Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Isušivač vlage?
STRANA 1 OD 1
gepard Isušivač vlage? 09.12.2018. 11:21 T66397

status: user
broj poruka: 267
Da li neko od vas ima iskustva sa isušivačima (absorberima) vlage?

Potrebno mi je nešto kvalitetno, a ne preskupo. Imam problem sa vlagom u stanu, loša spoljna izolacija, stavljeni su PVC prozori, ali fasada nije urađena, kuća iz 70-ih, krov betonska ploča i na gredama samo crep, bez bilo kakve izolacije, naravno da je u planu da se nedostaci otklone, ali novca nikad nema dovoljno...

Stan je 58/60 m2, nezgodno podeljen u više prostorija, tri sobe, kuhinja i kupatilo, pored ovoga dodatna otežavajuća okolnost su i akvarijumi sa većom količinom vode 3x400l.

Imate li iskustava, predloga?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 09.12.2018. 12:10 #651622

status: user
broj poruka: 4225
Dok ne izbaciš akvarjume, nema ti realno pomoći. Razlog je prost. Ja sam u poslovnom prostoru od 160 kvm skupljao skoro 14 l svaki dan sa portabilnim isušivačem, koji nije stalno radio. Ti bi imao mnogo više zbog akvarijuma. Dok n riješiš izolaciju, mra kapa.
Pomagaće, ali malo i i dalje ćeš imati onaj neugodam miris na vlagu.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Isušivač vlage? 09.12.2018. 12:35 #651623

status: user
broj poruka: 267
Jasno je da akvarijum prave veliku vlagu, ali opet to je nekih 1 - 2 cm opadanja nivoa vode na nedeljnom nivou, leti značajno više, 20 - 50l vode na nedeljnom nivou.

Čini mi se da bar prema specifikacijama isušivači do reda veličine 300 - 500 evra mogu da pokupe i po 20l (pa i više) vode za 24h, zato pitam kakva su iskustva...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 09.12.2018. 16:42 #651627

status: user
broj poruka: 819
prosle godine po prvi put u kuci mi se desi da curi vlaga sa prozora u sobi cak pocelo i da budjavi na dva mesta

12 kvadrata

efekat vlage je bio umanjen za nekih 40% sa `Ceresit Aero 360` bio je oko 850 din sa jednim punjenjem a dva dodatna punjenja kostaju oko 300 din i jedno punjenje u zavisnosti od kolicine vlage i pozicije u sobi traje oko 30 dana

kvalitetno prakticno lako za odrzavanje ne resava problem ali dosta pomaze


a ove godine sam pomerio pec direkt ispood prozora i vlaga na prozoru je umanjena za 90% i nigde drugde u sobi vise nema vlage i budji




NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Takodje ti nije skupa investicija 09.12.2018. 17:59 #651631

status: user
broj poruka: 414
da pobacas po krovu mineralnu-staklenu vunu. Pravi veliku razliku a nije skupa investicija i postavlja se za tren. Pricam iz licnog iskustva. Za spoljnu fasadu treba dosta para i vremena. Za 18m2 kosta ti ~1800din Znaci treba ti neke 3 rolne i osetices razliku. Ako imas dovoljno para uzmi odmah 10cm, ali ako nemas uvek mozes kasnije dodati jos jednu od 5cm.
Nema kapanja sa plafona, nema budji na plafonu(verovatno ce problem ostati u coskovima dok jednog dana ne uradis fasadu.. :( ali bice ti i osetno toplije. Koristio sam neko hemijsko smece za apsorbovanje vlage ranije ali nije davalo neke dobre rezultate.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ceresit ili domaci odlicna stvar 09.12.2018. 19:29 #651635

status: user
broj poruka: 5696
Domaci je malo jeftiniji, nama jedna patrona izgura celu godinu.

Mi imamo zastakljenu terasu, zapravo je to sada soba od 4m2 sa PVC stolarijom, sve extra izolovano ali malo vlazi i budja - dok nisumo ubacili odvalivac baziran na tim kamenim solima.

Da je stan ispod i stan iznad nas takodje zastakljen, makar najjednostavnije, ne bih imao ni ovaj problem. Soba nema svoj radijator je je dovolno toplo, ali su zidovi dosta hladniji od okolnih pa vlaze.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard ... 10.12.2018. 08:48 #651645

status: user
broj poruka: 267
Hvala ljudi na savetima, nisam baš siguran da bi mi mnogo pomogle ove opcije kao što je Ceresit, ali probaću i to, bar je jeftinija opcija.

Naravno izolacija mora da se radi i spoljna i tvana, problem je što je zajednički tavan, pa se neko često šeta i svašta ima na tavanu.

Trenutno grejanje je na dve TA peći od po 3, 3,5 KW i u sobama gde su TA peći nema buđi po zidovima, samo u ovoj gde su akvarijumi i nema dodatnog grejanja, iako je spoljni zid 2x2,5m, a veličina sobe oko 10m2.

Mislio sam na iskustva sa nečim ovakvim:

http://www.rovex-grejanje.com/902090-ttk-90-e-susac-zidova-vazduha

Hvala još jednom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 10.12.2018. 21:03 #651654

status: user
broj poruka: 914
Pre 15-tak godina bile su aktuelne plinske peci za grejanje ali nus proizvod sagorevanja je bila vlaga.
Tako da su 2 12-ice klime radile na auto nocu (00-06h) po jeftinoj struji i skupljale u proseku po 6-7L vode...


:: Hvala ljudi na savetima, nisam baš siguran da bi mi mnogo pomogle ove opcije kao što je Ceresit, ali probaću i to, bar je jeftinija opcija
::
:: Naravno izolacija mora da se radi i spoljna i tvana, problem je što je zajednički tavan, pa se neko često šeta i svašta ima na tavanu
::
:: Trenutno grejanje je na dve TA peći od po 3, 3,5 KW i u sobama gde su TA peći nema buđi po zidovima, samo u ovoj gde su akvarijumi i nema dodatnog grejanja, iako je spoljni zid 2x2,5m, a veličina sobe oko 10m2
::
:: Mislio sam na iskustva sa nečim ovakvim
::
:: http://www.rovex-grejanje.com/902090-ttk-90-e-susac-zidova-vazduh
::
:: Hvala još jednom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic ha 11.12.2018. 07:52 #651661

status: user
broj poruka: 434
bilo je to pre 5 godina.Zadihtujem prozore gumenim trakama. Krene vlaga ko nenormalna,na nekim mestima(zbog sobe koja je produzena na terasu bez neke specijalne izolacije)krene cak i budj.Skinuo sam tek 2 zimu pola dihtung traka i eto i dan danas naravno, sve je ok. Tebi je problem poceo sa novim PVC prozorima.Kao i jednom mom drugaru. Onda mi on rece da je slotove za strujanje vazduha na PVC prozorima prosirio burgijom i tek tada mu je prestala vlaga i budj. Nekada su na pvc prozorima ove rupe za ventilaciju prekrivene cepovima. Elem proveri malo imas li opciju te vrste na prozorima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Moje Iskustvo! 16.01.2019. 14:03 #652989

status: user
broj poruka: 267
Iskustvo posle mesec i nešto dana korišćenja odvlaživača TTK-90.

Ja sam zadovoljan, sprava nije jeftina radi na sličnom principu kao i klima uređaj, za 24 h rada sakupi dve posude (interne, ima i mogućnost za konstantan odvod kondeza) vode (približno 2 x 5 l), vlažnost u stanu ne prelazi 50%, često je i mnogo bliže 40%, temperaturu podiže za 1 - 3 C (temperatura prostorije 20 - 22 C), potrošnja bar prema specifikacijama oko 0.5KW/h.

Sama izrada, plastika jeftina, ne baš kvalitetna, uvija se i savija, imam utisak da može lako da pukne. Buka poprilična, kome smeta teško će moći da boravi u prostoriji u kojoj uređaj radi duže vreme, meni lično ne smeta mnogo, a i u prostoriji u kojoj se nalazi ima i drugih bučnih uređaja. Na žalost pored kondeza u posudi ima i dosta nečistoća, verovatno od prašine, pa je poželjno prati posudu i sam uređaj najbolje dobro izduvati jakim kompresorom bar jednom u 6 meseci (ja ću verovatno i češće), posudu prati jednom mesečno.

Ranije sam napisao da se po ćoškovima na plafonu uz spoljni zid pojavila i buđ, ne nije nestala, ali imam utisak da se ne širi i čak da se malo povlači.

To su za sada moji prvi utisci, ako nekoga još nešto zanima slobodno neka pita...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Samo kao podatak 16.01.2019. 14:48 #652990

status: user
broj poruka: 1083
1 litra vode prelazi u 1,673 m3 vodene pare.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 @gepard 16.01.2019. 17:21 #653001

status: user
broj poruka: 3277

tavan mozes resiti i redjanjem stiropora pa preko toga karton i daske zbog eventualne setnje po tavanu.

Vlaga ti je garant od akvarijuma i eventualno kuvanja,pranja,susenja vesa. Mada problem moze biti i neravnomerno grejanje.

Prosle godine kod mene sam stavio pvc prozore i veoma sam zadovoljan sa njima, na prozorima nema kondenza itd dok je na starim duplim toga bilo....

Sto se tice budji to ti nece nestati samo od sebe, mozes probati sredstvo po imenu savo garantovano ubija budj tj nestaje, samo mala napomena ako se zaneses sa prskanjem pa se to jos i sliva niz zid hoce i boju da spere.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs