Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Da li reklamirati, indikator nivoa baterije, tablet
STRANA 1 OD 1
tosas Da li reklamirati, indikator nivoa baterije, tablet 28.02.2019. 09:29 T66680

status: user
broj poruka: 304
Zdravo svima,
Uzeo sam roditeljima tablet Prestigio grace 3101. 10 inca, 2GB rama, 16 GB, Android 7 itd... Prodavac na T sa manijom u nazivu :)
Od prvog dana korišćenja baterija u toku prvog dana dođe do 1 posto i onda drži još toliko vremena(kao da je bilo još 50 posto). Probao sam razne fore sa pražnjenjem do kraja, punjenjem do kraja, isključivanjem i ponovnim punjenjem, Čak mi je jednom(tačno po nekom uputstvu sa neta) kad sam ga napunio 100 posto, isključio sa punjača, restartovao, pokazao oko 80 posto i onda sam dopunio. To je bio kao proces kalibracije baterije. Ali i dalje je isto. Dođe do 1 posto i ne znaš još koliko će. Baterija drži dobro i traje koliko treba, ali to sa 1 posto ume da nervira. Koristi se evo već dva meseca.
Ja sam odustao od reklamacije jer ne znam šta bih dobio i koliko bih čekao i da li bi bila uvažena reklamacija.
Da li da ostanem pri tome ili da se cimam?

Pozdrav i hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 28.02.2019. 18:13 #654579

status: user
broj poruka: 4740

Znači baterija je u redu a ne valja indikator. Pa reklamiraj ako još važi garancija i ako je uzeto od nekog normalnog.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Ma jok, neka koriste neispravan uredjaj, tako treba. 01.03.2019. 00:15 #654583

status: user
broj poruka: 2998
Salim se, reklamiraj sto pre, neki proizvodjaci daju kracu garanciju na neke delove, koji recimo sladaju u potrosni materijal. Recimo honor 3 meseca na earpiece.

Da li je nesto kako ne treba sa baterijom ili je taj cip koji kontrolise punjenje felerican - ne mozes da znas i ne mozes da znas da li ce razviti jos neke probleme. Svakako uredjaj ne funkcionise po specifikaciji, tako da, dobro dokumentuj problem, napravi video kako se prazni, neoruzaj se strpljenjem i pravac u radnju.

I ne mozes da znas da li baterija drzi koliko treba, jer ocigledno nesto ne sljaka kako treba. Ja sam nedavno reklamirao hard jer se cuje malo glasnije od identicnog modela i uvazili su mi garanciju bez problema. Tako i za sitnice treba da reagujes, sve dok one objektivno postoje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 01.03.2019. 16:20 #654590

status: user
broj poruka: 3345
I obavezno fotografisi tablet sa svih strana, da ne bude posle `korisnik ga ostetio...negde`.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re 01.03.2019. 17:09 #654591

status: user
broj poruka: 304
Hvala ljudi,
Sad treba da vidim kako da uzmem tablet od roditelja prvo. Čini mi se ko da bi platili da ga ne uzmem ni za reklamaciju. Pogotovo tata, instalirao šah i ne gasi...
Videću kad odnesem šta će mi reći za opcije, koliko čekam na dijagnozu...

Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 01.03.2019. 18:24 #654592

status: user
broj poruka: 4740

Prebaci na velemajstorski nivo.


http://tiny.cc/Trinarum
http://tiny.cc/Svetlo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs