Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Raskid ugovora sa mts
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Raskid ugovora sa mts 12.03.2019. 15:57 T66706

status: user
broj poruka: 4506
Presao sam nedavno sa sbb na mts, mislim da sam vec otvarao ili pisao u nekoj temi o tome. U decembru sam uzeo paket optike od 100 mb u mts-u + 4 mobilna broja koja su mi takodje u mts 10 godina.

1. Kucni wifi internet kada se mobilni povezu ne radi nikako, ocaj. Prvih mesec ipo-dva ,sam imao po 5-6 mbps konekciju u sobi pored na 2-3 metra od rutera. Cak ni u prostoriji gde je ruter nije bilo nista bolje. Znaci internet nije bilo moguce koristiti.

2. Cak mi je i na racunaru preko lan kabla vise puta konekcija bila 3-5 mbps od 100 mbps konekcije.

3. Sada evo vec druga nedelja da mi jedan od dva televizora ne radi nikako. Nema signal.

4. Sta god da radim, zovem ih, treba im po 2 meseca da neko dodje ili nazove, da pokusaju da srede nesto sto mi se nikad nije desilo u SBB, koji je 980 svetlosnih godina ispred mts-a u svemu.

Koliko vidim izasao je novi zakon da operateri vise ne mogu da muzu narod posle raskida ugovora, zelim da se odjavim od ove stoke, ima da kasnije prebacim i sve mobilne brojeve na druge provajdere takodje ali u ovom trenutku hocu samo da izgasim mts i vratim se na sbb.

http://www.politika.rs/sr/clanak/406961/Nema-vise-kazni-za-raskid-ugovora-sa-operaterima


Da li je neko ovo radio ? Kao sto rekoh potpisao sam 24 mesecni ugovor u decembru. 6 meseci imam po dinar, ali ova usluga ne vredi ni tog jednog dinara.




6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sweredom Re: Raskid ugovora sa mts 12.03.2019. 18:48 #654901

status: user
broj poruka: 819
Tesko ali probaj.

:: Presao sam nedavno sa sbb na mts, mislim da sam vec otvarao ili pisao u nekoj temi o tome. U decembru sam uzeo paket optike od 100 mb u mts-u + 4 mobilna broja koja su mi takodje u mts 10 godina
::
:: 1. Kucni wifi internet kada se mobilni povezu ne radi nikako, ocaj. Prvih mesec ipo-dva ,sam imao po 5-6 mbps konekciju u sobi pored na 2-3 metra od rutera. Cak ni u prostoriji gde je ruter nije bilo nista bolje. Znaci internet nije bilo moguce koristiti
::
:: 2. Cak mi je i na racunaru preko lan kabla vise puta konekcija bila 3-5 mbps od 100 mbps konekcije
::
:: 3. Sada evo vec druga nedelja da mi jedan od dva televizora ne radi nikako. Nema signal
::
:: 4. Sta god da radim, zovem ih, treba im po 2 meseca da neko dodje ili nazove, da pokusaju da srede nesto sto mi se nikad nije desilo u SBB, koji je 980 svetlosnih godina ispred mts-a u svemu
::
:: Koliko vidim izasao je novi zakon da operateri vise ne mogu da muzu narod posle raskida ugovora, zelim da se odjavim od ove stoke, ima da kasnije prebacim i sve mobilne brojeve na druge provajdere takodje ali u ovom trenutku hocu samo da izgasim mts i vratim se na sbb
::
:: http://www.politika.rs/sr/clanak/406961/Nema-vise-kazni-za-raskid-ugovora-sa-operaterim
::
::
:: Da li je neko ovo radio ? Kao sto rekoh potpisao sam 24 mesecni ugovor u decembru. 6 meseci imam po dinar, ali ova usluga ne vredi ni tog jednog dinara
::
::
::
::
:: 6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Sve je moguće 12.03.2019. 19:00 #654903

status: user
broj poruka: 6643
Tako je, promenili su se robovlasnički propisi za sve provajdere, ali, to se odnosi na čistu cenu i čiste poštene rate. Sve što si `dobio` kao povoljnosti, moraš da vratiš tipa - za jedan dinar nije jedan dinar već puna cena, popust od 50% ako ne uzimaš telefon - puna cena itd.

Nego, KAKO si uopšte prošao test pri uvođenju opreme? To je obično konstanta, osim kod nekog raspada gde vlaga uže u kablove.... uglavnom, stvari idu na bolje kad nešto zamene i zanove.... baš za mesec dana pravi si maler.
Usput, jesi li siguran da nemaš komšije u svom wlanu? Oni će biti izuzetno nezadovoljni tvojim raskidom ugovora :-)


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Možda je samo ruter neispravan? 12.03.2019. 22:01 #654909

status: user
broj poruka: 4228
Što se tiče raskidanja ugovora: sve što oni smatraju promocijom ili akcijom, a dali su ili tako naglasili, tretiraće kao nešto što će ti naplatiti po punoj ceni, odnosno, makar i razliku, kao izmaklu dobit.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 12.03.2019. 23:57 #654917

status: user
broj poruka: 4506
@pisko Nema nakacenih komsija, provereno sve, proverena jacina signala kada su dolazili jednom itd.... Mislim ovo je takva smejurija da je ovaj mts gigabitni ruter ovako ovako ocajan. Pa onaj 10 godina matori sbb cisco ruter je savrseno radio i to pokrivao trosoban stan u svim sobama. Da ne pricam o kvalitetu usluge i ostalim stvarima. Ako je nekad bio prekid, rese to u roku od odmah.

Velika greska sto sam uopste pomislio a ne sto sam presao na mts ali lekcija naucena.


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ne znam tacno 13.03.2019. 00:52 #654918

status: user
broj poruka: 4660
ali zakon je promenjen, sad kad se raskine plati se neka `kazna` ali nije vise ono kao ranije da moras da isplatis sve mesece trajanja ugovora ili koliko je vec bilo, to mi je rekao jedan drugar koji je isto uradio. Kolika je ta `kazna` to vec ne znam, ili googlaj, ili ako neko zna da napise.

Mene sto izuzetno izritiralo sad skoro jer prebacujem broj na VIP jer mi je istekao ugovor u MTS, je to sto iako mi ji istekao ugovor meni je paket i dalje aktivan i tarifira se, i sad ce mi dodji racun za februar, a aprila za mart, iako mi je sredinom februara istekao ugovor -_-
i ne prekida se sve dok ne podnesem zahtev za raskid ugovora, sto nema veze sa mozgom.




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Dakle traži raskid ugovora... 13.03.2019. 05:11 #654922

status: user
broj poruka: 3737
Gde si lepi sto godina :).

Prelaziti sa sbb-a na mts...to je čista ludost...ali i hrabrost.

Sad ja ne znam da li to može ali trebalo bi da možeš da se žališ na neispunjavanje obaveza zaključenih ugovorom. Ako su ti obećali 100, a daju 5-6 to je onda prevara, pogotovo što je optika u pitanju i što već nekoliko meseci ne mogu da reše problem.
Valjda će se javiti neko sa više iskustva ali ja bih se raspitao i išao na tu varijantu.

Posle MTS-a je jedino gorio bio Orion. Ja sam skoro uveo Orion optiku umesto Beogrid-a (SBB) i moram reći da sam zadovoljan. 200/20 gruva, optika do stana za 2600din mesečno. Sbb mi ponudio 4000 zbog degradacije paketa (izbacio bih fiksni). Izbor je bio i više nego očigledan.


support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Možda je samo ruter neispravan? 13.03.2019. 12:39 #654930

status: user
broj poruka: 7761
Da mogu da naplate razliku od promotovne do pune cene ali samo do dana raskida ugovora...

E sad ako ti imas fizicke dokaze da ti ono na sta su se oni obavezali ne radi mozes i ti njima da naplatis i to visestruko od onoga sto oni mogu tebi da naplate...

Jos ako uspes da dokazes kako si usled njihove neispunjene obaveze imao materijalni gubitak usled nekog raloga mozda i mnooogo vise od onoga sto ce oni naplatiti prilikom raskida ugovora...

Naravno sve ce to da traje zato sto mora preko suda ali sta je tu je... da ima vise pojedinaca koji njih tuze i oni bi bili ozbiljniji prodavci...

U svakom slucaju zelim ti srecu da nadjes boljeg operatera koji zadovoljava tvoje potrebe...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Što se tiče raskidanja ugovora: sve što oni smatraju promocijom ili akcijom, a dali su ili tako naglasili, tretiraće kao nešto što će ti naplatiti po punoj ceni, odnosno, makar i razliku, kao izmaklu dobit
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ne znam tacno 13.03.2019. 12:43 #654932

status: user
broj poruka: 7761
@Gare87,
Ti moras da razumes razliku izmedju ugovorne obaveze i ugovora...
Ugovorna obaveza je nesto na sta se dve strane obavezuju u nekom periodu...
Ugovor je vazeci i nakon isteka ugovorne obaveze i to do raskida ili potpisivanja drugog ugovora koji ponistava prethodni...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: ali zakon je promenjen, sad kad se raskine plati se neka `kazna` ali nije vise ono kao ranije da moras da isplatis sve mesece trajanja ugovora ili koliko je vec bilo, to mi je rekao jedan drugar koji je isto uradio. Kolika je ta `kazna` to vec ne znam, ili googlaj, ili ako neko zna da napise
::
:: Mene sto izuzetno izritiralo sad skoro jer prebacujem broj na VIP jer mi je istekao ugovor u MTS, je to sto iako mi ji istekao ugovor meni je paket i dalje aktivan i tarifira se, i sad ce mi dodji racun za februar, a aprila za mart, iako mi je sredinom februara istekao ugovor -_-
:: i ne prekida se sve dok ne podnesem zahtev za raskid ugovora, sto nema veze sa mozgom.
::
::
::
::
:: Intel i7 3770 3.6Gh
:: Ga-H77-D3
:: Kingston 2x4GB DDR3 1600Mh
:: WD10EARS 1T
:: WD1003FZEX 1T
:: Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 8.1 RTM 9600 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: ne znam tacno 14.03.2019. 00:05 #654954

status: user
broj poruka: 4660
Hvala, to mi je razjasnilo dilemu sta ce biti sada kada promenim na VIP operatera sa istim brojem, znaci ono sto sam pretpostavljao tako ce biti, cim mi se kartica deaktivira prestaje mi vazenje ugovora, stim sto ce mi doci ove 2 nedelje za naplatu za mart.




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit



:: Ugovor je vazeci i nakon isteka ugovorne obaveze i to do raskida ili potpisivanja drugog ugovora koji ponistava prethodni..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 14.03.2019. 02:50 #654955

status: user
broj poruka: 4225
Stanje je ovako. SBB ima najmanje prigovora na optiku u Ns. Cisco ruteri su mnogo bolji od MTSovih Huawei, jer SBB Cisco košta 14$, dok MTSov 6$. Mts ima mnogo bolji odnos uloženog dobijenog samo na telefonske panici. Meni je protok 50/15 na telefonskom kablu i zadovoljan sam, s obzirom da sam u 3pm i udaljen od telefonske centrale 1300 m. U Ns i Bg net mi je na optici. U Ns Ns MTS 100/20 radi ko blesav. Čak mi je i brži od deklarisanog, dok u Bg je SBB i ima stalno prekida na optici. Ali, u Ns komšija u istoj zgradi ima nikakav mts, dok komšija, stan pored SBB mu je perfektan, dok mts mu nije nikako radio.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs