Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
SB Audigy 2 ZS 7.1
STRANA 1 OD 1
Rammulino SB Audigy 2 ZS 7.1 29.12.2018. 12:48 T66461

status: user
broj poruka: 385
Pozz
nabavih Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS 7.1 zvucnu kartu. Prvo je win 10 jedna prepoznao karticu, a sada kad je vidi jednostavno ne mogu nigde da nadjem odgovarajuce drivere za nju, neke sam uspeo da instaliram, ali nemam creative audio center i ne mogu da ga install nikako. Zvuk se cuje na samo 2 front zvucnika (imam 5.1) i to je to. Sta sve nisam probao...
Ima li neko ideju gde naci drivere koji ce raditi i Creatice ac takodje.

Hvala

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: SB Audigy 2 ZS 7.1 29.12.2018. 13:00 #652299

status: user
broj poruka: 18940
Imam tu karticu u drugom sistemu, zato imam Windows7 i radi perfektno sa njim i AC, ne znam zasto si stavio 10-ku sa tom karticom, to i da nadjes, nece raditi stabilno, zato sto je kartica stara jedno 15god, jedva ima i za sedmicu.


Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Poz
:: nabavih Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS 7.1 zvucnu kartu. Prvo je win 10 jedna prepoznao karticu, a sada kad je vidi jednostavno ne mogu nigde da nadjem odgovarajuce drivere za nju, neke sam uspeo da instaliram, ali nemam creative audio center i ne mogu da ga install nikako. Zvuk se cuje na samo 2 front zvucnika (imam 5.1) i to je to. Sta sve nisam probao..
:: Ima li neko ideju gde naci drivere koji ce raditi i Creatice ac takodje
::
:: Hvala
::
:: Asus p5ql-
:: Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p1
:: 4x2gb ddr2 Ocz
:: Zotac gtx 1050 ti 4g
:: neki budjavi wd hd
:: kingston ssd240 g
:: lc power 720w green power
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: Re: SB Audigy 2 ZS 7.1 29.12.2018. 13:03 #652300

status: user
broj poruka: 385

Citao sam da je moguce da radi na WIN10 i nailazio sam na neke drivere pre par meseci, medjutim tada je nisam posedovao. Kako si ti zadovoljan sa radom kartice?

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: Imam tu karticu u drugom sistemu, zato imam Windows7 i radi perfektno sa njim i AC, ne znam zasto si stavio 10-ku sa tom karticom, to i da nadjes, nece raditi stabilno, zato sto je kartica stara jedno 15god, jedva ima i za sedmicu.
::
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Poz
:: :: nabavih Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS 7.1 zvucnu kartu. Prvo je win 10 jedna prepoznao karticu, a sada kad je vidi jednostavno ne mogu nigde da nadjem odgovarajuce drivere za nju, neke sam uspeo da instaliram, ali nemam creative audio center i ne mogu da ga install nikako. Zvuk se cuje na samo 2 front zvucnika (imam 5.1) i to je to. Sta sve nisam probao..
:: :: Ima li neko ideju gde naci drivere koji ce raditi i Creatice ac takodje
:: ::
:: :: Hvala
:: ::
:: :: Asus p5ql-
:: :: Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p1
:: :: 4x2gb ddr2 Ocz
:: :: Zotac gtx 1050 ti 4g
:: :: neki budjavi wd hd
:: :: kingston ssd240 g
:: :: lc power 720w green power
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: SB Audigy 2 ZS 7.1 29.12.2018. 15:05 #652307

status: user
broj poruka: 18940
Ma odusevljen sam, to je legendarna kartica, ima fantastican DAC. Ko hoce da se zajebava, moze da se modifikuje sa tantalovim kondenzatorima i valjda zameni pojacalce pa jos vise poboljsa zvuk.

Ne znam, ja nisam hteo da eksperimentisem sa 10-kom, a nisam ni imao potrebe, realno vise mi prija za oko Win7.
Koristim je za Creek/Rogers sistem, primetio sam veliko poboljsanje zvuka kada sam presao sa integruse na ovu zvucnu. Slusao sam 2 meseca dok nisam kupio ZS.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Citao sam da je moguce da radi na WIN10 i nailazio sam na neke drivere pre par meseci, medjutim tada je nisam posedovao. Kako si ti zadovoljan sa radom kartice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino uspeo sam... 29.12.2018. 15:33 #652308

status: user
broj poruka: 385
Pronasao sam drivere za win10 rade kao Bog!
Zvucna stvarno kida, sad kad uporedim sa integrusom stvarno je kao nebo i zemlja!

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: uspeo sam... 29.12.2018. 16:07 #652310

status: user
broj poruka: 18940
Super, drago mi je da si zadovoljan, ostavi link za proverene drajvere ako nije problem
Edit: nasao sam ovo:
http://danielkawakami.blogspot.com/2017/01/sb-audigy-series-support-pack-62.html

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Pronasao sam drivere za win10 rade kao Bog!
:: Zvucna stvarno kida, sad kad uporedim sa integrusom stvarno je kao nebo i zemlja
::
:: Asus p5ql-
:: Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p1
:: 4x2gb ddr2 Ocz
:: Zotac gtx 1050 ti 4g
:: neki budjavi wd hd
:: kingston ssd240 g
:: lc power 720w green power

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: Re: uspeo sam... 29.12.2018. 19:31 #652321

status: user
broj poruka: 385
To su ti driveri!
Nema greske, samo clean instalacija, i to je to!

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: Super, drago mi je da si zadovoljan, ostavi link za proverene drajvere ako nije proble
:: Edit: nasao sam ovo:
:: http://danielkawakami.blogspot.com/2017/01/sb-audigy-series-support-pack-62.htm
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Pronasao sam drivere za win10 rade kao Bog!
:: :: Zvucna stvarno kida, sad kad uporedim sa integrusom stvarno je kao nebo i zemlja
:: ::
:: :: Asus p5ql-
:: :: Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p1
:: :: 4x2gb ddr2 Ocz
:: :: Zotac gtx 1050 ti 4g
:: :: neki budjavi wd hd
:: :: kingston ssd240 g
:: :: lc power 720w green power

:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 30.12.2018. 12:07 #652346

status: user
broj poruka: 3346
Taman htedoh da napisem za Daniel K drajvere, kad vec ono.

U svakom slucaju Daniel K je odradio dobro drajvere za mnoge kartice za koje nisu radjeni drajveri za W10. Imao sam i SB X-Fi xtremegamer Fatality Pro, za kojeg su pisani drajveri za W10 ali nije ni imao control panel, nego cisto kartica da radi. Ovaj je sve sredio. Na kraju sam uvalio karticu burazeru, jer nisu sredili drajvere kada imas SSD, a utice i na W7, jer se kartica totalno izgubi. Tu je, ali ne radi. Nista nije pomoglo, pa presao na SB ZX. Ali, opet na W7, dok se ne sredi W10 kako treba.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 30.12.2018. 13:25 #652350

status: user
broj poruka: 18940
Isto i za ASUS su krs drajveri, radi to, ali malo-malo pa neki bug, stvarno bez veze, a nisu pipnuti drajveri za neke poznate kartice 4god., ASUS se omastio kada je izbacio te zvucne, pa ne razvija vise drajvere za njih.

Nego, jel se zna zbog cega ne radi zvucna kada je na SSD-u? To mi je malo neshvatljivo, ne vidim razlog. Nikako da kloniram sistem na SSD, bas cu da vidim da li ce raditi ova Audigy2, sem ako je to slucaj samo sa X-fi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Taman htedoh da napisem za Daniel K drajvere, kad vec ono
::
:: U svakom slucaju Daniel K je odradio dobro drajvere za mnoge kartice za koje nisu radjeni drajveri za W10. Imao sam i SB X-Fi xtremegamer Fatality Pro, za kojeg su pisani drajveri za W10 ali nije ni imao control panel, nego cisto kartica da radi. Ovaj je sve sredio. Na kraju sam uvalio karticu burazeru, jer nisu sredili drajvere kada imas SSD, a utice i na W7, jer se kartica totalno izgubi. Tu je, ali ne radi. Nista nije pomoglo, pa presao na SB ZX. Ali, opet na W7, dok se ne sredi W10 kako treba
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.12.2018. 15:33 #652355

status: user
broj poruka: 4742

Ček, kako to misliš? Nemaš zvuk sa X-FI, kad kloniraš sistem na SSD sa HDD, a sistem je W10? A sa HDD-a radi?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 30.12.2018. 16:52 #652357

status: user
broj poruka: 18940
Tako pise nexus, ja trenutno na SSD-u imam sedmicu i ASUS Xonar STX, a Creative nisam probao kako se ponasa, mada nemam pojma zasto ne bi Creative radila ako je sistem na SSD-u.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Ček, kako to misliš? Nemaš zvuk sa X-FI, kad kloniraš sistem na SSD sa HDD, a sistem je W10? A sa HDD-a radi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.12.2018. 17:09 #652358

status: user
broj poruka: 4742

Prosta logika kaže da se nešto skrljalo pri kloniranju. Nek deinstalira drajvere i nabaci ih ponovo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 30.12.2018. 18:27 #652359

status: user
broj poruka: 18940
Pa meni to nije prosta logika, jer nikad nisam imao ni jedan problem posle kloniranja, koristio sam oduvek Symantec Ghost, od skoro koristim i HDclone, ali i dalje Ghost-ujem.
Inace, covek nije pomenuo da je klonirao, to sam pomenuo samo ja, a to jos uvek nisam uradio.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Prosta logika kaže da se nešto skrljalo pri kloniranju. Nek deinstalira drajvere i nabaci ih ponovo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.12.2018. 18:40 #652360

status: user
broj poruka: 4742

Ne znam, ovo je pomalo smušeno, tek meni Titanium radi savršeno na desetki i SSD-u, ako nešto nekom znači.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 31.12.2018. 16:37 #652379

status: user
broj poruka: 3346
Postoji neki trip sa X-Fi i SSD-om. Nema veze da li je sistem kloniran, sveze instaliran ili nesto trece. Jednostavno tezak bug u drajverima. Pokusali su kao nesto da isprave, ali to je macku o rep - kupi sebi novu karticu, zabole nas da se bakcemo sa drajverima za stariji tip kartice.

To vazi za W7 i W10.

Uspevalo je da je povratim, tako sto deinstaliram drajvere, pa instaliram ponovo iz par puta. Kada mi je u jednom trenutku doslo do 10 reinstalacija zaredom da je osposobim, jednostavno sa dao burazeru, a sebi uzeo drugu. Kod njega radi jer nema SSD.

Cak je savet od Creative-a bio da se u jednom programu promene stavke da se drajveri kartice podizu zadnji, to je trajalo par restarta/gasenja kompa, ali ne vise.

Inace, kartica radi. Cim uradis restart ili ugasis pa upalis komp, nestane. Stoji drajver, ali kao da ne postoji. Kartica je mislim imala dva drjavera, nesto X-Fi i jos nesto, a onda ostane samo X-Fi i tad ne radi. Sad stvarno ne mogu da se setim sta je u pitanju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs