Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Policijski zvuk
STRANA 1 OD 1
Simets Policijski zvuk 26.06.2005. 10:19 T667

status: user
broj poruka: 133
Pri overklokovanju procesora mi se desilo nesto cudno. Podigao sam FSB na 200 (sa 166) i voltazu na 1,675V. I ranije sam to radio i nisam imao problema osim sa temperaturom. Sada sam probao sa novim kulerom (Spire WhisperRock IV). Pustio sam Far Cry i posle par minuta komp se sam od sebe ugasio, nije reagovao na power on a iz kucista se cuo zvuk slican policijskoj sireni. Cuo se valjda iz speakera. Iskljucio sam mu napajanje pa ponovo ukljucio ali on je to stalno ponavljao odmah posle 30tak sekundi rada. To se desavalo sve dok nisam vratio proc na default. Mislim da temp proc nije bila problem jer se nije nesto drasticno popela.
Da li neko ima ideju sta se desilo?

AMD Sempron 2400+
Abit NF7
Napajanje Maxpower 360W
2x512MB DDR400 Kingston
ASUS GeForce 6600GT 256MB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Pregrevanje 27.06.2005. 01:52 #1716

status: user
broj poruka: 217



Ipak mislim da ti se procesor pregreva. Verovatno ti je ploca ugasila komp.Imas to podesavanje negde u BIOSu.

S obzirom da si menjao kuler verovatno ga nisi dobro namestio ili si stavio premalo paste. Skini ga, obrisi, pa sve ispocetka.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 27.06.2005. 11:01 #1720

status: user
broj poruka: 210


Ili si dobio krsh primerak Semprona ili ti je cpu neispravan.
Za granice overklokovanja procitaj tekst koji sam postovao ovde "kako overklokovati?"

A ako mislis da je cpu neispravan testiraj ga preko prime95 programa, prvo na default vrednostima, (sva 3 torture testa), pa ako prodje onda ga overklokuj pa opet testiraj.

Ako ne prodje na default-u Prime95, proc je neispravan.
Ako ne prodje posle o/c Prime 95, preterao si, smanji parametre. Ako je zakljucan, spustaj fsb. ako je otkljucan, spusti mu mnozilac za 1-2 nize (valjda je 2400+ 10x166, ako se ne varam), probaj 8x200, 9x200, 9.5x200, utvrdi max magistralu pa posle trazi max mnozilac.

Procitaj onaj txt
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
izivkov pregrevanje 15.01.2006. 14:16 #3846

status: user
broj poruka: 5


Zvuk policijske sirene je sigurni znak pregrevanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs