Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Cudan problem sa kompom
STRANA 1 OD 1
Kelt Cudan problem sa kompom 13.08.2019. 15:03 T67022

status: user
broj poruka: 394
Imam cudan problem sa kompom, konfiguracija je Asus Prime A320M-K,Ryzen 2200G, 2x2GB rama, Seagate HDD od 1 TB. Zbog zezancije oko trazenja drajvera nemoguce je instalirati W7/W8.
Instalirao sam vise bildova W10, skidanih preko Windows ISO downloader-a. Znaci nista torenti, neke budzene varijante. Zadnje sam probao Windows 10 Enterprise LTSC OptimaMod(to jeste sa torenta),po preporukama sa foruma, kao
najstabilnija verzija.Apdejtovao BIOS, proverio firmware HDD(nema novijeg),instalirao drajvere za cipset pa za grafiku.

Instalacija prodje bez ikakvih gresaka,komp moze da se koristi normalno. Nekad mesec dana, nekad par dana. Pri ukljucivanju kompa, ne moze da se `digne` win, ode u Recovery. I nista ne pomaze sem ponovne instalacije. Znaci nikakvih
problema nema kada ugasim komp, pri sledecem paljenju nece u win. Ponavljam, nekad se desi posle nedelju dana, nekad posle mesec ukljucivan je bio 100 puta.

Proverio memoriju sa vise programa, zadnje sam proveravao sa MemTest86 sa najdetaljnijim testom. Sve super, nema greske. HDD proveravao sa 5-6 programa koji su na HirenCD-u. Danas sam proverio sa Seagate-ovim programom SeaTools.
Nema bed sektora, nema nikakvih problema. Ali komp jeDe pa jeDe. I uglavnom je svaki put drugi stop code, zadnja dva sam zapamtio: Memory Management i NTFS File System. I ne znam vise sta da radim. Nemam mogucnosti da menjam
komponente pa da testiram sta je problem, jedino da kupujem jednu po jednu novu. Ima li neko ideju?

___________________________________
ERIN GO BRAGH
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 13.08.2019. 16:34 #658180

status: user
broj poruka: 18930
Nije to nista stabilnija verzija, nego sa premium feature-ima.
Nisi pomenuo da si probao, mozda da probas sa drugom verzijom Win-a? Neka pro proverena verzija, skinuta sa proverenog sajta?

Evo npr. ovde: https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=cf6b84d9

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 13.08.2019. 16:44 #658182

status: user
broj poruka: 394
Jesam, napisao sam da sam probao vise verzija, razni bildovi,cista instalacija

https://imgur.com/a/XOlH0cY

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Najlakše što možeš da uradiš i probaš je 13.08.2019. 18:18 #658185

status: user
broj poruka: 4227
zamena sata data kabla (drugim) i zamena sata power konektora.
Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spec hdd/ssd 13.08.2019. 20:56 #658187

status: user
broj poruka: 199
Imao sam identican problem sa slicnom masinom, ploca je bila asrock, memorija 1x8gb i slicno se desavalo, moze da radi i par dana po vise sati kako treba a moze nekad u danu da ima po 5-6 restarta i na ilde.

Na kraju je problem bio u SSD-u.

Ti koliko vidim imas hard disk, probaj ovo sto je vladarko naveo a posle ako imas neki drugi hard disk, a ne bi te puno kostalo da uzmes nov ssd od 120gb samo za windows
ako bas nemas drugog izlaza.

Nece da se baci kasnije, i odradi poslednji Windows 10 verzija 1903 i ne kaci ga na net, nego poskidaj drajvere rucno sa asusovog sajta ,sve sem drjavera za grafiku i chipset i skini poslednji drajver za chipset/grafiku sa amd sajta.

Pa ga onda nakaci na net i odradi jos to malo update-ova sto je ostalo.

Racunar ti ocigledno korumpira windows fajlove, a to se uglavnom desava zbog neispravne memorije sto kazes da nije, sata kablova ili hard diska.

Mala je verovatnoca da je nesto drugo u pitanju. Moze da se desi ali ne bih rekao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Najlakše što možeš da uradiš i probaš je 13.08.2019. 21:06 #658188

status: user
broj poruka: 9369
Slazem se.
Bez obzira sto si proveravao HDD, ovde je HDD gotovo sigurno uzrok problema. Moras probati ovo, pa ako ne pomogne, moras probati sa drugim HDD ili SSDom.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: zamena sata data kabla (drugim) i zamena sata power konektora
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 13.08.2019. 21:19 #658189

status: user
broj poruka: 394
Uradio sam jos jedan sken HDD-a sa Disk Checkup-om, posle low level format. Zamenio sam kablove, promenio port na maticnoj, skinuo win sa imarkovicevog linka pa cemo da vidimo. Poslusacu i ovo vezano za drajvere. Sad nista od instalacije, mora da se sljaka. Ako opet bude $ranja, uzecu jedan SSD, i ja pretpostavljam da je nesto do HDD-a.

Hvala svima na odgovorima

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Jesi li testirao sa mHDD? 13.08.2019. 21:31 #658190

status: user
broj poruka: 4227
On ume ponekad da `namiriše` potencijalno loše /weak/ sektore? Ne mora čak ni da ima loše sektore, ali kada im je pristup veći od 500 ms - to može da bude uzrok nestabilnosti.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 13.08.2019. 22:33 #658191

status: user
broj poruka: 394
Nisam taj, koristio sam 5-6 drugih programa. Sad je kasno, instalirao sam win. Ako se opet nesto desi, mogu i to da probam, Najgori su mi ti problemi kad treba da se smaras i cekas da vidis da li je sve ok ili ne.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Da, ali kako drugačije, ako se sporadično dešavaju? 13.08.2019. 22:45 #658192

status: user
broj poruka: 4227
mHDD se nalazi na Hiren`s boot dvd. Samo moraš da prebaciš u bios-u da je disk mode IDE ili non-AHCI. Ne utiče na podatke. Kad istestiraš - vratiš. 1 TB može da testira i 2 h.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 naveo si opsti error code 13.08.2019. 23:35 #658193

status: user
broj poruka: 4654
pogledaj detaljniji opis errora sa BSOD viewerom, to tako kad je navodno sav HW ispravan je mnogo zajebavancija, jer mogu biti driveri, ili moze biti nekompatibilnost neke komponente sa drugim komponentama, ili nesto od sitnije elektronike da zeza ali kad se sve pretestira opet ne prijavljuje problem...znaci ako odstranis softverski deo problema, moraces ipak da odneses u servis da oni izmenjaju komponente(ako ti nemas mogucnosti) pa da ustanove ako mogu problem.



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: >> 14.08.2019. 06:09 #658196

status: user
broj poruka: 911


To je win koji ubacujemo na POS masine, dosta je osakacen ali bolje radi na slabijim masinama....

:: Nije to nista stabilnija verzija, nego sa premium feature-ima
:: Nisi pomenuo da si probao, mozda da probas sa drugom verzijom Win-a? Neka pro proverena verzija, skinuta sa proverenog sajta?
::
:: Evo npr. ovde: https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=cf6b84d
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko slaba mašina? 14.08.2019. 10:14 #658198

status: user
broj poruka: 6643
... ovo nije slaba mašina, ovo je domaćin mašina za win10.
Nije do win-a. Đaba ga non-stop instalira.
Nego, reci ti nama da li koristiš neki od ad-blockera za youtube? Ili uopšte ad-blockera, za video, za audio fajlove-reklame?
Ako ne koristiš, onda je do hardvera, da li do kontakta ili neke skrivene random mane, bem` ga, to bi moralo sistemom eliminacije. Windows neće da se instalira na neispravan hdd. Ako isti nije neispravan, onda, ili neki softwer-malwer dovodi do korupcije baš esencijalnih za boot fajlova, ili se to dešava zbog narodski rečeno, varničenja tj. lošeg spoja ili neke spoljašnje parazitne struje koja dolazi sa mreže ili preko uzemljenja....
Ako koristiš adblockere, onda, navikni se na popravke instalacije ili reinstalacije win10 by google.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 14.08.2019. 11:54 #658200

status: user
broj poruka: 394
@ Gare87
Ne mogu da ga na`vatam, brzo se promeni ekran. To sto sam napisao sam uspeo da vidim. Bilo je jos nesto sa sitnijim slovima ali nisam zapamtio. Jbg, godine:).


Problem je sto komp nije moj, uzeo sam cerki koja koristi kuci. Nosao sam ga tamo-vamo 10 puta. Na komp uvek instaliram samo chrome, antivirus, igru Apex i to je to. Nista od ostalih programa. Sad sam instalirao sve po uputstvu Spec-a, skinuo win sa imarkovicevog linka, zamenio kabl pa cemo da vidimo,

Kad se bolje setim, prvi put se desilo, barem kako mi je klinka opisala, kad je budala od psa koga ima izvukla produzni kabl i ugasio se komp. Pri sledecem paljenju se prvi put to pojavilo. Moguce da se tu HDD sjebao. Mada, kao sto sam napisao, ni jedan od 5-6 programa za proveru ne nalazi nista. Jedino nisam probao ovaj mHDD. Ako se opet desi, pokusacu i sa njim. Ali u svakom slucaju cu uzeti SSD. Nego gre`ota, nove su komponente, ne mogu nista da dam na reklamaciju kad sve, po testisima, radi.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ... 14.08.2019. 13:17 #658201

status: user
broj poruka: 4654
Ne treba da se `navata` BSOD errori se cuvaju tamo negde po windowsu, koji god error da se desi sacuva se uvek, zato Microsoft kada se desi neki problem sa windowsom ili sa microsoft windows aplikacijama traze error log.

Program koji sam ti preporucio https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html ti lista te errore i mozes da vidis zbog kod fajla se to desi(pod uslovom da uspes da podignes na kratko win ili da udjes u safe mod)

P.s. ako hoces da `navatas` BSOD error moras da ides na advanced startup i da iskljucis automatic shut down after BSOD(ili nesto tome slicno), ali BSOD viewer je detaljniji ako uspes da podignes windows uopste makar na kratko.




:: @ Gare8
:: Ne mogu da ga na`vatam, brzo se promeni ekran. To sto sam napisao sam uspeo da vidim. Bilo je jos nesto sa sitnijim slovima ali nisam zapamtio. Jbg, godine:)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 14.08.2019. 18:42 #658202

status: user
broj poruka: 503
probaj-

-iskljuci u windowsu fast startup

-kad izbacuje razlicite greske svaki put - chipset na ploci je vreo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 Re: Cudan problem sa kompom 14.08.2019. 19:45 #658203

status: user
broj poruka: 402

Koja je ta memorija od 2 x 2GB?!

:: Imam cudan problem sa kompom, konfiguracija je Asus Prime A320M-K,Ryzen 2200G, 2x2GB rama, Seagate HDD od 1 TB
::
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ``Koja je ta memorija od 2 x 2GB?!`` 14.08.2019. 23:37 #658204

status: user
broj poruka: 10984
Koja god da je, upravo bi ona mogla da bude uzrok problema (malo je to za desetku). Prvo sto bih probao - barem 2x4GB neke kvalitetne memorije, i to nekog modela koji je PREPORUCEN za ryzene.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 15.08.2019. 11:25 #658205

status: user
broj poruka: 1198
Sumnjam da je negde kod nas negde kupio 2gb ddr4. Vrv je pogresio, hteo da napise 2x4GB.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 1200 4.0Ghz
8GB G.SKILL 2666mhz DDR4
1x 120GB SSD Patriot Blast, WD 320GB
ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB AMP! Edition
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 15.08.2019. 12:55 #658206

status: user
broj poruka: 394
U pravu ste, moja greska. 2x4 GB Geil Pristine 2400. U pocetku sam digao frekvenciju na 3000 ali posle ovih cudesa sam vratio na 2400.

Ne greje se komp, uglavnom su temperature CPU-a do 60C, imam LC-CC-120 hladnjak i nista nisam klokovao. Zasebnu graficku nemam.

Za sada(pu,pu) sve radi kako treba, drndam, resetujem. Mozda se tripujem ali cini mi se da je mnogo zivlji PC nego ranije.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 15.08.2019. 15:52 #658207

status: user
broj poruka: 9369
Ako si podizao memoriju na 3000 onda je najverovatnije bilo do toga.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: U pravu ste, moja greska. 2x4 GB Geil Pristine 2400. U pocetku sam digao frekvenciju na 3000 ali posle ovih cudesa sam vratio na 2400.
::
:: Ne greje se komp, uglavnom su temperature CPU-a do 60C, imam LC-CC-120 hladnjak i nista nisam klokovao. Zasebnu graficku nemam
::
:: Za sada(pu,pu) sve radi kako treba, drndam, resetujem. Mozda se tripujem ali cini mi se da je mnogo zivlji PC nego ranije
::
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 15.08.2019. 16:03 #658208

status: user
broj poruka: 394
Ma vratio sam odmah posle prvih par problema. Posle vracanja na default vrednost se desilo jos nekoliko puta.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 15.08.2019. 19:10 #658210

status: user
broj poruka: 9369
Onda i dalje ciljaj na hdd.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Ma vratio sam odmah posle prvih par problema. Posle vracanja na default vrednost se desilo jos nekoliko puta
::
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
snaroz resenje 15.08.2019. 19:52 #658211

status: user
broj poruka: 4

u biosu smanji ili stavi auto za podelu memorije za graficki deo na procesoru posto vidim da nemas graficku. sto posto si stavio maximum po difoltu a to nece nesto tako je bilo kod mene

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 15.08.2019. 21:57 #658213

status: user
broj poruka: 394
@VMARC

HDD sigurno menjam ako se opet nesto desi.

@snaroz

Nisam dirao nista vezano za dodeljivanje memorije za graficku. Nisam hteo da opteretim komp, kapiram da je slabasniji za igre. Plan je bio ova konfa pa posle apgrejdi malo po malo. Jedino sam cackao brzinu memorije, jbg od toga zavisi da li ce Vega da bljesne ili ce biti malo bolja od Intel grafike.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 16.08.2019. 11:25 #658216

status: user
broj poruka: 9369
Probaj cisto reda radi sa HDD Sentinelom, ako nisi, mada ga imas i na Hirensu, pa si probao, medjutim probaj ga iz Windowsa. Nije najprecizniji, ali zna da izbaci listu gresaka, ako ih HDD pravi u radu. Ostavi ga da se podize sa Windowsom i neka radi monitoring.
Obe vrednosti i helth i performance moraju biti 100%. Ako i jedna od njih dve ima 99% ili manje, onda ti je gotovo sigurno HDD problem.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: @VMARC
::
:: HDD sigurno menjam ako se opet nesto desi
::
:: @snaro
::
:: Nisam dirao nista vezano za dodeljivanje memorije za graficku. Nisam hteo da opteretim komp, kapiram da je slabasniji za igre. Plan je bio ova konfa pa posle apgrejdi malo po malo. Jedino sam cackao brzinu memorije, jbg od toga zavisi da li ce Vega da bljesne ili ce biti malo bolja od Intel grafike
::
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs