Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Punjac ili baterija.....
STRANA 1 OD 1
markoin Punjac ili baterija..... 08.09.2019. 22:00 T67062

status: user
broj poruka: 272
Imam lenovo g50. Crkao mi je adapter za njega. Odneo sam ga u servis kupio sam od njih drugi adapter. Radi sve ok, puni bateriju i radi. Medjutim danas udjem u Wot i pocem da igram baterija 100 posto i na punjacu. Kad posle sat vremena igranja pocne da mi koci igrica, izadjem iz igrice a ono on nepuni bateriju. Izvadim bateriju i upalim sve radi ok. Vratim bateriju upalim puni bateriju. Udjem opet u WoT i pocnem da igram posle 10 min izadjem i opet nepuni bateriju. U pitanju 4 core 4 gb rama ssd 128 gb i integrisana grafika plius g force 810 koju ukljucuje kad upalim neku igru kao sto je wot.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Punjac ili baterija..... 08.09.2019. 23:21 #658613

status: user
broj poruka: 985
kako da ti neko pomogne,kad nisi naveo specifikacije punjaca koji si kupio? Pretpostavljam da nije originalni punjac nego neki zamenski ili univerzalni??? Mozda je na donjoj granici pa pod full opterecenjem nema snage da isporuci ono sto laptopu treba...


:: Imam lenovo g50. Crkao mi je adapter za njega. Odneo sam ga u servis kupio sam od njih drugi adapter. Radi sve ok, puni bateriju i radi. Medjutim danas udjem u Wot i pocem da igram baterija 100 posto i na punjacu. Kad posle sat vremena igranja pocne da mi koci igrica, izadjem iz igrice a ono on nepuni bateriju. Izvadim bateriju i upalim sve radi ok. Vratim bateriju upalim puni bateriju. Udjem opet u WoT i pocnem da igram posle 10 min izadjem i opet nepuni bateriju. U pitanju 4 core 4 gb rama ssd 128 gb i integrisana grafika plius g force 810 koju ukljucuje kad upalim neku igru kao sto je wot
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoin Punjac 09.09.2019. 07:27 #658615

status: user
broj poruka: 272

Punjac je indentican sa originalom. Svi parametri su isti i kupljen je u pc wizardu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Punjac 09.09.2019. 09:14 #658618

status: user
broj poruka: 985
Ok,to znaci kupio si 45W,20V,2,25A??? Pre neki dan sam imao slucaj gde bas ovakav zamenski punjac nije mogao da isporuci dovoljno struje slicnom laptopu kao tvoj,i desavao se problem kao kod tebe. Uzet je punjac 65W,20V,3,25A,i problem resen... Cesto je kod zamenskih punjaca ono sto pise kao deklarisana snaga,u realnosti malo manje nego sto pise,pa opusteno moze malo jaci punjac,laptop ce povuci tacno onoliko koliko njemu treba...


::
:: Punjac je indentican sa originalom. Svi parametri su isti i kupljen je u pc wizardu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoin .... 09.09.2019. 09:28 #658619

status: user
broj poruka: 272
danas radi bez problema mada sam mu iskljucio postolje sa ventilatorima za hladjenje (na usb). Sve je ok. ako bude zezao uzecu malo jaci punjac.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoin Re: Re: Punjac 09.09.2019. 09:39 #658620

status: user
broj poruka: 272
Inace uzeo sam 65W,20V,3,25A punjac indentican kao sto je bio original.


:: Ok,to znaci kupio si 45W,20V,2,25A??? Pre neki dan sam imao slucaj gde bas ovakav zamenski punjac nije mogao da isporuci dovoljno struje slicnom laptopu kao tvoj,i desavao se problem kao kod tebe. Uzet je punjac 65W,20V,3,25A,i problem resen... Cesto je kod zamenskih punjaca ono sto pise kao deklarisana snaga,u realnosti malo manje nego sto pise,pa opusteno moze malo jaci punjac,laptop ce povuci tacno onoliko koliko njemu treba..
::
::
:: ::
:: :: Punjac je indentican sa originalom. Svi parametri su isti i kupljen je u pc wizardu
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: Punjac 09.09.2019. 10:26 #658623

status: user
broj poruka: 985
ok,onda verovatno srce laptop mnogo struje :),verovatno je punjac na maximumu radio,pa cim si rasteretio i najmanjeg potrosaca sada normalno radi.... a mozda se i malo zabunio laptop,ko ce ga tacno znati,bitno je da sada radi normalno...


:: Inace uzeo sam 65W,20V,3,25A punjac indentican kao sto je bio original
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray ... 10.09.2019. 08:04 #658629

status: user
broj poruka: 170
Obicno na uređajima kada piše kolike je snage (60W, 90W...) je njihov peak ili ti vrhunac koji je dobio pri testiranju. Marketinški trik kojim se služi većina proizvođača. Na špicu (peaku) može da radi kratko pa onda opada snaga zato je uvek preporučljivo uzeti jači. Isto kao i kod napajanja. Zato ako piše da laptop troši do 60W uzmi punjač od 90W ako ćeš da ga teraš u full load-u u dužem periodu. Proizvođači lapova ne uzimaju u obzir dodatne periferije kada daju specifikacije pa tastatura, miš, cooling pad i ostalo su dodatni potrošači neuračunati u potrošnju laptopa.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs