Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Lenovo g50 ????
STRANA 1 OD 1
markoin Lenovo g50 ???? 30.07.2019. 18:46 T67006

status: user
broj poruka: 272
Pozdrav forumaši,
Imam problem sa laptopom, kako sam imao neku havariju u elektro instalaciji kući svi adapteri, punjači koji su mi bili u struji su pocrkali. Kupio sam nov adapter za laptop i kad sam ga uključio video sam da je i baterija crkla. No to nije problem kako se to desilo, upalim laptop digne sistem i radi par minuta i samo se ugasi. Posle toga neće da se upali dokle god ne isključim punjač (adapter ) iz struje sačekam malo da se žuta lampica na adapteru ugasi i onda ga ponovo uključim u struju i u laptop, on se upali i opet se ugasi posle 1 do 2 minuta. To se isto dešava kada i bateriju izvadim iz njega.
Molim za savet.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Za pocetak moras da probas sa drugim punjacem 30.07.2019. 19:33 #658040

status: user
broj poruka: 9381
Da eliminises opciju da je i taj novi felerican.
Da li je u pitanju originalni punjac ili univerzalni?

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zxcvbnm Probaj sa originalnim punjačem 30.07.2019. 19:55 #658041

status: user
broj poruka: 183
Na lenovo laptopovima sam često imao problem da neće da rade sa zamenskim punjačima, tj rade ali bateriju neće da pune. Ako imaš od koga pozajmi originalni punjač za njega, to će ti 99% rešiti problem sa baterijom (mislim da ti je baterija ispravna) a možda i sa gašenjem laptopa


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoin punjač 30.07.2019. 20:07 #658042

status: user
broj poruka: 272
Imam od koga da pozajmim punjač. Trenutno sam ga odneo u servis gde sam kupio punjač da proveri šta je. Sutra kad ga uzmem nazad probaću sa originalnim punjačem. Ako je do originalnog punjača da li ima da se kupi original takav punjač?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Lenovo i HP 31.07.2019. 00:12 #658050

status: user
broj poruka: 170
Samo originalni punjači da ne bi imao problema. Skuplji su od univerzalnih neki 300-400 dinara. Za HP do 65W razlika je oko 100 dinara. Za ostale marke možeš i univerzalne ali za te dve najbolje je originalni. HP veoma retko hoce da radi sa univerzalnim čak i sa starijim originalnim punjačem i odgovarajućim adapterom nije htteo da radi. Lenovo nije kao HP ali zna da zeza. Kod HP-a u nekim modelima postoji problem da neće da se uključe bez baterije pa makar bila i mrtva.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoin Lenovo 31.07.2019. 02:34 #658052

status: user
broj poruka: 272
Čuo sam se telefonom sa serviserom gde sam odneo laptop i gde sam kupio punjač. Kaže da je izgleda crklo napajanje u njemu ali sutra će da mi potvrdi šta je tačno. Kaže da je punjač koji sam kupio dobar.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Re: Lenovo 31.07.2019. 21:07 #658062

status: user
broj poruka: 170
Crklo napajanje u njemu? U punjacu? Ili u lap topu?


Dovie`andi se tovya sagain.

:: Čuo sam se telefonom sa serviserom gde sam odneo laptop i gde sam kupio punjač. Kaže da je izgleda crklo napajanje u njemu ali sutra će da mi potvrdi šta je tačno. Kaže da je punjač koji sam kupio dobar
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoin Punjac 03.08.2019. 10:12 #658093

status: user
broj poruka: 272
Resen problem. Bilo je do punjaca par dana je bio u servisu promenuo je punjac i sa tim radi i puni bateriju. Hvala na savetima
Pozdrav forumasi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs