Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Mrezno ludilo za strucnjake!
STRANA 1 OD 1
psihoyu Mrezno ludilo za strucnjake! 24.11.2007. 01:09 T6654

status: user
broj poruka: 1191
Imam jedan problem u pitanju svoje kucne mreze koji nikako ne uspevam da resim.
E ovako, imam Linksys WAG200G gateway na koji je spojen aDSL 1mbit. Na njemu mi je spojen sobni PC (3 Com integrisana LAN) preko UTP kabla koji sam dobio uz ruter. Takodje imam i laptop koji je spojen na Linksys bezicno i preko LAN kabla na cijoj je kutiji pisalo da je jedan kraj kabla za Notebook,a drugi za notebook ruter,sta god da to znacilo. (laptop ima neku njegovu lan karticu, intel pro valjda).
IP adrese na PC-u i laptopu nisam sam podesavao,ostavio sam to Linksys da odradi. I on odradi sve ok, net mi radi na oba racunara normalno.
E sad problem je u tome sto PC i laptop se vide na Network (oba su HOME workgroup) i mogu da gledam shareovane fajlova sa PC na laptopu i obrnuto,ali ne mogu da ih kopiram. Samo izbaci upozorenje tipa da proverim dal sam nakacen na mrezu. Na oba su iskljuceni firewall-ovi. PC ima XP sp2 sa svim zakrpama,a laptop ima Vistu home premium.
Kada spojim racunare direktno preko UTP kabla na njihove lan kartice i podesim rucno IP adrese mogu da kopiram fajlove normalno.
Ne razumem zbog cega ne mogu da kopiram fajlove kad su na Linksys-u?
Da li nesto treba da se podesi na ruteru ili sta vec?
Zasto mreza nikad nece da radi kad je ukljucim dok ne restartujem oba kompa?
Kako je moguce ostvariti brzu vezu izmedju racunara od 100mbit?
Sta bi mi trebalo za neku brzu wireless mrezu od 54mbit?
Kako vi prebacujete velike fajlove sa jednog racunara na drugi,mozda je zakon za to externi hard?

lol koliko pitanja,svaka cast ko na sva odgovori!




Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC OPREZ VISTA NA MREZI :)) 24.11.2007. 02:56 #33843

status: user
broj poruka: 9388
1. Sta se desava ako rucno zadas parametre na sve tri masine (l-sys .1 xp home .2 i vista .3)
Verovatno treba da se iskljuci fajervol na ruteru ili da se podesi na neki manje nizi nivo sigurnosti
2. Jer nesto zeza l-sys pa ne daje IP adrese kako treba... u tom zecu lezi grm... vrati se na opciju rucne dodele ip adresa
3. Tako sto stavis dve kartice od 100mb i vezes ih preko rutera ili svica od 100 ili vise megabita
4. Trebaju ti dve vajrles kartice ruter od po 108 megabita ili dva uredjaja na 54 megabita jedan do drugog ili sa antenama na rastojanju manjem od jednog milimetra. 54 megabita, odnosno 108 begabita je teoretska propusna moc koja se ostvaruje bez ikakvih smetnji izmedju dva uredjaja. Na zalost u smetnje se ubraja i vazduh... :))
5. Tako sto napravis 100Mb/s lan ili jos bolje 1 gigabit. I eksterni hard ume da bude dobar.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Mrezno ludilo za strucnjake! 24.11.2007. 12:11 #33858

status: user
broj poruka: 711
:: Takodje imam i laptop koji je spojen na Linksys bezicno i preko LAN kabla na cijoj je kutiji

Sta ce ti obe konekcije na laptopu?

:: Kada spojim racunare direktno preko UTP kabla na njihove lan kartice i podesim rucno IP

A sta se desava ako ih spojis preko Linksysa i onda im dodelis rucno IP adrese?

:: Da li nesto treba da se podesi na ruteru ili sta vec

Verovatno DHCP nesto zeza...

:: Zasto mreza nikad nece da radi kad je ukljucim dok ne restartujem oba kompa

Oba kompa moraju da povuku novu adresu... Mozes to i preko Repair opcije

:: Kako je moguce ostvariti brzu vezu izmedju racunara od 100mbit?

Kablom...

:: Sta bi mi trebalo za neku brzu wireless mrezu od 54mbit

Kartice istog proizvodjaca i puno srece... 54mbps je teoretski maximum i kao takvog ga je tesko ili nemoguce dostici... Kao sto vec rekose i vazduh ti smeta :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646144.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs