Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Pocelo da blokira
STRANA 1 OD 1
KhalConjo Pocelo da blokira 05.09.2019. 21:19 T67060

status: user
broj poruka: 50
Poceo sam pre nekih mesec dana da `raduckam` na sajtu zvanom microworkers. Skupio sam 10ak dolara i poceo je browser da koci, tipa da bas dugo ucitava fejs, da ne salje poruke koje posaljem sa fejsa, da koci poneki klip na yt, twitter kad neki poso sa gore pomenutog sajta uzmem da odradim, i on zeza, nece da ucita full stranicu isto tako i linkedin. Pokusao sam da promenim browser, imao sam mozilu sad sam na chromu i isti problem. Skinuo sam CCleaner na komp i pokrenuo, isto. Da li postoji neko resenje za ovo ili sam zasro motku totalno sa tim nekim `safe` sajtovima. I da, to se sve desava na ovoj dole konfiguraciji koju sam maltene novu uzeo pre nekih mesec dana. Takodje igrice furaju normalan fps, komp kao komp ne koci, sve leti sem tog surfovanja. Hvala!

MB:Gigabyte B450M DS3H
CPU:Ryzen 1200 3.1GHz
GPU:Asus 1060 3GB
RAM:Patriot Viper Steel Series 8GB 3200MHz
Storage: 1xSSD 256GB
1xHDD 1TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Proveri 06.09.2019. 10:31 #658558

status: user
broj poruka: 170
Procese i i šta ti `jede` konekciju za početak.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Koji ti je provajder/vrsta neta? 06.09.2019. 14:57 #658562

status: user
broj poruka: 148
Na SBB-u ce ti pozivom call centra promeniti IP bez vecih poteskoca u komunikaciji dok na ADSL-u nisu tako poslusni.
Skini neki antimalware pa procesljaj sistemsku particiju.
Moje misljenje je ipak da ti se nesto ``zaljubilo`` u IP.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KhalConjo Proverio 06.09.2019. 21:06 #658574

status: user
broj poruka: 50
Skinuo Malwarebytes, odradio scan, obriso sve sta ne valja, isto. SBB je u pitanju. Da li mogu i ja da promenim IP adresu od kompa? Posto znam, da li je to isto kao i kad cu njih da pozovem ili oni menjaju od rutera? Ne znam bas oko toga pa ne bih da ispadnem jos gluplji nego sto vec jesam. I da, primetio sam da se ne desava konstantno, nego tipa 2 dana zeza, treci ok je radi, pa opet 3 zeza i sve tako u krug.

Edit: Sad odradim speedtest i imam sta da vidim. https://prnt.sc/p2t41c Obicno ide download do nekih 200 a upload je bio 20ak, mozda i vise.

MB:Gigabyte B450M DS3H
CPU:Ryzen 1200 3.1GHz
GPU:Asus 1060 3GB
RAM:Patriot Viper Steel Series 8GB 3200MHz
Storage: 1xSSD 256GB
1xHDD 1TB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Uzmi 07.09.2019. 16:40 #658592

status: user
broj poruka: 170
Neki normlan firewall, moze i trial (Eset ili kaspersky na primer) stavi na manual pa svaki program koji hoce na internet proveri da li je onaj koji se pretstavlja i da li treba da ide. Tako ces znati sta ti jede protok ako je sa tvoje strane. Trebalo bi automatski da ti SBB promeni IP adresu na svakih par dana sem ako nemas staticku. Probaj sa restartom modema/rutera (iskljucis ga iz struje na minut i ukljucis) tako mozes da dobijes drugu IP. Uninstall sve browsere i rucno brisanje njihovih foldera (kako napr. u Program Files takodje i u App Data). Probaj da pingujes servere na kojima igras (ako igras online) kao i google i njegove DNS (8.8.8.8 i 8.8.4.4). Probaj i flushujes DNS is CMD-a (ipconfig /flushdns).
Sve ovo mozda pomogne ili makar da dobijes jasniju sliku gde lezi problem.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs