Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Sberbanka
STRANA 1 OD 1
damirkic Sberbanka 25.02.2019. 21:00 T66675

status: user
broj poruka: 342
Drugari,

da li neko ima iskustva sa ovom bankom, koliko je sigurna za stednju na 5 godina?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 .... 26.02.2019. 00:00 #654518

status: user
broj poruka: 402



Kao i svaka druga banka. Sve radiš na sopstveni rizik...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Garanacija 26.02.2019. 06:42 #654523

status: user
broj poruka: 1234
Do 50.000 evra ti je osiguranja štednja od strane države.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zxcvbnm Re: Garanacija 26.02.2019. 08:23 #654524

status: user
broj poruka: 183
Ova informacija je tačna. Takodje treba napomenuti da ti država, u slučaju propadanja banke, isplaćuje do 50.000 EUR. Ako si u banci imao više od te sume i banka je propala, država ti isplaćuje 50.000 EUR a ostatak ti naplaćuješ od stečajne mase banke. Tako da ti je štednja prilično osigurana. Takodje ako imaš preko 50.000 EUR, a želiš da stavljaš na štednju možeš otvoriti više računa u toj istoj banci (na ženu, majku, oca, decu) i svaki račun je osiguran do 50.000 EUR. Takodje treba naglasiti da i na jednog deponenta je svaki račun u različitim bankama osiguran do 50.000 EUR. Tako kada bi imao 100.000 EUR i stavio u 2 različite banke po 50.000 EUR, sve ti je osigurano od države.

Mada imaš puno boljih opcija od oročene štednje za plasirati novac (u bankama kamate na EUR retko idu preko 2% danas, i to možeš dobiti samo uz odobrenje iz centrale banke)


:: Do 50.000 evra ti je osiguranja štednja od strane države
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg... 26.02.2019. 17:27 #654541

status: user
broj poruka: 17084
Sestra pre nego sto je otisla za Austriju prodala kucu sa imanjem itd. oko 65 000e tada
(pre skoro 10 godina) otisli da oroce u sve zive banke (raspitali se)
i ispada da na tu celu cifru dobijas neku sicu od 50e godisnje :)
A ako hoces da uzmes od njih (banke) 65 000e ima da im vratis barem 85 000e.
Dakle ne orocavaj nista, mozes da stavis da stoji i da podignes kad god hoces niti gubis niti dobijas nista, dakle kao stek i nista drugo, ako nemas neki visak od par miliona eura
ne bakci se sa orocavanjem...

Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zxcvbnm Re: E jbg... 26.02.2019. 20:15 #654545

status: user
broj poruka: 183
Čudi me pre 10 godina kamate su na oročena sredstva bila 5.5 % na EUR-e (pre 12 godina 7.5%)

U današnje vreme NLB je imao akciju 1.7% efektive, na cifru od 65.000 to dodje 1100 EUR godišnje
Više banaka na dinare, danas, daju 4% kamate, 65.000 EUR * 118 = 7.670.000 dinara, 4 % na to je godišnje 306.000 RSD. Malo li je?



:: Sestra pre nego sto je otisla za Austriju prodala kucu sa imanjem itd. oko 65 000e tada
:: (pre skoro 10 godina) otisli da oroce u sve zive banke (raspitali se)
:: i ispada da na tu celu cifru dobijas neku sicu od 50e godisnje :)
:: A ako hoces da uzmes od njih (banke) 65 000e ima da im vratis barem 85 000e.
:: Dakle ne orocavaj nista, mozes da stavis da stoji i da podignes kad god hoces niti gubis niti dobijas nista, dakle kao stek i nista drugo, ako nemas neki visak od par miliona eura
:: ne bakci se sa orocavanjem..
::
:: Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
:: GPU:GTX 970 Gigabyte G
:: Ram:16 Gb
:: SSD: Crucial 500 gb +HDD 500g
:: MBO:Asus b350
:: Case:Storm Enforce
:: PSU:Corsair 850
:: Keyboard: Natec RX2
:: Mouse: Razer Nag
:: Screen: ViewSonic 27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 27.02.2019. 00:00 #654550

status: user
broj poruka: 394
Trenutno najisplativivija je stednja kupovinom drzavnih obveznica. Jedino sto mora u dinarima. Ali to je i razlog sto nam rapidno raste dug jer drzava, naravno, para nema i mora nekako da ih upumpa pa daje veoma povoljne kamate.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 27.02.2019. 08:02 #654552

status: user
broj poruka: 1372
@zxcvbnm
Ja mislim da je netačan ovaj podatak da je na jedno lice u svakoj banci osigurana suma do 50k, mislim da je ukupno jedno lice osigurano do 50k, nebitno da li je sve u jednoj ili je raspoređeno u više banaka.

@ostali
Bile su kamate do pre 7-8 godina oko znatno više, bila je eks kamata ~4-5% na godinu dana, a sada se jedva nađe 1% (vidim samo jednu banku), a uglavnom su oko 0.5%. Takođe, na štednju u eurima, država uzima procenat od kamate (15%/god), tako da se na kraju dobije cifra manja od eks, dok na dinare taj porez ne postoji.
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 27.02.2019. 15:34 #654557

status: user
broj poruka: 1620
:: @zxcvbn
:: Ja mislim da je netačan ovaj podatak da je na jedno lice u svakoj banci osigurana suma do 50k, mislim da je ukupno jedno lice osigurano do 50k, nebitno da li je sve u jednoj ili je raspoređeno u više banaka
::

Iskreno, nisam proveravao ovaj podatak, ali čak i da je tako, koje su šanse da u isto vreme propadnu 2 različite banke (uzimajući u obzir da unapred gledaš da nisu deo iste grupacije)?
Npr. odeš u Sber i Raiffeisen, ili UniCredit i Intesa - različiti svetovi.

Naravno, lako je meni da ovako nagađam kada je tuđa lova u pitanju - da je moj novac u pitanju, sigurno bih gledao da celokupna suma bude u potpunosti osigurana, pa makar parčao na tuđe račune (sestra, otac, majka itd.), ali gledajući oko sebe, dosta je ljudi koji ne mogu ni rođenoj majci da veruju kada su veće sume u pitanju, nažalost.
Onda povlači pitanje šta je `sigurnije`... Da li možda preneti novac u inostranu banku, čija država osigurava celokupan iznos, a to uraditi iz više puta po 9999€ radi izbegavanja poreza?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic Re 27.02.2019. 16:02 #654558

status: user
broj poruka: 609



O cemu vi pricate? osigurana stednja do 50000 evra???
pa nasa drzava ne daje ni sto treba a ne to....sta bi sa stednjom pre rata? i to je bilo osigurano...
Moje babe i dede su osetili na svojoj kozi , ne bih da i sam platim skolu ako ne moram...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 27.02.2019. 16:08 #654560

status: user
broj poruka: 1372
@vlajkic
Ovde pominjemo šta piše u zakonu, a šta će biti to niko ne zna, mada je tvoje razmišljanje razumno s obzirom na istoriju.

Ja sam kupio vrata pre malo više od godinu dana, u međuvremenu se firma ugasila, pravnog naslednika nemaju, ja ne znam ko je proizvođač vrata (nigde ne piše) i sada mogu da se jebem, iako imam uredno račun i garanciju. Jbg, ne možeš sve da predvidiš, ali se trudiš da se maksimalno zaštitiš.
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zxcvbnm Re: 28.02.2019. 08:29 #654576

status: user
broj poruka: 183
Ne taj podatak je tačan i proveren. Ako imaš 40.000 EUR u jednoj i 40.000 EUR u drugoj banci, osiguran iznos ti je svih 80.000 EUR. Sve banke plaćaju agenciji za osiguranje depozita odredjenu sumu, zato ti je račun jednog lica osiguran u svim bankama koje plaćaju osiguranje depozita do sume od 50.000 EUR. Budući da banke plaćaju za svakog klijenta osiguranje depozita, tako si u svakoj banci osiguran kod AOD na 50.000 EUR

I bitna stavka da naglasim. Osiguravajuća društva nisu osigurana kod agencije za osiguranje depozita. To znači ako date pare na štednju tamo i oni slučajno propadnu, jedini način da se naplatite je iz stečajne mase tog društva.

I nemojte zaboraviti da ,na primer,RAIFFAISEN BANKA u Srbiji, osim franšize nema nikakve veze sa bankom u Nemačkoj. To znači da pare koje deponujete ovde nemate na računu u Nemačkoj. Ako banka u Srbiji propadne ne možete se naplatiti od iste banke u Nemačkoj. Samo AOD do 50.000 EUR i stečajna masa banke.

Za osiguravajuća društva se odnosi isto kao i za banke. Npr Grave Srbija osim franšize nema ništa sa Grave Nemačka, i ako propadnu ovde nećete se naplatiti od Grave Nemačka. Isto važi i za penzije i ostale oblike osiguranja.

I za inostrane banke, u Nemačkoj već 5 godina na neoročenu štednju NAPLAĆUJU KLIJENTIMA što drže pare u banci, a na oročenu NKS je 0.1%

@Zdebeli
Kamate ako imaš veću sumu, ideš sa direktorom filijale da se dogovaraš oko kamatne stope, koja može biti i dosta veća od onog što banka zvanično daje svojim klijentima

@Kelt
Državne obveznice imaš i u EUR po apoenima od 100 EUR
https://www.posted.co.rs/obveznice.html
Na državne obveznice da bi dobio korektnu kamatnu stopu moraš ih uzeti na 10 godina, što je za nas, po meni dug period. I državne obveznice ne možeš tako lako podići pre roka na koji si ih uzeo, što je dodatna komplikacija ako ti pare zatrebaju ranije

:: @zxcvbn
:: Ja mislim da je netačan ovaj podatak da je na jedno lice u svakoj banci osigurana suma do 50k, mislim da je ukupno jedno lice osigurano do 50k, nebitno da li je sve u jednoj ili je raspoređeno u više banaka
::
:: @ostal
:: Bile su kamate do pre 7-8 godina oko znatno više, bila je eks kamata ~4-5% na godinu dana, a sada se jedva nađe 1% (vidim samo jednu banku), a uglavnom su oko 0.5%. Takođe, na štednju u eurima, država uzima procenat od kamate (15%/god), tako da se na kraju dobije cifra manja od eks, dok na dinare taj porez ne postoji
:: _________________
:: fetket.portfoliobox.ne
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 28.02.2019. 18:14 #654580

status: user
broj poruka: 4743

Kolika je stečajna masa banke u stečaju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zxcvbnm Re: To zavisi od imovine banke 01.03.2019. 10:21 #654586

status: user
broj poruka: 183
Tako da se razlikuje za svaku banku.


::
:: Kolika je stečajna masa banke u stečaju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 .... 02.03.2019. 11:35 #654603

status: user
broj poruka: 285
Bolje odes sa 50.000 eura u Juznu Ameriku vratis se sa torbom od 20kg i dobar si milion. Najbolja zarada. Ko ima kombinaciju da ode 10 puta i da ulozi postaje multi milioner, ekstremno bogata persona. Znaci zivot ti se totalno menja. Pogotovu ako te stiti drzava. Ja bi drzavi sa svakog puta donosio nesto od oruzija. Moderne puske, protivoklopne sisteme. Polovinu zarade bi kupovao drzavi sta joj treba.

Da moze da obori helikopter i unisti tenk a ne da mora da ih gadja iz haubitze.


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: .... 02.03.2019. 14:42 #654609

status: user
broj poruka: 9384
Ccc...
Ti, Wlajko, ono bese na sva usta pljujes Srbiju kao leglo kriminala i velicas zapad kao oazu mira i harmonije, propagiras neke druge, njihove, vrednosti a sada pominjes 25kg robe za 50000€, 20x zaradu i kupovinu oruzja za drzavu (Srbiju prim.)
Znaci, ipak si ti mainstream srbin, balkanac. Samo se malo foliruckas, a...? Kakvo licemerje, zgrozen sam.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Bolje odes sa 50.000 eura u Juznu Ameriku vratis se sa torbom od 20kg i dobar si milion. Najbolja zarada. Ko ima kombinaciju da ode 10 puta i da ulozi postaje multi milioner, ekstremno bogata persona. Znaci zivot ti se totalno menja. Pogotovu ako te stiti drzava. Ja bi drzavi sa svakog puta donosio nesto od oruzija. Moderne puske, protivoklopne sisteme. Polovinu zarade bi kupovao drzavi sta joj treba
::
:: Da moze da obori helikopter i unisti tenk a ne da mora da ih gadja iz haubitze
::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5s
::
:: i7-5820K 4.5/4.
:: Rampage V E10 Monobloc
:: Dominator Platinum 2666
:: ASUS 1080Ti Poseidon
:: Sound Blaster Zx
:: Samsung 970EVO/870EVO 1T
:: EVGA 1200P
:: Lian Li PC-O11 WX
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs