Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Sistem ne moze da iskoristi vise/preko 90% RAM
STRANA 1 OD 1
1AGRESSOR Sistem ne moze da iskoristi vise/preko 90% RAM 05.07.2019. 22:01 T66961

status: user
broj poruka: 819
imam 16 Gb rama radio sve testove i racunar radi stabilno

ali u sledecim situacijama se desava problem

igram battlefield v zatim samo spustim igru i pokrenem firefox koji ima puno tabova koji nisu aktivni dok se ne knlikne na njih ali sve jedno opet to uzima ram i sporo se pokrece sto je normalno i to nije problem

ono sto se desi nakon toga a sto se nije desavalo nikada pre jeste problem

cim firefox zavrsi sa ucitavanjem i ja hocu da otvorim neku stranicu ili se igrica zatvori bez prijave greske ili firefox crash

dok se sve to desava ja pratim kroz task manager i dok ima manje od 2.4 GB slobodno odma crash sto znaci da nesto ogranicava puno iskoriscenje rama


ne mora da bude firefox mogu isto tako da spustim igricu i da pokrenem vise drugih programa i isto se desi



sta ogranicava sprecava puno 100% iskoriscenje RAM ???




NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Sistem ne moze da iskoristi vise/preko 90% RAM 05.07.2019. 23:34 #657579

status: user
broj poruka: 1261
Ne bih ja rekao da ti imaš problem sa iskorišćenjem RAM-a. Drugo, ne mogu da poverujem da si samo sa igrom i tabovima napunio tih 16GB, koliko god da ih ima. Ali uzmimo i da jesi, biće pre da je tu neki problem druge vrste. Nisi napisao konfiguraciju pa da mogu malo preciznije da naslutim o čemu je reč. Ono što mi ovako na slepo pada na pamet je da imaš recimo SSD sa koga si uklonio virtuelnu memoriju tj Page File, ili u potpunosti ugasio, pa kada dođe do gotovo celog punjenja RAM-a nastaju problemi. Imaj u vidu i da je određeni deo RAM-a hardverski rezervisan. Kada sam svojevremeno imao 16GB memorije testirao sam koliko aplikacija mogu da otvorim kako bih napunio ceo RAM. Otvorio sam ravno 120 prozora, tj sve što sam imao instalirano na hardu. Neke od aplikacija nisu bile nimalo naivne, tipa Visual Studio sa otvorenim ogromnim projektom ili PhotoShop sa jako velikim PSD fajlom sastavljenim iz gomile layer-a i ko zna čega još. Sve u svemu uspeo sam da napunim jedva 12.5 GB a taskbar mi je zauzimao više od pola ekrana. Ako nađem negde screenshot okačiću.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 06.07.2019. 00:39 #657580

status: user
broj poruka: 819
da pagefile je iskljucen hardware reserved 93.1 MB a windows koristi oko 1.7 GB

link do moje konfiguracije je u podpisu





NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Malo usmerenje 06.07.2019. 07:30 #657581

status: user
broj poruka: 6643
.... u naslovu si stavio moj odgovor: win ne radi na količinu, već na procenat memorije. Dakle, ako ima 1Gb ili 16Gb, win mora da radi, a radi tako što rezerviše i koristi procente dostupnog. Kad je memorije malo, onda rezervisani deo `ubija` onaj stvarno korišten, a kad je ima više, - e, onda je i taj rezervisani deo veći. Što više memorije to je iznos procenta koji se ne koristi - tj. rezervisan je, veći. Nema 100%. Win pre posegne za virtuelnom memorijom nego da spuca 100% ram-a. Tako da je situacija kada se dođe do 100% ram-a pre neki win bag nego redovna situacija koju možemo dostići našim eksperimentima kakve ste vas dvojica pominjali. Zato što je to kapitulacija windowsa kao os-a ako dozvoli takvo stanje.
Ovde pre sumnjaj na neki bag, možda i windowsa, a možda neočekivanih stvari, koje dovode do naglog i nekontrolisanog od os-a curenja memorije i kraha. Recimo, trenutno je najčešći usled korištenja adblockera. Google je u ogromnom ratu protiv adblockera i sada chromium dovodi do nestabilnosti i kraha windowsa ili drugih problema ako je na računaru instaliran jedan ili obično bar dva adblokera (za video i za zvučne reklame...).... Dakle, nije taj softver za blokiranje u pitanju - jer je sve radilo ok kada je instaliran i neko vreme posle, nego google i chromium koji su se mahnito `ažurirali` prethodnih meseci - odnosno većina browsera koji se na njemu baziraju, i to im MS dozvoljava jer su ogromne pare od reklama u pitanju.
Skraćeno: uzrok kraha može biti bug windowsa, bugoviti softwer ili drajveri koje imaš na sistemu. Ja bi ovo prihvatio kao dijagnozu tek kada bi se isto desilo i na linux-u.



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ukljuci swap/paging, bez obzira na to sto imas 06.07.2019. 18:20 #657586

status: user
broj poruka: 10985
16 GB ``pravog`` RAM-a.
https://is.gd/YZu7CP

``...Some programs may even refuse to run.

In summary, there’s no good reason to disable the page file – you’ll get some hard drive space back, but the potential system instability won’t be worth it.``

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 06.07.2019. 19:48 #657587

status: user
broj poruka: 819
stavio pagefile 2.5GB i radi zauzece 99% 4 MB slobodno :)

e sad jos nekoliko testova da odredim najmanji moguci pagefile

HVALA SVIMA !!!



NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ... 06.07.2019. 23:38 #657590

status: user
broj poruka: 4659
ne trebaju ti testovi, sa gomilom tabova+online video se rola i BF5 zauzece ide do 12ak GB, Page file BI TREBALO da bude RAM 16+16GB page na primer, ali posto ja znam da nema sanse da napunim ni 15gb, stavio sam 8gb Page, i za sad je sve stabilno, tamo za neku godinu kad krenu igre sa vecim zauzecem povecacu Page, dakle stavi 8GB pa ako zafali stavi 16GB.




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: stavio pagefile 2.5GB i radi zauzece 99% 4 MB slobodno :
::
:: e sad jos nekoliko testova da odredim najmanji moguci pagefile
::
:: HVALA SVIMA !!
::
::
::
:: NISTA BEZ KABLA
:: https://pastebin.com/SpqMpJkY
:: ^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs