Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Vega 64 ili 1070TI ?
STRANA 1 OD 1
zmajBG Vega 64 ili 1070TI ? 02.09.2019. 08:26 T67053

status: user
broj poruka: 189
Sta biste uzeli treba mi za render 3d modeliranja i sl
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 02.09.2019. 12:43 #658483

status: user
broj poruka: 1060
baci pogled na neki test tih programa kako se ponašaju kada se koristi CUDA a kako kada OpenCL, pa prosudi, naravno ako podržavaju oba.. mada naslućujem da će biti brži sa CUDA

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner ova druga... 02.09.2019. 13:20 #658485

status: user
broj poruka: 7761

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion eh 02.09.2019. 13:22 #658486

status: user
broj poruka: 2480
Zavisi od programa u kom radis. Danas se izbor za CPU i GPU svodi na to da biras koji program je optimizovan za sta.

Ryzen 3900X | Custom loop EK 2x360+2x D5 | Aorus X570-I | AORUS 1080Ti | 2x16GB DDR4 4000MHz | Samsung 970 EVO 512gb | 2x 4Tb WD Red | Corair SFX 600 Platinum |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: ova druga... 02.09.2019. 18:49 #658492

status: user
broj poruka: 189
AUTODESK Civil 3D, Audodesk RSAP, ABAQUS, SOLID WORKS, i nesto malo MAX, DIANA FEA, REVIT


::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 03.09.2019. 07:38 #658498

status: user
broj poruka: 18940
Mislim da je realnije poredjenje Vega64 ili nVidia Quadro, po meni Vega64 daje vise za novac. Ne bavim se renderingom, tako da uzmi moj odgovor sa rezervom, ali mozda ti pomogne da dalje odlucis.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Sta je prioritet... 03.09.2019. 10:52 #658501

status: user
broj poruka: 7761
GPU render zavisi od programa koji koristis...
Modeliranje nema nikakve veze da li je AMD ili nVidia...

E sad sta je prioritet tj. u modeliranju ces provoditi daleko vise vremena a rendaljku na kraju... ja bih rekao da je tebi prioritet dobar CPU a ne GPU...

Na poslu imam Quda GPU a kuci AMD graficku i ja nisam primetio neku bitnu razliku u brzini modeliranja... moja aktivnost se tu zavrsava zato sto je moj prozivod crtez a ne slike i video... tako da moje misljenje uzmes sa rezervom...

Za render bih uvazio misljenje kolege sa furma po nickom @DaSickSyst, on dosta modelira i nakon toga renderuje...

Opet kazem za mene je nebitno sta je bolje i da li ce nesto biti 100% brze ako render traje manje od jednog sata ako na modeliranje utrosis nedelju i vise dana... no to je smo moje misljenje...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: ova druga... 08.09.2019. 21:33 #658608

status: user
broj poruka: 9122
Cao,

Veliki broj softvera je baziran na nVidia iRay engine-u, tako da bih ti u tom slucaju preporucio nVidia grafiku.

Sto se tice brzine modeliranja, razlika je tek primetna kod ogromnih modela sa nekoliko 1000 3D modela (govorim za SolidWorks). Najbolji video koji testira Quadro, FirePro i gejmerske grafike ti je dostupan ispod:
https://www.youtube.com/watch?v=2JmWrO2bcsQ

Kao sto vidis performanse zavise od softvera do softvera.

Ukoliko se odlucis na nVidia grafike, moj ti je savet da kupis RTX grafiku jer ce uskoro svaki rendering engine podrzavati RTX tehnologiju + 2xxx serija je donela oko 30%+ boljih performansi po CUDA core-u, tako da je u rendering zadacima neki RTX 2060 Super verovatno brzi od 1070Ti.

Dodatno moras da obratis paznju i na kolicinu VRAM-a, jer svaki rendering softver privremeno cuva scenu u VRAM-u. Imaj na umu ako nemas slobodnog VRAM-a, dobar deo softvera celokupnu scenu prebaci u RAM memoriju, sto ujedno znaci i da ne mozes vrsiti GPU render, vec iskljucivo CPU render koji je neuporedivo sporiji. Neki optimum je 6GB-8GB VRAM-a.

Koliko sam cuo Autodesk ima neku tehnologiju da se share-uje VRAM i RAM, ali to ti neko ko ima vise iskustva moze reci :).

Pozdrav!

:: AUTODESK Civil 3D, Audodesk RSAP, ABAQUS, SOLID WORKS, i nesto malo MAX, DIANA FEA, REVIT
::
::
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs