Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Office Pc pobrljavio od mobilnog???
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Office Pc pobrljavio od mobilnog??? 27.06.2019. 16:31 T66948

status: user
broj poruka: 4506
Office masina pobrljavila

Elem sta se desilo, bar kako radnica kaze. Pc radio normalno, stavila je mobilni na kuciste jer je tu blizu uticnica za punjenje i u tom trenutku je poceo da pisti i ugasio se komp.


1. Uglavnom drzimo mobilni tu pored ili na kucistu jer je to mobilni /citac za Fit pass tako da to nije prvi put.

2.da li je tako nesto uopste moguce, tipa neka EM smetnja?

3.PC se upali, osetim da rade ventilatori ali nema slike nikakve na monitoru

4.cupao sve periferije i sve zivo mimo misa i tastature kao i napajanje i pokusao samo sa osnovom da upalim.

5.vadio sve kablove od monitora i ostatka

Da li mogu jos nesto probati?

6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Office Pc pobrljavio od mobilnog??? 27.06.2019. 21:18 #657455

status: user
broj poruka: 1327
Toliko baš ne može da pokvari, možda malo da zasmeta bezžičnim miševima ili WiFi. Ja bih pošao od napajanja.


:: Office masina pobrljavil
::
:: Elem sta se desilo, bar kako radnica kaze. Pc radio normalno, stavila je mobilni na kuciste jer je tu blizu uticnica za punjenje i u tom trenutku je poceo da pisti i ugasio se komp.
::
::
:: 1. Uglavnom drzimo mobilni tu pored ili na kucistu jer je to mobilni /citac za Fit pass tako da to nije prvi put.
::
:: 2.da li je tako nesto uopste moguce, tipa neka EM smetnja?
::
:: 3.PC se upali, osetim da rade ventilatori ali nema slike nikakve na monitor
::
:: 4.cupao sve periferije i sve zivo mimo misa i tastature kao i napajanje i pokusao samo sa osnovom da upalim.
::
:: 5.vadio sve kablove od monitora i ostatk
::
:: Da li mogu jos nesto probati?
::
:: 6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 28.06.2019. 00:23 #657458

status: user
broj poruka: 4506
Ma da nema sanse ...ali reko ajde da vidim. Ma napajanje je 99 % , skavi je*eni put kad je otisao office pc bilo je napajanje. Moracu da uzmem 200e Evgu za pc od 200e da ne razmisljam.


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Čupavi... 28.06.2019. 03:57 #657464

status: user
broj poruka: 3737
Ja sam lično prisustvovao situaciji kada dell latitude biva zaključan spuštanjem mobilnog na isti...pa ti vidi :)...ten times in a row...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Čupavi... 28.06.2019. 07:43 #657466

status: user
broj poruka: 1327
Lol. malo velika razlike između zaključavanja sistema i prženja elektronike !!!!


:: Ja sam lično prisustvovao situaciji kada dell latitude biva zaključan spuštanjem mobilnog na isti...pa ti vidi :)...ten times in a row..
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Probaj da mu izvadis sve komponente sa ploce ako vec nisi 4. 28.06.2019. 10:54 #657469

status: user
broj poruka: 9381
Ocistis i sasatavis ponovo. Moze tako memorija da zeza, da zeza samo jedan pin i onda je ploca registruje pa ne daje nikakav bip.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Re: Re: Čupavi... 28.06.2019. 13:34 #657470

status: user
broj poruka: 997
:: Lol. malo velika razlike između zaključavanja sistema i prženja elektronike !!!
::
::
:: :: Ja sam lično prisustvovao situaciji kada dell latitude biva zaključan spuštanjem mobilnog na isti...pa ti vidi :)...ten times in a row..
:: :: support normalit
:: ::
:: :: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
:: ::


Covek prica o `slucajnostima`....



U svakom slucaju vidi napajanje pod broj jedan ili mozda ploca (manje verovatno), sta je mogao kabal ako je neispravan da kratko spoji 5V na usb portu ali tada ne bi crklo napajanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Može biti da struni kabl nije bio 28.06.2019. 14:44 #657472

status: user
broj poruka: 4228
lepo uključen u napajanje. Proveri kabl, da li je bilo nekog prženja.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 28.06.2019. 15:51 #657475

status: user
broj poruka: 4506
Dell lap ima neko magnetno zakljucavanje, zato se ugasi zbog mobilnog.


Odneo u servis, monitor - radi. Kuciste - radi.

Odnesem u firmu nazad, ne radi opet.

Odoh po VGA kabl, (sad je bilo na DVI) ako ne radi opet ima da ga bacim u smece


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Može biti da struni kabl nije bio 28.06.2019. 15:57 #657476

status: user
broj poruka: 4228
Vidim da sam pogrešio - proveri strujni kabl monitora.

Pozdrav!

Vlada

:: lepo uključen u napajanje. Proveri kabl, da li je bilo nekog prženja
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 28.06.2019. 16:00 #657478

status: user
broj poruka: 4506
Cupao sam ih sve zive pet puta evo i sad opet, nista ali monitor ima power tako da nije do strujnog.


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Onda proveri sa 28.06.2019. 16:07 #657479

status: user
broj poruka: 4228
drugim računarom, drugim monitorom. Najbolje na nekom drugom radnom mestu.

Sve mislim da je neki problem sa strujom (kablovi, produžni...).

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 28.06.2019. 16:17 #657480

status: user
broj poruka: 4506
Uzeo VGA umesto DVI novi kabl i evo radi.

Jebem mu nanu naninu samo da te nesto jebe bez razloga

hvala ljudi


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ha 29.06.2019. 22:42 #657498

status: user
broj poruka: 5696
Ja sam imao SLICAN problem sa EM

Naime, imao sam novu masinu, nove kablove i nove LCD. Sve sklopljeno sa brandiranom opremom. U mojoj sobi, u cosku sobe nisam imao sliku na DVI kablu. Odnesem masinu u drugu sobu sve radi ko sat. Stavim kod mene u cosku opet, samo VGA kabl i sve radi.

Dok to nisam otkrio menjao sam sve i svasta misleci da je rckla ploca, grafika ili monitor, nosio u servis i nista. Naprosto, postoje situacije kada neoklopljene komponente uz sumarne EM talase daju cudna ponasanja.

Moj sadasnji home server, ako dok radi, usisam preko grilla ili ga prebrisem praskom on se zamrzne tj. slika ostane na ekranu ali nista ne reaguje, mora hard reset. Masina isto od probranih komponenti, mozes da je prevrces, udaras palis-gasis sve fercera ali ako predjes praskom ili usisivacem s prednje maske kucista on se upuca.
`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 29.06.2019. 23:02 #657499

status: user
broj poruka: 18940
Zasto brises server praskom i usisavas dok je upaljen? Ajde da ga brises nekom pamucnom krpicom, ali ne bi smelo ovo. Server, a i ostalo se ne dira dok radi, kad hoces da ocistis, lepo ga ugasis, iskljucis kablove od struje, pa na kompresor, ili sa suvim cetkama otklanjanje prasine.

Evo bas sam pre par dana napravio stetu dok sam podizao sistem na Supermicro ploci, planirajuci da je kad zavrsim sve ubacim u kuciste. Slucajno mi se desi da spojim 2 pina gde ide ventilator i spalim 2 SMD komponente kao od sale. Koliko god da sam pazljiv, desi se, jer nisam radio propisno.

Iskreno, cuo sam svakakve stvari, ali licno nikad nisam imao ovakva fantomska desavanja koja se pominju.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: >> 30.06.2019. 08:03 #657501

status: user
broj poruka: 1327
Ma nema mobilni dovoljno energije da EM upali micro LED a kamoli da ugasi PC u metalnoj kutiji pa čak ni bez nja.
Ovako kako on čisti je čačkanje mećke, prašak, usisavanje (ili divanje), čačkanje unutra dok radi, brrrrr to se jednostavno ne radi. Može da prođe koji put ali dovoljno je jedan put da se nešto dogodi. VGA je analog pa joše može neki jači EM da pobrka signal, ostali ne, jal radi, jal ne.


:: Zasto brises server praskom i usisavas dok je upaljen? Ajde da ga brises nekom pamucnom krpicom, ali ne bi smelo ovo. Server, a i ostalo se ne dira dok radi, kad hoces da ocistis, lepo ga ugasis, iskljucis kablove od struje, pa na kompresor, ili sa suvim cetkama otklanjanje prasine
::
:: Evo bas sam pre par dana napravio stetu dok sam podizao sistem na Supermicro ploci, planirajuci da je kad zavrsim sve ubacim u kuciste. Slucajno mi se desi da spojim 2 pina gde ide ventilator i spalim 2 SMD komponente kao od sale. Koliko god da sam pazljiv, desi se, jer nisam radio propisno
::
:: Iskreno, cuo sam svakakve stvari, ali licno nikad nisam imao ovakva fantomska desavanja koja se pominju
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Napajanje 30.06.2019. 10:22 #657503

status: user
broj poruka: 7695
imao sam jedan slucaj kod drugara ,stavio je mobilni preko noci da se puni na PC i tokom noci nesto je puklo ko petarda,nije radilo ,kad sam zamenio napajanje sve OK.Otvorim to gde je puklo nesto ,vidim mali elektrolit se rascveto ,zamenim ga i radi i to napajanje.Doduse napajanje je bilo neko kinesko djubre ,pa me i ne cudi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Napajanje 30.06.2019. 13:09 #657504

status: user
broj poruka: 1327
Možda zbog struje koja je vukao telefon ali nikako zbog nekog EM-a.


:: imao sam jedan slucaj kod drugara ,stavio je mobilni preko noci da se puni na PC i tokom noci nesto je puklo ko petarda,nije radilo ,kad sam zamenio napajanje sve OK.Otvorim to gde je puklo nesto ,vidim mali elektrolit se rascveto ,zamenim ga i radi i to napajanje.Doduse napajanje je bilo neko kinesko djubre ,pa me i ne cudi
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ne znam sta je bilo tacno 30.06.2019. 16:48 #657506

status: user
broj poruka: 7695
cim sam promenio elktrolit ,napajanje je proradilo ,cinjenica je da on ima variranja napona na mrezi od 220 V posto zivi na periferiji Beograda ,da li im je slaba trafo stanica ili ne znam sta vec ,zato je bolje za te ljude sto imaju variranje mreznog napona da nabave UPS.Posto je bilo sh l b napajanje moze se sumnjati i u kvalitet elektrolita ,inace i on je koristio komp kao office masinu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ne radim to ja 30.06.2019. 21:08 #657510

status: user
broj poruka: 5696
Nego sam otkrio da mi se povremeno zamrzne sitem, i onda sam, troubleshootujuci otkrio da zezna usisava oko njega i brise ga praskom. Tadam sam posumnjao na to i reprodukovao problem, kako bi uradio svaki pismen QA inzenjer. Dakle, ne radim to, nego sam tako oktrio ovu `nadpojavu` u mom slucaju. Jer cesto sa posla se kacim na home server i nekad ne mogu, a uzrok je bilo spremanje kuce moje zene :D

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 30.06.2019. 22:01 #657511

status: user
broj poruka: 18940
Tako si napisao, da sam pomislio da si ti, ali dobro je :)
Ja sam to resio, tako sto sam svu svoju opremu prebacio u sobu koja se ne brise

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 01.07.2019. 01:27 #657512

status: user
broj poruka: 1586
Evo i dan danas, kada Samsung mobilni stavim ispod monitora, Benq inace, kada neko treba da me pozove ili stine poruka, monitor se ugasi :) Ni na jedan drugi mobilni ne raguje, samo na njega :D

Kada stavim mobilni u ladicu ispod cd plejera u kolima, povremeno cd plejer pocne da salta izmedju radija, cd-a i aux-a, dok ne sklonim mobilni. Ispostavilo se da mu smeta kada je ukljucen bluetooth, inace ga cd plejer nema.

Uvek ce vise smetni biti sa signalima tamo gde je digitalni prenos signala, jer mora da postoji i oscilator sa odredjenom frekvencijom na kojoj radi doticni data protokol, ecimo 12/24 MHz za USB 2.0, itd....

A staticki elektricitet je vec prica za sebe, no lako resiv...


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Ne znam sta je bilo tacno 02.07.2019. 08:43 #657525

status: user
broj poruka: 1327
Dobar i malo predimeonzisan PSU može da `proguta` napone od 110 pa do 250v a USB ne zavisi od PSU nego od VRM-a na ploči.


:: cim sam promenio elktrolit ,napajanje je proradilo ,cinjenica je da on ima variranja napona na mrezi od 220 V posto zivi na periferiji Beograda ,da li im je slaba trafo stanica ili ne znam sta vec ,zato je bolje za te ljude sto imaju variranje mreznog napona da nabave UPS.Posto je bilo sh l b napajanje moze se sumnjati i u kvalitet elektrolita ,inace i on je koristio komp kao office masinu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 02.07.2019. 13:07 #657532

status: user
broj poruka: 4225
@Count
E hvala ku.cu da neko adekvatno odgovori za USB.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs