Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Outlook expres:Kako sacuvati e-mail
STRANA 1 OD 1
banep Outlook expres:Kako sacuvati e-mail 26.11.2007. 00:14 T6677

status: user
broj poruka: 537
Kako da sacuvam kompletnu bazu e-mailova iz outlook expresa i da je po reinstalaciji operativnog sistema implementiram u isti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp auh, davno to bese... 26.11.2007. 00:24 #34009

status: user
broj poruka: 359
...kad sam koristio outlook, ali je princip bio standardan tj. prekopiras fajlove u neki folder pa ih posle vratis. Ali ima tu neka caka, npr. ne postoji opcija `copy` ili slicno... Uglavnom selektujes sve mailove iz inboxa, outboxa itd. (ctrl+a bi trebalo da radi) i onda ih, ako se dobro secam, samo prevuces u neki folder, znaci bez copy opcije i to hoce malo da potraje u zavisnosti od broja mailova.
kad dignes novi sistem, samo ih vratis u inbox tj. outbox sa tim da nisam provalio kako da sacuvam adrese pa sam koristio integrisanu opciju outlooka gde kod reply komande on automatski izbacuje novi kontakt.
to sve radis iz prozora outlooka, znaci ne moras da kopas gde su sacuvani mailovi na hardu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 26.11.2007. 00:30 #34011

status: user
broj poruka: 726

Ovo sto ti je drzacomp predlozio je najjednostavnije resenje.Dakle,prevlacenje u poseban folder,koji ces backup-ovati.

Takodje,u Outlook-u (Tools) imas opciju Maintenance - Store Folder,koja sluzi za backup poruka.

offtopic

Zasto Outlook,Bane?Zasto?

:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp menjaj outlook 26.11.2007. 00:33 #34014

status: user
broj poruka: 359
...i zbog tih gluposti sam morao da nateram ukucane da se odreknu outlooka i predju na yahoo, gmail i ostale servise tako da to preporucujem i banep-u
jednostavno postane smaranje da povremeno kopiras te mailove
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 26.11.2007. 00:40 #34016

status: user
broj poruka: 584

poruke
C:\Documents and Settings\KORISNIK\Local Settings\Application Data\Identities\GOMILA GLUPOSTI\Microsoft\Outlook Express
iskopiraj ceo folder Outlook Express na sigurno
* mozes da imas vise GOMILA GLUPOSTI u folderu Identities ukoliko
imas vise identiteta u OE, u tom slucaju iz svakog izvuci ceo folder Outlook Express

adrese
C:\Documents and Settings\KORISNIK\Application Data\Microsoft\Address Book\
iskopiraj *.wab fajl

nalog
u tools/accounts klikni na account i exportuj podesavanja u *.iaf

===

povracaj

vratis nalog
tools/accounts import taj .iaf

vratis poruke
file/import/messages/microsoft outlook express 6
import mail from OE6 store directory i browse na FOLDER outlook express koji
si sacuvao, ne na fajlove(!)

vratis adrese
izadjes iz OE, prekopiras stari wab preko novog i po potrebi mu promenis ime

pazi da su svi folderi pod atributom hidden

@oglasnik
pozdrav, hvala za onaj post, ali nije bilo nade
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp :) 26.11.2007. 00:45 #34018

status: user
broj poruka: 1368
sve se nalazi u folderu c:\documents and settings\local user (ili shta god vecj\application data\identities\{razlikuje se od kompa do kompa sadrzaj ovih zagrada}\microsoft\outlook express...
ako ne mozes da pronadjes kucaj u searchu Inbox.dbx i docices do foldera u kome su i ostali dbx fajlovi (outlook express folder), prebaci ga negde da se ne obrise prilikom formatiranja i kada sve instaliras samo prekopiraj nazad te fajlove. Accounte i address book ces izgubiti ali i za to postoji neka fora, a uostalom rekao si da ti samo treba back up mailova :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 26.11.2007. 01:07 #34024

status: user
broj poruka: 726

Pozdrav i za tebe,geloso.

Po dobrom obicaju nijesam procitao kompletan post - sad vidim da nijesi pomenuo RiverPast.Pokusao si?Ako nijesi,mozda je to resenje.Gledacu u juznokorejsko smece jos 1 sat,postuj rezultat ako mozes.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mismi77 Èemu sve to? 26.11.2007. 01:10 #34025

status: user
broj poruka: 105
Svu bazu podataka prebaci na drugu particiju ili HD pa samim tim se svi mejlovi skladište na toj drugoj particiji ili HD-u. Samim tim nemaš potrebe nikad da ih BACKUP-uješ jer su na odvojenoj particiji. Kad instaliraš drugi sistem, zadaj adresu sa mejlovima i opet ćeš imati sve mejlove i svi oni će stizati u taj direktorijum na drugoj particiji. Dakle storefolder prebaci samo i ne kopiraj bezveze.Ja to radim godinama i svi mejlovi i sve adrese i svi računi mi ostaju netaknuti.Jednostavno, zar ne?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SupremeEgo ... 26.11.2007. 01:10 #34026

status: user
broj poruka: 41
Program koji tebi treba zove se OEView. Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 26.11.2007. 01:14 #34027

status: user
broj poruka: 584
@oglasnik
Znas sta, to toliko nije htelo ni na jedan nacin, da sam
odlucio da stavim drugu podlogu. Posao gotov, svi zadovoljni,
problematicni fajlovi dezintegrisani. But, xbala


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Èemu sve to? 26.11.2007. 01:23 #34031

status: user
broj poruka: 584

kako store folder drzi i naloge i adrese?

:: Svu bazu podataka prebaci na drugu particiju ili HD pa samim tim se svi mejlovi skladište na toj drugoj particiji ili HD-u. Samim tim nemaš potrebe nikad da ih BACKUP-uješ jer su na odvojenoj particiji. Kad instaliraš drugi sistem, zadaj adresu sa mejlovima i opet ćeš imati sve mejlove i svi oni će stizati u taj direktorijum na drugoj particiji. Dakle storefolder prebaci samo i ne kopiraj bezveze.Ja to radim godinama i svi mejlovi i sve adrese i svi računi mi ostaju netaknuti.Jednostavno, zar ne?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 26.11.2007. 01:27 #34035

status: user
broj poruka: 4506
Nismo u kamenom dobu da to rucno radis...Koristim odavno outlook express backup v6.5....on backupuje...mailove, adrese, favorits (iz broswera) kao i sva podesavanja outlook-a..itd...

ajd uzdravlje :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banep He,he... 26.11.2007. 01:30 #34037

status: user
broj poruka: 537
Ne koristim ja outlook nego moj stric koji je malo stariji covek i tesko menja stecene navike. Komp je u njegovoj firmi i ima dosta kontakata koji su mu potrebni. Inace ja ne koristim ni jedan mail klijent nego imam par webmail acounta.

Hvala za odgovore...bili ste vrlo brzi i izdasni


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Re: :: 26.11.2007. 01:46 #34038

status: user
broj poruka: 726

:: @oglasni
:: Znas sta, to toliko nije htelo ni na jedan nacin, da sa
:: odlucio da stavim drugu podlogu. Posao gotov, svi zadovoljni
:: problematicni fajlovi dezintegrisani. But, xbal

Eto,ko bi rekao da podloga za misa moze da bude znacajna za nesto drugo,osim u shooterima.

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mismi77 Re: Re: Èemu sve to? 26.11.2007. 10:57 #34056

status: user
broj poruka: 105



::
:: kako store folder drzi i naloge i adrese
::
:: :: Svu bazu podataka prebaci na drugu particiju ili HD pa samim tim se svi mejlovi skladište na toj drugoj particiji ili HD-u. Samim tim nemaš potrebe nikad da ih BACKUP-uješ jer su na odvojenoj particiji. Kad instaliraš drugi sistem, zadaj adresu sa mejlovima i opet ćeš imati sve mejlove i svi oni će stizati u taj direktorijum na drugoj particiji. Dakle storefolder prebaci samo i ne kopiraj bezveze.Ja to radim godinama i svi mejlovi i sve adrese i svi računi mi ostaju netaknuti.Jednostavno, zar ne


To je samo ako koristis Microsoft Outlook 2007 a mislim da lik koristi samo onaj koji dolazi uz XP a ti je onaj najobičniji Outlook, mada iz njega možeš da exportuješ mail account pa zato nije sve u jednom fajl-u ali opet imaš mogućnost.. To je sve jednostavno. Pozz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs