Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
NOCTUA NF-A12x25 PWM
STRANA 1 OD 1
Patient0 NOCTUA NF-A12x25 PWM 25.12.2018. 17:40 T66448

status: user
broj poruka: 285
Verovano ste ih videli, trenutno najbolji 120mm ventilatori koji mogu da se nadju. Ujedno i najskuplji, komentari su nikada bolji, mislim da ni GT nije tako dobro bio ocenjen odmah.
Stvarno su odlicni, mene ne zanimaju RGB i motao sam se ML120 PRO, EK Vardar, jedan ili drugi, jedan ili drugi i puf Noctua ih izbaci.
Zamislite performanse+ Noctua kvalitet i pakovanje. Ne mogu da opisem koliko je to dobar, tezak, kvalitetan fan.
U paketu dobija se normalni srafovi, gumeni srafovi, Y spliter, 30cm extender, reducer brzine sa 2000 na 1700 RPM.

https://postimg.cc/ygV6RQPQ

https://postimg.cc/QVdxxzVV

Jednostavno tako su dobri da posle mesec dana pocnete da volite ovaj militaristicki-vojnicki izgled. Jos ako skinete one gume na delu prednjem izgleda jos bolje.
Kazu da za 2019 bi trebalo da se pojave crni.

Ako nisu stigli kod nas imate ovde.
Nestali su sa skoro svih prodavnica u Madjarskoj, kostaju 11.600 forinti.
Bluechip ih ima.

To je 35 eura komad ali vrede. Imate na kupujem prodajem za 3400 din komad.
Znaci nisu ventilatori koje menjate i koji ne lice ninasta kada se isprljaju, malo cetkicom i kao novi su, znaci za godine i godine koriscenja. Meni treba jos 3 komada.
Sobzirom da sam prva 3 platio 70 eura, voleo bi da i jos 3 platim toliko.

https://noctua.at/en/nf-a12x25-pwm


https://youtu.be/mOKrM4bX6GY

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.12.2018. 20:04 #652100

status: user
broj poruka: 9460
Ma nema greske sa Noctua. Stvarno sva ta kuling resenja odrade bas kvalitetno, sto je danas retkost. Ali zato su i cene kakve jesu, naravno opravdane.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Ima i kod nas, cena 3500 25.12.2018. 20:44 #652104

status: user
broj poruka: 1083
https://viphouse.rs/racunarske-komponente/hladnjaci-i-oprema/noctua/nf-a12x25-pwm/product/127214

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 25.12.2018. 23:45 #652118

status: user
broj poruka: 2998
Samo jako!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile da bre 25.12.2018. 23:49 #652119

status: user
broj poruka: 9460
Mosa fakin koja

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 26.12.2018. 07:46 #652130

status: user
broj poruka: 18940
Opet se lozis, jeste zaista dobar ventilator, ali malo je mnogo 30eu za 120mm ventilator, kakav god da je. Ovi dodaci sto ti daju uz ventilator mu podizu drasticno cenu, a ljudi se time najvise oduseve, sto je i cilj Noctue, i to je sasvim u redu, medjutim apsolutno ti ne trebaju. Svojevremeno su se prodavali Coolink gumeni silikonski drzaci za ventilatore, komplet za 4 ventilatora za tipa 400din.

Nezni tajfun je postavio standarde, verujem da su ga komplet iskopirali, sa primesama njihove tehnologije, a evo koliko kosta: https://www.amazon.com/Nidec-Gentle-Typhoon-D1225C12B5AP-Silent/dp/B001Q6RUVO

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 Monitor 26.12.2018. 08:07 #652134

status: user
broj poruka: 285
Ima za 19eura na Performanse PC crni Gentle Typhon 2100RPM, ali ovo sto odusevljava na Noctua NF-A12x25 PWM sto je necujan nema nikakve humove ni na malim brzinama, to drugi ventilatori imaju problem, vecina. Drugaciji je malo zvuk nego kod drugih fanova, pogotovu kada ubrzava i kada usporava, vidis kvalitetniji ventilator.
I meni bi bilo tesko da dam pravu cenu, ali ja sam bukvalno dobio 3 za pare 2.

Plastika ta legura od koje su pravili je bolja nego GT i drugi fanovi, GT kada se isprlja, nejga je tesko oprati jebe kevu, ovo se ne vidi nista, samo se prasina vidi, i posle ciscenja on je kao nov, ne kao oni RGB fanovi kada se isprljaju posle 6 meseci vise nisu nizasta.
Pa ja nikada nisam favorizovao Noctua, oni su imali dobar kvalitet ali 5 godina nisu imali konkurentan fan, nizasta, ni za jednu svrhu do ovog nisu imali konkurentan fan, ali je retko da vidis da neko toliko istrazuje, 4 godine su ga razvijali, pre 2 godine je prikazan kako izgleda od tada su svi zaboravili na njega, mislili ma od toga nema nista. Ima jedan ram kao koji se stavi da bi radio na 140mm radiatorima.

Nekako me te performanse, sto gledam u njega, drug moj kaze sta je ovo, covek koji se 5 puta u zivotu sreo sa racunarima, on nije provalio da je to ventilator, izgledala mu cudna neka napravica i kaze sta je ovo jer se ovo okrece. Smesna situacija znate kako.
Ima ventilatora koji na 1500 RPM daje vise potiska, ali njihov zvuk je jaci na 1500 nego Noctua na 1700 i onda opet gube jer manje vazduga guraju nego on na 1600.

Bas sam pratio ML120 PRO je bio revolucija, Silent Wing 3 je odlican, GT je bio godinama, ali review kazu da je sada ovo sve zajebalo plus cinjenica kako to Noctua pakuje, da nije kinez nego Nemac-Austrijanac, ti dodaci, garancija 6 godina. Znaci nije ventilator za one koji stalno menjaju, nego kao sto su nekada bili Delta, San Ace, itd da godinama traje.

Najbolje ocene svih sajtova poznatih i naravno musterije.
Sve musterije daju 4-5 ocenu. Znaci covek ga stavio na Hyper 212 plus, kaze kosta me vise nego CPU kuler ali vredi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 NOCTUA NF-A12x25 PWM 26.12.2018. 08:19 #652135

status: user
broj poruka: 285
Jeste cena jaka, za dva radiatora meni po punoj ceni bi trebalo 180-210eura zavisno kolika im je cena, u Madjarskoj kosta 36 eura komad. I vec su prodati u skoro svim prodavnicama sva tri modela NF-A12X25, i 4pin i 3pin.

Imam ASUS Extension fan card i onda ce na racvu Y da ide na svaki fan header po 2.
Imaju neki kao gasket, to je neka guma koja zameni one na 4 ugla, skinu se ta 4, svaki fan ima 8 tih guma na svakom uglu sa svake strane, i kada stavljate na radiator skinete donja 4 i stavite taj kao gumeni okvir, koji zapusi sve ivice na radiaoru da nalegne da ni mm vazduga ne izlazi.
Ja nameravam da stavim Black Ice Nemesis GTS 360 pa 3 Noctua odozgo i na njega nosac za pumpu i rezervuar na podu kucista posto je napajanje u komori iza maticne. A na vrhu isto 360mm sa Noctua NF-A12x 25 PWM.

Nemam nikog u Poljskoj, dobio sam 30% popusta od Watercooling na Black Ice Nemesis GTR 360. To je cetvrta generacija radiatora ali je pravljen za brze fanove, od 1500 RPM je bolji nego svi drugi Black Ice Nemesis.
Znaci radiator je tenk, kada bi udario EK radiator sa njim slomio bi ga na pola ja verujem. To je ujedno i najskuplji 360mm radiator. E sada mnogo je veliki i meni ne odgovara jer mi treba za 1200RPM fanove. Necu 2000RPM ceo dan.

Ali ako znate nekoga da ide u Poljsku i da se vraca platio bih mu da mi brze donese Black Ice Nemesis GTS 360 2 kom. 150 eura su, 74 eura je komad.

https://postimg.cc/jnNRnQ48

Znaci HW Lab je majka, oni prave samo raditore i to za svasta.
I ja moram imati njihove radiatore. Posto nema mesta za thick onda za tanje.
Znaci danas ako trazite najbolju kombinaciju radiatorski fan i radiator to su
NF-A12xPWM i Black Ice Nemesis GTS. Zajedno je mozda i 5C bolje nego drugi ventilatori i drugi radiatori.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DBCooper Koliko mraci ovaj lik aaaaa 26.12.2018. 08:46 #652138

status: user
broj poruka: 44
Decko, pored/od tih scintilatora imas nesto sto nikad nisi video, imaju ga zenske jedinke homo sapiensa a ovde imas i katalog/cenu posto ocito nemas devojku/zenu:
https://www.seksi-adresar.com/ona-trazi-njega/
GTFO odavde vlasnice opsega od F.20 ~ F.29.
Ne mogu sa sigurnoscu tvrditi da nisi kôdiran!

P. S. Kazi da si forumas, imaces 75% popusta - GUARANTEED!

GTFO!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Monitor 26.12.2018. 09:03 #652141

status: user
broj poruka: 18940
Razmisljam da kupim 2kom., ali sacekao bih crnu varijantu. GT isto može da bude silent, samo treba da znaš kako da ga utišaš, lako se manipuliše sa obrtajima. A ovo za leguru i čišćenje nisi u pravu, više je u pitanju završna obrada, ali znaj da svaki ventilator se prlja, a u zavisnosti od uslova, pušačke prostorije, vlažnosti, postojanosti prašine u prostoriji, zavisi koliko će da se isprlja, a svaki se čisti na isti nacin.
Tvoj drugar ništa ne zna o hardware-u, kad nije prepoznao običan ventilator.

@dbqp banovani, možda ponekad ume da zamara, ali ni blizu ne mrači kao neki sa svojim bolesnim škrabotinama, svuda se prepoznaju pod svim nadimcima.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ima za 19eura na Performanse PC crni Gentle Typhon 2100RPM, ali ovo sto odusevljava na Noctua NF-A12x25 PWM sto je necujan nema nikakve humove ni na malim brzinama, to drugi ventilatori imaju problem, vecina. Drugaciji je malo zvuk nego kod drugih fanova, pogotovu kada ubrzava i kada usporava, vidis kvalitetniji ventilator
:: I meni bi bilo tesko da dam pravu cenu, ali ja sam bukvalno dobio 3 za pare 2
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 NOCTUA NF-A12x25 PWM 26.12.2018. 10:11 #652145

status: user
broj poruka: 285
Sacekaj crnu, ali moze da se desi veoma lako da postane monotona.
Ja cekam da se pojave za druga 3, ako budu bas dobri ponudicu ove po 2500 din komad. Mada gledajuci njihove Industrial one crne mislim da mi se nece svideti.

Kada bi izbacili u Redux varijanti, mislim na boju Redux ventilatora, sivu, e to bi bilo nikada bolje, te bih odmah zamenio. Ali su rekli da to nece.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @offtopic 26.12.2018. 20:28 #652178

status: user
broj poruka: 3466

Opet su banovali dbqp a a zar nije zvao pretio ili molio vlasnike pa dobio drugu sansu

Mozda gresim ali db cooper me podseca na veljka palmotica zvanog shizma
Ako nisu isti ljudi sigurno onda izvini cooper

A ti vlado dobrodosao nazad i samo pisi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @offtopic 26.12.2018. 21:27 #652182

status: user
broj poruka: 18940
Kako ne vidis asocijaciju nick-a, DBcooper -> debekuper = dbqp

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Opet su banovali dbqp a a zar nije zvao pretio ili molio vlasnike pa dobio drugu sans
::
:: Mozda gresim ali db cooper me podseca na veljka palmotica zvanog shizm
:: Ako nisu isti ljudi sigurno onda izvini coope
::
:: A ti vlado dobrodosao nazad i samo pisi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 NOCTUA ODGOVOR 27.12.2018. 12:48 #652203

status: user
broj poruka: 285
Poslao sam za pitanje da li ce biti Chromax ili Redux boja za NF-A12x25 PWM.
Njihov odgovor, nazalost koriste drugaciji materijal za NF-A12x25 nego za Chromax i Redux. To sve ulazi u cenu. Znaci verovatno im treba veca logistika da bi tu leguru postavili u drugaciju boju i da znaju kako ce biti prihvacen jer se radi o skupljim ventilatorima.

Thank you for your interest in our products.

At the moment we don`t have a chromax version of the NF-A12x25 fan.
As it takes more than just a different color, due to the special material used for this fan, you should not expect a chromax version before at least one year from now.


Vidite ovo je taj adapter za 140mm radiatore. Nema ono kupio sam dobre fanove, pukao velike pare, sada sam presao na 140mm radiator i trebaju mi drugi ventilatori.
Ko ima sanse da ih kupi ne razmisljajte.

https://postimg.cc/kD6bFQLM






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs