Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Ugradna masina za sudove 60cm
STRANA 1 OD 1
jowwa90 Ugradna masina za sudove 60cm 04.10.2018. 16:55 T66242

status: user
broj poruka: 152
Preporuka, ugradna masina za sudove 60cm. Beko, Candy, Bosh, sta i kako kupti? Budzet je do 45-50 hiljada.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 05.10.2018. 00:20 #649933

status: user
broj poruka: 4225
Samo bosch. Ja sam imao isti problem čime da zamjenim Miele i samo bisch. Jedini osuši i opere čaše kakovalja. Ima na papiru boljih gorenje, candy i beko modela, ali su go qurac. Probao 11komada i samo bosch zadovoljava kvalitetom. Nažalost, tako je kod nas. Imao si na akciji 38 ili 39000 din u prodavnici na e prije 2 mjeseca.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jocho +1 05.10.2018. 10:21 #649935

status: user
broj poruka: 36
Još jedan plus za BOSCH, iz ličnog iskustva.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Re 05.10.2018. 21:40 #649947

status: user
broj poruka: 938

mene zivo zanima kako si isprobao 11 modela masina za sudje? Mislim, nadam se da si mislio na modele, a ne na 11 brendova.

:: Samo bosch. Ja sam imao isti problem čime da zamjenim Miele i samo bisch. Jedini osuši i opere čaše kakovalja. Ima na papiru boljih gorenje, candy i beko modela, ali su go qurac. Probao 11komada i samo bosch zadovoljava kvalitetom. Nažalost, tako je kod nas. Imao si na akciji 38 ili 39000 din u prodavnici na e prije 2 mjeseca
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Boko333 Re: Re: Re 05.10.2018. 21:57 #649951

status: user
broj poruka: 106
Nekad je bolje ne postavljati takva pitanja :D


::
:: mene zivo zanima kako si isprobao 11 modela masina za sudje? Mislim, nadam se da si mislio na modele, a ne na 11 brendova.
::
:: :: Samo bosch. Ja sam imao isti problem čime da zamjenim Miele i samo bisch. Jedini osuši i opere čaše kakovalja. Ima na papiru boljih gorenje, candy i beko modela, ali su go qurac. Probao 11komada i samo bosch zadovoljava kvalitetom. Nažalost, tako je kod nas. Imao si na akciji 38 ili 39000 din u prodavnici na e prije 2 mjeseca
:: :: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 05.10.2018. 22:00 #649953

status: user
broj poruka: 4225
11 različitih modela, a 4 proizvođača do 70 000.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Boko333 Re: Re 05.10.2018. 22:02 #649954

status: user
broj poruka: 106

el ima neka omicron elektroniku?

:: 11 različitih modela, a 4 proizvođača do 70 000
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Re 05.10.2018. 22:49 #649958

status: user
broj poruka: 938

dobro, i kako si to testirao? Kupio svih 11 i vratio 10 nakon testa ili si nosio sudje u prodavnicu pa tamo testirao? Bas mi je nejasno.

:: 11 različitih modela, a 4 proizvođača do 70 000
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 06.10.2018. 02:20 #649961

status: user
broj poruka: 1620
@jowwa90

Pravilo je da nema pravila!

U jednom stanu već preko 12 godina imam malu Electrolux mašinu koja odlično pere, mada je prilično bučna pošto je i spolja i unutra od inoxa - za sve to vreme je zamenjena samo vodena pumpa od 2-3000 RSD.
U selu imam istu takvu, kupljenu u isto vreme, i nikad ništa crklo na njoj (doduše, mnogo manje se koristi pošto je to vikendica).

U drugom stanu već 7-8 godina imam Gorenje širine 45cm koja takođe odlično pere.

Kod devojke je prošle godine kupljena potpuno ugradna Gorenje mašina širine 45cm i njom nismo zadovoljni - neki moj zaključak je da lošije pere zbog rasporeda posuđa unutra pošto je mašina, u suštini, ista kao ona moja gore, samo je raspored rešetki napravljen za 9 kompleta umesto 6. To značajno utiče na udar vodenog mlaza pri pranju pošto je sve stisnutije, a dodatna začkoljica je što su donju rešetku za tanjire postavili previše blizu posude za prašak i tako je orijentisali da ako se stavi neki veći tanjir, poklopac udari u isti i prašak ne može u potpunosti da izađe (u prevodu, mora da odardi još jedan ciklus pranja).
Odmah bismo je menjali, ali ispalo je tako da više od 7 meseci nakon kupovine niko nije boravio u tom stanu pa smo kasno saznali za problem i onda jbg.

Imao sam i jednu Bosch u međuvremenu, a crkla je nakon 2 godine i 4 meseca - dakle, odmah po isteku garancije. Moram priznati da je dobro prala, ali nisam primetio da je to išta bolje od drugih.

Na poslu već 5 godina (2 meseca gore-dole) imamo dve ugradne Gorenje mašine širine 60cm koje svakodnevno opslužuju preko 150 ljudi - uključuju se bar po 5 puta dnevno, a rade bez greške i peru odlično. Na jednoj je bio jedan kvar prošle godine, ali iskreno ne znam koji - samo znam da je otklonjen u toku sutrašnjeg prepodneva.

Moje iskustvo je takvo da ne treba bežati ni od jeftinijih proizvođača - svi imaju bolje i lošije serije, samo treba pogoditi pravi model u pravom trenutku.
Jedini veći plus skupljih mašina (nezavisno od proizvođača) je u tome što naguraju bolju zvučnu izolaciju pa su mašine tiše.
Ako je u zatvorenoj kuhinji, kupi onu koja ti se svidi, a da ima nižu cenu i dužu garanciju (jer svaka može da crkne u bilo kom trenutku!). Ako imaš kuhinju bez vrata, koja je otvorena prema boravišnom prostoru, razmisli o nekoj skupljoj jer su generalno tiše. Čitaj šta na svakoj piše za buku - fabrička informacija nije u potpunosti merodavna, ali može da pomogne u odabiru ako vidiš razlike od po 10-15dB (ne gledaj nalepnice, već zvaničnu specifikaciju pošto naši prodavci prosto uživaju da se igraju sa tim nalepnicama za buku, energetsku klasu i potrošnju vode).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jowwa90 Re 09.10.2018. 21:54 #650041

status: user
broj poruka: 152
Hvala na pomoći. Neki izbor pao je na dva modela slične cene i karakteristika. Koju od ove dve biste mi rekli da je bolja?

https://www.drtechno.rs/bosch-masina-za-pranje-posudja-smv46kx05e.html
Ili:

https://www.drtechno.rs/candy-masina-za-pranje-posudja-cdim-3t623pr.html

Slična je i cena. Još neki savet? Ili je sad samo stvar toga koja mi se vise sviđa?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re 10.10.2018. 11:31 #650054

status: user
broj poruka: 5696
Sva preporuka za Candy belu tehniku: odlican odnos cena/kvalitet

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Hvala na pomoći. Neki izbor pao je na dva modela slične cene i karakteristika. Koju od ove dve biste mi rekli da je bolja?
::
:: https://www.drtechno.rs/bosch-masina-za-pranje-posudja-smv46kx05e.htm
:: Ili
::
:: https://www.drtechno.rs/candy-masina-za-pranje-posudja-cdim-3t623pr.htm
::
:: Slična je i cena. Još neki savet? Ili je sad samo stvar toga koja mi se vise sviđa?
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs