Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ass-Rocking izbacio strawa plochu za AMDeku:
STRANA 1 OD 1
tortojed Ass-Rocking izbacio strawa plochu za AMDeku: 05.09.2019. 18:33 T67059

status: user
broj poruka: 10984
https://1clickurls.com/db8SPZV

Ali, u malom tirazu i sa veeeelikom cenom (cenetinom).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Sporo, kao Intel. 06.09.2019. 01:36 #658553

status: user
broj poruka: 2480
Tek sad si je video? :D Vec 2-3 meseca se vuku fotke doticne.

Ryzen 3900X | Custom loop EK 2x360+2x D5 | Aorus X570-I | AORUS 1080Ti | 2x16GB DDR4 4000MHz | Samsung 970 EVO 512gb | 2x 4Tb WD Red | Corair SFX 600 Platinum |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Do dzadza je plojka 06.09.2019. 20:05 #658571

status: user
broj poruka: 148
Samo sto nikada necu preci na Dekicu, K6-2ojke mi na 300 MHz koju sam imao sa sve Bartonom koji se grejao na 82 stepena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Do dzadza je plojka 07.09.2019. 08:06 #658585

status: user
broj poruka: 1319
Samo što je sada obrnuto, Ryzen 12 core ladan ko špricer na fabričkom kuleru a za i7 9900K treba 360 vodenjak !!!!


:: Samo sto nikada necu preci na Dekicu, K6-2ojke mi na 300 MHz koju sam imao sa sve Bartonom koji se grejao na 82 stepena
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 07.09.2019. 12:52 #658591

status: user
broj poruka: 18930
Uh, kakva ploca, svaka cast ASrock-u za inovativnost, nadam se da ce nastaviti, trenutno su svima konkurencija. Nisam ni znao, oni prave vrhunske graficke karte:
https://www.asrock.com/Graphics-Card/

PS Barton se grejao umereno, imao sam najjaceg Bartona sa oznakom 3200, prvo sa BOX hladnjakom, zatim sa Titan Vanessa (koji je bio krs, pa sam vratio BOX i prodao Vanessa-u), a Prescott je bio vreo koga niko ziv nije mogao da ohladi, u to vreme je Barton dominirao... Grejao se Duron iz dosta ranijeg doba, iz vremena kasnih 90-ih. Malo ga kloknes i on crkne uz dimcic, puf.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: ... 07.09.2019. 16:58 #658593

status: user
broj poruka: 1272
Lepa ploča.
Nego nešto mi se čini da je Deka na vijagri, i da baš kara Intela.
Izgleda došlo vreme da se promeni tabor.

Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ljupka i slatka i tako naivna, moja BorovnicO 07.09.2019. 22:12 #658594

status: user
broj poruka: 10984
Napisao si tačno ono što...nisi hteo da napišeš. To jest, HTEO si da odaš pohvalu AMDostojanstvenosti, a survao si istu u ambis, jer, ako je Dekintiju potrebna vijagra (doping) da bi ``karao`` onda se tu radi o vremešnom jebaču, kome ``kara``, bez aditiva, mlohava mlatara. I, gle, to što si napisao, zapravo je...TACHNO.

Fijasko zvani serija 3000: rajzeni NE DOSTIŽU reklamirane frekvencije u turbo modu (vijagra ga diže na papiru, al` kad treba da se umoči, da se sa reči predje na delo, nema se tvrdoće za proboj). Josh jednom smo se ubedili da je AMD akronim od Advanced Marketing Deception. Bakin kolač - mek, k`o Dekin! Sa vijagrom ili bez nje.


``AMD’s advertised boost speeds are well beyond the capabilities of the vast majority of the CPUs it’s been shipping so far.``

https://is.gd/xjWaE2

Pojednostavljeno: turbo mode je ``kraći`` i do par stotina MHz. Shtono pevahu Lošić i banda: ``Ako su to samo bile laži, lažimo se bar još malo, ako su to samo bile varke, varajmo se, varajmo...``.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ouch 07.09.2019. 23:58 #658595

status: user
broj poruka: 2480
I pored toga gazi po Intelu. Kako se osecas zbog toga? :)

Ryzen 3900X | Custom loop EK 2x360+2x D5 | Aorus X570-I | AORUS 1080Ti | 2x16GB DDR4 4000MHz | Samsung 970 EVO 512gb | 2x 4Tb WD Red | Corair SFX 600 Platinum |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 08.09.2019. 00:07 #658596

status: user
broj poruka: 3796
Ja mislim da bi tortici bas dobro legao jedan 3600...


Ryzen 3600
RX 580
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: ... 08.09.2019. 00:29 #658597

status: user
broj poruka: 2480
Bravo, tacno tako :)
Da njegovom matorcu da malo vijagre.

Ryzen 3900X | Custom loop EK 2x360+2x D5 | Aorus X570-I | AORUS 1080Ti | 2x16GB DDR4 4000MHz | Samsung 970 EVO 512gb | 2x 4Tb WD Red | Corair SFX 600 Platinum |

:: Ja mislim da bi tortici bas dobro legao jedan 3600..
::
::
:: Ryzen 3600
:: RX 580
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 08.09.2019. 07:17 #658598

status: user
broj poruka: 18930
Takodje dajem podrsku torti, da se mane corava posla, nego da prizna ljubav prema AM-Deki i uzme jednog Ryzen-a sebi i zavrsi pricu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @IgorM@ Ja to i nameravam i nameru ne krijem 08.09.2019. 21:41 #658610

status: user
broj poruka: 10984
Ovu Dekinu ujdurmu navodim radi informiranja cijenjenog puchanstva, ali, meni licno niti smeta niti sam zainteresovan za hiperfrekvencionisanje (proshla su ta vremena). Nego, sve neshto odlazzem, pomeram rok, pa trenutno planiram za pred Godinicu Novu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 08.09.2019. 22:31 #658612

status: user
broj poruka: 18930
Ovo si dobro srocio: `prosla su ta vremena`, upravo tako.
Najsladje je pocastiti se pred novu godinu

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: Ljupka i slatka i tako naivna, moja BorovnicO 10.09.2019. 02:25 #658628

status: user
broj poruka: 1272
Sve što je Torta spomenuo je tačno, osim da to nisam hteo da uradim. Jer baš jesam.


AMD se sprda sa Intelom na nižem proizvodnom procesu, i to vrlo nedostojanstveno.
Doping očigledno deluje, jer niže cene privlače čak i intelaše poput mene, kojima je dojadilo da ako hoće top mašinu, ne mogu da je ohlade ni da mu moderi urade hlađenje.
S obzirom da se Inteli svih generacija ujedinjeno greju u premium segmentu, voljan sam da se oprobam s nepristojnim večnim izazivačem.
Tu časti nema, Intel to zna najbolje, naroćito njihove žvake, koje su vrlo neukusne, AMD sada kopira koncept... mada, ko zna ko koga tu kopira, kada su na kraju oni na dobitku, a mi... možemo samo da ugrabimo parče hardvera... do neke sledeće ture...

Dark Side or Light Side?
Any difference?

I don`t think so.

Let`s enjoy the ride, while it lasts...

39** here I come.

Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.

:: Napisao si tačno ono što...nisi hteo da napišeš. To jest, HTEO si da odaš pohvalu AMDostojanstvenosti, a survao si istu u ambis, jer, ako je Dekintiju potrebna vijagra (doping) da bi ``karao`` onda se tu radi o vremešnom jebaču, kome ``kara``, bez aditiva, mlohava mlatara. I, gle, to što si napisao, zapravo je...TACHNO
::
:: Fijasko zvani serija 3000: rajzeni NE DOSTIŽU reklamirane frekvencije u turbo modu (vijagra ga diže na papiru, al` kad treba da se umoči, da se sa reči predje na delo, nema se tvrdoće za proboj). Josh jednom smo se ubedili da je AMD akronim od Advanced Marketing Deception. Bakin kolač - mek, k`o Dekin! Sa vijagrom ili bez nje
::
::
:: ``AMD’s advertised boost speeds are well beyond the capabilities of the vast majority of the CPUs it’s been shipping so far.`
::
:: https://is.gd/xjWaE
::
:: Pojednostavljeno: turbo mode je ``kraći`` i do par stotina MHz. Shtono pevahu Lošić i banda: ``Ako su to samo bile laži, lažimo se bar još malo, ako su to samo bile varke, varajmo se, varajmo...``
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: Re: Ljupka i slatka i tako naivna, moja BorovnicO 10.09.2019. 10:52 #658630

status: user
broj poruka: 2480
Zapravo nizi proizvodni proces pravi celu pricu tezom za hladjenje. Manja povrsina te veca termalna gustina. Mnogo je teze sa manje povrsine odneti toplotu.

Razlika je u tome sto AMD odlicno napravi IHS i prenos toplote. Ryzen 3900 snimljen bez kulera termalnom kamerom, iako su mu dva mala jezgra pomerena, toplota preko celog IHS je jednaka.

Intel tu bas ne radi nesto kako treba, te ljudi cak i 9900k koji je lemljen deliduju i dobijaju po 10C bolje temperature.

Sad ce neko reci sa nizim proizvodnim procesom je i manja potrosnja. Da i ne. Jer je 7nm toliko nezreo da je povecanje efikasnosti i smanjenje potrosnje mahom na nivou arhitekturalnih promena. Kada bude sazreo 7nm, onda ce prica biti drugacija.

Ryzen 3900X | Custom loop EK 2x360+2x D5 | Aorus X570-I | AORUS 1080Ti | 2x16GB DDR4 4000MHz | Samsung 970 EVO 512gb | 2x 4Tb WD Red | Corair SFX 600 Platinum |

:: Sve što je Torta spomenuo je tačno, osim da to nisam hteo da uradim. Jer baš jesam
::
::
:: AMD se sprda sa Intelom na nižem proizvodnom procesu, i to vrlo nedostojanstveno
:: Doping očigledno deluje, jer niže cene privlače čak i intelaše poput mene, kojima je dojadilo da ako hoće top mašinu, ne mogu da je ohlade ni da mu moderi urade hlađenje
:: S obzirom da se Inteli svih generacija ujedinjeno greju u premium segmentu, voljan sam da se oprobam s nepristojnim večnim izazivačem
:: Tu časti nema, Intel to zna najbolje, naroćito njihove žvake, koje su vrlo neukusne, AMD sada kopira koncept... mada, ko zna ko koga tu kopira, kada su na kraju oni na dobitku, a mi... možemo samo da ugrabimo parče hardvera... do neke sledeće ture..
::
:: Dark Side or Light Side
:: Any difference
::
:: I don`t think so
::
:: Let`s enjoy the ride, while it lasts..
::
:: 39** here I come
::
:: Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.
::
:: :: Napisao si tačno ono što...nisi hteo da napišeš. To jest, HTEO si da odaš pohvalu AMDostojanstvenosti, a survao si istu u ambis, jer, ako je Dekintiju potrebna vijagra (doping) da bi ``karao`` onda se tu radi o vremešnom jebaču, kome ``kara``, bez aditiva, mlohava mlatara. I, gle, to što si napisao, zapravo je...TACHNO
:: ::
:: :: Fijasko zvani serija 3000: rajzeni NE DOSTIŽU reklamirane frekvencije u turbo modu (vijagra ga diže na papiru, al` kad treba da se umoči, da se sa reči predje na delo, nema se tvrdoće za proboj). Josh jednom smo se ubedili da je AMD akronim od Advanced Marketing Deception. Bakin kolač - mek, k`o Dekin! Sa vijagrom ili bez nje
:: ::
:: ::
:: :: ``AMD’s advertised boost speeds are well beyond the capabilities of the vast majority of the CPUs it’s been shipping so far.`
:: ::
:: :: https://is.gd/xjWaE
:: ::
:: :: Pojednostavljeno: turbo mode je ``kraći`` i do par stotina MHz. Shtono pevahu Lošić i banda: ``Ako su to samo bile laži, lažimo se bar još malo, ako su to samo bile varke, varajmo se, varajmo...``
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 10.09.2019. 13:39 #658631

status: user
broj poruka: 3796
Sto uopste nije razlog da nas tortica vise ceka, vec da se pocasti za novu godinicu, i pokupi darove ispod jelke. 3600 mu je idealan, ali se necemo ljutiti ako od deda mraza ipak pozeli 3700...


Ryzen 3600
RX 580
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi AMD je objavio BIOS fix za problem sa boost speed 10.09.2019. 20:49 #658633

status: user
broj poruka: 7694
koji se javlja kod 50 % nove serije ,problem nije hardverski sto je najbitnije za AMD,ali nema sekiracije IPC je dosta velik kod nove serije , tako da se to i ne primeti ,usput ova ploca izgleda extra .

https://articles2.marketrealist.com/2019/09/amd-ryzen-3000-boost-speed-issue-fixed/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tako je, Dzem-Sultane. 10.09.2019. 20:49 #658634

status: user
broj poruka: 10984
Osim ako do n. g. izbace seriju 4xxx (jer, ``kako su krenuli, nagazice snajku``)...


@Sto uopste nije razlog da nas tortica vise ceka, vec da se pocasti za novu godinicu@
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs