Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Dell Vostro 3580 - Da li valja?
STRANA 1 OD 1
DmasteRNo1 Dell Vostro 3580 - Da li valja? 27.10.2019. 12:19 T67142

status: user
broj poruka: 6086
Kolega s posla hoće sinu da kupi laptop. Bacio je oko na:
https://www.comtradeshop.com/dell-vostro-3580-laptop-15-6-quot-full-hd-intel-quad-core-i5-8265u-8gb-1tb-512gb-ssd-radeon-520-dvd-rw-crni-3-cell.html
Da li je neko imao iskustva s ovim modelom i šta generalno mislite o njemu?

Inače, ja sa mu predložio ovaj:
https://www.emmi.rs/laptop-računari-hp-15-db1103nm-plavi-156fhd.11.html?productId=85830
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 27.10.2019. 13:31 #659213

status: user
broj poruka: 609

Ja sam uzeo Dell pre godinu dana i razocarao se jako jako jako puno. jedan sam vratio i dobio novi a kolega je uzeo i vratio posle 3 dana i trazio pare ..znaci uzas..pri tom nije neki model jeftini bio je preko 1000e + pdv ( i7, 2 grafike, ssd+hdd,16Gb ram)
Znaci od pocetka kad pocne da vrti ventilatore ko traktor se cuje.
Drugo Ati karticu sam iskljucio u device manageru jer ne mogu da je nateram da radi u win10..BSOD cim je ukljucim (mislim da sam i pisao ovde na forumu) i na kraju mi radi na intelovoj integralnoj..U principu je problem sa nekim VIDEO_TDR_FAILURE (ATIKMPAG.SYS) kao ima nekih fixeva ali ja ga nisam namestio iako sam probao sve sto sam nasao na netu.
E sad Vostro je kao premium a moj je Inspirion ali ja nikad vise Dell ,pa i da mi poklone
Eto to su moja iskustva...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dell 27.10.2019. 19:14 #659220

status: user
broj poruka: 6643
Na poslu i5 samo integruša, rade solidno, ni traga sranjima koje kolega pominje, ali, avaj, na linku taj dell baš liči na opisani problematičan. Mislim da je i ta snižena cena visoka prema onom koji si dao na linku. Plus, dobra integruša je definitivno sigurnija od bilo čega zasebnog kod laptopova... Dakle, ryzen...pogledaj i u bcgroup usput... Ali, iz iskustva, ne mešaj se mnogo, ako je čovek u intel priči, prepusti mu izbor, taj proc je sličan ryzenu osim u smtu i ako ne bude problema, biće zadovoljan, s ako bude, biće sam kriv. Ako amd lapu išta bude falilo, a to sigurno neće biti proc i grafa, bićeš ti i amd krivi...
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Dell 27.10.2019. 19:24 #659221

status: user
broj poruka: 6086
Ja sam mu odmah pronašao tog HP sa Rajzenom. Ne znam kakav je u praksi, ali mi na osnovu specifikacije deluje prilično dobro za 500 i kusur evra.
Onda su mu žena ili sin iskopali tog Dela, a pošto se on ne razume uopšte u računare, ja treba da dam konačnu preporuku.
Taj Del ne deluje loše na papiru, ali ga lično ne bih platio ni koliko traže sa popustom, a kamoli cenu bez popusta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kiselo 27.10.2019. 20:49 #659224

status: user
broj poruka: 6643
Preuzimaš odgovornost za nešto što ne može da se garantuje... ljudi koji se ne razumeju, razumeju se u pare. Čak i da je dva puta bolji, za njih će skuplji intel lap biti vredniji, i to ne bi bio problem jer taj proc je dokazan i dobar, pa neka ga i preplate, kad ne bi bilo problema sa dodatnom grafom...aj sad preporuči majci...jesi li googlao ima li taj model navedene probleme?

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Kupljen je Dell 27.10.2019. 21:04 #659225

status: user
broj poruka: 6086
Sad mi javlja kolega da su kupili Dela. Sami su birali, a ako bude problema, bole me jaje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Super 27.10.2019. 21:12 #659226

status: user
broj poruka: 6643
Super si prošao, valjda neće da gledaju benchmarke gde je proc ugl isti ili dosta lošiji, a Radeon 520, pa golo govno naspram nove vege 8, integrisane. I još ako se ne pokvari, ljudi će biti veoma zadovoljni pa im ne kvari.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs