Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
EXCEL проблем око рачунања
STRANA 1 OD 1
tomma99 EXCEL проблем око рачунања 24.02.2019. 21:37 T66672

status: user
broj poruka: 23
Поздрав друштво,
имам мали, ваљда мали, проблем око поставке рачунице у EXCEL-у.
Наиме треба да изведем следеће:
нпр. у ћелији Ј25 треба да стоји показана формула (е формула з EXCEL-а већ математича), тј кораци у математичком смислу, којом се показује како је добијена нека површина (P=a*b). То изгледа типа 2,25*1,2+0.6*1.2, или слично, некада су само два корака, некада више, понекад иде и трапез, некада круг, али генерално уписан податак је математичка формула коју EXCEL разуме и рачуна је када је испред формуле додатак знак једнакости
У ћелији Ј26 стоји знак једнакости, који је ту само да се назначи крај једначине тј. приказаног рачунања, само да се покаже у штампи.
Ћелија Ј27 треба да садржи срачунату вредност која је унешена у ћелију Ј25 и нпр заокружену на 2 децимале.
Постоји ли начин да унесем МАТ формулу у ћелију Ј25, EXCEL то ископира, дода знак = да би претворио у формулу, и у ћелији Ј27 покаже тај податак заокружен на 2 децимале

Ј25 Ј26 Ј27
2,25*1,2+0,6*1,2 = 3,42
((2,0+1,2)/2)*1,85 = 2,96

За сада радим по принципу : упишем рачун у Ј5, F2, Ctrl+Shift+HOME, Ctrl+C, пребацивање курсорским тастерима у Ј27, F2, Ctrl+V, додам = испред, ENTER, и то је то
Мало ми је превише пешке, па бих то да поједноставим (читај убрзам)
Некад тих листова има пар комада, некада их буде и више од десет, а није увек само једна ставка. Везано је грађевиснке радове, сваки лист има по 5 позиција које треба навести и срачунати истом маниру, па пута 10 или више листова, убиство. Овако бих да решим да само уносом површине добијем све ставке срачунате (за друге позиције се множи са запреминским тежинама, то ми је већ повезано), само ме ово коље до бесвести.
Не одговара ми дељење унетих вредности по засебним ћелијама, обзиром да се никада незна који математички облици се мере ( правоугаоник, троугао и трапез су у оптицају увек), све зависи од ситуације на терену тј шта је и како мерено.
Знам да се расплинух, незнам ише где да гледам и шта да покушавам, остадох без идеја.
Скинуо неки видео са YT-a од 11 и нешто сати где су објашњене све функције у програму, то газим полако, али више верујем у помоћ овде. Хвала унапред!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 25.02.2019. 15:38 #654497

status: user
broj poruka: 3104
Cek, zar nije resenje da u J27 napises `=J25` a onda da u Format Cell da odaberes da je polje za Numbers i ogranicis broj decimala?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 25.02.2019. 15:51 #654498

status: user
broj poruka: 2155

evo ovako:

https://www.itlektor.cz/en/microsoft-excel/convert-text-to-formula-evaluate-excel/

malo bolje objasnjeno>

https://www.vertex42.com/ExcelArticles/evaluate-function.html

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.02.2019. 08:54 #654526

status: user
broj poruka: 1992
Power-user for PowerPoint and Excel v1.6.508.0
ili
https://www.ablebits.com/excel-suite/index-2019.php

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma99 Хвала ICEsd-у 26.02.2019. 14:26 #654533

status: user
broj poruka: 23
ICEsd _ Хвала пуно на помоћи, како да се одужим? На прву нисам укапирао како ради, е сад ради баш оно шта и како треба. Хвала и на брзом одговору, спасио си ме, почео сам да губим наду у неком моменту. Поздрав


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Хвала ICEsd-у 27.02.2019. 00:09 #654551

status: user
broj poruka: 2155

Nema problema i drugi put, oduzio si mi se odgovorom da ovo radi kako treba, tako da i drugi mogu da iskoriste. Plus naterao si i mene da naucim ovo, mozda mi zatreba kad radim neke prezentacije top managmentu.

:: ICEsd _ Хвала пуно на помоћи, како да се одужим? На прву нисам укапирао како ради, е сад ради баш оно шта и како треба. Хвала и на брзом одговору, спасио си ме, почео сам да губим наду у неком моменту. Поздра
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs