Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Da podelim tuzno iskustvo sa Bitkoinima.
STRANA 1 OD 1
ramzesIII Da podelim tuzno iskustvo sa Bitkoinima. 20.06.2019. 14:25 T66932

status: user
broj poruka: 1017

Na zalost otisla mast u propast, ali eto da upozorim kolege pa da se ne desi jos nekom ovako nesto.
Elem, imao sam blockchain wallet i posto sam ispraznio moj deo valuta ostalo je jos 0.29 btc od drugara.
Konacno posle godinu i po cekanja vrednost je dostigla pocetnu investiciju i moj dragi drugar odluci da proda.
Na sinovljevom racunaru koji nema viruse, otvorim wallet u browseru potrazi mi da u email dodam browser u trusted device naravno kliknem na link i procedura prodje normalno.
Pojavi se 2380 eura i u sledeceoj sekundi se pojavi 0.0 eura, a dole iskrsne transakcija, panicno sam jurio po internetu opciju da se kanceluje medjutim to traje nekih 5 minuta i 2.3 hiljadica bespovratno ode.
Novac nije moj, ali gorko iskustvo je ostalo, sve vreme razmisljam u kom trenutku je kompromitovan nalog, ali ne mogu nikako da shvatim.
Taj wallet sam otvarao zadnji put pre nekoliko meseci i otada je bio mrtav, kao sto ce i ubuduce biti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Ludilo čoveče... 21.06.2019. 19:01 #657348

status: user
broj poruka: 393
Bas mi je zao. Zamisli da si imao neku bas veliku sumu. I ovo nije malo, ali... Da li si saznao kako se tako nešto uopšte desilo?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez desavaju se takve stvari 21.06.2019. 20:08 #657352

status: user
broj poruka: 994
meni 0.15btc otislo u propast i za malo jos pola btc
onaj zlotvor koji menja bitcoin adresu kad ti se provuce u komp....
znaci tekst mozes da iskopiras adresu bilo koje valute takodje ali kad uneses btc adresu
kako prepozna da je btc i odakle mu cela baza podataka sa milionima btc adresa nemam pojma ....
posaljem btc sa menjacnice na drugu, stigo mail iste sek i po automatizmu na hiljade puta sam to radio potvrdim mailom...
odose na njegovu adresu pisao supportu normalno bilo kasno a i samo moja greska ...
pogledam adresu koja me osakatila ima sta da vidim za samo 3 dana 164btc je ukrao na tu adresu ko zna koliko ih koristi

dignem novi svez sistem kako neznam ali namece mi opet njegovu adresu kad ides na paste ili ctrl v.....onda sam iso na zero format i tu ga se resio ...proslo mozda jedno mesec dana proveravao svaku transakciju i krenem da saljem 0.5 btc i delic sekunde pre klika na potvrdu uocim jbt da je adresa skoro pa ista ko moja ali nije malo je falilo da mu ode jos 0.5 btc u ruke i to pri ceni od oko 16000usd za btc...
zero format prvo i od tod tada sam instalirao linux mint i nemam vise problema

proverio tu drugu adreseu osakatio u to vreme vec bio 20desetak btc ljudima ....kasnijer je poceo da napada zcash adrese za ostale neznam ali znam da se provlacilo po vestima

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Mozda sam bio konfuzan u objasnjenju. 21.06.2019. 22:41 #657358

status: user
broj poruka: 1017
Jedino sto sumnjam je da je neko usao na moj email i da je tu procitao passworde i usere od blockchain-a.
Ali poenta je da je otislo 2.3 sa racuna i sad me panika hvata kako da pristupim `my ether wallet` gde imam mojih 7 eth.

I bas zbog toga svima ostalima preporucujem maksimum opreznosti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.06.2019. 23:36 #657360

status: user
broj poruka: 9460
Auu kakav bedak

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lexusbg BTC 22.06.2019. 00:06 #657361

status: user
broj poruka: 8
Da li imate neke antiviruse?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez Re: Mozda sam bio konfuzan u objasnjenju. 22.06.2019. 00:24 #657362

status: user
broj poruka: 994
digni linux i pristupaj odatle

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: Jedino sto sumnjam je da je neko usao na moj email i da je tu procitao passworde i usere od blockchain-a
:: Ali poenta je da je otislo 2.3 sa racuna i sad me panika hvata kako da pristupim `my ether wallet` gde imam mojih 7 eth
::
:: I bas zbog toga svima ostalima preporucujem maksimum opreznosti
::
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Za sigurnost 22.06.2019. 07:57 #657366

status: user
broj poruka: 1328
speciajačan account na nekom sigurnom serveru kao recimo hotmail i two step verification i pristupiš preko live Linuxa sa USBa.
Ti si još dobro prošao, neki tip izgubio preko 5 miliona dolara, imao Bitcoine na nekom disku još iz veremena kada nisu vredeli puno. Kada se setio ispalo da je bacio taj disk.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs