Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Technics hd501
STRANA 1 OD 1
Rammulino Technics hd501 02.02.2019. 17:31 T66614

status: user
broj poruka: 385
Pozdrav audiofilima, i ljubiteljima dobrog zvuka, i nama laicima :)
Uzeh ovo cudo gore navedeno u naslovu. Lepo ocuvano (pojacalo, deck, cd player i tjuner) sa orig. zvucnicima
Zanima me koju debljinu zice za zvucnike da pazarim? Da li neko ima nesto vise da mi kaze (vodjen iskustvom) o ovim bi-amp pojacalima i zvucnicima? Koliko je zapravo ovo jako?
Inace komplet je placen 10k dinara i bas je estetski lepo ocuvan (za svoje godine je stvarno i vise nego okej)
Da li je to dobra kupovina ili...?

Ps. planiram da uzmem nosace za zid i okacim zvucnike (rigips zid je u pitanju), smem li to raditi ili ne? I koje nosace da pazarim ako imate ideju?


Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Technics hd501 02.02.2019. 17:50 #653609

status: user
broj poruka: 18940
Lep kompletic, oduvek sam gotivio komponente od Technics-a. Dobra je kupovina ako budes zadovoljan zvukom, ne sumnjam da ces biti.

Sto se tice kabla, ne moras previse da se opterecujes s tim, ali svakako bi trebao da uzmes malo bolji kabl koji nadjes. Idealno bi bilo da bude 99.9% bakar i racunaj na to da ne bude previse debeo sa licnama, jer imas stipaljke na pojacalu, nemaju mnogo veliki otvor. Generalno, imas jeftino audio kablove na metar za mono sisteme, postoje dosta kvalitetnih, mozda je najbolje da proveris u Kanibalu.

Sto se tice nosaca, moja preporuka su podnostojeci stalci, ali ako to nikako nije moguce, onda nema druge, nego drvena najobicnija polica (ja preferiram puno drvo) na zid i gume ispod zvucnika.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Pozdrav audiofilima, i ljubiteljima dobrog zvuka, i nama laicima :
:: Uzeh ovo cudo gore navedeno u naslovu. Lepo ocuvano (pojacalo, deck, cd player i tjuner) sa orig. zvucnicim
:: Zanima me koju debljinu zice za zvucnike da pazarim? Da li neko ima nesto vise da mi kaze (vodjen iskustvom) o ovim bi-amp pojacalima i zvucnicima? Koliko je zapravo ovo jako
:: Inace komplet je placen 10k dinara i bas je estetski lepo ocuvan (za svoje godine je stvarno i vise nego okej
:: Da li je to dobra kupovina ili...
::
:: Ps. planiram da uzmem nosace za zid i okacim zvucnike (rigips zid je u pitanju), smem li to raditi ili ne? I koje nosace da pazarim ako imate ideju
::
::
:: Asus p5ql-
:: Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p1
:: 4x2gb ddr2 Ocz
:: Zotac gtx 1050 ti 4g
:: neki budjavi wd hd
:: kingston ssd240 g
:: lc power 720w green power
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino ... 02.02.2019. 21:44 #653624

status: user
broj poruka: 385
Ne mogu da nadjem nigde podnostojece nosace, ima ih ali su bas bas skupi.
Zato kao alternativu sam se odlucio da uzmem zidne. Znaci one L drzace da uzmem, odozgo stavim drveni stalak i zvucnik natakarim sa gumenim stopicama?

Nasao sam i daljinac na netu u oglasima, serija posle ove, gadja se u dugme ceo daljinac sa linijom.

Inace slusao sam liniju predobro zvuci za ove novce, mnogo ima lep i prijatan zvuk, milina da slusas pesmu.
Kad uporedim sa ovim mojim genius zvucnicima ko nebo i zemlja


Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 02.02.2019. 22:43 #653627

status: user
broj poruka: 18940
Pa sto onda pitas da li je dobra kupovina? Onda je najbolja kupovina, kada tebi prija. Jos da porucis daljinac da bude kompletno.
Da, tako sam zamislio policu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ne mogu da nadjem nigde podnostojece nosace, ima ih ali su bas bas skupi
:: Zato kao alternativu sam se odlucio da uzmem zidne. Znaci one L drzace da uzmem, odozgo stavim drveni stalak i zvucnik natakarim sa gumenim stopicama
::
:: Nasao sam i daljinac na netu u oglasima, serija posle ove, gadja se u dugme ceo daljinac sa linijom
::
:: Inace slusao sam liniju predobro zvuci za ove novce, mnogo ima lep i prijatan zvuk, milina da slusas pesmu
:: Kad uporedim sa ovim mojim genius zvucnicima ko nebo i zemlj
::
::
:: Asus p5ql-
:: Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p1
:: 4x2gb ddr2 Ocz
:: Zotac gtx 1050 ti 4g
:: neki budjavi wd hd
:: kingston ssd240 g
:: lc power 720w green power

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lesenje Lepo ti kaze covek... 04.02.2019. 22:35 #653690

status: user
broj poruka: 156

Ne opterecuj se previse time. Da bi cuo ozbiljne razlike u zvuku zvucnickih, strujnih ili interkonekt kablova, morao bi da platis komponente mnogo, mnogo vise. To ti je igranka bez prestanka. Ako si zadovoljan postojecim zvukom, najsrecniji si covek na svetu.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Bilo koji ``dvostruki``, crveni-crni... 05.02.2019. 18:45 #653709

status: user
broj poruka: 10985
uradice ti posao:
https://goo.gl/PaejA9

ili, jos bolje iako tanje i providno (nije moralno):
https://goo.gl/GAamHz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs