm` i oslusnem i imaju extra zvuk ( ipak imam nokiu koja je uvek bila ocajna na tom polju..)...tako da mislim da pogotovo walkmen serija ubija na tom polju ....Razlog sto uopste nisam ni gledao sony eraction modele je sto vecina njih koji su mi se svideli nisu imali kvalitetne kamere ( max 2 mpix i nisu imali symbijan)...e sad....pojavio se W960 koji ima sve to ......i konretno me zanimaju misljenja za ova dva modela N73 music edition i W960 , koji je bolji kao i za sta,kvalitetniji...(kakva je kamera kod W960 ? koliko kvalitetna ? i jedan i drugi su deklarisani na 3 mpx ) itd....da li ih je neko koristio ....

hvala ....


ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 21.11.2007. 22:46 #33660

status: user
broj poruka: 1574
Tesko da je neko koristio w960,posto je tek izasao..ali ako su oni testovi sa mobilnog sveta tacni,to je veoma dobar model,ali sa dosta losijom reprodukcijom zike nego sto je ocekivano...Nokiu sam malo cackao,ali nisam slusao ziku,tako da ti tu nemogu pomoci,ali mogu ti reci da je veoma lepa i da je ekran veliki..Dosta je brz fon,i meni se svidja..mada iako ne znam kakav je w960,njega vise preferiram,mozda zbog touch screen-a...pozz


edit:A sto ne sacekas malo dok padne cena Nokia-i N81,jer za nju kazu da ima bolju reprodukciju zike nego w960..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 21.11.2007. 23:02 #33664

status: user
broj poruka: 4506

:: Tesko da je neko koristio w960,posto je tek izasao..ali ako su oni testovi sa mobilnog sveta tacni,to je veoma dobar model,ali sa dosta losijom reprodukcijom zike nego sto je ocekivano...Nokiu sam malo cackao,ali nisam slusao ziku,tako da ti tu nemogu pomoci,ali mogu ti reci da je veoma lepa i da je ekran veliki..Dosta je brz fon,i meni se svidja..mada iako ne znam kakav je w960,njega vise preferiram,mozda zbog touch screen-a...poz
::
::
:: edit:A sto ne sacekas malo dok padne cena Nokia-i N81,jer za nju kazu da ima bolju reprodukciju zike nego w960.
::


Sad sam pogledao N81...ok , verujem da ima dobar zvuk ali 2 mpix samo....znam sta ce mnogi reci ali znaci mi puno da je sto bolja kamera i ne bih da zrtvujem nesto( a ne verujem da je toliko bolji zvuk koliko je losija kamera od ova dva modela da to nadoknadi ...:)
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 21.11.2007. 23:04 #33665

status: user
broj poruka: 1574
Pa da..kao sto rekoh,kada bih ja birao..moj izbor bi isao pre na w960 nego na n73me..ali jos nisam video ni cackao w960,tako da se to misljenje moze promeniti..Mogao bi da odes do neke prodavnice gde imaju w960i i da pitas da ti ga upale da ga vidis kakav je,pa mozda to pomogne da se odlucis..Mada,mislim da ce mu cena biti vise nego sto si ti mislio da das...pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 21.11.2007. 23:49 #33671

status: user
broj poruka: 4506



:: Pa da..kao sto rekoh,kada bih ja birao..moj izbor bi isao pre na w960 nego na n73me..ali jos nisam video ni cackao w960,tako da se to misljenje moze promeniti..Mogao bi da odes do neke prodavnice gde imaju w960i i da pitas da ti ga upale da ga vidis kakav je,pa mozda to pomogne da se odlucis..Mada,mislim da ce mu cena biti vise nego sto si ti mislio da das...poz
::
::
::


ono +/- se i odnosilo bas zbog njega...valjda nece biti vise od 350 jura....mada ko zna,ima da bude 450e sad kad sam ja to pomenuo :P....

anybody....ima li jos neko neki predlog ili ih je koristio....

`fala :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff re 21.11.2007. 23:58 #33673

status: user
broj poruka: 829

za sliku: 3mpix na mobilnom telefonu ne mogu da budu ni blizu onih na fotoaparatu... tako da jedino ako planiras da ti mob traje sledecih 3-4-5 godina, onda je tvoj zahtev opravdan...
nokie mrzim zbog softvera(neke stvari jednostavno nerviraju) i veliki sam ljubitelj SE, ali moram i da kazem nesto protiv njih...
moja drugarica ima neki budza SE(sybershot) model sa 3mpix kamerom... ortak i ja napravili smo par slika sa njim, kao ipak on ima bolju rezoluciju... moze se desiti da je moj fon(w810i) osakatio slike pri prebacivanju da bi ih uopste i prikazao, ali ono sto smo videli bilo je sramota... jesu slike 3mpix, ali boje su... lose? strasne? ili smo nas dvojica previse ocekivali? ne znam... a opet, sasvim je moguce i da je to sve osteceno pri prebacivanju... znam samo da smo zakljucili da njegov samsung i moj SE prave bolje slike sa svojih 2mpix...

dakle probaj obavezno kameru pre nego sto kupis SE...:D

za muziku: omg, ne znam koliki treba biti audiofil i reci da SE walkman serija nije ravna mp3 plejeru... nemojte pogresno da me shvatite, to je tacno u recimo 50-ak posto slucajeva (ne racunajuci plejere sa kosim ocima iliti sve sto ima `no name` brend) ali ipak je vecina pesama na 128-192kbps bitrejtu. ljudi smanjuju kvalitet da bi im stalo sto vise pesama na plejer/mob. oni koji hoce vrhunski kvalitet kupuju sony, iriver, creative, philips(ok stavicu i ipod, mada mislim da je on bzvz...) itd i nasnimavaju muziku u .wav formatu. takodje verovatno kupuju i sluske koje izoluju buku iz spoljasnje okoline, da bi potpuno mogli da se skoncentrisu na muziku.

za sve nase gradske potrebe W serija moze i vise nego da zameni bilo koji mp3 plejer...nokie ne znam kakve su, mada moja kuma menja mobilne svaki cas, sve marke je imala i kaze da joj je w810i imao najbolju produkciju muzike dosad... znaci opet w serija...



izvinjavam se zbog dugackog teksta, ali mislim da ovo treba znati, one 3mpix `sybershot` slike su bile tuga, a za muziku... pa... sta god da kupis valjace ti ako planiras da slusas muziku i van kuce... a ako volis jake basove i odlican kvalitet produkcije muzike, kupi se w seriju, sonijev megabass ostajace uvek iznad domasaja svim ostalim plejerima.

nadam se da sam pomogao makar onoliko koliko sam i smorio...xexe
poz!

Nikolas
*every day 4 us something new...*

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 22.11.2007. 00:19 #33676

status: user
broj poruka: 4506


::
:: za sliku: 3mpix na mobilnom telefonu ne mogu da budu ni blizu onih na fotoaparatu... tako da jedino ako planiras da ti mob traje sledecih 3-4-5 godina, onda je tvoj zahtev opravdan..
:: nokie mrzim zbog softvera(neke stvari jednostavno nerviraju) i veliki sam ljubitelj SE, ali moram i da kazem nesto protiv njih...
:: moja drugarica ima neki budza SE(sybershot) model sa 3mpix kamerom... ortak i ja napravili smo par slika sa njim, kao ipak on ima bolju rezoluciju... moze se desiti da je moj fon(w810i) osakatio slike pri prebacivanju da bi ih uopste i prikazao, ali ono sto smo videli bilo je sramota... jesu slike 3mpix, ali boje su... lose? strasne? ili smo nas dvojica previse ocekivali? ne znam... a opet, sasvim je moguce i da je to sve osteceno pri prebacivanju... znam samo da smo zakljucili da njegov samsung i moj SE prave bolje slike sa svojih 2mpix..
::
:: dakle probaj obavezno kameru pre nego sto kupis SE...:
::
:: za muziku: omg, ne znam koliki treba biti audiofil i reci da SE walkman serija nije ravna mp3 plejeru... nemojte pogresno da me shvatite, to je tacno u recimo 50-ak posto slucajeva (ne racunajuci plejere sa kosim ocima iliti sve sto ima `no name` brend) ali ipak je vecina pesama na 128-192kbps bitrejtu. ljudi smanjuju kvalitet da bi im stalo sto vise pesama na plejer/mob. oni koji hoce vrhunski kvalitet kupuju sony, iriver, creative, philips(ok stavicu i ipod, mada mislim da je on bzvz...) itd i nasnimavaju muziku u .wav formatu. takodje verovatno kupuju i sluske koje izoluju buku iz spoljasnje okoline, da bi potpuno mogli da se skoncentrisu na muziku
::
:: za sve nase gradske potrebe W serija moze i vise nego da zameni bilo koji mp3 plejer...nokie ne znam kakve su, mada moja kuma menja mobilne svaki cas, sve marke je imala i kaze da joj je w810i imao najbolju produkciju muzike dosad... znaci opet w serija..
::
::
::
:: izvinjavam se zbog dugackog teksta, ali mislim da ovo treba znati, one 3mpix `sybershot` slike su bile tuga, a za muziku... pa... sta god da kupis valjace ti ako planiras da slusas muziku i van kuce... a ako volis jake basove i odlican kvalitet produkcije muzike, kupi se w seriju, sonijev megabass ostajace uvek iznad domasaja svim ostalim plejerima
::
:: nadam se da sam pomogao makar onoliko koliko sam i smorio...xex
:: poz
::
:: Nikola
:: *every day 4 us something new...
::
::

Nisi smorio ne brini, nadam se da ce i drugi biti ovako detaljni :)....Znam ja da te slike nisu kao na pravim fotoaparatima, znam da nije zvuk extra kao na pravim mp3 playerima(iako je extra ono sto sam ja cuo ) ali mi nepada na pamet da u dzepu drzim, USB disk( W960 sa 8 gb to totalno zamenjuje, jos jedan + za njega) , mp3 player, mobilni i fotoaparat....pa mislim stvarno....ovako pokusavam da dobijem najbolje( izvucem max koliko je to moguce ) sa svih ti polja...Sad sam gledao slike W960 ( nije kao cybershot) i malo je reci da su extra( mozda sam i previse subjektivan ne znam, ipak mi je trenutna rezolucija 1.1 mpx :) )....Sad sam i tek saznao da je tek nedavno( ili ovih dana , ne znam) stigao na trziste W960, nigde ne mogu da nadjem cenu , samo nagadjanja..mada sa druge strane i N73 Music edition je odlican ( ali jos ne znam koliko je tacno da mu je los zvuk a i nema 8 gb kao W960) .sta mislite otrpilike kao i savet da li ce padati cene oko nove godine ? Sacekao bih malo, ali necu da cekam 2 meseca da bih kupio nesto, rmbacio sam, :) hocu da uzmem i treba mi fon.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Fire1... 22.11.2007. 00:53 #33679

status: user
broj poruka: 989

...uzmi N73me, ubaci kingstona od 2Gb & uzziwai - 10 meseci sam e koRRistio, kameRRa wRRh u klasi 3Mpix., zwOOk do Ya..., lak za rukowanje, kad ti dune odesh na Nokia site u ubacish new software, aplikacia moRRe, thema okean... - SE moRRa josh wezzba!


Not 4 Every1...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Fire1... 22.11.2007. 01:32 #33687

status: user
broj poruka: 4515
Koristim N73 ME vec par meseci( koji cu da preprodam)......... ovo su sledeci utisci:
Sta valja:
1)dobar i veliki display
2)slika (samo po danu) u losem osvetljenju je takva mrlja
3) lep
Ne valja:
1) mp3 je takvo smece - - ako se vozis GSP-om neces cuti muziku,,, ne moze da se poredi sa W serijom)
2)slusalice takao sranje (samo maskiran Model od pre 5 godina, onaj stari sivi krsh)
3)iritira sporost, i bagovi.... cekam da mi otvori sms 5 sekundi???!?!?!( rad sa kamerom je katastrofa ..cimam se da ce da rikne.....)
4)tastatura i dzojstik su ocaj( izgule se za mesec dana...)


W960 i n73ME ne mogu da se porede iz razloga sto je W960 svakako bolji!
Ima jedna stvar kod sonyericssona koja je poznata a to je da sve novije verzije softvera na W seriji imaju utisan zvuk ....(jacina je smanjena na izlazu slusalica) zbog ostecenja sluha...koristio sam godinu dana w900 i koss spark plug( 112 db) to je i dalje najbolji mp3 player koji sam koristio , a bilo ih je puno!




Moja preporuka ti je P990i u fulu
ili P1 ......
2 kompletna telefona! imaju apsolutno sve!
Pre svega WI-FI .... koji je po meni najzanimljivija opcija!
Symbian na tim telefonima je 2x brzi od Nokijinih ali takodje je podlozan reinstalaciji .... pa zato ako uzimas obrati paznju da budu u garanciji!

A ako oces da budes `smeker` kupi n73!
U nasoj zemlji je fora da nosis sto skuplji telefon ....nema veze sta ti od toga koristi......
~to je malo tuzno ali jbg~



::
:: ...uzmi N73me, ubaci kingstona od 2Gb & uzziwai - 10 meseci sam e koRRistio, kameRRa wRRh u klasi 3Mpix., zwOOk do Ya..., lak za rukowanje, kad ti dune odesh na Nokia site u ubacish new software, aplikacia moRRe, thema okean... - SE moRRa josh wezzba
::
::
:: Not 4 Every1..
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 22.11.2007. 12:06 #33699

status: user
broj poruka: 4506



Malopre sam bas obisao prodavnice po NS-u,W960 nigde nisam nasao, jos ga nemaju a niti znaju koja ce mu biti cena ( ni okvirna)...a sto se tice N73 ME...meni je zvuk extra na slusalicama, mogu samo zamisliti kako je brutalan na w960...samo ne znam da li mi se isplati...em cekati dok dodje , em platiti 100 + jura za W960 ( za malo bolji zvuk i 6 gb memorije vise ?)....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SupremeEgo ... 22.11.2007. 15:55 #33710

status: user
broj poruka: 41
Koliko god megapixela da ti `aparat` u mobilnom ima, NIKAD nece biti ni priblizan kvalitetu klasicnih fotoaparata sa CCD cipom. Svaki nikon/canon koji ima bar 2MP ce ih pojesti. Uvek.

Ali, ako bas insistiras... Pogledaj SE K850. Otprilike je na granici cenovnog ranga koji si spreman da platis. 5MP, carl zeiss optika, autofoks, KSENONSKI blic (kao u PRAVIM foto apratima)... Imao sam prilike da poredim njega i N95, koji su slicni po tom pitanju, osim sto N95 nema ksenonski blic, nego obican LED. Iako volim Nokiu i nikada nisam koristio telefon nekog drugog proizvodjaca, moram da priznam da je ovde SE oduvao Nokiu... Tako da ti je u ovom trenutku SE K850 telefon sa najmocnijom i najkvalitetnijom kamerom koji mozes naci u slobodnoj prodaji. Osim toga, kada se pogleda sa zadnje strane, izgleda identicno kao neki fotoaparati. Pogledaj slike na netu, svidece ti se. A i overall dizajn je lep. To je moje misljenje.

Sto se MP3 segmenta tice, obzirom da nisam neki audiofil i ne umem objektivno da ocenim razlike, ne bih ti mogao reci da li je bolji ili gori - ali pretpostavljam da ce neko moci da dopuni moj odgovor.

Pozdrav, Milos
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: ... 22.11.2007. 21:18 #33737

status: user
broj poruka: 4506


:: Koliko god megapixela da ti `aparat` u mobilnom ima, NIKAD nece biti ni priblizan kvalitetu klasicnih fotoaparata sa CCD cipom. Svaki nikon/canon koji ima bar 2MP ce ih pojesti. Uvek
::
:: Ali, ako bas insistiras... Pogledaj SE K850. Otprilike je na granici cenovnog ranga koji si spreman da platis. 5MP, carl zeiss optika, autofoks, KSENONSKI blic (kao u PRAVIM foto apratima)... Imao sam prilike da poredim njega i N95, koji su slicni po tom pitanju, osim sto N95 nema ksenonski blic, nego obican LED. Iako volim Nokiu i nikada nisam koristio telefon nekog drugog proizvodjaca, moram da priznam da je ovde SE oduvao Nokiu... Tako da ti je u ovom trenutku SE K850 telefon sa najmocnijom i najkvalitetnijom kamerom koji mozes naci u slobodnoj prodaji. Osim toga, kada se pogleda sa zadnje strane, izgleda identicno kao neki fotoaparati. Pogledaj slike na netu, svidece ti se. A i overall dizajn je lep. To je moje misljenje
::
:: Sto se MP3 segmenta tice, obzirom da nisam neki audiofil i ne umem objektivno da ocenim razlike, ne bih ti mogao reci da li je bolji ili gori - ali pretpostavljam da ce neko moci da dopuni moj odgovor
::
:: Pozdrav, Milo



`fala....svestan sam ja svega toga,ni ne ocekujem fotoaparat u mobilnom ali bar sto bolju zamenu.....Gledao sam K850...dobar je fon ali mu je losiji zvuk(nije cak ni stereo nego mono) , nema symbijan (ogroman minus za moje potrebe) i ima samo 64(ili 128 mb ) + memorijska (za razliku od 8 gb W960 ) ....Ne znam....konfuzija mi je u glavi :)...ne znam da li da cekam W960( svi mi kazu za jedno mesec dana dolazi, znaci oko nove godine ) jer ne vredi da cekam ako ce biti 500e a da cekam 2-3 meseca mi nepada napamet,fon mi treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 22.11.2007. 22:49 #33743

status: user
broj poruka: 1574
Ja ti samo mogu reci da ne cekas w960 jer ce biti preskup,a cena ce mu pasti tek nekih 2-3 meseca posle dolaska u nase prodavnice..tako da njega izbaci iz izbora,iako je po meni jedan od boljih..Znaci ostaje na tebi da se odlucis za onaj koj ti najvise odgovara finansijski i funkcionalno...pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: Re: Fire1... 23.11.2007. 01:39 #33755

status: user
broj poruka: 829

::
:: Moja preporuka ti je P990i u ful
:: ili P1 .....
:: 2 kompletna telefona! imaju apsolutno sve
:: Pre svega WI-FI .... koji je po meni najzanimljivija opcija


hm... to je extra.... ako naidjes na hotspot. ali zaista extra funkcija.:)



:: ::
:: :: ...uzmi N73me, ubaci kingstona od 2Gb & uzziwai - 10 meseci sam e koRRistio, kameRRa wRRh u klasi 3Mpix., zwOOk do Ya..., lak za rukowanje, kad ti dune odesh na Nokia site u ubacish new software, aplikacia moRRe, thema okean... - SE moRRa josh wezzba


ako se ne varam, svaki SE podrzava javu... a za nju ima gomila napisanih aplikacija... teme ce osvanuti na svim sajtovima vec posle nedelju-dve... kao i sve drugo sto moze da (ne)zatreba, tako da to nije problem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 23.11.2007. 09:32 #33766

status: user
broj poruka: 4506



videcu nesto...strpicu se jos malo pa cu da odlucim kad se formira cena ....

hvala ....

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Nokia (syNbian) ruleZ... 8) 24.11.2007. 20:48 #33917

status: user
broj poruka: 989

1. Ako K850i ima bolju kameRRu od N95 ja sam cRRwenkappa... 8)))

http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-k850-cam-en.shtml

2. Symbian OS 9.2 S60 rel. 3.1 vs. Symbian OS v9.1, UIQ 3.0 = `Radi shta `ocesh` vs. `Shto ti e to ti e`... ybg

3. ...a software-sq podRRshq necu ni komentaRRishem! 8D


- uz`i N73me & wozi... .)

sawet: swe shto koristite od pRRogRRama, thema, wall-owa, ringtonowa neka budNe u memoRRii telefona, wazzi & za SMS,
& Nokia ce poleteti + ednom u mesechno obawezno izwaditi bat. da se fon restaRRtue `ljuTZki`!


N82, I love you, dodji mi meni... 8)))



Not 4 Every1...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs