Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Kako pristupiti HDD u nas-u
STRANA 1 OD 1
dragan06 Kako pristupiti HDD u nas-u 16.06.2019. 18:39 T66922

status: user
broj poruka: 291
U postojeću mrežu unet NAS i u njemu su 4 HDD po 2 TB. Kada se otvori ikonica nas-a postoje 4 ikonice u kojoj je samo u jednoj moguće nešto uneti a u ostalima piše da su zaključane. Četri su obeležene slovima, na jednoj piše server a na đestoj User i ona jedino dozvoljava pristup i unošenje novih foldera.
Moja pitanja su:
1. Kako da otključam diskove da bi na njih uneo podatke?
2.Kako da otkrijem kapacitet diska i slobodan prostor svakog ponaosob? Da li oni mogu da se ponašaju i vide kao jedan disk? U pitanju je RAID1, stariji je nas,

Dragan06
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 16.06.2019. 21:44 #657242

status: user
broj poruka: 3346
Sve se to radi na samom NASu kroz njegov Control Panel (ili remote u zavisnosti od situacije) sa user/folder/drive permissions - read/write. Ako nisi admin, mislim da ti niko to nece dozvoliti. Ocigledo je da su namerno napravljena dva foldera. User - gde vi mozete da stavljate i brisete stvari, a drugi Server - gde se verovatno vrsi backup odredjenih podataka ili je sam baza podataka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Moraš da napišeš još neki podatak 17.06.2019. 13:52 #657261

status: user
broj poruka: 4228
1. Koji nas (marka, model)?
2. Kako je povezan (mreža ili usb)?

@neXus2000 ti je napisao ono što je uobičajeno kod tih uređaja, ali da bi ti neko više pomogao...

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs