Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Stiglo prolecno ciscenje :)
STRANA 1 OD 1
AaAa Stiglo prolecno ciscenje :) 23.04.2019. 09:41 T66817

status: user
broj poruka: 657
Imam strasan problem..Trebam da sredim slike na kompu koje cuvam jos od ko zna kad.Problem je sto ih imam oko 12000 a medju njima i duplikata,razbacanih po raznim folderima.Neke programe koje sam probao nisu free i ne rade nista dok ih ne kupis,dok neki poslednji moze,ali moram pesaka da brisem svaku pojedinacno(valjda je to prob kod free).Jel zna neko neki dobar programcic za to,a da moze da se nadje u nasim `prodavnicama` da mi olaksa ovu muku?Pesaka bi mi trebao jedan dobar godisnji odmor da to sredim :).Pomagajte ako mozete.Hvala :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.04.2019. 10:17 #656260

status: user
broj poruka: 18941
Ima ova varijanta, koju sam koristio kada mi je trebalo isto za rename.

Otvoris CMD, lociras se u folder gde se nalaze fajlovi. Obicno kada se napravi duplikat ili kopija, naziv je u produzetku fajla `(1)`. Pretpostavimo da slike imaju ekstenziju .jpg

U CMD-u se nalazis u tom folderu sa 12000 slika, otkucas komandu:
del *(1).jpg

Ovo brise SVE fajlove iz tog foldera koji imaju u nazivu (1) i ekstenziju jpg.
Pazi da se slucajno ne zeznes i otkucas del *.jpg, jer ce onda obrisati sve :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa ... 23.04.2019. 10:30 #656261

status: user
broj poruka: 657
Hvala ti Imarkovicu na predlogu, ali mislim da to kod mene ne pije vodu? Iz razloga sto mi nisu slike u istom folderu, nego u vise njih, pa se nadje po koja ista(oko 3000 istih mi je pokazao program onaj). Ja sam prebacivao slike iz tel npr. Pa posle nekog vremena, opet sa novim, dodatim slika, prebacim u komp u novi folder(ne obrisem one od proslih meseci) i tako u krug. Jbg nagomilalo se. A posto je po razlicitim folderima, nigde skoro nema ta (1) oznaka, kapiras.
Hvala u svakom slucaju :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 23.04.2019. 16:43 #656275

status: user
broj poruka: 609


Probaj total commander... ja bi to ovako npr odes na drive d: pa search *.jpg ...kad ti nadje sve ides tamo na opciju feed to listbox (cinimi se) pa ih poredjas po velicini fajla...e onda ce ti biti duplikati jedan do drugoga...probaj tako,experimentisi malo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa ... 23.04.2019. 16:51 #656277

status: user
broj poruka: 657
Ajde probam sutra sa totalom,msm commander-om pa javljam.Hvala Vlajkic
Volim ja da experimentisem ali u drugim stvarima .)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 23.04.2019. 18:53 #656280

status: user
broj poruka: 2936
Mislim da ce ti Picasa odraditi to bez problema.U toku intalacije obelezis foldere gde su ti slike ,da budu default.Pustis program da skenira i https://www.youtube.com/watch?v=mOGbpU5QNgM


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp imas 26.04.2019. 14:31 #656347

status: user
broj poruka: 3466

trista miliona programcica koji skeniraju slike i to ne samo po nazivu nego bas deo po deo :)

nece trajati hiljadu godina ali je super

secam se reasonable no clone

mozes da odaberes da brise starije ili novije, gde sta da ostavi itd :)

igraj se


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Malo sam se pozabavio za ove slobodne dane... 30.04.2019. 15:50 #656415

status: user
broj poruka: 657
Ali sa klopom i pecem :). Nisam uspeo da resim ni jednim programom i predlogom ovo za duplikate.. Ali mi se zato javio novi problem :(. Kad budem imao vremena, zanimacu se pesaka sa duplikatima. Hvala na predlozima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs