Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Samsung Galaxy Tab S SM/T705 Android ver 6.0.1
STRANA 1 OD 1
alfi Samsung Galaxy Tab S SM/T705 Android ver 6.0.1 05.10.2019. 20:34 T67100

status: user
broj poruka: 133

WiFi adapter neispravan/ uključi-isključi sam.....
Prvo sam pokušao update Android a u ver 6.0.1 Marshmallow (uz pomoć PC a...Odin, drivers za Samsung, download Marshmallow-to je najviša verzija koju može da primi taj model...) odradio upgrade, ista situacija...WiFi i dalje neispravan.
Pokušao sam, bezuspešno, da isključim interni WiFi adapter, sa idejom da priključim eksterni WiFi adapter.
Uradio sam i Root uređaja, ali sa tim ne mogu ništa da uradim u vezi sa WiFi adapterom (očekivao sam da mogu da ga deinstaliram...nešto tipa, control panel/ programs...ili device manager pa disable driver...). Ovo je Android-na bazi Linux a i tu stvari stoje drugačije.
Kada priključim eksterni Wifi adapter, preko OTG a, ne prepoznaje ga.

Pitanje:
Kako instalirati driver (mobilna verzija/Android) i, evntualno, zaobići interni adapter (bilo da je softverski ili hardverski-sa samim adapterom problem), ovim, ispravnim eksternim?
Naravno, krajnji cilj je da se uređaj osposobi i da ima WiFi prijem.

Da li je ovo uopšte izvodljivo...je li iko imao sličan problem...verovatno jeste, ali da li se upustio u rešavanje istog?

Pozdrav svim učesnicima foruma i hvala na vašem vremenu i trudu ukoliko se uključite.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Uz sve probleme koje si pomenuo, postoji... 06.10.2019. 06:52 #658898

status: user
broj poruka: 10985
josh najmanje 1: ne mozesh znati kakve sve posledice na ostatak hardvera ima neispravnost vajafaja. Mozda bi ``radikalni`` zahvat - uklanjanje modula (odlemljivanje), pod uslovom da ovaj postoji kao diskretna komponenta- reshilo problem ili barem znachilo prvi korak u njegovom reshavanju:
1. prestao bi da ometa ono shto ometa
2. mozda bi se nashao ispravan modul
Konsultuj servisere.
- - - - - - - - - - - - - -

Rooting ovde ne pomaze mnogo jer se radi o Android-ovim sistemskim komponentama kojima se ne pristupa ni preko admin naloga.
- - - - - - - - - - - - -

Eksterni WiFi: ako raspolazesh ispravnim WiFi modulom, onda ga nekako ``kachish`` za tablet, je li tako? Preko USB porta, valjda. Ne vidim kakav problem tu imash sa instalisanjem drajvera s obzirom da ga adapter vec ima (SoC), Ali, problem bi mogao da bude komunikacija izmedju adaptera i tableta, bilo zbog neispravnog Android-a ili zbog Galaksijeve hardverske neispravnosti.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alfi Samsung Galaxy Tab S SM/T705 Android ver 6.0.1 06.10.2019. 20:24 #658909

status: user
broj poruka: 133


Razlemljivanje WiFi modula sa matične ploče....ekstremno teško i postoji mogućnost oštećenja MB.
Posedujem nov, ispravan WiFi adapter, vezuje sa preko OTG a na ulaz/ mikro USB (jedini na uređaju). Kada to uradim, ne reaguje, tj. ne prepoznaje ga (verovatno zato što nema odgovarajući drajver-isto reaguje i drugi, potpuno ispravan Samsung-Android). USB sa podacima...jpg. .pdf...doc. prepoznaje i otvara!
Eksterni WiFi adapteri zahtevaju instaliranje drajvera, i to nije problem na PC u. Preuzmem drajver sa interneta i instaliram ga (Windows verzija). Ali ovo je Android i drajver bi trebalo da bude prilagođen, tj. verzija za Android. Ako ga nađem (što je verovatno) ostaje zadatak instalirati ga na Android...
Pokušaću sa Odin om (kao što sam uradio upgrade i Root Android a...ovi fajlovi imaju .tar ekstenzije) uz pomoć PC a.

Tortojed u hvala na savetima.

P.S. ovaj uređaj mi je za testiranje, probe i učenje. Nije isplativo neko veće ulaganje u njega, tipa zamene adaptera ili neki drugi radovi na hardveru (već su ga pregledali prijatelji koji se bave servisiranjem računara).
Radim, ispitujem, učim, probam...i ako proradi-odlično, uspeo sam. To bi mi bila nagrada za trud i, naravno, iskustvo koje bih podelio sa drugima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa da, u Androidu bez problema shljaka sve shto koristi 06.10.2019. 21:19 #658917

status: user
broj poruka: 10985
``generichke`` drajvere za spoljnje uredjaje dok ono drugo, a-aaa, jok. To je i glavni razlog shto sam, posle mnogo cimanja i promenljive srece odustao od igranja sa CyanogenMod-a i slichnima (takodje putem Odin-a). Sve ``osnovno`` radi (jer koristi ``generic drivers``), ali fm radio (iako je ``embedded``) nikada, ni u jednom sljamsungu nije proradio jer zahteva ``third party device driver``...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.10.2019. 21:39 #658919

status: user
broj poruka: 9460
Ako mozes negde da nabavis/uzajmis za probu Ralink RT5370, vrlo moguce da ce da radi na androidu.

Taj na zalost nema diskretnu wifi karticu vec je u vidu cipa na PCB. Ja bih probao sa preduvavanjem pa ako ne proradi, kompletno skinuti IC i uredjaj nece ni prijaviti bilo kakvu gresku vezano za njegov wi fi, kao i da ga nema, a i nema ga :D

Jbg, ili naruciti novi IC sa vec zalemljenim kuglicama i zameniti postojeci i cao. Nista komplikovano za nekoga ko popravlja mobilne telefone i ostala cuda.
Odneses mu plocu i IC i ne bi trebalo da ti uzme neku veliku lovu da ga nalemi. Naravno, postoji mogucnost i da ne proradi, jbg...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alfi Ralink RT5370/Gilopile 07.10.2019. 22:26 #658937

status: user
broj poruka: 133
https://www.aliexpress.com/item/32995464511.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.181956cbvinnvU&algo_pvid=51c28200-e78f-4b6c-96d0-049e69953cdb&algo_expid=51c28200-e78f-4b6c-96d0-049e69953cdb-4&btsid=71ecd5d2-319a-4474-983c-98657dc4ae57&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_60

https://usermanual.wiki/Document/samsunggalaxytabssmt705servicemanual8.1736915328/view

Našao sam Repair manual za ovaj model. Pokušaću da uklonim/otkačim WiFi modul sa ploče.
Ralink-eksterni je vrlo jeftin, naručiću ga....videćemo da li će raditi (bez drajvera)....

gilopile, tortojedu, hvala na predlozima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs