Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Hladjenje Semprona
STRANA 1 OD 1
Simets Hladjenje Semprona 26.06.2005. 10:10 T666

status: user
broj poruka: 133
Problem je sledeci.
Sa Box kulerom mi je idle bio oko 45C, pri opterecenju se peo do 55, ponekad do 60. Kupio sam fan za kuciste, stavio ga pozadi i kupio sam Spire SocketA WhisperRock IV. Sastrugao sam po preporuci jednog servisera njegovu zvaku i stavio po svim uputstvima coolermasterovu silikonsku sivu pastu. Bio sam odusevljen jer mi je na startu temperatura procesora bila 40, a zatim se spustala do 37 u idle. Pri opterecenju se penjala do blizu 50. Posle nekoliko sati se dewsilo nesto cudno. Komp kada se startuje pocinje sa 45C i bez ikakvog koriscenja procesora temp se polako penje stepen po stepen da bi se smirila na 50. Kada igram igrice ona je izmedju 55 i 60. Napominjem da je brzina ventilatora na procesoru nepromenjena, dakle na prvi pogled sve radi normalno.
Da li neko ima ideju sta se dogodilo?

AMD Sempron 2400+
Abit NF7
Napajanje Maxpower 360W
2x512MB DDR400 Kingston
ASUS GeForce 6600GT 256MB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 27.06.2005. 10:48 #1719

status: user
broj poruka: 210

-Proveri napon procesora u BIOS-u, zna Abit da overvoltuje procesor.
Pokusaj da spustis napon dokle god mozes, recimo na 1.5V pa testiraj masinu, ako je nestabilna, penji po 0.25V.

-Probaj u idle da softverski ohladis procesor. ja koristim program Athlon CPU soft cool,lepo spusta temperaturu jedno 4-7 stepeni. Za full load ne reaguje, naravno, jer on u stvari iskljucuje BUS.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikac962 Sempron 27.06.2005. 19:56 #1726

status: user
broj poruka: 555
Ne znam čemu tolika panika oko 60 stepeni na Sempronu. Ako je za utehu, on na pojedinim pločama dostiže i 80 stepeni. Zato nema potrebe plašiti se temperature koja se javlja dok se igraš. Po specifikacijama koje daje sam AMD DAI TEPERATURE je 95 stepeni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Phu 28.06.2005. 02:08 #1727

status: user
broj poruka: 133
Ovako ljudi,
Skinuo sam kuler, ocistio i ponovo stavio pastu. kuler sam ovoga puta VRLO PAZLJIVO stavio nazad i sad je sve mnogo bolje. Kada sam video temp 38C overklokovao sam proc (sa 166 na 200 FSB) i dobio sam stabilan sistem pri cemu je temp proc 48 - 51C. Pod najtezim opterecenjem dostize 55C. Napominjem da je ranije dostizao i 60C i to sa FSB 166. Jos samo da instaliram taj CPU COOL i sve je super.
Hvala vam.

AMD Sempron 2400+
Abit NF7
Napajanje Maxpower 360W
2x512MB DDR400 Kingston
ASUS GeForce 6600GT 256MB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs