Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Verifying DMI Pool Data....
STRANA 1 OD 1
Tvister Verifying DMI Pool Data.... 26.03.2019. 19:54 T66741

status: user
broj poruka: 4
Već dva dana se zajebavam sa ovim sranjcetom i ništa nisam uradio, čak je još i gora situacija.

Windows 7 ultimate 64bit je u pitanju, MB Gigabyte ga-x58a-ud3r, BIOS je ahci bios iSrc 1.07

Sve je prethodno radilo OK. Pojavio se BSOD (koji je bio više ljubičast nego plav). Resetovao sam normalno i podigao se sistem bez problema. Na sledećem buđenju iz sleep moda se prvo pojavio samo crni ekran i tako stajao bez ičega. Morao sam opet reset i onda se pojavio Verifying DMI Pool Data...... i dalje od toga ništa nije moglo.
Probao sam sve kontakte, skidao sve kablove, vadio RAM module, isključivao sve što je uključeno na USB i ništa. Na kraju sam probao da uradim Windows repair sa instalacionog DVD i to nisam uspeo da završim (neki stari instalacioni, nisam siguran da je odgovarao). Prvo je uspevao da se pojavi plavi ekran (instalacioni, ne BSOD) posle Windows start ali ne i meni sa izborom. Pojavi se samo strelica kursora, kružić se vrti par sekundi, nestane i ostane samo početni plavi ekran i strelica može dase pomera ali to je sve. Probao sa nekom svežom instalacijom preko USB, to nije htelo ni da se pokrene. (Pre nekog vremena je radilo jer sam tada instalirao sistem preko USB). Posle tog neuspešnog pokretanja instalacije sa USB sam verovatno nešto zeznuo u BIOS-u pokušavajući da namestim podizanje preko USB tako da sad ne mogu više ni preko DVD da pokrenem repair uopšte.

Šta mi je činiti?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 meni je problem pravio 26.03.2019. 20:36 #655314

status: user
broj poruka: 938
storage hdd, imao sam istu situaciju. Otkaci dvd i hdd pa vidi da li je nesto od to dvoje uzrok za pocetak. Mozes probati podici i neki live sistem sa USB, isto sa otkacenim hdd i dvd. Meni je najsumljiviji hdd.

Na f12 izaberi boot meni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tvister Neće.... 26.03.2019. 21:08 #655316

status: user
broj poruka: 4

Probao sam, raskačinjao, sve isto. Sistem ne mogu ni da dignem ni da popravim jer ne reaguje BIOS na promenu bootovanja uopšte. To je ono što me drnda jer ne mogu da pokrenem instalaciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.03.2019. 22:23 #655318

status: user
broj poruka: 9460
Mozda problem pravi nesto od integrisanih komponenti, USB, LAN, Sound.
Ako ikako uspes da udjes u BIOS, sve to DISABLE za probu.
Ti je veciti problem, da ne mozes doci do BIOS-a kada je nesto od toga stradalo da bi iskljucio da BIOS post ne proverava. Ili da proveri nekoliko pokusaja i onda aitomatski disable uredjaj koji ne prolazi test. Jbg.

Zato se uglavnom koriste dijagnostik kartice, pa se racno zna sta je u pitanju, pa se jednostavno LAN ili Sound cip ukloni sa ploce i teraj dalje ako se nema za zamenu.

Kod SATA i USB je nemoguce i mora se menja cipset.


Izvadi plocu, proveri sve USB konektore i header-e da se nije koji pin iskrivio i pravi kontakt sa masom ili medjusobno. Ostavi samo CPU, jedan stap memorije i g. karticu pa tako na stolu startuj i vidi sta se desava.
Ne bi bilo lose i flesnuti novi bios sa programatorom ako ne mozes na uobicajen nacin....


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs