Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Libre Office 5.4.5.1 ne vidi skener Canon Lite 100
STRANA 1 OD 1
arogan Libre Office 5.4.5.1 ne vidi skener Canon Lite 100 29.11.2018. 18:38 T66378

status: user
broj poruka: 524
U pitanju je stari Canon skener, poslednji drajveri iz 2009. godine.
Na tom računaru pre godinu dana sam instalirao Win 10 Pro 64bit i mogao sam da skeniram iz Libre Office-a (tada je bila verzija 5.1.3.
Međutim, morao sam tu mašinu da pregazim sa Windows 10 Enterprise 2016 LTSB, drajver mi se lepo učitao, imam skenere u Device Menageru/Imaging Devices, ali u Libre Offce-u ga nemam! (mislim da je virezija 5.4.5.1(64bit).
U Paint-u ga imam, ali meni treba da skeniram kao PDF fajl (tako ga je najlakše psolati na mejl), zako da mi je opcija Libre Office insert-Medai-Scan-Request, pa Save As PDF bila potpuno OK.
Sada samo protrči prozor, a takođe protrči iako odaberem select Source, umesto da mi prikaže ime skenera.
Kada stavim najnoviji Skene Epson imam ga i u Device Menageru i u Libre Office-u ! Ali taj skener moram da vratim.

Sa starim Canon-om mogu da skeniram u Paint-u, ali mislim da tu nemam PDF opciju.

Dakle, kako sa starog Canon skenera da skeniram PF fajl A4 za mejl. Da li je iCopy besplatan program i za firme ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Jesi li probao sa: 29.11.2018. 20:18 #651383

status: user
broj poruka: 4228
https://goo.gl/s7RSjd

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ne vredi mu sama aplikacija ako ``twain``... 29.11.2018. 21:26 #651387

status: user
broj poruka: 10985
drajver (zbog usranoga enterprajza i ostalih m$-ovih poserotina) ne zarezuje skenera.

Aha, sad vidim da u Paint-u radi.

Imas bezbroj programa koji konvertuju fotke u .pdf, pa se posluzi njima (trebalo bi da to moze i LibreOffice). Dakle, scanning with Paint, converting the .jpg into .pdf. Preko preche, naokolo bize...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re vladarko - rešen problem 01.12.2018. 15:14 #651446

status: user
broj poruka: 524
Otišao sam na predloženi sajt i video 32 i 64bitne verzije. Meni je prene neki dan automatski skinuo 64bit (ponudio mi je a ja prihvatio) a setio sam se da sam prošle godine stavio 32-bitnu verziju (setio sam sa da sam na forumima čitao da radi pouzdanije od 64-bitne). Sada sam deinstalirao 64-bitnu i instalirao 32-bitnu verziju i skeniranje je proradilo!.

Verovatno Libre Office 64bit ne konstatuje stare drajvere za Vistu 64bit, a noviji skeneri imaju drajver za Win 10 64 bit pa ih vidi.
Uglavnom sotajem na 32-bitnoj verziji Libre Office-a jer sve radi.

Pozdrav i hvala na predloženom sajtu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nema na čemu. 01.12.2018. 18:14 #651450

status: user
broj poruka: 4228
Ja sam se danas zezao sa nekim cirkularnim pismima i rešenje je bilo slično, na neki način: tražio mi je da uključim podršku za Javu, ali nije navedeno koju Javu koristi. Međutim, problem je bio što mi je na računaru instalirana x64/x86 Java koju on ne doživljava kao x86 (only), tako da sam instalirao i x86. Posle toga je `proradio`.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Javu SE obavezno, uvek najsvezije izdanje. 03.12.2018. 17:41 #651510

status: user
broj poruka: 10985
I najbolje je da se instalisu obe verzije (32bit i 64bit) i to pomocu stand alone installer-a (non-businesses version) nakon shto izvrshimo detaljni uninstall.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs