Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
AMD R7 bazirani laptopovi
STRANA 1 OD 1
MACHINE AMD R7 bazirani laptopovi 12.01.2019. 16:25 T66558

status: user
broj poruka: 5696
Da li neko zna zasto je ponuda laptopova sa AMD 2700U procesorom tako siromasna? Da li se ocekuje ekspanzija ove godine?

Realno ovaj 4c/8t CPU sa 16GB DDR4 i 2 SSDa od 256GB je odlicna platforma koja moze da vrti i jednu virtualku na sebi bez da se oseti - kao prava radna stanica


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Tesko ce AMD da udje na to trziste... 12.01.2019. 20:17 #652886

status: user
broj poruka: 7761
Intel ima svoj neobicni nacin poslovanja kojim prosto primorava integratore da od njega kupuju velike kolicine procesora po povlascenim cenama... naravno oni to pruzaju samo ako integrator zanemaruje konkurenciju u suprotnom gubi povlasceni status...

Tako da ne treba ocekivati da AMD upadne u taj segment sem u slucaju da sami prave laptop racunare... ovo kazem an osnovu dosadasnje prakse da Intel prosto nije bio blagonaklon integratorima mada je dozvoljavao da tu i tamo naprave neki bedni netbook koji iskreno nikome ne treba i koji ce najverovatnije zavrsiti tako sto ce biti magnet za prasinu na najzabacenijoj polici neke radnje...

Tako da se ne treba nadati nikakvoj AMD ekspanziji ove ni sledece ni one tamo godine...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi AMD i nema neku veliku ponudu za taj segment 12.01.2019. 23:11 #652894

status: user
broj poruka: 7695
mislim na novu generaciju Ryzen,tu Intel dominira ,generalno to se trziste suzava,od tih mobilnih uredjaja ja sam vise pristalica tableta ,ARM-a i Androida ,desktop ti je bolji za virtualku od laptopova.Ne znam sto ce ti to na latopu .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Evo, upravo ono sto ti, navodno, treba: 13.01.2019. 00:17 #652895

status: user
broj poruka: 10985
https://goo.gl/6evhjN

Acer Aspire A315-41G-R3S1 15.6`FHD,AMD Ryzen QC R7-2700U/8GB/1TB/Radeon 535 2GB
slobodan m.2 slot za ugradnju SSD-a

Doplati za 2 SSD-a - jedan na SATA drugi na m.2 - umesto HDD-a od 1TB, uzmi 2x8GB RAM-a umesto 2x4GB i obavesti nas o tome, pa da znamo da si srecan i zadovoljan.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Sve po malo 13.01.2019. 08:14 #652900

status: user
broj poruka: 6643
... a najviše procentualno, monopol i pritisak koji se ne može nazvati fer. Međutim, činjenica je da amd što nije mogao, što nije ni upirao da to uradi računajući na nefer praksu i zatvoreno tržište, tj. siguran gubitak, da proizvede termalno zadovoljavajuć tj. mali potrošač - procesor/apu.
E, dok toga u AMD nije bilo, mogli smo da pričamo da je nefer politika i pritisak izmišljotina, ali sada je očigledno kolike su razmere toga. Npr. atom procesore intel DAJE uz pare, ne prodaje. Iako amd ima bolje mobilno rešenje u rangu chromebook-a opet modela sa amd-om ima tek na kašičicu. Umesto da ih ima gomila, pa recimo, prodaja pokaže da kupci preferiraju intela i ćao.
Jučer sam pročitao da je u proteklih 4 godine Intel upucao oko 4 milijarde - jednu godišnje u mobilno tržište kroz subvencije i mito u mobilnom segmentu - pogotovo ovom koji sada nije konkurentan. Može im se. Meni smeta što to nije upucao u R&D ili skinuo cene čipsetu (da, daju atom uz pare, ali naplaćuju čipset)
Realno, sa R7 APU-om možete da imate neku prihvatljivu entry level mobilnu igračku, ali se to u realnosti ne dešava. Modeli su sakati, namerno siromašni ili sklepani da ti nešto bode oči... KAO da je neki dogovor ili nešto potpisano, jel`te.... Tako da, ..... amd-eka je pristao na intel pare u sudskom procesu, ali je tu provučen mobilni segment koji je ostao kakav je i bio. I mi trpimo svi zbog toga. Da je i tu ušla konkurencija kakvu je napravo Ryzen na desktopu i malim serverima..... ali nije. I da li će. Nešto ne verujem, jer je očigledno na snazi neki dogovor Intel-a i AMD-a gde je AMD bez ikakvih problema iskopirao core rešenja i unapredio hyperthreading, ali je zauzvrat - dao grafiku Intel-u, što kroz patente što kroz ljude koji je prave, što najgrublje, kroz same GPU jedinice koje se sklepaju uz intel procesore. Očekujmo Intel radeon. I to možda ne kao standalone vrhunsku karticu, ali što i da ne, već kroz Intel APU. Ja bi se tome radovao, kada ne bi smrdelo na povećanje cena, al` neka sam u krivu :-)
Ono na šta se pozivam, nalazi se u prvom komentaru članka o mobilnim ryzen procesorima (u kojem se npr. vidi da već stari prethodni ryzen mobilni čipovi idu na smetlište a da nisu ni implementirani pravo)... je na ovom linketu
https://www.fudzilla.com/news/47883-amd-shows-off-laptop-processers

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Evo, upravo ono sto ti, navodno, treba: 13.01.2019. 15:18 #652912

status: user
broj poruka: 5696
Video sam taj Acer ali on ne opravdava cenu, nisam siguran koliko su dobri. Pre par meseci je uponudi bio i HP Envy ili Pro ako se na varam a sad umesto da ih je vise ono vraga...


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: https://goo.gl/6evhj
::
:: Acer Aspire A315-41G-R3S1 15.6`FHD,AMD Ryzen QC R7-2700U/8GB/1TB/Radeon 535 2G
:: slobodan m.2 slot za ugradnju SSD-a
::
:: Doplati za 2 SSD-a - jedan na SATA drugi na m.2 - umesto HDD-a od 1TB, uzmi 2x8GB RAM-a umesto 2x4GB i obavesti nas o tome, pa da znamo da si srecan i zadovoljan
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Re: Evo, upravo ono sto ti, navodno, treba: 13.01.2019. 20:56 #652923

status: user
broj poruka: 6643
U svakom slučaju, sad čekaj ove najnovije ryzene. Ako nestašica intel čipova nije žvaka, biće bar malo više amdekinih prenosnih računara na tržištu.



Budale računaju na sreću.

:: Video sam taj Acer ali on ne opravdava cenu, nisam siguran koliko su dobri. Pre par meseci je uponudi bio i HP Envy ili Pro ako se na varam a sad umesto da ih je vise ono vraga..
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: :: https://goo.gl/6evhj
:: ::
:: :: Acer Aspire A315-41G-R3S1 15.6`FHD,AMD Ryzen QC R7-2700U/8GB/1TB/Radeon 535 2G
:: :: slobodan m.2 slot za ugradnju SSD-a
:: ::
:: :: Doplati za 2 SSD-a - jedan na SATA drugi na m.2 - umesto HDD-a od 1TB, uzmi 2x8GB RAM-a umesto 2x4GB i obavesti nas o tome, pa da znamo da si srecan i zadovoljan
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 15.01.2019. 04:26 #652958

status: user
broj poruka: 4225
Bilo je elite laptopa za tajvansko tržište kod nas. Oni su kvalitetniji od modela pro hp-a. Cijena sa 2700u,2x8gb,2x256gb ssd bila je 76000 din.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs