Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Bela tehnika
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Bela tehnika 15.06.2019. 20:35 T66920

status: user
broj poruka: 4506
Poz svima,

bilo je 99 puta ali reko da proverim ima li novih informacija za belu tehniku.

1. Za klimu sam mislio da uzmem invertersku tj nesto kvalitetnije ali majstor kojeg su mi preporucili mi govori da uzmem obicnu ON/Off ( Gree Fairy 12ka ) klimu sa R410A freonom.Nije mi potrebno grejanje uopste, samo hladjenje. Kaze da u realnom radu izmedju inverterske i obicne ima 100-200 din mesecno troska i da nije nikakva usteda.

2. Za mikrotalasnu, ugradnu rernu, plocu su mi preporucili Elektrolux. Da li da gledam nesto drugo ? EOC5770AOX - Rerna. EHV 6457 -ploca i mikrotalasna EMT252070X

3. Svi mi govore da kombinovane masine za ves i susenje nisu nizasta,da uniste vec i da ne valjaju nista. Ali kucni prijatelj od kojeg cu i nabaviti sve ovo me ubedjuje da je ovaj LG tip top i da ne brinem.

https://www.winwin.rs/kombinovana-masina-za-ves-5-9kg-1400obr-b-lg-f4j6vg0w-8632065.html?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=e5af

4.Frizider neke preporuke ? Ugradni, 500-700e max, jednokrilni. Tj koju marku da gledam


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Samo pod tri 16.06.2019. 07:51 #657229

status: user
broj poruka: 6643
Generalno, mislim da je, i to ne samo kod nas, kupovina bele tehnika lutrija. Svi neki qtz štede i smanjuju troškove tako da nikad ne znaš kad će te neka `ušteda` pogoditi u finalnom proizvodu.
LM, za kombinovane mašine, i ja samo znam da je kao koncept shit, i da ne može da traje. Ne znam ni za jedan poseban a pogotovo taj LG model, već kao koncept. Isto kao i kod MF skener-štampač-kopir malog formata, svi do jednog su neka vrsta sranja iako kao koncept mogu da imaju smisla.
I, bilo šta što ne zahteva zaseban odvod pare kroz ventilaciju, također je okidač svih mogućih kvarova svih aparata u prostoriji gde je sušilica/kombinirka. Para jednostavno, MORA zasebnim vodom napolje iz kupatila. Amen.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.06.2019. 09:47 #657231

status: user
broj poruka: 18940
Isto sam se raspitivao i isto dolazio do zakljucka kao Pisko. Najbolja kombinacija je nova ves masina, klasicna najklasicnija (Beko se odlicno pokazala), i neka starija samo za susenje koja ima odvod. Problem je sto su starije zapravo kvalitetne, traju po 20-30god. Nove u garanciji, a za Samsung i LG za 10god. garancije ima da platis. Druga varijanta, uzmes lepo ves masinu sa cime god oces sa garancijom od 10god., i racunas da ce posle 10god. tacno da rikne, a do tada te boli uvo, raspitas se samo koji su sve uslovi garancije, da nema neka zackoljica, da te ne bi zeznuli.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 16.06.2019. 15:16 #657238

status: user
broj poruka: 4506
Tako sam i ja manje vise cuo ali reko napreduje tehnika, cim mi covek govori da nema problema a i odlicno je ocenjena sirom neta ta kombinovana.

Uzeo bih ja odvojeno ali nemam fizicki mesta da ubacim obe. Jednu na drugu nema sanse da stavljam, tako da ili mogu kombinovanu ili da nemam za susenje a manje vise je neophodno. Tako da fuck .

A za invertersku nemate komentar ? Znaci tacno je da nije neka usteta kao sto mi kaze ovaj majstor ? Mislim kad ih reklamiraju pise 30-45 % ustede vs klasicna a on kaze u praksi to je nista, prakticno bez razlike.


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tonce Re: .... 16.06.2019. 16:32 #657240

status: user
broj poruka: 408
Citajuci forum neki u vezi klima,ako ces koristiti samo za hladjenje u Srbistanu,a to je 2 meseca godisnje,a ni toliko nisu ovolike vrucincine uzmi obicnu ON/OFF klimu.Razlika je malo manja potrosnja ili kako je neko rekao na tamo inverter lagano i konstantno hladi,a ova druga da se razbolis pored nje pa se iskljuci i opet u krug.

:: A za invertersku nemate komentar ? Znaci tacno je da nije neka usteta kao sto mi kaze ovaj majstor ? Mislim kad ih reklamiraju pise 30-45 % ustede vs klasicna a on kaze u praksi to je nista, prakticno bez razlike

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.06.2019. 21:08 #657241

status: user
broj poruka: 18940
Sto se tice klime, moja preporuka ide za inverter. Obicna nikad ne moze da radi tom merom kao inverter i ne zaboravi da vise trosi struju.
Inverter upalis na minimum i on ohladi sobu nakon nekoliko minuta. Skuplji je, ali s razlogom. Moja preporuka za Fujitsu, Daikin, General.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 16.06.2019. 21:49 #657243

status: user
broj poruka: 3346
Ti majstori uglavnom lupaju gluposti. U svetu tehnike i masovne proizvodnje ne postoji pravilo sta radi dobro, a sta ne. Ako se uredjaji rade dobro, uvek postoji sansa za neki skart. A ako ne, onda cela serija moze biti problematicna.

Uzmi inverter i videces debelu razliku izmedju obicne i te. Kao sto rece imarkovic, mozes te firme, a i na listu mozes da dodas i Gree, Midea.

Combo ves/susara, odlicna je Beko HTV 8733 XS0, ako mozes da je nadjes.

Ugradne ploce/rerne - Beko, Electrolux, Bosch.

Mikrotalasne, mozes Samsung, Bosch, Beko, Panasonic i to ako mozes da nadjes isto inverter. Mislim da sam za sada video samo Panasonic sa time, a vec posedujem jednu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 24.06.2019. 17:35 #657424

status: user
broj poruka: 4506
Ljudi sta mislite koja je bolja opcija....

1. Uzeti kvalitetniji brend ( electrolux, bosch, lg itd sve ovo sto ste spominjali ) i skuplji model iz HU ali sa 2 godine garancije .

2. Uzeti neki relativno jeftiniji model kod nas, tipa gorenje, candy pa i poneki bosch ali sa 5 godina garancije .

Vidim sad svi daju neke akcije sa 5 godina garancije na vecinu uredjaja kod nas a ovi iz hu mi daju samo 2 godine ...pa ne znam sta mi je bolje.

Tj bolje pitanje bi bilo na sta se ne odnosi garancija u tih 5 godina sto daju kod nas, da li je sarena laza ili je prava garancija.

Sve zivo nabavljam, tv,mikrotalasnu, frizider, plocu, rernu, masinu za sudove, kombo masinu za ves i susenje


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.06.2019. 17:45 #657425

status: user
broj poruka: 3974
Ja bih na vecu garanciju iako tezim da uzmem kvalitetniji proizvod. Osim ako razlika u ceni nije dupla, pa da kazemo da mogu dva proizvoda tamo za cenu jednog ovde. Pa neka traje te dve godine i dodje mu na isto.

Svaki od njih ce uglavnom da odradi posao u svojoj nameni. Uzmi sta ti se svidi i sta ti se uklapa u kuhinju, dnevni boravak itd.

Tv jedino mozes tamo jer se dosta ustedi posebno ako planiras da ides sa vecom sumom novca, jer sto su skuplji, to su jeftiniji u odnosu kod nas. Ali opet ja kad sam uzeo Sony tv koji je kod nas bio 450e (5godina) a HU 430e (2-3 a mozda i jedna, nisam siguran) za mizarnih 20e razlike. Tako da nadje se proizvod koji parira.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 24.06.2019. 18:13 #657427

status: user
broj poruka: 4506
....Setio sam se da neki brendovi priznaju madjarsku garanciju ali za neke stvari se mora izvrsiti registracija proizvoda na sajtu da bi dobili produzeno garanciju sa 2 na 5 godina.

1.Da li je moguce registrovati proizvod iz madjarske ? Da li je to neko ikad uradio...

npr ovako

https://rs.regulus-elux.eu/warranty/janjul2019rs

2. Koji sve brendovi priznaju madjarsku garanciju...Znam provereno za LG, da li electrolux prihvata itd itd


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs