Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Majstori, majstori...
STRANA 1 OD 1
MACHINE Majstori, majstori... 08.01.2019. 17:30 T66497

status: user
broj poruka: 5696
Drugari,

imam stari Toshiba laptop kojeg se jos ne bih odrekao jer mi vrsi posao ali ima problem. Iako sam zamenio pastu i sve imam problem sa grejanjem i radi jedino kad je na najnizem tatkcu bez dynamic frequency. U putanju je Satellite P500 sa i5-520m. Ocito je pipe hladjenje ostalo bez gasa pa se zato greje, negde je iscurelo...

To je ovaj hladnjak koji lik skida u 11 min: https://www.youtube.com/watch?v=PXCJQvXatZ4

Ima li neko ideju da li se ovo moze srediti, zameniti za novo hladjenje i posto?

Nema nista u ponudi sto bih zeleo sada uzeti jer cekam bolje modele sa Ryzen 2700u. Na ovom lapu imam 8GB memorije, SSD i 18.4` ekran pa je zato dobar za moje potrebe. Dakle, sve je ispravno ali me zeza T. Isot je bilo i pre otvaranja, mislio sam da cu to resiti ciscenjem i novom pastom ali se to nije desilo.

Pomagajte nekim prakticnim predlozima ako neko zna gde naci heatpipe hladnjak i servis :)


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner E pa zajebo si se iz sve snage... 08.01.2019. 19:45 #652656

status: user
broj poruka: 7761
Kao neko ko je skrljao prethodni laptop po istom principu kao i ti...

Sto se tice laptop racunara samo fabricka zvaka valja sve ostale koje mozes da nadjes na trzistu su kerih qrac i uglavnom zavrsi tako sto se pregreva a ako si to uradio i na grafickoj kartici onda mozes da se oprostis od laptopa...

Ako vec nije kasno svrati do nekog renomiranog servisa i tamo uzmi tu zvaku koja se ne topi poput ovih sa oglasa i vrati sve to u `pocetni polozaj`...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Detonator Ako je ovako kako MaliAbner kaze... 08.01.2019. 20:00 #652657

status: user
broj poruka: 3
Mikros u Zemunu radi Toshiba laptopove pa nek ti je sa srecom...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: E pa zajebo si se iz sve snage... 08.01.2019. 20:39 #652659

status: user
broj poruka: 18940
Nemoj coveku da dajes pogresne informacije, ovaj laptop nema `zvaku` (strucno se to zove termalna traka), nego pastu, koja traje ~5god., zatim se pretvara u tvrdu masu, gubi viskozitet i mora da se zameni. Na trzistu postoje kvalitetne paste, kao sto je Noctua npr., Arctic cooling, pa i Cooler master ima dobru pastu, moze bez problema da je nanosi na graficku i za cpu, 100x sam to radio na raznim laptopovima, posle cega naravno hladnjenje radi efikasnije i ne dovodi do grejanja. Podrazumeva se naravno da zna sta radi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Kao neko ko je skrljao prethodni laptop po istom principu kao i ti..
::
:: Sto se tice laptop racunara samo fabricka zvaka valja sve ostale koje mozes da nadjes na trzistu su kerih qrac i uglavnom zavrsi tako sto se pregreva a ako si to uradio i na grafickoj kartici onda mozes da se oprostis od laptopa..
::
:: Ako vec nije kasno svrati do nekog renomiranog servisa i tamo uzmi tu zvaku koja se ne topi poput ovih sa oglasa i vrati sve to u `pocetni polozaj`..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Freon 08.01.2019. 20:46 #652662

status: user
broj poruka: 1234
Ako je iscureo mora da ide na punjenje?




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nije bila zvaka 08.01.2019. 22:04 #652670

status: user
broj poruka: 5696
Toliko bih znao, zvaka ne ide na velike potrosace. Inace je ona deblja i ne bi imao kontakt sa pastom. Ovde je svuda pasta.

Kao sto sto sam rekao laptop je imao problema pre otvaranja, zato sam ga i otvorio da zamenim paste ali to nije pomoglo u resavanju iako sam imao dobru pastu. Mislim da je iscureo gas (freon...) iz heatpipe hladnjaka

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Moraces sa zamenis telo hladnjaka 08.01.2019. 22:34 #652679

status: user
broj poruka: 9384
Juri polovan po oglasima, ima ih...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: E pa zajebo si se iz sve snage... 08.01.2019. 22:35 #652680

status: user
broj poruka: 7761
A ti nemoj coveku da dajes laznu nadu...

Uzgred hvala ti sto si me prosvetlio u vezi tehnickog izraza za zvaku...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Nemoj coveku da dajes pogresne informacije, ovaj laptop nema `zvaku` (strucno se to zove termalna traka), nego pastu, koja traje ~5god., zatim se pretvara u tvrdu masu, gubi viskozitet i mora da se zameni. Na trzistu postoje kvalitetne paste, kao sto je Noctua npr., Arctic cooling, pa i Cooler master ima dobru pastu, moze bez problema da je nanosi na graficku i za cpu, 100x sam to radio na raznim laptopovima, posle cega naravno hladnjenje radi efikasnije i ne dovodi do grejanja. Podrazumeva se naravno da zna sta radi
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Kao neko ko je skrljao prethodni laptop po istom principu kao i ti..
:: ::
:: :: Sto se tice laptop racunara samo fabricka zvaka valja sve ostale koje mozes da nadjes na trzistu su kerih qrac i uglavnom zavrsi tako sto se pregreva a ako si to uradio i na grafickoj kartici onda mozes da se oprostis od laptopa..
:: ::
:: :: Ako vec nije kasno svrati do nekog renomiranog servisa i tamo uzmi tu zvaku koja se ne topi poput ovih sa oglasa i vrati sve to u `pocetni polozaj`..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Freon? 08.01.2019. 22:40 #652681

status: user
broj poruka: 1234
Tu je bio R12 ili R22, ali su oni zabranjeni u EU.

Prijatelju, nemoj da te lože.

Unutra je najobičnija voda. Destilovana.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: E pa zajebo si se iz sve snage... 08.01.2019. 22:42 #652682

status: user
broj poruka: 18940
Nema na cemu

Edit: bez namere da dajem laznu nadu, zar ne treba heat-pipe da izdrzi bar 15god.?

Mozda je ventilator prso, ili mozda je cpu degradiran...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: A ti nemoj coveku da dajes laznu nadu..
::
:: Uzgred hvala ti sto si me prosvetlio u vezi tehnickog izraza za zvaku..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 09.01.2019. 11:53 #652741

status: user
broj poruka: 1586
Ume heatpipe da dotraje vremenom, posebno ako je intenzivno grejanje procesora i grafike (brze strada na laptopovima sa grafikom) i ako nije dovoljno masivan pipe, dobre su sanse da ce kroz par godina da pocne da hladi polovicno.

Najbolje da proveris da li je da heatpipe-a, je da ga arsklopis, ukljucis i prstom proveris iznad procesora i na kraju kod izduva da li je znacajna razlika u temperaturi.

Kada heatpipe otkaze, ponasa se kao obicna bakarna sipka, koja negde do polovine ili do trecne svoje duzine provodi toplotu a ostalo nista.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 09.01.2019. 12:09 #652743

status: user
broj poruka: 18940
Nisam uopste nikad razmisljao o tome, odavno vec imam dobre hladnjake za cpu (mega, true), za True sam dokupio kit za AM4, hladi odlicno, drzi Ryzena na 30c idle, 44c load, nista slicno im se nije desilo jos uvek, ali sto kazes nisu isti uslovi kao na laptopu.. Ne znam, mozda se prave drugacije za air hladnjake.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ume heatpipe da dotraje vremenom, posebno ako je intenzivno grejanje procesora i grafike (brze strada na laptopovima sa grafikom) i ako nije dovoljno masivan pipe, dobre su sanse da ce kroz par godina da pocne da hladi polovicno.
::
:: Najbolje da proveris da li je da heatpipe-a, je da ga arsklopis, ukljucis i prstom proveris iznad procesora i na kraju kod izduva da li je znacajna razlika u temperaturi.
::
:: Kada heatpipe otkaze, ponasa se kao obicna bakarna sipka, koja negde do polovine ili do trecne svoje duzine provodi toplotu a ostalo nista.
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp a da li ce ti pomoci 09.01.2019. 12:19 #652744

status: user
broj poruka: 3466

i nece smetati da uzmes neki hladnjak za laptop? nadji optimum air flow i tisina, ima lepih i povoljnih. Ja gledao bas ovih dana i hladnjake i stalke i stolove za pored kreveta

Laptop mi se u krilu ugreje tako da moze jaje na oko da se isprzi, a kad ga stavim na hladan mermerni plocnik i ostavim sve da radi isto, temperature drasticno opale pa sam cak dobio ideju o stolu sa mermernom debelom plocom samo zbog toga (da eskiviram ventilatore koji bi mi brujali)

A opet sa druge strane imam ideju da aktiviram malo rogishu kralja berzasa da uzmem neke ventove kvalitetne tihe i da napravim taj bolnicki stalak za laptop :)




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: a da li ce ti pomoci 09.01.2019. 16:12 #652752

status: user
broj poruka: 4228
Postolje za laptop je nedovoljno za hlađenje laptopa sa neispravnim sistemom hlađenja. Ne može da škodi, ali nije rešenje.

Pozdrav!

Vlada

::
:: i nece smetati da uzmes neki hladnjak za laptop? nadji optimum air flow i tisina, ima lepih i povoljnih. Ja gledao bas ovih dana i hladnjake i stalke i stolove za pored krevet
::
:: Laptop mi se u krilu ugreje tako da moze jaje na oko da se isprzi, a kad ga stavim na hladan mermerni plocnik i ostavim sve da radi isto, temperature drasticno opale pa sam cak dobio ideju o stolu sa mermernom debelom plocom samo zbog toga (da eskiviram ventilatore koji bi mi brujali
::
:: A opet sa druge strane imam ideju da aktiviram malo rogishu kralja berzasa da uzmem neke ventove kvalitetne tihe i da napravim taj bolnicki stalak za laptop :
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 09.01.2019. 18:46 #652757

status: user
broj poruka: 1992
http://tinyurl.com/ybp546ht

ovo provereno sikda od 10-15 oC, jedino sto se dere

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs