Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Zamrznuta slika sa sve mišem?
STRANA 1 OD 1
nekineko Zamrznuta slika sa sve mišem? 04.08.2019. 21:36 T67012

status: user
broj poruka: 126
Ne znam u koju kategoriju bih ovo stavio ali treba mi pomoc.Ceo dan kod ortaka pokusavamo da resimo problem.Nekoliko dana mu se samo zaledi slika ostane kursor misa u polozaju u kom je bio,sa sve operom ili you tube i slično,Čuje se da radi dalje ali sve zamrznuto.Sistem smo stavili nov pre tri nedelje i nedelju dana je radio ok pa je počeo da koči.Ima maticnu gigabyte a320m,ryzen 5 2400g,dva puta po 8 giga RAM i rx 580 karticu i LC napajanje od 600w,SSD i hard disk.Sve smo to tada spakovali i prvoo je radilo pa je počelo da zamrzava.Danas smo vadili jedan po jedan RAM,skidali hard disk,vadioli i vracali grafiku,proveravali sve kablove ali i dalje ista priča.Instalirali nove drajvere,čipset...Sad je dilema najveca dal je garfička napravila neki konflikt sa integrisanom grafikom koju ima ryzen 5 2400g ili je mozda nesto drugo?Sta li bi mogao da bude razlog da ostane tako zamrznuta slika,da nema nikakvih linija,crnog ili plavog ekrana.Inace odradili smo i test memorije i hard diska sve ok.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Prvo na sta sumnjam je mobo - 04.08.2019. 22:00 #658111

status: user
broj poruka: 10984
- od gigashitbajta ni najskuplju plocu, poklonjenu, ne bih stavio u moj PC. Ipak, procunjaj po njihovom sajtu, vidi ima li novih bios-a.

Drugo, proverio bih rad PSU-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Slažem se sa @tortojed 04.08.2019. 22:10 #658112

status: user
broj poruka: 4227
Može biti da je do tih 600 W. Imate sreće što je taj procesor, pa možete da probate BEZ rx580, da vidite kako će da radi.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Ree 05.08.2019. 14:34 #658118

status: user
broj poruka: 583

Win 10 ?
Neki update....mozda pravi problem..

Power konfiguracija ili obrisi update..system restore




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E, to sto je predlozio gost. Generalno, pre 05.08.2019. 15:51 #658120

status: user
broj poruka: 10984
bilo kakvog ispitivanja hardvera, ispitati softver. Narocito ako je ``sve radilo kako treba do malopre``. Zatim i valadarkov predlog...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 Re: Zamrznuta slika sa sve mišem 05.08.2019. 17:31 #658121

status: user
broj poruka: 393

Desavalo se drugaru sa R9 280 ista stvar i wake up je takodje bio problem, pomagao samo restart `na dugme`. Reseno tako sto je probao vise verzija drajvera dok nije uboo neki koji radi kako treba...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 3 slucaja su mi se tako desavala 06.08.2019. 13:11 #658124

status: user
broj poruka: 4654
Kod mene mi se desavalo da se prilikom pokretanja racunara zamrzne, a nekad i dok sam u windowsu(ako uspem da dodjem do windowsa), prvo mi je problem bio jer se Kingston i Patriot memorije ne podnose bas najbolje, posle toga sam ustanovio da je kartica mrdnula malo u slotu i nije imalo dobar kontakt, ja nisam ni obracao paznju ali lampica za napajanje na kartici treba da bude plave boje(kod mene je ta boja) ako je sve u redu, ako nije onda je crvene boje.

Dalje, desavalo se da se zbog drivera za USB 3 zamrzava windows, to je bilo kod jednog drugara, a kod drugog je bio problem sa integrisanim GPU koji nije hteo da prihvata driver, tj cim se instalira ili radi malo pa se zamrzne, ili bude plavi ekran.

Kod brata sam primetio da je `quick boot` opcija u biosu pravila problem, odmah je zamrzavala ceo kompjuter.

Takodje mozda treba manuelno podesiti clook i latencije memorija i voltazu.

Napajanje mislim da nije problem, ako daje makar 20A za graficku tu nema frke, moje ima oko 20-25A (zaboravio sam tacno koliko) i nema frke, jedino ako je neispravno nesto. Ostaje i ploca da se proveri.



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 07.08.2019. 04:07 #658129

status: user
broj poruka: 4222
I na kraju? Šta je bilo od svega navedenog?
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko Reseno napokon,BIOS 07.08.2019. 17:17 #658134

status: user
broj poruka: 126
Resili smo napokon,problem je bila zastarela verzija BIOS-a koja nije dozvoljavala da se instalira ceo novi drajver za graficku.Bila je prva jos verzija BIOS-a i mi lepo instalirali redom jednu po jednu dok nismo dosli do najnovije .Posle je normalno instalirao ceo drajver za graficku i evo sad par dana radi sve normalno.Napravili su veliku zavrzlamu sad kad je izasla treca generacija procesora a nisu sve bas pripremili unapred ali bitno je da se sve resi na kraju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs