Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Ne daje sliku
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Ne daje sliku 18.01.2019. 23:23 T66578

status: user
broj poruka: 3104
https://www.msi.com/Motherboard/FM2-A55M-E33/Gallery
APU procesor, zaboravio sam koji, sa integrusom.
1x4GB Kingston 1600Mhz
MS od 500w
1TB HDD

Sve uredno povezano kao na slici https://i.imgur.com/ZAMHEuo.jpg?1

Prilikom pritiska na power dugme, njemu pocne da sija zelena (power on) lampica i da se okrecu kuleri, ali ne daje sliku niti daje bilokakav signal monitoru, takodje HDD ne radi, a restart dugme nema efekta. Gasi se racunar duzim pritiskom na POWER taster i onda se pokusa ponovo. Ukljucuje se nakon nekoliko pokusaja.

Dok je ukljucen, sve radi normalno.

Primenio sam sledece:
-ocistio prasinu
-proverio da li je neki od kablova ispao (nije)
-proverio da li se nesto nadulo, izgorelo, da li smrdi (ne)
-otkacio HDD i CD
-resetovao BIOS
-ubacio sam drugu graficku da vidim kako ce da se ponasa (isti effekat, ponekad hoce da se ukljuci, uglavnom ne)
-zamenio sam sa drugim napajanjem (isto)
- -RAM nisam testirao, nisam imao drugi pri ruci.

Sad vise nece ni da se ukljuci.

Neki savet?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Meni to najvise lici na napajanje 18.01.2019. 23:46 #653077

status: user
broj poruka: 9381
I u veoma maloj meri na maticnu plocu.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 18.01.2019. 23:48 #653078

status: user
broj poruka: 3104

Pogledajte datum na racunu https://i.imgur.com/EPOqtdB.jpg

Vmarc, probano je i sa drugim napajanjem. Tad ni posle 10 pokusaja nije hteo da da sliku i da nastavi rad.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 19.01.2019. 02:08 #653081

status: user
broj poruka: 2998
Da stavis stap rama u jedan pa u drugi slot?
Imao sam jednom slicne simptome i sve reseno zamenom sata kabla, ali vidim da si ih ti skidao.


A za racun... ne znam sta da kazem, il` maler il` kao planirano.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Ne daje sliku 19.01.2019. 17:25 #653107

status: user
broj poruka: 914

A da probas staviti PC-SPEAKER i doneses zakljucak sa BEEP cod-om?
Svi zaboravljate na prvu vrstu diagnostike?
ILI ja mnogo pamtim tj. uzutela mi krstenica

:: https://www.msi.com/Motherboard/FM2-A55M-E33/Galler
:: APU procesor, zaboravio sam koji, sa integrusom
:: 1x4GB Kingston 1600Mh
:: MS od 500
:: 1TB HD
::
:: Sve uredno povezano kao na slici https://i.imgur.com/ZAMHEuo.jpg?
::
:: Prilikom pritiska na power dugme, njemu pocne da sija zelena (power on) lampica i da se okrecu kuleri, ali ne daje sliku niti daje bilokakav signal monitoru, takodje HDD ne radi, a restart dugme nema efekta. Gasi se racunar duzim pritiskom na POWER taster i onda se pokusa ponovo. Ukljucuje se nakon nekoliko pokusaja
::
:: Dok je ukljucen, sve radi normalno
::
:: Primenio sam sledece
:: -ocistio prasin
:: -proverio da li je neki od kablova ispao (nije
:: -proverio da li se nesto nadulo, izgorelo, da li smrdi (ne
:: -otkacio HDD i C
:: -resetovao BIO
:: -ubacio sam drugu graficku da vidim kako ce da se ponasa (isti effekat, ponekad hoce da se ukljuci, uglavnom ne
:: -zamenio sam sa drugim napajanjem (isto
:: - -RAM nisam testirao, nisam imao drugi pri ruci
::
:: Sad vise nece ni da se ukljuci
::
:: Neki savet
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Re: Ne daje sliku 19.01.2019. 18:57 #653110

status: user
broj poruka: 3104
Hm, mislio sam da je speaker integrisan na maticnoj. Jbg, probacemo i tako, a i sa drugim RAMom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Ne daje sliku 19.01.2019. 23:03 #653119

status: user
broj poruka: 914

Vecina proizvodjaca ploca se oslanja da je kao pre na kucistu. retke su ploce na kojima je zalemljen.
Elem da napomenem samo osnovno da ostane nakaceno na ploci u tvom slucaju samo MBO+CPU+RAM ako cuti vadi ram da vidis da li ce da pisti ako opet cuti ili je CPU ili MBO. To ti je prost sistem eliminacije...

:: Hm, mislio sam da je speaker integrisan na maticnoj. Jbg, probacemo i tako, a i sa drugim RAMom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 20.01.2019. 19:43 #653148

status: user
broj poruka: 4225
Izvadi procesor, priključi ventilator i ako je isti zvuk, onda je procesor umro.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re 21.01.2019. 03:47 #653158

status: user
broj poruka: 914
Lupi i osdade ziv....
Postoji urbana legednda da neke ploce rade Power On Self Test bez CPU-a verovatno neka Omikron ploca.....


:: Izvadi procesor, priključi ventilator i ako je isti zvuk, onda je procesor umro
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.01.2019. 11:14 #653165

status: user
broj poruka: 9460
Moze biti svasta, jbg.
Moze biti i cipset vrlo lako, hladan lem, jer kao sto si rekao, ne radi ni HDD. HDD, kada mu spojis SATA kablic, komunicira sa plocom i cipset je taj koji ako mu ne da signal za speen on, nece ni sa se pokrene.

Mozda bi se znalo vise sa nekom dijagnostic karticom da se vidi gde tacno zabode.

Skini hladnjak za cipset i ugrej ga fenom na nekih 80c i onda probaj startovanje.



- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 21.01.2019. 22:03 #653200

status: user
broj poruka: 3104
Dopuna

Danas smo stavili beeper, on ne daje nikakav zvuk u opste kad racunar ne daje sliku.
Izvadio sam stap RAMa, i tek tada je beeper pokazao zivot dajuci 3 kratka signala, u knjizi to je greska za RAM, sto je i logicno da daje jer u tom trenutku nije imao u opste, al mi je drago da barem beeper radi.

RAM je prebacen u drugi od dva slota, isto ponekad hoce da se ukljuci ponekad ne.
RAM je testiran i radi i stavljen je drugi RAM stap i kod njega takodje problem.

Jedino je ostao sad APU da se prebaci na drugu plocu da se testira, al to je penis jer ne znam nikog drugog sa FM2 racunarom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 22.01.2019. 20:38 #653256

status: user
broj poruka: 914
Ispravan RAM ne znaci da je i kompatibilan ali vrlo mogucno da je APU jer je Memorijski kontroler u njemu...


:: Dopun
::
:: Danas smo stavili beeper, on ne daje nikakav zvuk u opste kad racunar ne daje sliku
:: Izvadio sam stap RAMa, i tek tada je beeper pokazao zivot dajuci 3 kratka signala, u knjizi to je greska za RAM, sto je i logicno da daje jer u tom trenutku nije imao u opste, al mi je drago da barem beeper radi
::
:: RAM je prebacen u drugi od dva slota, isto ponekad hoce da se ukljuci ponekad ne
:: RAM je testiran i radi i stavljen je drugi RAM stap i kod njega takodje problem
::
:: Jedino je ostao sad APU da se prebaci na drugu plocu da se testira, al to je penis jer ne znam nikog drugog sa FM2 racunarom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs