Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Ikea
STRANA 1 OD 1
MACHINE Ikea 25.09.2019. 14:47 T67087

status: user
broj poruka: 5696
Da li neko zna kakve su Ikea LED sijalice?

Meni lice ne Philips sijalice koje su isto iz Kine ali kostaju duplo manje? E sad, zasto to pitam. Nakon isttazivanja i licnog iskustva se isppstavilo da su bele Ikea Ladda low self discharge batterije aaa od 900 i aa od 2450 made in Japan i zapravo dolazi iz FFK tj. Fujitsu kolpanije koja je preuzela od Sanyo dok ne Panasonic preuzeo Eneloop brand i atampa te iste baterije u istoj fabrici. Tako je Ladda duplo jeftinija a kvaliteta 1-1 isti.jer je samk relabel odradjen. Bacih 18e na 4 Eneloop Prp u Srbiji a u Belgiji 4 komada Ladda 7e!

Hvala

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jocho ... 25.09.2019. 15:17 #658814

status: user
broj poruka: 36
Ja sam prošle godine kupio nove svetiljke u IKEI (neke najjeftinije) za sve prostorije u kući i za svaku tu svetiljku sam kupio LED sijalice IKEA (jer su bile najjeftinije). Evo rade sve već više od godinu dana bez problema. Boja svetlosti je stvarno ona koja piše (kod mene konkretno 2700K), za razilku od kineskih LED sijalica koje sam kupovao u Uradi sam, dešavalo mi se par puta da kupim sijalicu na kojoj piše 2700K (na samoj sijalici, ne na kutiji), a ona svetli belo sve u 16.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sudeci po mom iskustvu, neces nista izgubiti,... 25.09.2019. 20:35 #658818

status: user
broj poruka: 10985
ako ih kupis ``na pijaci``, naprotiv. Ja sam nakupovao 15-ak komada tokom poslednje 3-4 godine (shta za sebe, shta za druge ljude) i pokazale su se OK (i u smislu deklarisane temperature boje + svetlosne moci i shto se trajnosti tiche).
Ako ipak hocesh siguricu, otidji do prodavnice u Dz. Vashingtona (na pola puta izmedju Bajlonijeve pijace i ``Banije``) - velik izbor brendova i modela (E27 od 3W pa na gore, od 2700 Kelvina/kajsija-zute do 5500/ultra-bele).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wyroos Re: Sudeci po mom iskustvu, neces nista izgubiti,... 26.09.2019. 16:27 #658821

status: user
broj poruka: 179
+1
Pijaca apsolutni favorit, pa onda Dz. Vashingtona. Kompletan stan sam tamo opremio.


:: ako ih kupis ``na pijaci``, naprotiv. Ja sam nakupovao 15-ak komada tokom poslednje 3-4 godine (shta za sebe, shta za druge ljude) i pokazale su se OK (i u smislu deklarisane temperature boje + svetlosne moci i shto se trajnosti tiche)
:: Ako ipak hocesh siguricu, otidji do prodavnice u Dz. Vashingtona (na pola puta izmedju Bajlonijeve pijace i ``Banije``) - velik izbor brendova i modela (E27 od 3W pa na gore, od 2700 Kelvina/kajsija-zute do 5500/ultra-bele)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs