Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Preporuka za slusalice all day usage (udobnost prioritet)
STRANA 1 OD 1
duqp Preporuka za slusalice all day usage (udobnost prioritet) 03.03.2019. 14:26 T66685

status: user
broj poruka: 3466

Cao ljudi, hocu neke fine slusalice nista high end ili gaming tip nego da mi sede na glavudzi po nekoliko sati dok radim za racunarom. Pristojan neki zvuk eto da bude

E sad, znam da je bt prakticnija varijanta, ali ne bih bas da mi udaraju po bateriji od laptopa a i vec mi je bt mis tu pa eto ajde neka cable varijantica :)

Hvala unapred za konstruktivne predloge kao i uvek sto ste mi pomagali sa mojim glupim temama :)

dodatak: odavno ne pratim novitete, znam sta je valjalo pre 5 god ili vise, a kontam da ima medju vama neko ko je bas u audio segmentu :)

Hvala jos jednom
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
herr ... 03.03.2019. 15:01 #654623

status: user
broj poruka: 22

Odlične i jeftine...

http://www.itsvet.com/slusalice_sony_mdr_ex15lp-pdaa1-37.i?id=2740

http://www.itsvet.com/slusalice_sony_mdr_ex110lp-pdaa1-37.i?id=2791



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 03.03.2019. 19:11 #654624

status: user
broj poruka: 1992
testirano neke 2 god.

http://tinyurl.com/y29b5lp8

i daje rade, mana nausnice skupljaju prasnu

e sad da su ko bebina guza nisu, ali bar ti se usi ne uparuju u njima i pristojan zvuk za pare ulozene

svaki dan min. 8 sati rada na njima sa pauzama s vremena na vreme

edit
za `bebina guza varijantu` ima njihov stariji brat rig 500e, ali probice sigurno prihvatljivu cifru
testiraju se vec neke 3 god. i dalje ista udobnost kao prvog dana
iskoristiti za test:
https://www48.zippyshare.com/v/gyJCKDh8/file.html
tekst je do jaja .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp secam se plantornics-a 03.03.2019. 21:42 #654625

status: user
broj poruka: 3466
odlicne za mali novac :)
mic mi ne treba ali ne smeta neka ga :)

a prvi odgovor, imam tih malih prdavaca tonu ali neke ovako bih ozbiljnije :)

A za audiofilske i ludacke eno kuci stoje beyer dynamics :)

nije strasan ni stariji brat ovaj po ceni ako kazes da je velika razlika u svemu?

U koju kategoriju ove spadaju ? Gaming a? Jel moze neka muzikica diskretna da se slusa sa njima i da prija usima? Uglavnom YT jer nemam mesta na hdd :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 04.03.2019. 06:39 #654627

status: user
broj poruka: 1992
komparacija zvuka, tu su negde, stariji brat dolazi sa 2 para slusalica i 3.5mm i usb prikljucima tako da je u neku ruku neunistiv
za sta ces ga koristiti to je na tebi da odlusic, neka najbolja kombinacija bi bila da motor radi beyer, a sasiju plantronics, ali na tu kombinaciju jos nisam naisao
na kraju dana ti je jedino bitno da je zvuk relativno pristojan, a udobrnost na nivou

p.s.
senhajzeer bih zaobisao u poslednje vreme ciganisu, ni garantni rok ne mogu da izuvku, a kamoli rade mimo njega
beyer daje dobar odnos cene kvaliteta, ali tek treba da naletim na model koji ne znoji usi/pravi palacinke od istih

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 04.03.2019. 10:24 #654628

status: user
broj poruka: 3346
AKG K52 ili 72 ili 92 - po redosledu cenovno su i skuplje.
Ako uzimas od napolje, onda mozes da prodjes za ove zadnje i upola jeftinije nego kod nas.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp bacicu oko i na ove akg :) 04.03.2019. 13:53 #654632

status: user
broj poruka: 3466

hvala :)

Naprobao sam se slusalica i svasta stavljao na glavu i jos eksperimentisem i gledam sta bi mi najbolje lezalo. Ali definitivno je to da na kraju dana nema onog osecaja neudobnosti. Kad mi se bas uziva u zvuku dt990 pro me lepo oraspolozi, ali sve su redje situacije da mogu da prisednem malo i uzivam samo u tome i da ne radim nista.

Mladji brat je isprobao razne modele i on ih bira po minimalistickom dizajnu i da imaju jagnjecu kozu :) zvuk mu manje vise nebitan jer seta ulicom tako ili trenira. Za bowers and wilkins p9 signature kaze da ga svi gledaju kao vanzemaljca a svi oni imaju beats i bose one klasicne brljive :D
meni su fine akg y50 a kada sam ga vodio da gleda i vidi amiron wireless rekao je fuj ne bih ih rukom dotakao :)

Ja tako gledam i razmisljam bas ima raznih ljudi :)
A ja cu gornju granicu za kupovinu staviti 150eur (ne mora bezicne da budu) naboscu ih u laptop a kabl cu da pazim i jbg :)

Jedno pitanjce, jel moze istovremeno da budu uparene slusalice i bt mis na laptop?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blender .. 04.03.2019. 14:24 #654635

status: user
broj poruka: 242
Sennheiser HD 569, koristim ih ceo dan na poslu, nije bas kao da nemas nista na glavi ali nesto najpribliznije tome, zvuk dobar - obojen taman toliko da mozes da ih slusas ceo dan a da ne umori. 150e


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Da iskoristim temu 04.03.2019. 15:55 #654637

status: user
broj poruka: 2936
Dobio uz lap neke besplatne programe.Jedan od free je i Dolby Atmos for feadphones.E sad mi treba preporuka za neku srednju klasu isto tako i srednja cena za 5.1 ili 7.1slusalice


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Dopadaju mi se 04.03.2019. 18:45 #654639

status: user
broj poruka: 3466



K52 I k72 akg

Koristio neko probao? Ima li gde da se proba?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Re: Dopadaju mi se 04.03.2019. 20:25 #654641

status: user
broj poruka: 1372
Mitros (bg, ns, nis) a možda i Player (bg, ns).
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

::
::
::
:: K52 I k72 akg
::
:: Koristio neko probao? Ima li gde da se proba?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp hvala ti 04.03.2019. 21:44 #654645

status: user
broj poruka: 3466
Zdebeli :)

Idem ovih dana i cim odslusam blues sto mi micika preporucio javljam utiske, a do tad ako naleti neki zanimljiv predlog pisite

@bobi videh tvoje cm storm pulse ali nisam ja gamer mada su bas fine slusalice :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 05.03.2019. 12:46 #654658

status: user
broj poruka: 3346
Imam k92. Idi na k72, jer su vrlo slicne po zvuku, balansu i soundstage-u. I vrlo su glasne (ako je izvor glasan). Nema distorzije, osim ako ne napravis nekim overdrive-om izvora u plejeru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ma za prvu pomoć izvor će biti laptop i desktop a kasnije nesto malo 05.03.2019. 14:33 #654666

status: user
broj poruka: 3466


Sophisticated :)

Jel si zadovoljan sa k92? Neka mana nesto? Jel bar izoluju od spoljne buke pristojno?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 05.03.2019. 17:57 #654671

status: user
broj poruka: 3346
Vrlo zadovoljan. Ne izoluju skroz, ali izoluju posteno. Pojacam do pola i skoro nista ne cujem od spolja.
Testirao sam balans i samo na jednom Hz opsegu (negde kod visokih), malo pobegne na kratko, ali za takav tip slusalica (cenovno) to nije nista strasno.
Zvuk je prijatan sasvim. Cak imaju i malu rupicu na jednom delu (sakriveno od ociju), da ne budu bas skroz zatvorene, da malo disu.
Sound stage nije toliko sirok kao kod profi slusalica, ali neverovatno je dobar.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Jao brate brate ti meni duduku pricas o hz I to tako pa jao 05.03.2019. 19:04 #654674

status: user
broj poruka: 3466


Kazi mi do 150eur neke ili do 100e ako ima da mogu da sedim za računarom slusam kurseve muziku po neku seriju nesto. Pristojan zvuk nista spec mi za ovu namenu ne treba. Imam za ponekad u porodičnoj kući amiron Beyerdynamics i nije meni do fantazija više. Samo hoću nešto lagano udobno i prijatno i da eto ne košta par stotina eur. K72 mi fino deluju jer imam velike usi i klempav sam


A kakvu muziku ti slušaš na k92?


Sta kazes za k99? Bazam malo po m1tros sajtu pa ima svasta. Videh I neke shure lepe
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 06.03.2019. 10:09 #654684

status: user
broj poruka: 3346
Od muzike, metal, klasiku i neku dobru elektroniku (ne mislim na onu sto tuc-tuc 8 minuta i nista). Idi slobodno na k72.

k99 su open slusalice, te ti nece zvuk biti toliko izolovan.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 06.03.2019. 11:06 #654688

status: user
broj poruka: 1992
k92 imaju 3 meteri kabel ne moz ga zameniti, manje vise `da se obesis varjanta`, cak i u kucnim uslovima ima da se lomatas sa nim
https://www.youtube.com/watch?v=BNc_6hABycs
a nesto mi govori da ni k72
https://www.youtube.com/watch?v=8K6LIJfPgCI
nije mnogo kraci,
gde bese namena laptop? sa 3meteri kabel, overkill .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 06.03.2019. 11:31 #654693

status: user
broj poruka: 3346
Tih 3 meteri kabla nista ne smeta. Stoji mi na kompu, utaknuto u SBZX ACM modul.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pa ako su one dobre za 06.03.2019. 12:22 #654695

status: user
broj poruka: 3466

Tu namenu, price range isto fin onda mi, dužina kabla neće smetati nista :) a da jurim neke sad sa zamenjivim kablom ili čak bežične a po onome što daju za tih ~7k din jbg. Mislim da je ovo best buy. Idem da probam danas sutra. Našao prodavnicu u Bg :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs