Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
xp umesto viste
STRANA 1 OD 1
doca80 xp umesto viste 23.11.2007. 15:40 T6648

status: user
broj poruka: 3053
Drug je kupio nov laptop Acer travelmate 5320-Celeron 1.73 533 fsb 1mb kesa,512ddr 2,80gb hdd,integrisana grafika 64mb. Problem je sto je sa njim dobio vistu koja je toliko spora na ovoj konfiguraciji,da coveka jednostavno prodje volja da bilo sta radi na njemu.Pitanje je da li se moze instalirati stari dobri xp na ovo,da li postoje drajveri i gde ih naci(skinuti)? Drugaru je vista POTPUNO nepotrebna jer je on prosecan korisnik-filmovi,muzika,obrada slike.Internet ne koristi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Naravno 23.11.2007. 16:21 #33798

status: user
broj poruka: 5696
VISTA se ni meni ne svidja, neprofesionalno tromo okruzenje na kome retko sta radi kako treba. I dalje stojim iza stava da je WinXP najbolji GOS do sada sto se tice MSa. I najduze se zadrzao, kao unapredjeno Win2K jezgro. Slobodno stavi XP, on ti daj eda formatiras particiju i sve sto ima veze sa VISTAom nestaje. Ja sam nedavno isto uradio na Toshiba Satellite A200 koja je zver sa 1GB RAMa i C2D na 1.73GHz ali je VISTA troma i neupotrebljiva. Drivere ces naci na oficijelnom sajtu ACERa, nadjes model i mozes skinuti drivere ponaosob za ono sto ti WinXP SP2 ne nadje. Meni je ne toshibi radilo svega pola pa sam skidao za LAN, plocu, grafiku, zvucnu...ali je modela laptopa noviji od tvog pa SP-2 nije nalazio drivere


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman evo ovde 23.11.2007. 16:23 #33799

status: user
broj poruka: 1046
http://www.acerpanam.com/flex/acerdrivers/bin/drivers.html?CFID=4941887&CFTOKEN=47120476

ako budes imao problema sa nekim driver-ima progooglaj malo posto ima dosta tema bas o Acer travelmate 5320 laptop-u.poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Prvo se raspitaj 23.11.2007. 17:02 #33802

status: user
broj poruka: 1492
kod onih gde je kupljen laptop da li sme to da se uradi. Mogu ruku u vatru da stavim da ce se, ako se bilo sta desi, vaditi na to da si sam instalirao XP i nece ti priznati garanciju.

Take care

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz Re: Prvo se raspitaj 23.11.2007. 17:26 #33804

status: user
broj poruka: 2900

Kake bre to ima veze.
Neka stavi XP trebacu mu driveri za grafiku i maticnu drugi ostalo je isto a to je verovatno i dobio uz disk a ako ne ima svuda na netu.

:: kod onih gde je kupljen laptop da li sme to da se uradi. Mogu ruku u vatru da stavim da ce se, ako se bilo sta desi, vaditi na to da si sam instalirao XP i nece ti priznati garanciju
::
:: Take care
::
:: Nightbird
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 re 23.11.2007. 17:46 #33808

status: user
broj poruka: 3053
Hvala na brzim odgovorima!pozz svima!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RubberDuck Oprez pri kupovini laptopa 23.11.2007. 18:54 #33816

status: user
broj poruka: 12


Moj naj prijatelj je kupio HP Pavillion sa amd turion x2 tl60, 2gb ddr2, ge force 8400gm i naravno dobio vistu home edition, koja je spora do bola - cak i na takvoj masini se podize veoma dugo i radi primetno sporo... Medjutim on kaze da za xp nisu napisani drajveri (laptop predvidjen samo za vistu) i zato mora da koristi vistu ili ako ima srece saceka da neko napise drajvere za xp, mada nisam proverio tu informaciju (mozda postoji ali on nije uspeo da nadje), ali moguce je. Zato pri kupovini laptopa prvo pogledajte ima li za vas model drajveri za xp, jer jeftina masina + vista = frustracija + stres...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bokuma obavezno prvo nadji drajvere 23.11.2007. 19:29 #33819

status: user
broj poruka: 50
Ja sam imao veliki problem sa HP pavillion 2220, koji je kupljen sa Vistom. Instalirao sam XP prije nego shto sam vidio da odredjeni drajveri za taj model uopshte ne postoje za XP. O jadu sam se zabavio googlajuci i isprobavajuci razne varijante ... poslije svih peripetija, notebook funkcionishe, ali mi u ``device manager-u`` i dalje stoji par zutih znakova pitanja (dodushe, to za sad ne utiche na rad) ...

POZDRAV


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 re 23.11.2007. 20:10 #33825

status: user
broj poruka: 3053
Ipak ste u pravu!Ako xp drajveri za taj model ne postoje,onda smo ga bas ugasili.Prvo cu se raspitati kod prodavca da li gubim garanciju ako stavim xp,pa cu onda da se raspitam da li uopste postoje drajveri za xp,pa tek onda radim.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs