Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Ideapad 330_15igm sa 530 2gb ddr5
STRANA 1 OD 1
AaAa Ideapad 330_15igm sa 530 2gb ddr5 11.02.2019. 12:06 T66639

status: user
broj poruka: 657
Moram da potrazim pomoc ovde, mozda ce neko od forumasa znati kako da resim problem..
Burazer je kupio juce ovaj lap top i sve sam zivo i stalirao sto je potrebno, sto od programa, sto od drajvera.
Problem je u tome sto on ovu graficku 530 2gb uopste ne koristi kao primarnu? Lap mu sluzi da dijagnoatiku i jos po nesto, a od igrica igra samo Dotu 2. Kad se udje u igricu sve koci, od uvodnog dela do biranja, a ima problem zesci sa fps(sve na low). Kao da uopste ne koristi 530 kao primarnu grafu?
Gledao sam po netu, googlao ali nisam nasao nista korisno.
A gkedam isti takav lap top gura i do 80 fps na benchmarku za dotu?
Jel ima neko resenje za ovo.
Da napomenem, nisam instalirao starije drajvere za grafu vec ove novije.. Mozda nisam nesto ispratio kako treba.. On detektuje u gpuZ i u tasku ali uopste je ne opterecuje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 11.02.2019. 12:12 #653932

status: user
broj poruka: 95
Pa valjda u biosu to biras...?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa .. 11.02.2019. 12:15 #653933

status: user
broj poruka: 657
Hvala na brzom odgovoru. Da bude veci crnjak, ja sam u biosu podesio da je primarna graficka a ne integrusa(ima neki cudan naziv za to), ali to ne radi posao..
Ili me zezaju drajveri ili neka falinka ili nesto trece? Mozda i ne znam da podesim kako treba bem li ga? Mada nisam toliki tuntuz :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Ne uspevam nigde da nadjem resenje 11.02.2019. 12:17 #653934

status: user
broj poruka: 657
Neki konkretan primer, sve je nesto bzvze. Pa zato, ako neko ima iskustva sa ovim stvarima ili nesto sl bio bih zahvalan na pomoci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 11.02.2019. 14:09 #653935

status: user
broj poruka: 1586
Procesljaj jos jednom podesavanja, pokusaj da pokrenes neki graficki test, jer moze lako das e desi da je falicna ta dodatna grafika i daje samo prijavljuje ali da zapraov ne radi punom snagom.


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ako je ispravan... 11.02.2019. 17:40 #653947

status: user
broj poruka: 6643
... pogledaj da nije neki profil za uštedu energije, ako štedi energiju ne dozvoljava neingegrisanu grafu jer srče ampere... ili neće bez kabla, tj. bez punjača.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Re 11.02.2019. 17:45 #653949

status: user
broj poruka: 393
Instaliraj drajvere za GPU sa Lenovo sajta za taj laptop.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 11.02.2019. 22:14 #653960

status: user
broj poruka: 1992
mozda ima veze, slican problem na jednom laptop-u

dualna graficka Intel+ATI, tek po instalaciji ATI catalyst drajvera i biranjem profila rada (u mom slucaju `power saving`) OBS Studio je proradio kako treba

u tvom slucaju verovatno treba za Dota 2 exe verovatno nesto obrnuto ide

https://www.youtube.com/watch?v=vafwn2CD2JY
https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh-017

pod pretpostavkom da drajveri pasu...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Hvala na predlozima 13.02.2019. 08:14 #654034

status: user
broj poruka: 657
Na terenu sam, pa ne stizem da se pozabavim time. Pokusacu za vikend da odradim tih par stvari, pa cemo videte. Ako ne uspemo, verovatno ce ga vratiti kao falericnog, pa nek se moli da to uvaze tako :).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y Re: 15.02.2019. 15:30 #654082

status: user
broj poruka: 2351
Ja imam 320ku, slicno je, tj i ja imam tu 530 od 2GB medjutim ono sto sam ja primetio on sam switchije grafike bez problema... Instaliraj najnoviji driver sa AMDovog sajta, ne znam doduse koje je proc na tom, kod mene je AMDov i za njega sam skinjo drivere posto je SoC u pitanju.

Jedino mozes u podesavanjima drivera da podesis da koristi 530 za performance ako vec nine po def uradjeno. A imas i u istom tom drajveru da podesis koju grafu ce koristiti kod odredjene igre, otvoris lepo radeon control center ides na gaming ili kako vec i za datu igru podesis koju grafu da koristi...

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD R7 2700x
AMD X470
AMD RX 590
4x 8GB DDR4 3.2GHz
1x 480GB SSD
1x 750GB SATA III
1x 1TB SATA III
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Uspeo sam juce da se pozabavim onim problemom oko grafe.. 22.02.2019. 13:36 #654375

status: user
broj poruka: 657
Hvala na predlozima i izdvojenom vrememu. Nisam stigao ranije od posla i obaveza da sve ro probam, pa sam juce uspeo da ugrabim malo vemena.
Instalirao sam sve drajvere, za integrisanu i najnovije za grafu, cackao sam po onim podesavanjima za ustedu energije i podesio da sve zahtevno ide preko grafe i da bude na performance.. Jos nesto sam cackao u biosu ali msm da to nije uticalo. I problem je resen, grafa radi u Doti i uspeva da se izbori sa smanjenim detaljima,tako da je... Misija uspela :).
Hvala jos jednom

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs