Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Mouse
STRANA 1 OD 1
Rammulino Mouse 25.10.2019. 00:46 T67136

status: user
broj poruka: 386
Menjam svoj ishabani a4 tech x7 mis
uzeo bih nesto do 4 hiljade din. max.

Meni licno za oko zapao Logitech G203 Prodigy i cena mu je bas tu oko 4k dinara.
vredi li on te pare? Ima li ga neko mozda?
Neka preporuka?

Koristi se uglavnom za neki gejming, surf...
Nista striktno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.10.2019. 10:14 #659185

status: user
broj poruka: 18940
Kabl deluje debelo, tako da to je jedino bitno, da bude izdrzljiv. On je neki naslednik G3-ke, trebalo bi da bude korektan. Ali racunaj da ce mu otici klik, scroll posle garancije, u zavisnosti od toga koliko se koristi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Mouse 25.10.2019. 12:49 #659188

status: user
broj poruka: 1261
Takođe sam davno koristio A4 Tech X7 i bio mi je odličan dok nisam nabavio Bloody V7M. Udobniji miš od njega nisam držao u ruci nikad i evo već 4 godine ga koristim a imam u rezevi još dva. Imaš ga u emici za smešnih 1900 din. Po meni za taj novac nema ništa ni približno tom kvalitetu.
E sad ovaj Logitech G203 deluje odlično i jednostavno. Meni je jedina mana što je simetričnog oblika ali ako tebi ne smeta što da ne. To je jedan od razloga zašto sam X7 promenio i prešao na Bloody V7. Imaš čak i Bloody V8 koji je simetričan ali na isti fazon kao V7 tako da eto ti moj predlog da razmotriš. Za cenu Logitech-a možeš da uzmeš dva Bloody-a i da si miran godinama. Ja koristim paralelno dva komada na dve lokacije i tek sada posle 4 godine korišćenja onaj najstariji malko zeza sa levim klikom ali to ti ne gine ni kod Logitech-a što kaže kolega imarkovic.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB

:: Menjam svoj ishabani a4 tech x7 mi
:: uzeo bih nesto do 4 hiljade din. max
::
:: Meni licno za oko zapao Logitech G203 Prodigy i cena mu je bas tu oko 4k dinara
:: vredi li on te pare? Ima li ga neko mozda
:: Neka preporuka
::
:: Koristi se uglavnom za neki gejming, surf..
:: Nista striktno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: Mouse 25.10.2019. 16:44 #659190

status: user
broj poruka: 1038
:: Meni licno za oko zapao Logitech G203 Prodigy i cena mu je bas tu oko 4k dinara
:: vredi li on te pare? Ima li ga neko mozda
:: Neka preporuka
::
:: Koristi se uglavnom za neki gejming, surf..
:: Nista striktn

Imam ja G203 (u Spaniji ga koristim), odlican misonja, tamo sam ga platio 20€ doduse, ovde ovi nasi deru sa cenama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet re 25.10.2019. 19:28 #659191

status: user
broj poruka: 1033
I ja glasam za a4, imao sam t70 fenomenalan mis, sad imam v7m, bolji je malo t70, ali oba su sjajna za te pare...

ASUS STRIX B450-F
Ryzen 2600
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x8GB PREDATOR @3400
Seasonic Focus Plus 750 Gold SSR-750FX
MSI RTX 2060 VENTUS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg... 25.10.2019. 20:38 #659192

status: user
broj poruka: 17084
Malo probija budzet ali vredi tih 500 din, ako ti odgovara oblik i velicina, ne trazi dalje.

https://tinyurl.com/y6y8pcr6

Mozda i https://tinyurl.com/y2dt9y9m

Cpu: Ryzen 1600x 4ghz + CM v8 GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte OC
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem OVO!! 25.10.2019. 23:45 #659194

status: user
broj poruka: 3797
https://www.coolermaster.com/catalog/peripheral/mice/mastermouse-mm530/


Ryzen 3600
RX 580
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 moj glas ide za V7 26.10.2019. 02:43 #659195

status: user
broj poruka: 4660
Jeftinije i nema potrebe da se baca novac za skuplje, ja i dalje koristim x7, za sad sljaka odlicno. ako mu se bilo sta dogodi uzecu i ja V7.



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino mislim 27.10.2019. 20:07 #659223

status: user
broj poruka: 386
da cu ipak uzeti v7M
mislim da to nece biti los izbor. Ali sam sumnjicav zbog cene. Nekako mi deluje nerealno mala za toliko nahvaljeni mis?
nisam ga drzao u ruci. Valjda ce posluziti podjednako kao i x7 koji vredi svaku paricu koju je kostao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: mislim 28.10.2019. 02:59 #659228

status: user
broj poruka: 1261
Vidi, po meni je duplo bolji od X7 iz nekoliko razloga koje sam naveo ali ok, prihvatam da sam subjektivan po tom pitanju. Ono što ipak nije subjektivna kategorija je da miš provereno dobro šljaka i nakon 4 godine prilično intenzivnog korišćenja (rad i igranje uporedo). Jedini problem koji se javio posle toliko vremena sam već pomenuo a to je da levi klik ponekad uradi dvoklik na jedan stisak, ali to se očekuje i kod mnogo skupljih miševa nakon toliko habanja. Sama činjenica da sam tada, oduševljen kvalitetom tog miša, odmah kupio još dva za rezervu dovoljno govori. Bojao sam se da će prestati da se proizvodi i da posle neću moći da ga nađem međutim i posle toliko vremena i dalje ga ima u ponudi.

Izdvojio bih samo neke od stvari koje su me veoma prijatno iznenadile kod tog miša a koje ne možeš znati samo na osnovu specifikacije:
- kabl od 2m sa pletenom oblogom koji je gotovo neuništiv
- jedan od najboljih step-scroll točkića koje sam ikad koristio, pritom sa izuzetno udobnom gumiranom teksturom i posle toliko kotrljanja i dalje nečujan
- više nego dovoljan broj programabilnih tastera gotovo za svaki tip korisnika
- optički senzor velikog DPI raspona koji nikada nije pokazao nikakve slabosti u vidu izbirljivosti podloge
- odličan softver koji nudi mogućnost štelovanja svega i svačega do najsitnijih detalja (o ovome može zaseban tekst da se napiše), kada se kreira profil kakav ti treba može da se snimi i uradi upload u memoriju miša što mu omogućava da priključivanjem na bilo koji drugi računar radi onako kako si ga podesio bez potrebe da se instalira softver i konfiguriše ponovo, ovo je meni bilo od izuzetnog značaja jer sam ga šetao na nekoliko računara
- kvalitetna plastika presvučena gumiranim slojem koja ne ispušta nikakve neprijatne zvuke tokom korišćenja
- izgled i ergonomija na nivou daleko skupljih miševa
- prijatno i nenapadno led svetlo na skrolu i logou koje pored biranja jačine i boje može i da se isključi

Kada se sve ovo sagleda jasno mi je da si sumnjičav, a i ja zaista moram da priznam da mi nije baš najjasnije kako je sve to stalo u takvu cenu ali to u suštini nije ni bitno. Naglasio bih da postoje dve varijante ovog miša. To su V7 i V7M a razlika je samo u stopicama koje su kod prvog standardne teflonske a kod drugog metalne. Mislim da trenutno u prodaji može da se nađe samo V7M.

Čak i da postoji bilo kakva šansa da ti se iz nekog razloga miš ne svidi cena je toliko smešna da praktično nećeš ni znati da si išta dao na njega a uzećeš drugi. Mogu čak da ti ponudim opciju da ti ga otkupim u prvih mesec dana ukoliko ti se baš ne dopadne. Ako ti nešto znači podatak, gomila mojih prijatelja, bezmalo njih 15, se sama odlučila na kupovinu istog miša isprobavši ga kod mene. Čisto da vidiš da ga ne hvalim bez razloga. :)

Srećna kupovina i javi utiske. Tu sam ako treba neki savet oko podešavanja. Živ bio!

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB

:: da cu ipak uzeti v7
:: mislim da to nece biti los izbor. Ali sam sumnjicav zbog cene. Nekako mi deluje nerealno mala za toliko nahvaljeni mis
:: nisam ga drzao u ruci. Valjda ce posluziti podjednako kao i x7 koji vredi svaku paricu koju je kostao
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: Re: mislim 28.10.2019. 14:32 #659230

status: user
broj poruka: 386

hvala na detaljnom odgovoru srdoch :)
mislim da nema dileme.U narednih par dana ga uzimam.

:: Vidi, po meni je duplo bolji od X7 iz nekoliko razloga koje sam naveo ali ok, prihvatam da sam subjektivan po tom pitanju. Ono što ipak nije subjektivna kategorija je da miš provereno dobro šljaka i nakon 4 godine prilično intenzivnog korišćenja (rad i igranje uporedo). Jedini problem koji se javio posle toliko vremena sam već pomenuo a to je da levi klik ponekad uradi dvoklik na jedan stisak, ali to se očekuje i kod mnogo skupljih miševa nakon toliko habanja. Sama činjenica da sam tada, oduševljen kvalitetom tog miša, odmah kupio još dva za rezervu dovoljno govori. Bojao sam se da će prestati da se proizvodi i da posle neću moći da ga nađem međutim i posle toliko vremena i dalje ga ima u ponudi
::
:: Izdvojio bih samo neke od stvari koje su me veoma prijatno iznenadile kod tog miša a koje ne možeš znati samo na osnovu specifikacije:
:: - kabl od 2m sa pletenom oblogom koji je gotovo neuništi
:: - jedan od najboljih step-scroll točkića koje sam ikad koristio, pritom sa izuzetno udobnom gumiranom teksturom i posle toliko kotrljanja i dalje nečuja
:: - više nego dovoljan broj programabilnih tastera gotovo za svaki tip korisnik
:: - optički senzor velikog DPI raspona koji nikada nije pokazao nikakve slabosti u vidu izbirljivosti podlog
:: - odličan softver koji nudi mogućnost štelovanja svega i svačega do najsitnijih detalja (o ovome može zaseban tekst da se napiše), kada se kreira profil kakav ti treba može da se snimi i uradi upload u memoriju miša što mu omogućava da priključivanjem na bilo koji drugi računar radi onako kako si ga podesio bez potrebe da se instalira softver i konfiguriše ponovo, ovo je meni bilo od izuzetnog značaja jer sam ga šetao na nekoliko računar
:: - kvalitetna plastika presvučena gumiranim slojem koja ne ispušta nikakve neprijatne zvuke tokom korišćenj
:: - izgled i ergonomija na nivou daleko skupljih mišev
:: - prijatno i nenapadno led svetlo na skrolu i logou koje pored biranja jačine i boje može i da se isključ
::
:: Kada se sve ovo sagleda jasno mi je da si sumnjičav, a i ja zaista moram da priznam da mi nije baš najjasnije kako je sve to stalo u takvu cenu ali to u suštini nije ni bitno. Naglasio bih da postoje dve varijante ovog miša. To su V7 i V7M a razlika je samo u stopicama koje su kod prvog standardne teflonske a kod drugog metalne. Mislim da trenutno u prodaji može da se nađe samo V7M
::
:: Čak i da postoji bilo kakva šansa da ti se iz nekog razloga miš ne svidi cena je toliko smešna da praktično nećeš ni znati da si išta dao na njega a uzećeš drugi. Mogu čak da ti ponudim opciju da ti ga otkupim u prvih mesec dana ukoliko ti se baš ne dopadne. Ako ti nešto znači podatak, gomila mojih prijatelja, bezmalo njih 15, se sama odlučila na kupovinu istog miša isprobavši ga kod mene. Čisto da vidiš da ga ne hvalim bez razloga. :
::
:: Srećna kupovina i javi utiske. Tu sam ako treba neki savet oko podešavanja. Živ bio
::
:: Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB
::
:: :: da cu ipak uzeti v7
:: :: mislim da to nece biti los izbor. Ali sam sumnjicav zbog cene. Nekako mi deluje nerealno mala za toliko nahvaljeni mis
:: :: nisam ga drzao u ruci. Valjda ce posluziti podjednako kao i x7 koji vredi svaku paricu koju je kostao
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.10.2019. 16:06 #659231

status: user
broj poruka: 18940
@Srdoch, ako budes hteo da popravljas te duple klikove, javi se na pm., posto vidim da ti znaci.

PS nikad nisam voleo A4Tech najvise zbog izgleda, ali svakako je kvalitetniji od nalickanih gejmerskih krseva koji kostaju 100+ eura.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Jel imao neko 28.10.2019. 21:59 #659235

status: user
broj poruka: 3466

Kontakt sa novim G pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.10.2019. 22:27 #659237

status: user
broj poruka: 18940
Poslusaj me, nemoj da gledas G-miseve, losi su generalno, a skupi. Evo ti primer G903, das za misa 17k din i dobijes dupli klik posle garantnog roka.
Mene je zaintrigirao Microsoft intelli classic. Nije wireless, ali nema veze.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque my 2 cents 29.10.2019. 00:37 #659238

status: user
broj poruka: 1060
što se mene tiče, ja ću uvek da preporučim a4, jer za te pare pružaju mnoooooogo više. meni se na 747h javio dupli klik posle 8 godina, a broj klikova koji je doživeo dotle je bio sumanut :D

inače, to je po mom iskustvu najudobniji miš koji sam ikad držao u ruci.
jbg sad sam na poklon dobio ss rival 650, dobar mišonja, al udobnost, što se mene tiče, koplje i po ispod 747h

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Jel imao neko 29.10.2019. 17:35 #659245

status: user
broj poruka: 939
Ja sam ga imao, ali sam ga zamenio za G403. Jedini razlog je velicina. Bio mi je premalen. G403 je odlican mis, evo gura trecu godinu. Najbolji mis koji sam imao do sada. Imao sam i a4tech miseve, radili su dobro, ali se vidi razlika u kvalitetu izmedju njih i dobrog logija.

@imarkovic
Otkud ta generlizacija da su G misevi losi? Ja kad sam citao review pre kupovine istog, nigde ne nadjoh neke prituzbe, a i sam sam se uverio da je odlican mis. Mozda sam samo imao srece. Inace, od svih koje probah (bar 10 razlicitih) ovaj g403 mi najbolje lezi u saci. Kao da je izliven prema otisku moje sake. Mozda sam zato subjektivan:)))

G pro dobar mis, ali me je zglob boleo od njega. Probao sam 2-3 meseca da se naviknem, ali nije islo. Kako sam poceo da koristim g403, saka je propevala.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


::
:: Kontakt sa novim G pro
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 29.10.2019. 18:28 #659246

status: user
broj poruka: 18940
Pa ne mozes to da vidis u review-u, tamo se ocenjuju novi misevi.
Drago mi je da si zadovoljan i da ti traje, ali verovatno ga ne habas mnogo :).
Po onom sto sam ja vidjao, klikovi su prvi koji stradaju, a posle 3god. jedan clan bencha se zali na bateriju, pitanje je da li je kontroler ili baterija u pitanju. Taj mis je 17k.

Skoro sam popravljao G403 jednom benchovcu, otisao mu je levi klik i scroll. Patnja je bila da se rastavi, svaki mis su uradili strahovito komplikovano, sto se tice rada plastike, tu im skidam kapu, vidi se da su poradili na dizajnu, ali malo je previse. Po mom misljenju, vise kosta izrada misa, nekako kao da su vise ulagali u dizajn i taj mehanizam nego sto obracaju paznju na komponente, support, software i sl.

Nije svaki los naravno, ne mora sad svaki da crkne odmah po isteku garancije, ali uglavnom svi krecu da se zale i da mi donose na servis nekoliko meseci, do godinu dana posle isteka (da ti ne ureknem taj).

Opravdali su moja ocekivanja da su losiji u odnosu na vreme dok je Logitech bio gazda (a ne Logi i ovaj G logo).
Ja sam ostao na starijim Logitech modelima, oduvek sam hvalio samo Logitech miseve i stojim iza toga, ali ovo sada vise nije to to. Stvarno ne mogu vise da preporucim da kazes da je neki mis stvarno kvalitetan i pouzdan, nazalost. To nam je sto nam je, vise para da izmuzu, a stednja na kvalitetu i materijalima.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 30.10.2019. 07:31 #659256

status: user
broj poruka: 939
Nisam mislio samo na review-e pojedinih pojedinih testera, vec i na forume. Ali, opet se ogradjujem. Mozda sam imao srece, a ti ipak imas vise iskustva sa misonjama, tako da ne mogu da kazem da nisi u pravu.

Pozz i sve najbolje!


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Rammulino 30.10.2019. 18:45 #659261

status: user
broj poruka: 17084
Uzeo, javi utiske, zadovoljan ili smo te navukli?

Cpu: Ryzen 1600x 4ghz + CM v8 GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte OC
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Bloody 01.11.2019. 22:58 #659302

status: user
broj poruka: 1261
@Rammulino
Nema na čemu. Greota bi bilo da ne podelim utiske pošto sam baš imao šta da napišem o dotičnom mišonji.
Javi da li si uzeo i kako ti se čini.

@imarkovic
Hvala na ponudi. Javiću ti se svakako kad dođe vreme, tj kada problem postane prenaglašen. Za sada jedva da ga primetim. Prvi put sam provalio nedavno kada kliknem na prozor u taskbar-u podigne se i spusti iste sekunde. U drugim situacijama nisam ni skontao da se dupli kllik dešava.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 01.11.2019. 23:49 #659305

status: user
broj poruka: 3797
Evo vam jedan zanimljiv link. Ovde mozete proveriti hercazu vaseg misa i brzinu. Trebalo bi da imate makar 500hz pacova.

https://zowie.benq.com/ja/support/mouse-rate-checker.html


Ryzen 3600
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs