Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
G25 ili G27
STRANA 1 OD 1
KhalConjo G25 ili G27 10.09.2019. 12:17 T67066

status: user
broj poruka: 50
Planiram da uzmem neki od ova dva volana. Umeracio sam bio G25 za nekih 150e ali tokom istrazivanja o istom naletim da klip kao i na komentare da menjac posle nekog vremena pocinje da zeza kao i da nije realan osecaj(sto bi i moglo da se sredi nekim modifikacijama koje sam takodje nasao na yt) i sad mi se nekako ne uzima taj G25 bas zbog tog problema sa menjacem, da sam salta iz druge u cetvrtu kao i u neutralnu itd... Da li vredi dati tih nekih 30ak evra vise za G27 ili uzeti G25, odraditi par modifikacija na menjacu za bolji osecaj i terati?

MB:Gigabyte B450M DS3H
CPU:Ryzen 1200 3.1GHz
GPU:Asus 1060 3GB
RAM:Patriot Viper Steel Series 8GB 3200MHz
Storage: 1xSSD 256GB
1xHDD 1TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura Imao sam oba 10.09.2019. 20:17 #658632

status: user
broj poruka: 268
i prenecu svoje utiske:

1. G25

Volan je utegnut, nema trunke mehanickog lufta, FFB je solidno jak.
Menjac je, bucan, klimav i ne pruza realistican dozivljaj.

2. G27

Volan se okrece gladje od prethodnika, ali ima luft izmedju zupcanika koji stvara izrazito nerealan osecaj. FFB je takodje slabiji zbog implementacije drugacije vrste zupcanika. Volan ume da proizvodi veoma bucne, klaparajuce zvuke kad auto prelazi preko neravnina na putu.
Menjac je tih, i pruza zadovoljavajuc nivo realizma.

Ne posedujem vise nijedan od pomenutih, ali da moram da biram, uzeo bih G25 i modifikovao bih menjac. Taj katastrofalni luft i klaparanje u G27 su me uzasno iritirali i razbijali osecaj realizma.








:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KhalConjo Zahvaljujem 10.09.2019. 21:34 #658635

status: user
broj poruka: 50
Hvala na ovim informacijama. Posle cinjenica koje si napisao, mislim da se ipak vracam na oglase za G25.

MB:Gigabyte B450M DS3H
CPU:Ryzen 1200 3.1GHz
GPU:Asus 1060 3GB
RAM:Patriot Viper Steel Series 8GB 3200MHz
Storage: 1xSSD 256GB
1xHDD 1TB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs