Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Da li Windows 10 svuce bas sve potrebne drajvere?
STRANA 1 OD 1
Adzem Da li Windows 10 svuce bas sve potrebne drajvere? 15.12.2018. 10:34 T66412

status: user
broj poruka: 3797
ili moram ipak nesto ``peske`` da trazim po netu(cipset, grafa, itd.) Radi se o tome da idem kod caleta da mu ubacim ssd u neku Tosibu Satelit(laptop) nismo sigurni oko tacne oznake. Imam jos jedno pitanje, vrlo vazno. Taj laptop nema graficku kartu, kako ja onda bez klasicnog drajvera da mu pojacam malo boje(digital vibrance kod nvidije i saturation kod amd-a)... ??

Stvarno su mi hitno potrebni odgovori na ova pitanja. Hvala drugari. Tacna oznaka je SATELLITE PRO L500-1HC.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 15.12.2018. 11:45 #651787

status: user
broj poruka: 4225
Ako si skinuo original verziju OS win 10 1809, samo skini intel drajvere za grafičku, jer su malo bolji za full HD video materijal. Sa tim drajverima imaš podešavanje osvetljenja, samo bih predložio, zavisno od verzije BIOS-a da pojačaš osvjetljenje na maksimum, pa da ga smanjuješ sa drajverima.
https://downloadcenter.intel.com/download/28163/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-40-?product=80939
1. Antivirus odmah na početku i ugasi windows defender i notification.
1. skini i adobe flash player, shockwave player, visual c++2008 do 2013
2. destroy windows 10 spiying 1.0.2.0.
Sve ostalo po želji.
Moj ti je prijedlog da skineš i drajver za mrežu i za wifi, jer su nativni iz win 10 poprilično sporiji u prenosu podataka.
Svaki laptop ima grafičku karticu .
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako trenutno ima windows 10 i sve drajvere instalirane 15.12.2018. 12:39 #651788

status: user
broj poruka: 9381
Onda neces imati problema, povucice sve sam, sto iz instalacije a sto iz windows update.
Problematican je drajver za graficku, mislim da je obustavljena podrska za Intel graficku za taj model u Windowsu 10.
Sigurnije ti je da poskidas drajvere za Windows 7 sa sajta, snimis na fles, pa ako zapne, probaj na silu da ih uguras na 10.

Mada, plasim se da ti sleduje Windows 7. Svakako, pre instalacije, nasnimaj drajvere na fles.

Konkretan odgovor na pitanje da li Win 10 skida sve potrebne drajvere je NE, osim ako nema sve potrebne drajvere sto u samoj instalaciji, sto kroz windows update. Skine on dosta toga, ali ako se desi da nesto ne instalira, onda to moras potraziti na sajtu proizvodjaca.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 15.12.2018. 14:36 #651791

status: user
broj poruka: 587
Na masinama tog tipa mi se najbolje pokazao Win 8.1...
10ka cesto zna da radi gore od bilo kog drugog sistema na njima,bez obzira sto stavi covek sve najbolje drajvere i pogasi sve sto mu ne treba...

AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/8GB DDR2/Asus M2N68 Plus
Kingston A400 120GB/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500GB
Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager
Dell SE2717H+Skyworth 32E3000/Microlab FC360 2.1/Win 10

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 15.12.2018. 15:13 #651792

status: user
broj poruka: 7761
Win 8.1 ne bih preporucio ni neprijatelju...

Recimo da je laptop koji sam kupio dosao sa njim ALI skoro da ga nije ni video odmah sam ga spustio na Win 7 da bi kasnije presao na 10...

Ne znam iz kog razloga ljudi mrze Win10 ali on je po meni najbolji OS koji je napravio MS...

Sto se tice konkretnog laptopa iz teme cini se da drajvere mozes da nagruvas samo preko onih programa za skidanje drajvera... naravno ako ih sam Win nema u svojoj bazi...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Na masinama tog tipa mi se najbolje pokazao Win 8.1..
:: 10ka cesto zna da radi gore od bilo kog drugog sistema na njima,bez obzira sto stavi covek sve najbolje drajvere i pogasi sve sto mu ne treba..
::
:: AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/8GB DDR2/Asus M2N68 Plu
:: Kingston A400 120GB/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500G
:: Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyage
:: Dell SE2717H+Skyworth 32E3000/Microlab FC360 2.1/Win 10
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma Re: Re: ... 15.12.2018. 15:39 #651794

status: user
broj poruka: 95
Mozda zbog ovih razloga:
https://www.windowscentral.com/windows-10-october-2018-update-seems-be-deleting-users-data

Desetka bi BILA najbolji OS da je stvarno O. Ali tako smo mislili i za svaki prethodni. Inace, zasto bi na laptop koji dolazi sa preinstalisanom sedmicom stavljao ista sem - toga.


:: Ne znam iz kog razloga ljudi mrze Win10 ali on je po meni najbolji OS koji je napravio MS..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: ... 15.12.2018. 16:18 #651795

status: user
broj poruka: 7761
Vidi kad ovako nesto nakacis prvo proveri sta pise...
Several users reporting... sto je nekoliko pojedinaca od stotone miliona korisnika kojima nije...
Tako da ti to nije neki argument...

A ovo za nadogradnju sa Win 7 na Win 10 pitaj zacetnika teme... on verovatno ima svoje razloge...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Mozda zbog ovih razloga:
:: https://www.windowscentral.com/windows-10-october-2018-update-seems-be-deleting-users-dat
::
:: Desetka bi BILA najbolji OS da je stvarno O. Ali tako smo mislili i za svaki prethodni. Inace, zasto bi na laptop koji dolazi sa preinstalisanom sedmicom stavljao ista sem - toga
::
::
:: :: Ne znam iz kog razloga ljudi mrze Win10 ali on je po meni najbolji OS koji je napravio MS..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 15.12.2018. 16:52 #651796

status: user
broj poruka: 4225
Da je samo od oktobra, nego i novembarski i decembarski. Računaj da 60% slabijih mašina ima probleme sa nadogradnjama i svako iole iskusniji administrator GASI nadogradnje, jer mu se ne instlira ponovo mašina(da ne spominjemo one koji ne rade redovan backup dnevni ili sedmični ili nikako)i koliko puta su me zvali da im fale podaci u zadnja 2 mjeseca.
I naravno, koliko puta je `pao` operativni sistem.
Tih problema nije bilo sa win 10 1709. Problemi se pojavljuju sporadično u 1803, a od 1809 RAČUNAJ na 100 mašina u sedam dana, bar 40 ima navedene probleme.
Dakle, na 1809 i decembarsku nadogradnju, UGASIŠ windows nadogradnju(u stvari se ne može izgasiti nikako više, jer su instalirali poseban servis za ponovno pokretanje, ako je restartovan računar). Svaki put stavi da te PITA da li želiš da nadogradiš sistem i SVAKI put reci da nećeš, pa je taj vid problema riješen( al kad bi se zajebavali).
Imam svaki dan gomilu ljudi koji zovu da im se pomogne, jer nakon nadogradnji, više im ne radi kompjuter, a u rijetkim slučajevima su im kriptirani podaci, a malo rijeđe i promjenjen bitlocker ključ. Da ne bi .iso fajlovi postali korumpirani, kao i .rar i .zip, koji su najčešći arkiverski kontejneri, instalirajte verziju winrar-a od 5.40 pa na dalje.
Nadam se da sam bar 5-ro ljudi skratio svakodnevne muke sa nedovršenim OS-om Win10.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 16.12.2018. 09:56 #651805

status: user
broj poruka: 3104

Ne.

I ne oslanjaj se previse na default/generic drivere. Uvek moze nesto da ti radi i da mislis da nemas probleme, kad ono instaliras driver i pocne da radi bolje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Sta fali windowsu 10? 16.12.2018. 10:14 #651807

status: user
broj poruka: 1389
Osim sto ne mozes da ugasis kompjuter kad hoces posto mora da odradi update pre gasenja... sto ne mozes da pocnes da radis kad upalis kompjuter posto treba da zavrsi update... sto moras da reinstaliras kompjuter jer je upao u bootloop posle update...

Sareno Opasno Sranje a ne Operativni Sistem...

O tome sta sve salje Microsoftu od informacija sta radis i da ne pricamo...

Jedini problem je sto proizvodjaci hardvera ne prave drajvere za Win7 pa mora taj spyware da se stavlja na racunar...

Ja sa novom masinom odoh na Linux i virtuelizaciju windowsa za ono sto zatreba...
a srecom i nemam bas mnostvo programa koji me vezu za Winblows 10...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.12.2018. 11:06 #651809

status: user
broj poruka: 4225
@xenox
Lijepo je to kad možeš da koristiš linux i nemaš problema.
Nažalost, 95% ljudi su priučeni da pokreću programe pod windows platformom, a za održavanje nemaju ni blage veze.
Linux, ipak, koriste napredniji korisnici, htjeli mi to da priznamo ili ne.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.12.2018. 14:32 #651811

status: user
broj poruka: 18940
Koristim Linux u profesionalne svrhe, na poslu CentOS i RedHat (uglavnom), a kod kuce Slackware za storage i dns server. Naravno, uvek imam po neku virtuelnu masinu nekog drugog da budem u toku, to sve uglavnom na Win7, koju sam nekako uspeo da postavim na Ryzen-u i koji radi savrseno. Ne vidim prednost 10-ke u odnosu na njega, takodje ni na poslu, gde radim na oba OS-a.

Ali, onog trenutka kada se na Linuxu omoguci dosta toga potrebnog da ne moras da koristis Wine, ja na njega prelazim. To stvarno ne znam da li ce se ikad desiti, mada sada kada je IBM vlasnik RedHat-a i sa saradnjom sa Microsoft, sve je moguce. U drugom slucaju, ljudi se cimaju, prave improvizacije kako bi im nesto proradilo, palamude i gube svoje vreme za nesto sto niko ne garantuje da ce raditi, to je po meni nekompletno, onako realno receno, koliko god se meni svidjao Linux i njegova filozofija.
Tamo gde terminal zavrsava posao, to je vec druga pesma.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Sta fali windowsu 10? 17.12.2018. 14:24 #651825

status: user
broj poruka: 7761
Samo jedno pitanje koji telefon koristis?
Da li on radi pod Android OS-om i da li ti smeta kako on funkcionise?

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Osim sto ne mozes da ugasis kompjuter kad hoces posto mora da odradi update pre gasenja... sto ne mozes da pocnes da radis kad upalis kompjuter posto treba da zavrsi update... sto moras da reinstaliras kompjuter jer je upao u bootloop posle update..
::
:: Sareno Opasno Sranje a ne Operativni Sistem..
::
:: O tome sta sve salje Microsoftu od informacija sta radis i da ne pricamo..
::
:: Jedini problem je sto proizvodjaci hardvera ne prave drajvere za Win7 pa mora taj spyware da se stavlja na racunar..
::
:: Ja sa novom masinom odoh na Linux i virtuelizaciju windowsa za ono sto zatreba..
:: a srecom i nemam bas mnostvo programa koji me vezu za Winblows 10..
::
:: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: Frontier DIV
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Sta fali windowsu 10? 17.12.2018. 16:57 #651826

status: user
broj poruka: 18940
Znam da nije upuceno meni, ali evo ja sam se pronasao u tvom pitanju, i bas mi smeta Android, toliko, da nisam znao koji cu telefon da kupim, bas nista pametno nisam uspeo da nadjem, otisao sam malo daleko i na kraju se svelo 2 modela iz vrha Samsung i Sony, bio je u opciji i Xiaomi, i Apple.
Bio sam u nedoumici, hocu-necu, zatim iskrsne mi Nokia Lumia 930 za sitne pare, odmah sam ga uzeo i nisam se pokajao, em sam ustedeo brdo love, em sam dobio sjajan telefon u stanju novog telefona. Neka ga koristim 2god. i super, samo da ne moram odmah da predjem na Android-smece.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Samo jedno pitanje koji telefon koristis
:: Da li on radi pod Android OS-om i da li ti smeta kako on funkcionise
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ja sam se vratio na Win7 isto 18.12.2018. 06:05 #651830

status: user
broj poruka: 7695

dok se Win 10 ne stabilizuje,lep je interfejs od Win10 ,ali je MS sve sijebo sa nenormalnim brojem apdejta.
update je non stop,koliko vidim svi se zale na to ,ranije je bio service pack ,koji izadje tek posle 2 godine ovo stalno.Driver koji stavim za grafu Win10 deinstalira i stavi neki svoj koji nije 100 % funkcionalan.

Licno meni se Android svidja ,drugi je problem sto ljudi na njega instaliraju sve i svasta ,pa uspori kada ne obrises cache.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Instaliraćete ga, svi 18.12.2018. 07:28 #651831

status: user
broj poruka: 6643
... samo je pitanje vremena. Jedino, mašine koje umiru zajedno sa svojim OS-om (korporacijske, odvojene od javne mreže i sa specifičnim, standardizovanim softverom ili protokolima koji se time opiru nadogradnjama...) mogu biti izuzete, i, naravno, one koje su hardverski u startu bile slabe za X.
Svi ostali ćete ga instalirati, kad-tad. :-)
Zato što MS tvrdi da je to `zadnji` OS, i da će nadalje, samo da ga nadograđuju što minimalno, što radikalno. Pa to će verovatno da potraje dovoljno da nas sve primoraju na desetku.
Ima o tome narodna priča-basna-pouka, o medi: naišao na drvo kruške i protresao ga, i onda počeo: ova je udarena, pa jednu pojede, ova je mala, pa jednu pojede, ova je popišana, i malo po malo pojeo sve kruške.
Za sve koji imaju problema sa X, recimo da su malo naivni i poverovali su da STVARNO sve ide kroz update i da je OS ispali i zaboravi tipa, jer je, najčešće, baš tako prolazilo prelaskom sa 7 na 10... pa savet je da uradite reset što mu vremenski dođe skoro isto kao clean install, ali je ipak idiot-friendly jer OS bar to, uglavnom radi sve sam. Ostaje da se reinstaliraju NEKE aplikacije a neke ne, bem` ga tačno zašto nisam istraživao.
Ali, moje je mišljenje da će nas naterati kad-tad. Stari win će postati toliko provaljen i šupalj i nepodržan od bitnih vam stvari na koje ste navikli da ćete popustiti. Npr ako ni jedan 3rd party antivirus ne bude više hteo da se instalira na starijim windowsima....ili igrice, a šta ćete ondak?

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Instaliraćete ga, svi 18.12.2018. 08:28 #651832

status: user
broj poruka: 18940
Nije problem da se predje, ali kada bude normalan OS. Nekad su se svi radovali da predju na nov software, sada je to stresno.

Evo ti pogledaj XP koji je odavno mrtav, morali su da mu re-aktiviraju podrsku za update zbog nekih kompanija koje su iz nekog razloga da imaju XP, valjda zbog nekih bitnih podataka i softvera, MS je pustio nazad update za XP, u sta sam se uverio pre neki dan kada sam slucajno video da mi nudi update, kliknuo, a ono poceo da se update-uje normalno kao nekad. Kako je to moguce? Sve moze kada je lova u pitanju.

Mislim da je ova 1809 verzija ok za sada, videcemo. Hteli ili ne, svi ce preci kad-tad.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 18.12.2018. 13:25 #651833

status: user
broj poruka: 1586
Najbitniji razlog za odrzavanje XP-a u zivotu je odbrambena industrija i bezbednostni sektor generalno. Ako neko prati taj sektor, moze da primeti na mnostvu video klipova na tubetu gde se prikazuju upravljacke stanice, kontrole bespilotnih letelica i ostalog, da u gornjem delu ekrana i u gornjem desnom uglu, ima karakteristicnu plavu boju sa crvenim x-icem...

A da ne pominjem da jedan ogroman deo belosvetskih sistema tipa AEGIS - i dalje radi pod XP-om, jer je sve to razvjano u zlatno vreme tog OS-a, pa je enormo skupo prelaziti na novi sistem i prakticn praviti nova softverska resenja, nista manje skupa od hardvera koji podrzava.

Win 7 verujem da ce ostati jos dosta dugo, ali da je 10-ka sve bolja i bolja, rekao bih da jeste. Mada, kao sto neko napisa, mozda IBM promeni dosta toga, ionako su godinaam tragali za necim sto bi potencijalno moglo da ugrozi MS

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 18.12.2018. 14:23 #651835

status: user
broj poruka: 3797
Cale je zeleo desetku i lako sam ga ubedio da je sedmica za njegovu masinu zakon. Jako je zadovoljan, kaze da je seo za drugi laptop, kako sam mu ubacio ssd. Za filmove, surfovanje, you tube 720p mu je ovo sada puna kapa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 18.12.2018. 14:38 #651836

status: user
broj poruka: 7761
Hmmm...

Zivece XP sve dok i poslednji HW koji ga pokrece ne bude spustio beli dim...
A kako stvari stoje uskoro vise nece biti ljudi koji se secaju XP-a da bi ga odrzavali...

Te rudimentalne stvari se odrzavaju u zivotu samo i iskljucivo zbog lenjosti i nicega drugog...

Prosto mi nije jasno zasto su korisnici Windowsa tako dzangrizavi sto i korisnici Apple proizvoda ne insistiraju na onim mackama ili kapetaju pored ovog poslednjeg OS-a koji im je Apple nametnuo... sem onih proizvoda koji nisu bili predvudjeni za nadogradnju...

Sve u svemu bespotrebno smo se udaljiili od teme i to kao i uvek poprilicno, no bez obzira na sve ja Adzemu zelim svu srecu da pronadje sve neophodne drajvere i da tal pomenuti HP laptop nastavi da radi dobro i sa Windows 10 OS-om.

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Najbitniji razlog za odrzavanje XP-a u zivotu je odbrambena industrija i bezbednostni sektor generalno. Ako neko prati taj sektor, moze da primeti na mnostvu video klipova na tubetu gde se prikazuju upravljacke stanice, kontrole bespilotnih letelica i ostalog, da u gornjem delu ekrana i u gornjem desnom uglu, ima karakteristicnu plavu boju sa crvenim x-icem...
::
:: A da ne pominjem da jedan ogroman deo belosvetskih sistema tipa AEGIS - i dalje radi pod XP-om, jer je sve to razvjano u zlatno vreme tog OS-a, pa je enormo skupo prelaziti na novi sistem i prakticn praviti nova softverska resenja, nista manje skupa od hardvera koji podrzava.
::
:: Win 7 verujem da ce ostati jos dosta dugo, ali da je 10-ka sve bolja i bolja, rekao bih da jeste. Mada, kao sto neko napisa, mozda IBM promeni dosta toga, ionako su godinaam tragali za necim sto bi potencijalno moglo da ugrozi M
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs